kellyella

22.02.2016

Dobrý den, maminky, 

 

 potřebuji poradit. Nevíte jak je to se založením živnosti na OSVČ? Jsem na rodičovské a dnes jsem si byla založit živnost. Říkala jsem paní na úřadě, že chci živnost jako vedlejší, že jsem na rodičovské.. a Ona mi to napsala jako hlavní živnost s tím, že "sociálka" a "zdravotní" přeci "vidí" že jsem na rodičáku. Jde mi o to, aby po mě nechtěli platit zdravotní a sociální když jsem ještě doma na rodičovský a mám to opravdu jen jako vedlejší činnost. 

 

Děkuji za jakokouliv radu.. 

Kliknutím vložíte smajlíky:

Už si moc nevybavuji, ale myslím že živnosťák udělali klasický a pak jsem si jen objehala úřády OSSZ, FÚ a ZP, kde jsem to vše hlásila ;)

Co si pamatuju, tak účetní to musela extra dávat na sociálku, že budu mít živnost jako vedlejší činnost ale já už jsem ji měla dříve, než jsem šla na rodičovskou. Nicméně pokud si vyděláš dost peněz, tak stejně budeš platit zálohy v řádech pár stovek. 

18.06.2013

Ahoj,

chci se zeptat, zda-li si můžu dát třeně, kojím, mám 6ti týdenní miminko, které trpí na prdíky.

Děkuji za odpověď :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

U nás to bylo celkem šumák, co jím, a to u obou dětí. Nadýmání bylo pořád - ať jsem jedla tak nebo tak... :€s€:

já myslím že jo nemají snad vliv na prdíky ne?? pokud nenadýmají tebe nebudou ani miminko přece..já je teda jím ve velkém :-)

07.06.2013

Ahoj maminky, :a:

chtěla jsem se zeptat kolik pijí vaše 4. týdenní miminka při kojení? teda pokud to víte :-)

Děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:

:///: Tak to náš Matyášek přibral za 1. měsíc přesně 1kg.. to Tvoje miminko teda musí pít mnohem více :-) No máme to teda pěkný hladovce :-)Jinak to hledání po kojení, prý nemusí vždy znamenat hlad - jen prostě hledá, protože je to těch miminek reflex.. :-) nebo alespoň mi to tak řekli v porodnici :-)

přiznám se že také nevím, jen vím že malý za 14 dní přibral 1100g, a to mám pocit že má málo, pže i po kojení pořád hledá

In reply to by Luc

ty bláho to přibral dost tak vidíš to má hodně ikdyž hledá jak píšeš..muj malý přibral za 14 dní 740gr a to už je prý moc a vy tolik to čumím teda :-D a muj malý taky furt hledá tak už sem musela nasadit taky dudlíka bo sem dycky nevěděla jestli má zase hlad nebo co.

02.05.2013

Ahoj maminky,

chtěla bych se zeptat těch maminek co měli porod císařským řezem dělaný v Podolí, jestli jste měli partnera u operace a jak to probíhalo? Četla jsem na stránkách upmd.cz že přítomnost otce u císařského řezu stojí stejně jako u spontálního porodu, ale víc tam nepíšou.. tak by mě zajímalo jak to tam probíhá.. asi těžko mu dají přestřihnout pupeční šňůru to by se chudák asi zhroutil kdyby viděl tu díru v břiše.. ale zajímá mě vše ... :-) Děkuji..

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, nikdo ti tu neodpověděl, já to nezažila, ale kamarádka ano, tak aspoň pár info ti napíšu. Její muž stál u hlavy, na břicho samozřejmě neviděl, byla zarouškovaná, šňuru nestříhal. Po vyndání dítěte šel s dětskou sestřičkou a byl u ošetření miminka, chvilku s ním pobyl a to bylo všechno. Jí pak odvezli na JIPku, mimi na dětské a druhý den po převozu na standart jí mimčo dali na pokoj.

In reply to by Evik...

Moc děkuji za Tvou odpověď. Už to mám za sebou :-) Manžel sice nestříhal pupečník, ale když vyndavali malého ven, tak anestezioložka prohlásila - "jé ten je vlasatej" a manžel na to fakt ? a ona se podívejte, no a když se podíval, tak byl malej venku jen hlavičkou a ramínkama.. ale manžel to ustál :a:

25.04.2013

Ahoj maminky,

chtěla jsem se zeptat, zda-li může odtékat plodová voda i když je děložní hrdlo uzavřené? Už cca 4 dny ze mě vytéká čirá tekutina, docela ve velkém množství - kalhotky si převlékám i 4-5x, normálně mi to proteče i na kalhoty.. Teď jsem si už vzala vložku.. Tak nevím jestli to je výtok, nebo plodovka. Včera jsem byla v poradně a hrdlo uzavřené, samozřejmě jsem se zapomněla zmínit v tom frmolu o problému. Ale byla jsem v úterý na utz a že bych měla málo plodové vody neříkali. Ale ještě mám jeden problém už asi hodinu mám šílené bolesti, když se prcek pohne, dělá rychlé a bolestivě pohyby což normálně nedělá. Kdybych byla doma sama, tak snad hned jedu do porodky, mám ke všemu na 6.5. plánovaný S.C., ale mám doma 2 malé děti které zrovna spí, tak nevím co mám dělat.. poraďte prosím!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahhoj,

tak plodovka to byla.. jsem zatím umístěna na rizikovým a čekám, zda-li se dr. rozhodnout pro dřívější císař, nebo zda-li mě tu budou jen hlídat do termínu plánovaného císaře.

15.04.2013

Ahoj těhulky, maminky, :a:

chtěla jsem se zeptat, která jste teď v nedávné době chodila do těhotenské poradny do Podolí, jak tam probíhá 1. poradna ? Konkrétně mě zajímá, zda dělají už i monitor, nebo až při další návštěvě?

Děkuji za všechny odpovědi :dance:

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahoj,

děkuji za odpověď. Tak já tam byla dnes poprvé a na monitor mě neposlali, ale za to dělali utz :) Asi to má jak kdo :)

03.04.2013

Ahoj :a:

nyní jsem se vrátila z poslední poradny u dr. Dělal i utz a našel jakýsi jev který pulzuje a je velký cca 38 mm. Říkal, že je to buď zřejmě cysta na pupečníku, nebo na placentě, že má špatný obraz a změřit průtoky pupečníku nemohl, neboť na to nemá utz., tak mě poslal ještě dnes ať si zajdu do Podolí na utz. Když jsem se ho na cokoliv ohledně tohodle zeptala odpověděl, že mi řeknou víc v Podolí, že on není schopen to zhodnotit.. Říkal, že cysta na pupečníku, není nic neobvyklého.. ale divné, je že to pulzuje..

Nemáte někdo zkušenosti, co by to mohlo být?

Dnes jsem 34+2

Kliknutím vložíte smajlíky:
22.03.2013

Ahoj všem budoucím maminkám, i těm současným maminkám...

Jsem ve 33 tt. a dnes jsem probírala oblečení pro prcka. Zjistila jsem, že toho mám nějak moc a tak jsem se rozhodla něco vyřadit. Nabízím tedy obleční pro miminka je toho 1 velká igelitka - oblečky v rozmezí 0-1 rok. Upozorňuji, že jde o používané věci nošeno už 3 dětmi. Oblečky nemají dírky, nechybí jim knoflíky, ale jsou vybledlé, některé seprané, vyšisované, občas nějaký flíček. Věci vhodné na DOMA. Myslím, že by věci spíš zužitkovala maminka ve finanční tísni, která bude ráda za každý obleček :-) Dále daruji 2 krabice, nenačaté umělé kojenecké mléko zn. Bebilon2 (vyrobeno v Polsku - u nás prodáváno stejné mléko s názvem Nutrilon. Pokud by jste měla nějaká zájem - preferuji osobní odběr - PRAHA.

Kliknutím vložíte smajlíky:
Eliska Ptacnikova (neověřeno)

Dobrý den měla by jsem zájem o tu tašku s oblečením dekuji

Dobrý den,měla bych zájem o ty 2 krabice kojeneckého mléka,pokud je ještě máte, jsem z Prahy, mohu si je vyzvednout.Děkuji Iva

13.03.2013

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, zda se můžu přidat do kluby květňátek 2013, termín mám 13. května, čekám své 3. miminko.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Jinak nejhorší pro mě je, že všichni v mém okolí cca 12 maminek mají :girl: a jen 1 :cc): .. takže trochu závidím, no.. :spid:

Ahoj, já mám termín den po Tobě - 14.5. :s:
Čekám asi holčičku (4x potvrzená), ikdyž tomu moc nevěřím - mám pocit, že to bude kluk. Dom mám jednoho chlapečka 2011.

Ahojky já také čekám třetí mimi, doma mám syna 10let a dcerku 3roky, teď by to měla být zase holčička a termín mám 17.5. :dance:. A jak si na tom ty? :a:

In reply to by Romy80

No já mám doma 2 kluky. Starší 3 roky a 4 měsíce a mladšímu budou 13. května 2 roky :-) Na utz jsem byla asi 4x a pokaždé mi :*8*: nedokázal s jistotou říci co to bude :||): , ale spíš se přikláněl ke :cc): vždy jsem si přála holčičku a budu mít doma samé chlapy :$$: porod budu mít plánovaným císařem, neboť jsem už tak 2x rodila - kvůli velikosti plodům.. Starší mě 4.240, 52cm, mladší 4.160g 54cm, já mám 154 cm normálně cca 46kg a manžel 173 cm a 59 kg :-D což nikdo :#o:

06.03.2013

Ahoj, náhodou jsem dnes zabrousila na stránky Podolí a zjsitila, že mají změnu v registraci, tak mrkněte :-)

http://upmd.cz/?lang=cz&category=1-7

Kliknutím vložíte smajlíky:

No to je dost. Však to jejich nedůstojné čekání na chodbách od 5 od rána bylo dost mimo moderní realitu....

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka