marcy

20.08.2013

Ahojek,
už nevím, kam pro radu, naše maminy nás prakticky nekojily a tak nemají zkušenosti. První dítě se mi samo odstavilo v 6 měs, druhé je naprosto opak, z 80% stále jen kojíme, ve dne v noci,chtěla bych to už trochu omezovat a aspoň část dne nahradit opravdu jen jídlem, ale dcerka si vezme jen pár lžiček obědu, a hotovo, pak ji dokojuji nebo nejí nic a kroutí hlavou, mléčné kaše, UM, ovocné svačinky,chleba rohlík s ničím, jen kroutí hlavou, samotné kojení mi ani tak nevadí, ale už mi to tak moc přijde zbytečné a nevím,jak ji přimět, aby aspoň trochu jedla. Je mi jasné, že to je běh na dlouhou trať, no, možná se to časem upraví... ach jo, kdo má zkušenost??

Kliknutím vložíte smajlíky:

děkuji děvčata, že jste mi někdo napsali, psychicky se na to připravím a začnem s tím něco dělat jak mi tu píšete. díky za radičky :k: :k: v noci kojíme teda tak 3x někdy i 4x, to je taky dost na 15m dítě, co..

In reply to by marcy

radu nemám, ale pro klid tvé duše mi to nedá nenapsat ti, moje 14 měsíční dcerka se běžně kojí 3x až 5x za noc a 3x až 5x za den (když je hic, pije víc), s příkrmy jsme začali na vánoce a pěkně jíst začala až v červenci, kojení přesto vyžaduje nepoměrně častěji než její starší brácha. Ten sice taky uměl vstát 8x za noc, ale tak jednou dvakrát se napil, v ostatních případech jen "dudlíkoval", holka fakt pije. Odstavení mám v plánu na konci listopadu, tak jsem zvědavá, jak se k tomu malá postaví :///:

In reply to by marcy

Marci, já také malou kojila v noci i 4x, jenže mě to fakt vysilovalo, ony to ty dětí tolik nepotřebují, jen si vyžadují přítomnost maminky, tak jsem to omezila, prostě jsem ji také nedala, teď už přes půl roku dávám jen ráno a večer, mala třeba v noci nepije a nevezme si ani čaj, teď ji rostou zuby, má teploty a tak ji v noci dávám, ale potom to zase utnu, je jí 21 měsíců :€s€: Počítej s tím, že bude v noci křičet a nebude to tak jednoduché :00:

Marci, přesně, jak píše Kitii, je už opravdu veliká prostě odstavuj postupně, dej ráno, potom nachystej svačinku, nebude jíst, v žádném případě nedej prso potom nachystej oběd, tam bych třeba ještě dokojila a odpoledne nepovolit, až večer a když zvládnete tohle tak bych vybourala i to dokojování po obědě, držím palečky, ale bude to boj, který ale nepotrvá dlouho:-)

na 15 měsících jí už stačí 2-3 kojení (za 24 hodin - ráno, večer a jedno v noci) a prostě jí mimo tebou stanovená kojení nedej (ideálně každý den ve stejný čas a na stejném místě) - do tří dní si na to zvykne a začne víc jíst... u závisláčků neplatí, že by nejdřív začli jíst, abys mohla omezit kojení... takže klid - je to normální, ale jestli ti to vadí, tak prostě urči jiná pravidla...

23.01.2013

Ahoj,

jogurt mi vždycky pomohl, ale opravdu musí mít kultury, což většína nemá :00: výborný je na tohle obyčejný bílý Selský jogurt nebo Holandia. A v kombinaci s probiotiky zatím nikdy nezklamal. Doporučovala mi to i moje babička, která je porodní asistentka. Praxe 45 let :)
Doufám, že pomůže i tobě.. :a:

In reply to by zakewka

tak konečně někdo, komu to pomohlo :-) a jak jsi to aplikovala teda :) :) ja mam chocensky jogurt ílý pro malou, ten jsem použila, je tam obsah: smetana a živé jogurtové kultury :-) to by taky měla být v cajku,ne ? :-)

In reply to by marcy

Ten neznám, ale jestli to tam píšou tak to bude ok. Namočíš v něm tampon a zavedeš. Lepší jsou ty nejmenší, po namočení trošku změkne a hůř se zavadí. Nechávala jsem tak hodinku a pak normálně vytánout, dvakrát třikrát denně a do dvou dní by to mělo být lepší. ;)

29.12.2012

Niky, tak co přírustek???? a jak se máte vy ostatní březňátka? Všem šťastný Nový rok plný zdraví především :-) !

Macííííííííí je nám 17dni uz jsem na breznatka neco malo pisla je to fofr trosku ale zase pisnu:))) lactobacilky bastim a ted davam i male pze na noc ji pred spanim davam UM spinka pak dela tak abychse krapet vyspala a mohla fungovat i kolem Samisa je to neskutecny zivel ten nas dabel:)))mala je opak je zlata!!!Snad ji to vydrzi ;) :s: :s: :s: :s: :s: :s: trosku prdiky teda mame,ale jinak ji nic nedavam jen masirujem a co vy????

Zdravím, rodinko. Do započatého roku 13 přeju jen to NEJ.
Zvládněte stěhování a pak už jen příjemné žití :)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahoj Katko!! :€s€: ani nevíš, jak jsem ráda, že ještě takový ty pracovní věci nemusím řešit a můžu být ještě doma a zabydlet si domeček - do léta bysme se měli stěhovat atd... no a Petík teda nejde do školky a bude u babičky? tvé mamky? No my ted taky zdraví, tukytuk,no děcka ted dobrý, jak je doma manžel, tak mi dost pomáhá, ale jak jsem doma sama, tak v pátek jsem už ko,tak mám ted i trochu relax...taky jsem začala chodit do cvičení, posilka a kardio, to mě vždy bavilo, tak mám i trochu vyžití. Jinak Adelka je drak, od 5,5m leze a od 6 m stojí, naštěstí ted na 7m ještě nechodí jako manžel... }:) jak se vám bydlí teda v bytečku? moc zdravíme!!! :k:

In reply to by marcy

Tak vy se už budete stěhovat, to bude krásný!! A jak píšeš, krásně se zabydlíte, zvyknete si než půjdeš do práce. Jen to stěhování asi nebude žádnej med, ale Adélka už bude větší, tak to určitě zvládnete.
Jojo, Petíka do školy nevzali a bude u babičky (tchýně). Moje mamka ještě pracuje a bydlí 20 km od nás. Tchýně je od nás 2 km na cestě do mé práce, a je v důchodu, takže jsem za ni vděčná a Petík ji má rád.
Vid, ty vánoční svátky jsou vysvobození. My ted taky zažíváme úžasný rodinný souznění. Po nepříjemném podzimu je to ted balzám na duši a je to cítit i na celkové náladě. Snad to vydrží i v lednu a dále. Právě ted si Petík s tatkou ve sprše zpívají Půjdem spolu do betléma :)
Je super, že chodíš ven, a ještě k tomu cvičit, to ti obrovsky pomůže po tom celotýdenním maratonu co máš s dětmi. Mně třeba běhání začalo nejvíc bavit právě na mateřské, vlastně jsem ais nikdy tak necvičila a nepohybovala se jako na mateřské - paradoxně :).
Kde se to v Adélce bere ta aktivita! To je teda rychlí! Že on ji Jiřík tajně učí a popostrkuje :)
V bytečku jsme si už zvykli, cítím se tu dobře. Až ted v zimě jsme se tak nějak dovybavili - konečně máme postel (oproti rozkládacímu křeslu je to jako letiště, prostě úžasný!), taky dveře, lustry, obrázky a takový věci co dělají domácnost útulnou. Cítíme se tu dobře a to je hlavní.
Jiřík je na Adélku hodný?

In reply to by Slunko

No to máš zlatý s tou tchýní! není nad to babička v důchodu a ještě, že si rozumí s vnoučkem. Jirka se teď zamiloval hlavně do tchýně, dokonce u nich poprve byl přes noc a docela hezky to zvládli, tak jsem ráda. a až se odstěhujeme, budeme mít druhou babičku na dohled, tak to bude snad taky fajn. No Jiřík je hodnej na Adélku, celkem rozumí, co nemá dělat, nežárlí na ni, ale to víš, musíme pořád dávat pozor, chce si s ní hrát po jeho a to nejde, taky ji občas pošťuchuje a tak, ale je v poho celkem. Je taky docela samostatná jednotka, že si dokáže vymyslet zábavu a tak když kojím v druhém pokoji,za zavřenými dveřmi, tak těch 10 min vydrží v klidu...jediný, co mě zrovna zlobí je Jirkovo NEjezení, strašně si vybírá, např.dnes snídaně Chleba s pomazánkou a šunka, jogurt _NIC, svačina kousek buchty jablíčko_NIC, oběd NIC a šel spát, kolikrát za den ani jedno pořádný jídlo nesní,ach jo. Petík jí celkem pěkně, že?

14.11.2012

Ahoj holky,
něco v sobě už delší dobu řeším a nevím, co si počít. Jde o to, že v pravidelných intervalech se mi vrací takový záchvaty deprese, kdy jsem fakt smutná a připadne mi, že jsem nejmíň potřebná osoba na světě, že jsem jen robot k dětem, většinou to bývá čtvrtek pátek, kdy to už nedávám, o víkendu si oddychnu a pak zas zpět do starých kolejí. Mám 2 malý děti, kluk 2,5 r a naše sluníčko 6m. Starší je drak jak blázen, když se snažím uklízet, tak mi chodí za zadkem a rozhazuje věci, takže uklidím jen to, co mi nadělal, ani nádobí kolikrát neumyju a za těch 30 min, co malá spí přes den v postýlce stihnu jen wc a upratovat po malým, takže se nehnu z místa, vidím kolem sebe ten nepořádek a nemůžu nic udělat, pač do toho malá za 5 min řve nebo se jde malej něco atd... no tak to je ten problém, prostě to nezvládám chvilkama, pak se to nastřádá, malej dost řve, kvůli všemu, malé začal ubližovat, to mě už dnes tak vytočilo, že dostal na zadek, pořádně jsem na něj hulákala a zahnala ho do pokoje a pak se z toho sesypala, bylo mi na zvracení, bylo mi líto, že jsem to s tou reakcí přehnala, že takhle ji začne mít nerad... chápete mě někdo? do toho manžel poslední dobou chodí pozdě z práce, takže jsem na to sama. pak tady čtu, jak někdo má 2 děti a krásně to vše zvládá, jak má uklizený, děti jsou super a já doma toto, tak si připadnu k ničemu ještě víc. minule se vše nahrnulo až tak moc, že jsem 2 dny chodila jak tělo bez duše, ani brečet jsem nemohla, dřív jo, ale ted mi to nejde, ptž vím, že se mi stejně ani moc neuleví...pak mám pocit, že jsem na vše sama, manžel jezdí na ryby, má pořád auto - jezdí s ním do práce, chodí do posilovny a já jsem pořád doma. Večer mi s dětma pomůže, hodně času tráví s malým, to jo,ale jako je pořád s ním,kolikrát s ním i usne, je moc dobrej táta, ale pak na sebe nemáme ani chvilku kolikrát, má jen malýho a já to chápu, ale kde jsem já, má mě rád, jen to není lehký období... do toho nemáme ani normální rodiče jeden, mám jen 1 kamarádku a sestřenku, ty mi pomáhají. dobrovolně s dětma nikam moc nechodím, pač starší mi většinou v mhd usne a co pak s ním, když spí oba, tak staršího dám do kočáru za malou (máme velký kočár, tak je uvezu takto), ale dál jak do kavárny ,tu kousek, nejezdím.
Jsem normální? Snažím se myslet pozitivně a nepodléhat tomu stresu ze všeho, ale jak se to tam spustí, tak je špatně..prosím jen o zpětnou vazbu, co z toho cítíte vy? potřebuju si uvědomit, v čem je problém a něco s tím začít dělat.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Díky za komentíky, to, že jsem z úklidu poslední dobou šílela bylo díky tomu, že před pár měsíci mi manžel vyčetl, že je to tu jak u cigánů,a cosi ještě a tak jsem se snažila dokázat, že umím mít uklizeno, ale sama jsem věděla, že je to na úkor dětí, což jste mi tu jen potvrdili. takže hážu se do klidu, zavedu opatření a komu se to nelíbí, ať si víte co políbí. pomohly jste, díky.

In reply to by marcy

Super, že jsi si z té diskuze tady vzala to nejlepší co si mohla :-)
Jestli si manžel myslí, že máte doma nepořádek, ať to uklidí :-) jak já říkám, je důležitý mít doma čisto, abych si nepřipadala jako šmudla, ale mít neustále naklizeno, jak kdyby měla přijet na návštěvu královna, na to se.e bílej tesák :s:

In reply to by Guffanecek

Nedávno mi manžel ukazoval foto koláž jak kdo vidí ženu na mateřské a bylo to přesně jak říkáš: manžel - žena spí s dítětem na gauči, pohodička, ale jeho přání je mít doma sexy matku. Tchýně - žena chodí po nákupech s kamarádkami apod. A jak bychom chtěli vypadat my? Jako super ženy, které mají dokonalou figuru, make-up, sestřih, zvládnou každý den připravovat teplé obědy i večeře a ještě být super matky, jejichž děti jsou vždy jako ze škatulky a dokonale vychované.
A pak tam byl obrázek jak je to doopravdy :-)
Zasmála jsem se u toho, ale také jsem dodala, že je to krutá pravda :-)

In reply to by Elukiv

taky jsem to viděla :-) To bylo super,nasmála jsem se. A ještě jsem četla že chlap chce mít doma, ve společnosti dámu,doma hospodyni,pořádnou mámu ke svým dětem a v posteli dračici. Nebo nějak tak to bylo...hlavně pořád musíme vypadat i u toho sporáku :-) Jojo,že by jiná planeta? :-D když si jen vzpomenu jak vypadá on když dorazí domu,sundá monterky,hodí mi je před koš,co by se obtěžoval hodit je aspon do toho koše na špinavé prádlo že,vezmě si jídlo,dřepne k televizi,mlaská u toho,samozřejmě bez talíře a ve finále se mě zaptá co zase je....asi je to všude stejné :-) Stejně ho miluju,vola :-D

24.10.2012

Ahoj všem březňátkům i nebřezňátkům :///:
Zase po nějaké době se hlásíme, jelikož děti spí a mě se nechce hned umývat zem, tak si oddychnu u pc :)

naše děti 2,5 r a skoro 5 měs
naše děti 2,5 r a skoro 5 měs
naše děti 2,5 r a skoro 5 měs
naše děti 2,5 r a skoro 5 měs
naše děti 2,5 r a skoro 5 měs

To jsou teda pokroky! Na prnví pohled mi JIřík přišel velký. Já mám taky pocit, že Petíka těžko unesu někdy :). Má teda 11 kg, což je prd, ale už je to znát. Obdivuji teda jeho stavbu, to je promyšlený hrad, je to šikula !! Petík taky skládá všechno možný, jsem ráda, že se umí koncentrovat. I u knížky vydrží velmi dlouho.
Tu školičku myslíš přímo ve školce nebo je to nějaký DDM nebo mateřské centrum? My se konečně do místního DDM dostali na jeden kroužek a minulý týden jsme tam byli poprvé - je to na 2 hodiny, je tam malá tělocvična a pak spousta hraček. A zrovna v ten den tam byla paní, co dělá crapbook, tak jsem si na hodinu odběhla a udělala si malé fotoalbum do kapsy a Petík tam po celou dobu byl jen s paní učitelkou, co viděl poprvé. Měla jsem radost, ale asi se mu musela věnovat, aby mě neběžel hledat. Do školičky jsme se nedostali.
Petík se ve svém zájmu smrkat naučil, ale teprve snad před 3 týdny,co měl také rýmu (instalovali jsme topení až na poslední chvíli a už měli 15 stupnů doma a odnesli to všichni rýmou :).
Adélka se chce vyrovnat bráchovi, to je jasný, co by ležela na zádech, když Jiřík vyvádí takový lumpárny, že :)

Hezky ti rostou :) Na Adélce to jde zvlášť vidět :) S tou školkou je to boj - já byla nedávno pro synovce a nestačila jsem se divit - v šatně hucal a posmrkával snad každej. To víš malá bude čím dál zvídavější! Tak přeju hodně sil, ale i tak to zvládáte krásně :)

Ahojky Marcy, máš moc pěkné dětičky, šikulky, s tou nákazou ze školky to znám, malej chodí do jesliček a taky má pořád něco, první těhu jsem vůbec nemarodila a teď už jsem byla taky pěkně nachlazená a ne a ne se z tohovy hrabat, nojo dětičky si tvoří imunitu, tak snad to brzo přejde. Tak ať to dobře dál zvládáš s dětičkama a a
ť nejste moc nemocní. :-)

Ahojky Marcy, máš moc pěkné dětičky, šikulky, s tou nákazou ze školky to znám, malej chodí do jesliček a taky má pořád něco, první těhu jsem vůbec nemarodila a teď už jsem byla taky pěkně nachlazená a ne a ne se z tohovy hrabat, nojo dětičky si tvoří imunitu, tak snad to brzo přejde. Tak ať to dobře dál zvládáš s dětičkama a a
ť nejste moc nemocní. :-)

10.09.2012

Asi se ptám na blbost, ale pro jistotu :-) Je v pořádku, že naše malá 3 měs, se začla odšprtávat nožkama, udělá tak most a tak se pohybuje? Někdy dělá jen mosty, a mrská pánví.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

děkuji za komentík, sleduji, zapíšu si, co vidím a proberu s doktorkou. :k:

marcy, jak sem s jirikem jezdila na Vojtovku, tak se ptala na tohle, jestli jako maly delal mosty, prohybal se, uprednostnoval nejakou stranu, nohy prohybal do spicek a podobne, je to nezpevnene svalstvo, delat by to nemela, neni rovnomerne zpevnena. ale jak pisou holky, treba to prejde, pozoruj a uvidis ;)

In reply to by marcy

urcite bych se na to zamerila :-) ja mam s timhle blbe zkusenosti :-( jirik se pak trochu zasekl ve vyvoji, podle nasi dr. mel porad na vse cas, vojtovku sme zacli az v 11 mesicich a bylo to sileny :-( navic asi pul roku. kdyby nahodou, u tak malych miminek staci jeden cvik na mesic a je klidek :-) drzim palecky, at to zmizi a mas o starost min :-)a diky za pozdrav, taky zdravime :a:

Nam tenkrat neurolog rekl, ze do peti mesicu je to normalni a pak uz by to delat nemeli. Ale nase mala to zacla delat prave kolem patyho mesice a vydrzelo ji to tak 14 dni. Takze bych se toho nebala:-)

29.07.2012

Ahoj holky,

tak se jdem ukázat - Jiříček 28měs, Áda 2 měs
tak se jdem ukázat - Jiříček 28měs, Áda 2 měs
tak se jdem ukázat - Jiříček 28měs, Áda 2 měs
tak se jdem ukázat - Jiříček 28měs, Áda 2 měs

Marcy teprve teď jsem se dostala k tomu sem napsat, moc gratuluju k Adélce, je úžasná! Moc vám to všem sluší!! Nevím jestli jsi to tu už nepsala, kdyžtak dortaz ignoruj - žárlí Jiřík na malou? Jak to zlvádáš? Karolka zásadně při kojení potřebuje čůrat, napít, obout atd. :s: Ale jinak už se srovnala a je to čím dál lepší tak snad už máme to nhejhorší za sebou :00:

In reply to by jjanculka

Ahoj, díky :-) a Jirka nějak ani vůbec nežárlí, pořád celý těhu jsem do něj hustila, že miminko bude papat od mámy mlíčko, stejně jako on, když byl malý, atp. a asi je to o povaze, ale nežárlí, fakt...malé si skoro nevšímá a dělá si ty svý lumpárny, takže o to to mám teda jednodužší.

Marcelko, konečně se dostávám k napsání a to jsem ještě nesepsala ani porod a jak to s Ondráškem zvládáme... Je toho nějak moc :00: :) Máš krásňoučkou princezničku, Mací. Co podoba? Je víc na Tebe? Jiříček je spíš na taťku, ne? I když já to často spíš nevidím než vidím :///: Je super, že podnikáte takový parádní výlety :one: a hlavně že s vámi může jet bez problémů i malinká ;) Mně se do toho moc nechce, protože Ondra často brečí, když nespí a to jsem stejně akorát nervozní, kdybych měla být někde extra mezi lidmi. I kdyžz o ZOO přemýšlím, Kubík by byl nadšený :) Moc Ti přeju, že máš doma takové zlatíčko, však si to zasloužíš, když Ti dal Jiřík tak zabrat!!! Tak Ti Adélka v kočárku třeba jen kouká a nespinká? A doma Ti takhle taky vydrží? My měli třeba včera takový pěkný neuplakaný den a dneska zase zpátky - nespím, brečím. Vezmu do náruče a brečí dál. Jeslti ho bolí bříško nebo co já vím... Tak ještě jednou - krásné dětičky, krásná maminka - všechny vás zdravíme :a:

In reply to by Majae

Ahojky, nevím teda, malá není na nikoho vyloženě podobná mi přijde, má zrzlavý vlásky,taťka je taky trochu nazrzlej :-) no a to tw naprosto chápu, že se ti nikam ani nechce, když je Ondi uplakaný, však ty sis taky zkusila s Kubíkem svý..je to teď aspoň trochu lepší? malá třeba vyloženě nošení nevyžaduje, docela i si vysačí, že si hraje v lehátku, nebo kouká, ted ve 2,5měs se nám už otáčí na bříško!! tak se i zabaví tak..je holka zvědavá, když se nosí, tak zásadně tak, aby viděla, žádný klubíčko...tak co ti mám povídat, pohoda. no a kočárek a jízda autem se už taky zásadně zlepšily, malá už skoro nepláče..zato jirka nám řvával v autě ještě v roce a půl...moc bych ti přála taky, aby byl Ondi spokojenější, ale třeba i to bříško ho zlobí, přeci jen ti kluci na to víc trpí.

no maci strasne vam to slusi a uplne na me srší pohoda aduska je fakt poklad jsem desne zvedava na tu moji bobinku :h: :h: :h: :h: Jirik je uplne uz veliky klucik jak nam vyrostli vid to je desny:))))moc vas zdravime

03.06.2012

Holky, potřebuju poradit. Jsem 5.den po porodu, mlíčko mám, ale mám dost nalitá prsa a hlavně z pravého to trvá dost dlouho než se spustí mlíčko...malá je trpělivá, nevzteká se, ale jak jí pomoct? pamatuji si, že nahřívat prsa a trochu odstříkat a taky popíjet teplé nápoje u kojení. Mohu udělat ještě něco?

Kliknutím vložíte smajlíky:
03.06.2012

Marcy, moc, moc gratulujeme, Adélka je nádherná. Přejeme Vám všem hodně zdravíčka. A co Jiřík? Pomáhá?

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

To chce čas, však jsi doma jen pár dní. Musí si na Adélku zvyknout ;) A je dobře že na to jde pomalu, aspoň ho nemusíš tak hlídat, aby jí náhodou něco neudělal. Bude to skvělej brácha :one:

03.06.2012

Ahojky, tak si jdu zaznamenat, jak ta naše princezna přišla na svět :-)

můj druhý porod
můj druhý porod
můj druhý porod
můj druhý porod

Mací tak ty uz to mas za sebou!!Moc gratuluju mala je kouzelna a uplne zase brecim jak jsem to cetla no zvladala si to bravurne ja jsem teda zvedava na sebe uz ted se bojim porodu,ze to tlaceni bude zase desne Samika jsem strasne dlouho nemohla vytlacit az po me hupsali a tlacili jej ven prosteradlem pres bricho tak jen doufam,ze ted to pujde lip.Uplne jsem zapomela jak dychat porad-kdy hluboko a kdy jako pejsek rychle??Dekuju :///: Vm vsem jen a jen zdraví a teda musim ti povedet i jsi me dostala s tim,ze nemeli misto jako predstava ze budu rodit a nebude tady misto!!!Mam porodku hned nadohled z balkonu tak jsem si to tak malovala ze si tam i dojdu :s: tak snad to nebudu mit tak komplikovane jako ty Sama jsem mela venku za 5h druhy byva rychlejsi coz potvrzujes i ty:).papa

In reply to by Nikkys

Ahoj, víš co je zvláštní? každý se mě ptal, jestli byl druhý porod lepší a čekal, že řeknu jo, už jen kvůli tomu, že Áďa měla o 500 g méně než Jirka, ale to podle mě ve finále vůbec nerozhodovala, možná ano, že šla líp ven, ale to tlačení bylo šílený!! stejně jako u prvního, takže fakt nedokážu říct. jen jsem byla klidnější, ptž. jsem věděla, že to bolí ty kontrakce a co mě čeká, tak jsem nebyla taková vyklepaná a víc v pohodě. já taky zapomněla jak dýchat, PA mi radila, ať to prodýchávám do břicha a pomáhalo to. pak jsem taky hodně hopsala na míči ve sprše a tak. hlavně se dopředu nestresuj porodem, to nemá cenu...stejně je každé těhu jiné i porod může být jiný, přeju, ať rychlejší. Já teda Jirku porodila od první kontrakce za 4h 15 min, ale malé to trvalo dýl - za 6 hodin, a nebýt toho píchnutí vody, tak tam ještě hekám dýl.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka