Janulka Kubik

ahoj holky,
můžete mi prosím poradit typy patrových postelí pro děti? Prošla jsem internet, ale buď je cena kolem 20 t. Kč bez matrací (což je dost), nebo je to made in EU a vzhledově křehké, že se bojím, aby to vůbec drželo pohromadě, natož na tom spali dva kluci.
Můžete mi prosím poslat nějaké fotky či odkazy na osvědčené. Děkuji moc. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

my máme za 7 tisíc včetně matrací a úložných šuplíků, odkaz ti pošlu do zprávy, sem mi to nejde vložit

In reply to by K_9

My máme kvalitní poschodové postele z HP Nábytku, velké Meziříčí, mám pocit,že vše stálo i s rošty, už kvalitními matracemi 12 000kč, nábytek je silný, a když byl u nás soused tak jen zíral, co oni mají z ikey a dali za t 10 000kč tak říkal, snad nám ten náš chvíli vydrží :-D Až děti odrostou, mohou z patrovek 2 normální postele vedle sebe :-)

My máme bílou kovovou z ikei,ale nevím jestli je tam ještě mají.Měly tam i dřevěné.Jukněte na jejich stránky,já objednávala přes jednu paní ta mi je koupila a poslala

ahoj holky :a:
prosím, nevíte některá (nejlépe z praxe či zákona), jak to je, když jsou dva plnoletí sourozenci a vlastní jeden dům a zahradu....kdo podává daňové přiznání k nemovitosti? Starší, či jak se dohodnou? Jak toho druhého eviduje FÚ? Musí být k tomu nějaký papír, že se dohodli?
Podává se daňové přiznání z nemovitosti dle trvalého pobytu či dle místa, kde se dům vyskytuje???
Děkuji Vám moc předem. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

holky,
někde jsem četla, že se už za rok 2014 může žádat o vracení školkovného (ne stravování) do určité výše...
Máte k tomu bližší info, jak to bude v reálu probíhat? Potvrzení ze školky o zaplacení a pak dát v práci při ročním zúčtování v únoru?

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, myslim si ze to tak je. Manzel je uz domluveny s ucetnim ve skolce, ze v lednu nam vse doda. Jsem zvedava.

In reply to by JaMiOn

Ahoj a co přesně ze školky k tomu potřebujeme? Manžel se to dozvěděl úplně v jiné školce náhodou, učitelky tam mají zákaz to říkat rodičům, oficiální formuláře prý nejsou, tak mu ho zařídí, v naší školce se nic nedozvíme, tak ať víme co vůbec po nich máme chtít.

Ahoj holky :a:
mladší syn trpí na laryngitidu. Zatím nám vždy stačilo dýchat u otevřeného mrazáku či čípek u dr.
Nyní opět náhle v noci štěkavý kašel a dušení se...tak hned k mrazáku, nepomáhalo to, jen se to zhoršovalo, tak okamžitě rectodelt čípek...zase nic...minuty byly dlouhé a bála jsem se, že se mi udusí v náručí. Volala jsem RZP, okamžitě odvoz do nemocnice a hospitalizace.
Jsem z toho v šoku. Může to přijít kdykoliv v noci...bojím se ho dávat spát do dětského pokojíku, spí s námi, má 3,5 roku.
Prosím pište Vy, které máte zkušenosti s laryngitidou u dětí. Jak ji míváte často, v jakém ročním období, zda máte vypozorovaný nějaký spouštěč, změny počasí apod., co na to dáváte, jak postupujete, jak dlouho vyčkáváte, než voláte RZP. Já čekala 1/4 hodiny. Koupili jsme zvlhčovač vzduchu a dala jsem do něj koalku, eukalyptový olejíček. Moc se bojím, aby se to neopakovalo. Prozatím to byl nejsilnější záchvat z těch asi 5, co prodělal. Navíc, už 3. za tento podzim.
Děkuji za podporu. Klidné svátky Vám všem a pevné zdraví.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj. Je mi líto, že se vám to taky stalo. My byli ve dvou letech, taky rychlou přímo na JIP. Od té doby to má pořád jaro a podzim, ale podzim více. je mu už ale 5. V nemocnici tehdy říkaly zkušenější maminky, jak je super hlíváček v kombinaci s acerolou. Nám zabral parádně imunoglukan. Zabral i kamarádce, jejíž dcerka taky trpěla laryngitidou. po nasazení ale trvá tak měsíc, než pořádně zabere. My ho začali loni na podzim po 3 laryngitídách, a po nasazení byl až do jara zdravý. Pak jsem ho vysadila s tím, že je OK a do 14-ti dnů opět laryngitida.
Já teď, když to příjde (poznám podle chrapotu přes den), na večer dávám stoptussin a dithiaden (je silnější než fenistil), zvlhčovač, a malého dám k sobě do postele pod otevřené střešní okno, které je hned nad ním.
A taky jsem si sehnala homeopatikum drosera. Myslím, že to dost pomáhá. když tak se kukněte na diskuze na netu.
Přeji hodně sil a trpělivosti. Je to hrozná nemoc, ale věkem se to zlepší. Já ale i teď, když mu je 5 let, panikařím. Tak se držte, dobrou noc. :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahoj, moc se omlouvám, že jsem neodepsala dříve. S tou droserou by se to mělo probrat s homeopatem. Já mám ředění 9CH, a dávám mu to vždy k večeru, 2 kuličky, třeba co 5 nebo 10 minut, dokud se mi nezdá, že se to zlepšilo. Malým dětem se to dá i rozpustit v troše vody a vypít. Ale Petíkovi to chutná.
Jinak, na laryngitidu se ještě někdy dává Sambuc nigra. Když si dáš ty dva přípravky do vyhledávače, najdeš, na co přesně se používají. Někdo má ten kašel sušší, někdo vlhčí nebo třeba i s rýmou, která mu v noci do toho krku teče a pod. Každý homeo přípravek je zaměřený na krapet něco jiného. Já mám doma oba, a ještě k tomu Belladonu, která je na teploty. A ta je taky super.
držím palce, pa

my jsme se už dvakrát svezli rychlou, jednou už modral, byl to fakt hnus, ze začátku spal s námi, teď už sám, jakmile slyším,že blbě začíná dýchat, tak jde k nám, spíme s otevřeným oknem,i v mrazu v čepicích a mikinách, zvlhčujeme vzduch, máme pro případ nouze medrol a čípek, ventolin

Měli jsme laryngitidu v roce a dvou a půl s rychlou, pak mezitím jsme zvládli některé doma, teď od čtyř do pěti a půl měl klid, minulý týden zvládnutá doma, je to ale slabší průběh, prý se to většinou okolo šestého roku upraví

Je to boj, ale zvládnete to, člověk se bojí, ale pokud se to zachytí v začátku dá se to zvládnout doma, my k tomu ještě máme febrilní křeče

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

medrol je prášek dává nám ho dětský přímo v ordinaci, tak dva, abysme měli doma a ventolin je foukačka, roztahuje to dýchací cesty

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no,tak tam je problém v tom,že přes otok se fakt umělé dýchání nedá,nicméně zaintubovat se dá (musí to samozřejmě umět,což předpokládám,že umí v RZ),ale hlavní je,že naprosto a velice účinně zabírá právě ta inhalace Adrenalinu,která odstraní ten otok v ýchacích cestách.Hele můžu tě uklidnit,v životě jsem neslyšela o případu,kdy by se dítě udusilo při laryngitidě,ani z doslechu,ani v práci :n: a že těch laryngitid je požehnaně ;) Intubovali jsme jednou jedinkrát za těch sedm let,co jsem dělala na JIPu a to už fakt nezabíralo vůbec nic a měli podezření spíš na epiglotitidu,která se teda nakonec nepotvrdila... Jinak se každá laryngitida vždy zvládla na inhalacích,popřípadně na infůzní terapii.Jinak Ventolin je k ničemu u laryngitidy,to je zase pro astmatiky na roztažení průdušek,u laryngitidy je nejdůležitější právě odstranit ten otok,takže nejlépe zabírají právě kortikoidy (injekčně,do žíly nebo v čípku) a pak právě ty inhalace Adrenalinu ;) Takže fakt to vypadá dramaticky,ale fakt nikdy jsem ani neslyšela o dítěti,které se udusilo na základě laryngitidy...

ahoj holky :a:
zajímalo by mě, jaký osobní automobil se Vám osvědčil z hlediska ceny, kvality motoru, bezpečnosti a......
Přemýšlíme o koupi jiného vozu, starý dosluhuje. Nevíme, zda jít do škodovky či dacie či jiné značky. Uvažujeme o sedanu, žádné prodloužené verzi, protože kočárek už rok nevozíme.
Poraďte prosím, jaký vůz používáte a jaký se Vám nejen líbí, ale i dokonale slouží Vaší rodině?

Kliknutím vložíte smajlíky:

za mě určitě octavia, ať už krátká nebo v combíku, měli jsme jedničkovou, nyní máme dvojkovou a spokojenost největší!
A to jsme vystřídali více vozů např. renault megane, felicii, škodovky kdysi dávno, fiata palio, peugeot 207, opel corsa, a prostě octaviee vyhrála!!!

Nejlepší auto pro matku s dětmi je dle mého BMW X3 - vyšší, bezpečné auto. Maximální spokojenost, jen kufr by mohl být větší.... :a:

ahoj holky,
tak jsem slyšela, že byla zvýšena minimální mzda na 9.200 Kč. Mění se tím nějaké podmínky pro vyplácení přídavků na děti, životní minimum apod...? Nemám s tím zkušenosti. Nikdy jsme na to neměli nárok, ale co kdyby...děkuji :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj holky :a:
určitě mi některá z Vás opět dobře poradí...
V případě operace dítěte s ním můžu být (do 6 let)na pokoji jako doprovod. Jak je to ale s neschopenkou????
Letos jsem už takto v nemocnici s dítětem byla, vystavili mi v nemocnici na oddělení paragraf a asi po 14 dnech mi volali ze sociálky, že mi nemocenskou-paragraf neproplatí, protože se staral v nemocnici personál!
Nakonec jsem to usmlouvala, protože bylo dítě pouze na denním výkonu a šli jsme večer domů, ale neschopenku vystavili v nemocnici doktoři! A já mohla být 9 dní bez nemocenské - příjmu.
Byla jsem upozorněna, pokud to tak bude příště, tak na to není ze zákona nárok. Operace přece není výmysl a žádná rýmička!!!
Máte s tím zkušenost? Jakou? Jak to řešit? Po novém roce čeká dítě další operace a já nemůžu dovolenou čerpat na pobyt v nemocnici a pak ještě na celý měsíc, kdy bude muset být doma v péči rodičů.
Děkuji za rady příp. odkazy na zákon. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj,pokuď vím,tak když jsi hospitalizovaná,musíš pobírat neschopenku jako takovou,až po propuštění lze čerpat OČR :( kamarádka byla takto loni s malým na mandli a musela to mít právě takto :( neznám důvod,ale OČR jí nechtěli vypsat v době hospitalizace :(

Moje kolegyně byla na začátku měsíce s pětiletým synem v nemocnici na dobu pobytu jí vypsaly neschopenku. Po návratu jí pediatr vystavil paragraf na ošetřování člena domácnosti. Tak jsem v našich interních pravidlech, které budou určitě shodná s pravidly ze zákona našla, že má nárok na proplacení devíti dnů samoživitelé šestnáct dnů. Po dobu ošetřování se může jednou vystřídat například s otcem, tím se ale souhrnná doba devíti zůstává. O proplacení delší doby ošetřování tam nic nebylo. Myslím, že se to pak řeší přes sociálku individuálně formou nějakého příspěvku.

ahoj holky :a:
fakt se daří :(
Dnes mi ukradli mobil, tak jsem zablokovala simku, do 14 dní musím na pobočku operátora pro sim se stejným číslem, jinak prý účtují tučnou pokutu.
Máte zkušenost s tím, co ještě dělat? Samozřejmě jsem neměla žádné zálohy čísel, sms zpráv, fotek apod....co vše mohou zloději zneužít, když je sim zablokovaná? Do kdy si musím od získání nové sim pořídit nový mobil? Dá se to nějak ošetřit proti krádeži? Díky za rady. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj holky, tak jsem platila 99 za novou sim, vše mi na prodejně pomohli vyřešit, dát novou sim a další převody apod. Díky moc za podporu

Nevím jakého máš operátora, podmínky se můžou lišit ale obecně, pokud máš telefon se závazkem na dva roky a zablokuješ SIM kartu z důvodu krádeže tak je opravdu třeba si do 14 dnů vyzvednout na prodejně novou SIM se stejným číslem aby to číslo fungovalo dál tak jak je ve smlouvě. Pokud to neuděláš tak by ti zřejmě účtovali paušály za měsíce které zbývají do konce závazku. Nevím jak je to aktuálně s poplatkem za SIM ale myslím že to bude max. za 95Kč. Co se týká toho přístroje tak pokud máš jeho výrobní kód EMAI tak ho můžeš nahlásit na policii a můžou ho zablokovat tak aby ho zloděj nemohl využívat. Pokud bude zablokovaná jen SIM tak se zloděj do telefonu dostane a může prohlížet fotky, smsky i kontakty uložné v telefonu.

S timto nastesti zkusenost nemam. Nemam mobil ani na pausal. Dobijim si ho. Prijde mi divne za ztratu mobilu a porizeni nove sim s jinym cislem platit. U jakeho operatora jsi? Telefon si samozrejme muzes poridit jdy chces. Tim, ze mas pausal tak ale budes platit pausal dal.

Ahoj, mobilnjí telefony jsou teďka už opatřený takovým kódem, kterej když dáš na policajty a mobil někdo použije, tak ho najdou(nebo tak nějak to je).
O účtování tučné sumy za ztrátu sim slyším poprvé.
Pokud jsi měla fotky v telefonu nebo na kartě, tak si je z tama můžou vytáhnout.
Nový mobil si můžeš pořádit kdy chceš, ale pokud máš paušál, tak ho budou chtít platit dál ať ho používáš nebo ne.

ahoj holky,
určitě jste tady některá z Vás počítačově zdatná...jak převést formát pdf na jpg??? Jde to vůbec prostřednictvím počítače? Děkuji za rady. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Vetšinou řeším problem opačný, že potřebuji jpg hodit do pdf. :-) Z pdf - ka lze samozřejme vytahnout cokoliv ale je na to potřeba program, nejlepe od Adobu. Mnohem jednodušeji bych to delala jakože si dane pdf otevřu v pc a udelam screen - tim padem se to uloží jako obrazek format ktereho si mužu vybrat. To ale samozřejme nejde ve všech připadech - třeba kdybych mel v pdf učebnici biologie určite by se mi to delat nechtelo.

In reply to by Janulka Kubik

Zmáčkneš tlačítko Print screen na klavesnici (vtešinou nahoře vedle čísel, na notebooku skratka PrtSc) a to jakoby vyfotí co je zrovna na obrazovce. pak otevřes třeba program malování který je v každem windowsu, daš vložit a uložíš to jako obrazek, připadne si to upravíš jak potřebuješ,

In reply to by sycatko

děkuji, tohle tlačítko jsem nepoužívala, i když počítač užívám často doma i v práci
většinou kopíruji přes ctrl+C, jen to co potřebuji
v práci nám kopírka scanuje jen v pdf a když mi přijdou e-maily, tak zase většinou s přílohou pdf, pokud to není rovnou z tiskárny v jpg (když to upravují)...já pak ty podklady vkládám někam, kam se může dávat pouze jpg, tak proto jsem se ptala

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka