Lucásek

08.10.2009

Tak takhle se kojí u nás!! V sobotu nám bude rok a jsme malé závislačky! Všeci tři!!!

Dvojí kojení!

no to je naprosto úžasný!!!!
fakt krása - jsem napůl dojatá a napůl brečím smíchy - viz šlápnutí do úsměvu!!!!
gratuluju k úspěšnému boji s kojením...

03.10.2009

Strašně jednoduché! Stačí se jen zaregistrovat, a penízky se pohrnou! Ze začátku jsem měla jen 16 korun za první měsíc, ale teď se to rozjelo! Zkuzte to!
http://cz.iq-test.eu/#292401

Kliknutím vložíte smajlíky:

neni tam popsany jak to funguje, kolik dostavas penez, jestli ti plati jen za navstevu stranek, nebo si ti navstevnici musi udelat ten test?

In reply to by weru.n

Za registraci dašího člověka máš 2,8 korun a za to když si někdo udělá test tak máš 8 korun! Protože vyhodnocení je přes SMS a to se platí! Já to rozesla svým znáím, někdo si udělal test, někdo se jen zaregistroval......

12.06.2009

Maminky pomóóc! Prosím Vás, naše Marunka měla na poledne flíčky na nožičkách - bylo u lemu plínky, tak jsem to svedla na to, že je to od plíny.

Pomoc! Vyrážka?????

Ahoj. Může to být alerge na prášek na praní, kosmetiku nebo na nějaké jídlo, jestli už přikrmuješ. Raději ji sledujte a tu pohotovost ti schvaluji, raději 10X zbytečně než jednou pozdě.

něco podobnýho měla i moje dcera, nevim jestli je to to samý ale je to hodně podobný, takový fleky do kulata a byli trochu vystouplí, byl jí asi rok a půl když to měla poprví, no asi půl roku sem s ní chodila na kožní, pokaždý mi dala jinou mastičku ale nic jí nezabíralo, malá si to vždycky rožkrábala do krve, a pak mi obvodačka dala zyrtec aby jí to přestalo svědit a mazat obyčejnou modrou indulonou, no a asi za 14 dní sme tam nic neměli.

jako jediný mě napadá alergie....pohotovost bude asi nejjistější, pro jistotu na ní mrkni ještě v noci

11.03.2009

Tak dneska máme 5 měsíců, už měsíc zkouším té malé breberce na večer kašičku, aby se nebudila po hodině.

Já myslím,že jsi s kašičkou začala brzo..kojení by jí mělo stačit do 6. měs..prostě to nechce..asi jí kojení stačí..když nemá hlad..

chápu tě a poradím ti!!!! já kojila skoro 6měsíců v tahu každé 2hodiny jak v noci tak přes den,nemohla jsem jít skoro ani v klidu jed nakoupit nebo něco vyřídit..kaši jsem začala dávat po 4měsíci a dávala a dávám jí do ted z flašky-pouze na noc,to dítě si u toho vlastně odpočne a já kdybych měla jít spát a sedět nebo ležet a někdo do mě rval kaši a já byla upatlaná a pak mě ještě někdo matlal pusu vlhčeným ubrouskem,tak ybhc byla spíš naštvaná a né klidná na spaní..bude nám 7měsíců a naše Charlottka se rozhdla,že nechce ani UM ani MM tak máem tak boj,ale na noc jí udělej kaši do flašky,protož kojíš už tak dlouho,že to kojení tou flaškou nemůžeš zkazit!!!!! kup si nebo si prostříhni dudel tak,aby tím ta kaše prolezla,já dávám už 1 50vody a 8odn´měrek,ale vy dávejte 120vody a měla bys tedy kupovat zatím jen rýžovou první kaši!!!!!!! skrz lepek atd....a dej 6odměrek,to poznáš,at to je tak akorát...a vem si jí jako když kojíš a nakrm í tou kaší..jinak mě se malá budila a i mím kamarátkám stejně jako tobě....je to období,které se musí vydržet...nevím jak chodíte spát,ale pokud máte poslední krmení třeba v 19hod a pak se ti třeba ve 22hod budí zase tak jí tu kaši dej v těch 22hod,ono to po 14dnech se ve změní...nezkoušej víc druhů,kup první rýžová od nestlé od ukončeného 4měsíce...to dtě si zvyká na chutě,atk po ní nemůžete chtít zázraky,každé mimi je jiné a neutit!!!!!!! mít na to klid,vypnutá tv ty v klidu a nikod at tě neruší a koukj na ní jako když kojíš...nám to trvalo 3dny než se to naučila a ted ji učím,aby si aspon ráno vzala flašku s mlíkem,mě nechce už žádné.zvládneš to

In reply to by sarlotka

AHOJKY SARLOTKO. KOUKÁM ŽE TAKY PĚKNĚ VÁLČÍTE. U NÁS OD DOBY, KDY JSEM MALÉMU ZAČALA DÁVAT LLŽIČKOU, TAK NÁM KOJENÍ TAKY MOC NEJDE. ZATO V NOCI JE SCHOPNEJ SE VZBUDIT NA KOJENÍ I 5X ZA NOC. JÁ DÁVÁM KAŠÍ RÝŽOVOU NEMLÉČNOU (MÍCHÁM JÍ S NUTRILONEM) V 17-17:30 PŘED KOUPÁNÍM, POTOM MEZI 18-18:30 HO DOKOJÍM A JDE SPÁT. ALE ZA HODINU JE UŽ VZHŮRU, TAKŽE HO TO STEJNĚ NESYTÍ. DÁVÁM MU CCA 130ML KAŠE ZE LŽIČKY. VČERA MI DR PORADILA, AŤ DÁM KAŠI Z FLAŠKY, ALE DÉLE, AŽ SE VZBUDÍ. AŤ SE FAKT ZASYTÍ. TAK NEVÍM, JEŠTĚ JSEM TO NEZKOUŠELA. MALEJ JE HROZNEJ ZBOJNÍK A UŽ JSME SE FAKT DLOUHO POŘÁDNĚ NEVYSPALI. TAK SE TO SNAD ZLEPŠÍ

Lea mi to dělala taky máme taky 5 měsíců, pořád kojím, ale malá se začala v noci budit po 2 hodinách. Ze začátku jsem ji dávala flašku s Hami mlékem, ale moc toho nevypila. Tak jsem koupila rýžovou kaši s banány od Nestlé - ze začátku nevěděla co to je, ale po troškách jsem každý den dávku zvyšovala a malá si na ni zvykla. Flašku mi nechce brát, tak ji dávám kaši po malých lžičkách. Taky umí prskat a nejvíce si povídá s plnou pusou, tak jsem se obrnila trpělivostí a krmím ji tou kaší asi 15 minut než něco sní. Já vím je to těžké, když máš dvě, ale kamarádka má taky dvojčata, jedno jedlo pěkně a to druhé krmila kaší i 30 minut než něco snědlo. Budu držet palce ať se vše podaří a malé ti pěkně spinkají

01.03.2009

Je to 10 dní co se snažím do toho našeho otesánka Aničky dostat na večer kašičku! Ale je to boj!

existujou i kašičky, který smícháš s mlíčkem, tak to dělám já, nezmění se tolik chuť, kterou zná. a kašičku dávám z flašky s větším otvorem...lžička u nás nemá šanci.jsme taky 4,5 měsíce

Zdárek. My jsme to měli podobně se zeleninkou. Po jedný lžičce začal řvát, takže jsem mu do tý řvoucí papuly ládovala jídlo a on to polykal. Teď už se ale uklidnil a je to v pohodě. Co ji to dát do flašky a ne na lžičku. Ale ty ji to asi do flašky nechceš dát, aby sis nepokazila kojení, že jo? Tak jinak nevím, jak ti poradit. Snad jen, že si zvykne. Zkus ji dát nejdřív trochu cucnout mlíka ať nemá takovej hlad a pak to třeba půjde snáz a ona se tou kaší dojí. Na našeho Kubu platí, když mu do tý zeleniny přidám trochu Beby. Cejtí známou chuť, tak si dá. Zkus do tý kaše dát trochu odstříkanýho mlíka. Třeba to zabere.Držím palce :one: :one: :a: .

01.03.2009

Maminky máte to některá taky tak???? Je to 10 dní co se snažím do toho našeho otesánka dostat na večer kašičku! Ale je to boj! Když je v klidu tak se směje a pusu v žádném případě neotevře (a to ji otvírá skoro na všechno) a když už ji otevře tak všechno vyprskne a strašně se u toho směje!
Jediný případ kdy jí, tak je s kříkem - né s brekem, ale s křikem! Má otevřenou pusu a křičí zlosti, já ji po lžičkách plním pusu a ona vztekle polyká!! Připadá mi to strašně drastické, ale jinak se nenají! jinak plně kojím, akorát v noci se mi budila po hodině, tak mi doktorka doporučila na noc kašičky! Jsme 4,5 měsíce.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Když to nechce, tak mu to nenuť, to mu to akorát ještě víc znechutíš..a bude to ještě horší..Ještě máte na kašičku čas .. a po kašičce ti spí?

tak s naším Filípkem to bylo přesně tak jak píšeš, začal se budit po hodině k ránu i po půl, už jsem byla úplně vyždímaná :) takže po poradě taky kašičky na noc, ještě malý nechtěl baštit z lahvičky, zvykala jsem ho na novou chuť ze začátku i v poledne, aby si zvykl, to papal krásně lžičkou, ale večer by to bylo lžičkou na hodinu a nic by stejně nespapal, tak jsme dávali injekční stříkačkou (vypil asi 40ml) a řval u toho taky jak tur, už chtěl to svoje :), tak to bylo asi čtyři dny a pak najednou vzal i s flašky, teď papáme 130ml kaše večer už 14 dnů, dělám Nutrilon rýžovou, máme 5 měs.

In reply to by prskavka

Ahoj!! To jsem ráda že se tu někd našel s podobným problémem!! Tak se ještě zeptám, to jste dávali stříkačkou a pak jste přešly rovnou na flašku??? Ta naše breberka flašku vůbec neumí pusinkou chytnout! Už jsem zkoušela různé druhy sosáčků, i jsem ji nenápadně flašku podstrčila pod prsem a ona hned pusu otevře a začne řvát!!! Zkoušela jsem to ale 5 dní a teˇd už jsem flašu úplně odstavila.

24.02.2009

Ahojte maminky! Já vím, že není člověka co by neuměl jíst, ale už přes týden té naší breberce zkouším dávat příkrmy (kašičku, nebo jablíčko) a ona ne a ne v klidu jíst! Budeme mít 5 měsíců a jelikož se mi budila co hodinu, dostali jsme od doktorky doporučení přikrmit kašičkou.Pusu neotevře, strká mi tam jazyk. Je to spíš boj a utrpení takové jídlo!!! Flašku s řídší kašičkou jsme taky zkoušely, ale to je ještě horší! To řve a cítí se podvedená! Už jsou ji dala prso a nenápadně jí flašu podstrčila a ona to příšerka hned poznala a spustila!!!!!! Jak dlouho jste to učili svoje ratolesti???? Nemáte nějaké fígle??
Díky moc!!! :girl: :girl:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, jo papkat ze lžičky to je síla. Já jsem si to taky se synem užívala. A opravdu to byli nervy a na dlouhé lokte. Plně jsem kojila do 6 měsíců, ale od 4,5 měsíců jsem mu na večer začala dávat kašičku. Doktorka mi to nedoporučila, rozhodla jsem se sama´, protože jsem si bláhově myslela že bude lépe spát :///: no hned druhou noc mě vyvedl z omylu, budil se na kojení stejně jako bez kašičky. Dostat do něj prvních 14dí kašičku byl problém a velkej, buď jí plival a nebo zavřel pusinku a nedostala jsem do něj nic. Naštěstí neřval. tak jsme to začali řešit tím,že jsme odpoutávali od lžičky pozornost. Buď jsem mu něco ukazovala (vymejšlela jsem si) na stropě nebo u okna, nebo jsem mu pustila mobil s animacema a písničkama, on nato koukal a otvíral pusinku. Občas nastoupil tatínek aby dělal šílené šašky....tak se nám po 14dnech povedlo aby malej jedl kašičku..sice než do sebe nasoukal danou dávku, tak to trvalo i půl hodiny ale dařilo se..S příkrmama pak už v půl roce nebyli velké problémi-už lžičku znal..taky dělal ksichtíky protože ty chutě neznal ale časem se to zpravilo..řekla bych že od roka baští pěkně...samozřejmě s nějakejma výkyvama že zrovna jíst nechce a nebude.to jsem ze začátku řešila a pak jsem si řekla že to nemá cenu ho nutit..hlavně v létě byl spíš na vodě a dlabal malinké porcičky....
tak držim palečky..vždycky jsem záviděla maminám co jejich děcka dlabali bez problémů. Takové dítě má i moje kámoška...

Ahojky ja i teda neporadim...moje trimesicni holcicka taky odmita flasku! Plne kojim a chtela jsem mlicko odstrikat,aby tata mohl hlidat a ja si zasla treba nekam s kamoskou...ale bohuzel! Z flasky nechce pit,rve jako by ju na noze brali...snad by radsi hlady umrela nez tohle :s: Takze :n:

In reply to by Misutka

Tak já mám to štěstí( i když to jistě některé maminy odsoudí), že mi šmudlík z flašky pije. Taky odstříkávám, aby mohl tatínek hlídat, dávám mlíčko do mrazáku. Při spurtu se sakra hodilo, když malý řval hlady a já měla prsa totálně vycucnutý. Zkus jinou lahvičku. Já mam Aventku a Nuk a radši pije z Nuku. Aventku si vezme taky, ale dělá u jídla kraviny, moc mu to nesedí, ale vypije to.

In reply to by salominka

ahoj,dekuju za radu ale bohuzel ja mam i avent i nuk a ne-e :n: ... ona totiz razantne odmita i dudel...tech mam asi 10... :cc): nejsem proti flaskam ani dudlikum,kolikrat ji ho cpu do puseny at se zklidni ale u nas to ma opacnej efekt :s:

12.02.2009

Ahojte maminy! Tak dneska mi bylo povoleno dávat tomu mýmu otesánkovy příkrm! Jsou nám sece teprve čtyři měsíce, ale Aňičce - otesánkovy - to prostě už nestačí - budí se mi co dvě hoďky. Tak jsem udělala kašičku - rýžovou od 4.měsíce - ale jak to takovýmu mimískovy dávat?????? flašu používat nechci - chtěla bych ji úplně přeskočit, tak jsem se ty tři žičinky do ní pokoušela dostávat žičinkou!!! :00: jestli spolkla pětinku z toho mála tak to je dost! Co nebylo na ručičkách, slintáčku, lehátku to bylo na hlavičce či v oučkách!!!!
Máme některá nějaký fígl jak krmit lžičkou???

Kliknutím vložíte smajlíky:

Kojím co dvě hodiny od narození malého a o příkrmech jsem neuvažovala. Pokud ti malá prospívá dobře, tak vydrž s příkrmama až do těch 6 měsíců. Máme doma taky otesánka, ale když mu chutná tak mu dám. Horší by bylo kdyby nechtěl...

In reply to by Simira

Já jsem ráda, že kojím, je to paráda, ale ze začátku vydržela třeba 3-4 hodiny, ale teď je to čím dál tím častější! Nehledě na to že kojím dvě a musím si tam pro tu mou druhou princezničku něco nechat, ta je mnohem menší a potřebuje ví a ta zas třeba vydrží v noci do 4 do rána bez jídla. Aňa ji už trumfla o kilo a půl!!!! :a\|:

chápu dobře, že doteď plně kojíš?
pokud se krmí co 2 hodinky, tak se může jednat jen o růstový spurtík... kašičku ještě dávat nemusíš (zbytečně bys tak akorát zatěžovala její zažívání - přišly by bolení bříška, špatný kakání atp., navíc zvyšuješ pravděpodobnost alergií a ekzémků)...
spíš bych ti doporučila klid, hodně pít a po kojení se snažit odstříkávat (cca 5 min. každé prso - prostě dokud něco teče), to odstříkané jí můžeš dát po lžičkách, zase jí to na další chvíli zasytí...
...do týdne budete mít klid a zase se začne dožadovat jídla po 3 hod. a víc :)

Ahoj, já malému dávám kaši taky ze lžičky a dělám to o malinko hustší, než tam píšou, aby mi to tak nestékalo. Ale jen o trošku, aby to zase nebylo moc husté.
Pa :a:

Neboj, to je jen ze začátku, ona se to naučí... a když jí budeš dávat, tak na lžičku naber jen tak polovinu, a do pusinky nahoru, nad jazýček, spíš jako by na horní patro, a třeba tam chvilinku tu lžičku podržet, aby jako začala sát... a podruhé, potřetí už by jí to nemělo dělat tak extra problémy... a taky aby ta lžička byla akorát a nebyla moc široká... a pro začátek je lepší, aby ta kašička byla řidší, aby jí víc stékala do krku...

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka