AQ123

06.10.2016

Zajímalo by mě,jaké navštěvují vaše děti předškolního věku kroužky?

Kliknutím vložíte smajlíky:

dcera chodila ve čtyřech letech do tanečků (domluvilo se víc holčiček ze školky, bráchu měla v první třídě, který měl kroužek v rámci družiny a chtěla taky někam chodit), od pěti let chodí do skautu.

starší dítě do kroužků jako školkové dítě nechodilo, mladší si to vymrčelo, když někam chodil brácha. 

Syn je atlet, je mu 7, dělá atletiku od 5ti. Jinak má kroužky v rámci družiny ( výtvarka, klavír)

dcerka 3,5 přípravka atletiky.....

Nechci děti přetěžovat, takže takto jim to zatím stačí ( v budoucnu plavání)

 

Starší synek začal s kroužky až loni, jako pětiletý. Chodil na plavání a judo. Letos pokračuje v plavání, místo juda chodí na bouldering (lezecká stěna) a k tomu má v první třídě výtvarně-tvořivý kroužek.

Mladší dcerka loni jako tříletá chodila na judo, protože to byl jediný kroužek, kam brali už takhle malé děti, aniž by se toho museli účastnit rodiče. Letos ji vzali na plavání a místo juda si vybrala orientační běh. 

... vlastně když o tom tak přemýšlím, tu sezónu, co byla dcerka novorozeňátko, chodil synek s babičkou do sokola na cvičení rodičů/prarodičů s dětmi, ale to ho fakt nebavilo.

 

Ahoj, my jsme sice z vesnice, ale vyžití pro děti je tu pestré. Synek 5 let, navštěvuje Sokol - oddíl všestranosti a pak chodí k hasičům. Ještě je tu možnost skautského oddílu a florbalu a samozřejmě fotbal.

Naše čtyřletá má ve školce angličtinu a flétnu... jsme na malé vesnici a nic tu nemame, ale od.příštího roku by chtela ještě mazoretky, atletiku nebo sport. aerobik, tak uvidime, zatim chodí s mladší sestrickou do sokola

05.11.2015

Chtěla bych se zeptat,jestle je ted něco v kině,co byste doporučili pro mladší děti,děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:

V hlavě - Inside Out. Nevím, jestli to běží v kině zrovna teď, ale moc hezká. Viděli jsme nedávno. Synovi, necelých 5 let, se moc líbila a rodičům také :)

21.08.2014

chci se zeptat,kolik tekutin vypijou Vaše dětí přibližně v tomto věku 3-4roky,děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

tohle má doma kámoška,kluk vypije max pul litru :00: ono je pak blbý že je to zátěž na ledviny když se málo pije

11.07.2014

chtěla bych se zeptat,kdo všechno se započítává do příspěvku v hmotné nouzi?Jsou to všichni kdo mají v tom daném místě hlášené trvalé bydliště nebo jen ta jedna konkrétní osoba co žádá,děkuji za odpovědi

Kliknutím vložíte smajlíky:

sice v tom nepracuji, ale co si pamatuju ze školy, tak všechny společně posuzované osoby, čili všechny s trvalým pobytem v daném místě. Existuje i vyjmutí ze spol.posuzovaných osob, ale na to bych se zeptala přímo pracovnic úřadu.

12.11.2013

chci se zeptat,jestli někdo neví,jak je to,pokud bych byla na pracáku,pobírala podporu a našla si brigáda a měsíčně si přividělala 2-3tisíce,musím se z pracáku odhlásit a tímpádem přestat vybírat podporu nebo když ten přivýdělek nebude moc vysoký,tak zůstat na pracáku

Kliknutím vložíte smajlíky:

Pokud jsi na pracáku a podporu nepobíráš, tak si můžeš vydělat 4000,- hrubého, ale jakmile podporu pobíráš, tak nesmíš nic ... . Taky pobíram podporu a ptala jsem se jich na to ...

Švagrová je na pracáku, ale nemá nárok na podporu...jen za ní odvádí soc. a zdrav. pojištění. Může si vydělat něco kolem 4000,-. Musela to na pracáku nahlásit. Pokud vydělá víc mám pocit, že jí přestanou platit pojištění. Jak je to při pobírání podpory nevím

Já byla taky na pracáku a mě paní říkala, že když si najdu brigádu, tak to musím přijít na pracák nahlásit a oni mi po dobu té brigády tu podporu zastaví. Jinak nevím. Drž se

In reply to by Vanda.D

Přesně tak, pokud jsi na ÚP a pobíráš podporu, tak mít brigádu můžeš do 4250 Kč hrubého (zvyšovala se minimální mzda, takže se zvýšila i tato částka) a podporu ti pozastaví po dobu brigády. O podporu nepřijdeš, dovybereš si jí po ukončení brigády. Pokud si vyděláš víc, než 4250 Kč hrubého (každý měsíc musíš dokládat výdělek), tak ti ukončí evidenci s tím, že sis našla zaměstnání (a tím pádem přestanou platit zdrav. a soc. pojištění). V tomhle případě pozor!!! Většinou jsou brigády na dohodu o provedení práce, kdy za tebe zaměstnavatel neodvádí zdravotní a soc. pojištění (tuto povinnost má až při výdělku vyšším než 10000 Kč), takže když ti ukončí evidenci na ÚP, tak je potřeba si tohle zajistit. Soc. pojištění si ze zákona sama hradit nemusíš, ale zdravotní je povinné. Pokud máš ale dítě ve věku do 7 let, tak ho za tebe hradí stát. Pokud ne, tak si to musíš každý měsíc platit sama a je to částka přes 1000 Kč. No a pokud jsi na ÚP a podporu nepobíráš, tak je to uplně stejné jen s tím rozdílem, že ti nemají co pozastavit :a: Ale pozor, všechno musíš VČAS na ÚP hlásit!!!

04.03.2013

jakou značku bot kupujete dětem. Máte někdo zkušenost se značkou Jonap,líbí se mi jedny botičky a chci hlavně aby byli kvalitní

Kliknutím vložíte smajlíky:

Myslím že značka je vlastně úplně jedno, pokud boty splňují to, co mají - pružná podrážka, pevná pata a špička, odolný materiál atd.

20.02.2013

četli jste na novinkach.cz Sněmovna v úterý potvrdila svou verzi předlohy, která ruší povinný souhlas obou rodičů se zvolenou léčbou dítěte. Uvádí, že v některých případech bude stačit jen souhlas dítěte. Poslanci nepřistoupili na senátní úpravy novely zákona o zdravotních službách, které ji měly podle autorů doplnit tak, aby nepůsobila další potíže. Norma míří k podpisu prezidenta stejně jako zákon, o léčivech, který zavádí elektronické recepty.

Co na to říkáte?Způsobovalo Vám to nějaké problémy,myslím těm,co nežijí s otcem dítěte?Myslím,že je to dobře,že se to "snad" zruší

Kliknutím vložíte smajlíky:

my museli podepisovat souhlas o očkování,takže si myslim že je to dobře že to zrušili či teprv zruší.

ahoj , dobře to je. Jinak u nás v nemocnici tento souhlas při akutních případech vůbec nechtěli. Šla jsem s dcerou na píchání obou uší a ani sestra ani lékařka souhlas od manžela nechtěli. Takže opravdu záleží na nemocnici. Myslím si že kdyby šla na nějakou operaci, tak by asi souhlas byl třeba. To netuším.

12.02.2013

co uměly Vaše děti kolem dvou let,s čím si nejraději hrály?

Kliknutím vložíte smajlíky:

mladší syn má teď 2 roky. Je hodně motoricky šikovný (sám složí puzzle, má hodně dobrou jemnou motoriku), ale vůbec nemluví. Teda umí říct ne, zvuk psa a koně. Když teda žvatlá, tak intonuje, jako kdyby mluvil nějakou řečí, ale normální slovo neřekne :-(. Už jsem z toho mírně nervozní. Nejradši si hraje s angličákama, vláčkodráhou, velkým jeřábem, míčem, skládá puzzle. Ale dětské hračky pro jeho věk ho vůbec nebaví, ale to je tím, že má o 1,5 roku staršího bráchu, tak chce jeho hračky.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka