můj druhý porod

03.06.2012

Ahojky, tak si jdu zaznamenat, jak ta naše princezna přišla na svět :-)
Bylo úterý a už to byl 5.den, co jsem přenášela a jelikož jsem již byla domluvena na vyvolání na pátek, čehož jsem se šíleně bála, zkusila jsem ze zoufalství ricinový koktejl --- z toho jsem se akorát hezky po..... - fakt účinek jak klistýr :00: --- po něm,pokud je tělo připraveno, měly dojít kontrakce do 6ti hodin...no a ve 13 hod jsem šla na kontrolu na ozvy atd do porodky, kde jsem chtěla rodit. Doktorka mi udělala již 2.hamilton a říkala, že nález mám lepší, tak uvidíme. Jak jsem odcházela, hezky mi tvrdlo břicho a do toho se přidávaly kontrakce- zhruba co 6 minut ... to jsem myslela, že mám poslíčky. Přijel pro mě manžel a jeli jsme domů. Ještě jsem šla vyvenčit psa a hodit dopis do schránky, to jsem už docela funěla, pořád po 5ti minutách, ale myslela jsem, že je to jen podrážděné tím hmatem...dala jsem si vanu, ta to na chvíli rozehnala, ale vzápětí zas po 5ti minutách...takhle jsme vyčkávali od těch 14 hod do 18ti hod, pak už mi to bylo divné, že to asi budou porodní bolesti (bylo to takové divné, dalo se to v poho relativně rozdýchat, tak mě to hezky mátlo a ani se to nestupňovalo nebo nezkracovalo). volala jsem do porodnice a tam měli plno!!! takže jsem musela do jiné - ještě že tu v brně máme 3. Na Obilňáku pro mě měli poslední porodní box!! vyšetřili mě a otevřená na 4 prsty -- sakra, přece jen rodím! :-) a to už mě to pěkně bolelo. Přijali mě v 18.30 -- měli jsme moc milou PA, odmítla jsem nálev díky rannímu vyprázdnění opravdu nebylo třeba, PA nechávala rozhodnutí na mě, jestli chci píchnout vodu - bála jsem se silných kontrakcí, v kterých budu trpět třebas ještě hodiny,tak říkám, že počkáme, že to zkusíme přirozeně...pak se ale kontrakce tak zintenzivněly, že jsem svolila, že to bude rychlejší---píchla mi vodu, to jsem byla na 6 cm, a utíkala pro doktorku,že jdem rodit, já to nechápala--ale ihned po píchnutí té vody šílená kontrakce, dlouhá a strááášně bolestivá, na další tu byla doktorka a že mám tlačit, tak jsem tlačila, nechápajíc,a ono to fakt šlo,,cítila jsem, jak se hlavička tlačí ven, docela jsem si u toho zakřičela, až mě museli napomínat, at tlačím, hlavička byla venku na jednu kontrakci a na další už byla malá venku celá a ta šííílená úleva a štěstí!! :h: :h: když mi malou dali na bříško, nebyla vůbec zmuchlaná a měla plnou hlavu vlásků a tmavých (manžel celou dobu myslel, že bude blonďatá, jako náš první syn). Ihned jsem se do ní zamilovala. ani mě nenastřihli, sice mám 8 stehů, ale prý jen kosmetických, aby to tam dole pěkně vypadalo.
Adélka se narodila 29.5. ve 20.05 hodin a měla 2.760g a 47 cm. Na porodním sále jsme byli jen 1,5 hodiny :-)

Tímto jsme s úmyslným plozením dětí skončili :-)
Malá je zlatíčko, skoro nepláče, hodně spinká, je taková klidná a krásná...

můj druhý porod
můj druhý porod
můj druhý porod
můj druhý porod

Mací tak ty uz to mas za sebou!!Moc gratuluju mala je kouzelna a uplne zase brecim jak jsem to cetla no zvladala si to bravurne ja jsem teda zvedava na sebe uz ted se bojim porodu,ze to tlaceni bude zase desne Samika jsem strasne dlouho nemohla vytlacit az po me hupsali a tlacili jej ven prosteradlem pres bricho tak jen doufam,ze ted to pujde lip.Uplne jsem zapomela jak dychat porad-kdy hluboko a kdy jako pejsek rychle??Dekuju :///: Vm vsem jen a jen zdraví a teda musim ti povedet i jsi me dostala s tim,ze nemeli misto jako predstava ze budu rodit a nebude tady misto!!!Mam porodku hned nadohled z balkonu tak jsem si to tak malovala ze si tam i dojdu :s: tak snad to nebudu mit tak komplikovane jako ty Sama jsem mela venku za 5h druhy byva rychlejsi coz potvrzujes i ty:).papa

In reply to by Nikkys

Ahoj, víš co je zvláštní? každý se mě ptal, jestli byl druhý porod lepší a čekal, že řeknu jo, už jen kvůli tomu, že Áďa měla o 500 g méně než Jirka, ale to podle mě ve finále vůbec nerozhodovala, možná ano, že šla líp ven, ale to tlačení bylo šílený!! stejně jako u prvního, takže fakt nedokážu říct. jen jsem byla klidnější, ptž. jsem věděla, že to bolí ty kontrakce a co mě čeká, tak jsem nebyla taková vyklepaná a víc v pohodě. já taky zapomněla jak dýchat, PA mi radila, ať to prodýchávám do břicha a pomáhalo to. pak jsem taky hodně hopsala na míči ve sprše a tak. hlavně se dopředu nestresuj porodem, to nemá cenu...stejně je každé těhu jiné i porod může být jiný, přeju, ať rychlejší. Já teda Jirku porodila od první kontrakce za 4h 15 min, ale malé to trvalo dýl - za 6 hodin, a nebýt toho píchnutí vody, tak tam ještě hekám dýl.

K Adélce moc gratuluji :k: Porod opradu rychlý :dance:

Btw: taky jsem se u obou porodů takhle usmívala do foťáku na hekárně :s: než mě přešel humor :s:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahojky, díky :) tak Verunka, Kačík, já :-) pak Majae čekají :-) pak vím další 2, ale nevzpomenu si na nicky :-)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkujem :-) je to dvojitá radost i starost :-) jak se říká :-) vás to taky už brzy čeká, tak budu vyhlížet pak zase info já :-) ;)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahojky, tak to máme doma skoro stejně na chlup starý mrňouse :-) já si řvání užila až až u prvního, a tak vůbec nechápu,že mohou být i hodná miminka, jako je naše Adélka :-)Ať vám to doma taky hezky šlape! zdravíme

In reply to by Slunko

Káťo, my dvě na tom byly dost podobně, ještě to mám v živé paměti!! :00: pro jistoru jsem počítala s dalším uřvánkem, ale malá se zatím projevuje jako klidné dítko, taky si říkám, že je to možná tím, že jsem již druhomatka a o něco klidnější a vím, co a jak s dítkem a nejsem tak vynervená třeba to roli též hraje...však si manžel třeba říct dá :-)

Úžasně rychlý porod.Malá je samozřejmě nádherná.Tak jestli malýmu ty vlásky neztmavnou,budete mít super páreček. :s: Jinak jsem myslela,že se dívám na Kláru Issovou!Takový velký tmavý oči!

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

jo počítám s nima, jen se ke mě dostali ještě nějaký od bývalého manžela a tak už bych prosila jen 3 a to 78,105,162. Prosím pošli mi adresu do osobky. Moc děkuji.

Teda porod jsi měla krásně rychlý, gratuluju :). To přenášení se koukám skoro vyplatilo, šlo to možná pak o to rychleji :). Musím zamáčknout slzu :). Včera jsem si jednu neodpustila, kamarádka, příbuzná, se rok snažila o mimčo a je konečně těhotná, už ve 3. měsíci, tak jsem z ní měla obří radost :). Z vás obou :)

Marcy,
celou dobu jsem čekala, kdy už to bude.Tak hurá, hurá.Moc gratulujeme a užívejte si to společné štěstí :h: :h:
Jsi šikula a malá je nádherná.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka