Úvěr ze stavebka, máte zkušenosti?

02.02.2014

Zdravím holky, momentálně řešíme otázku bydlení a jelikož mám stavební spoření, ze kterého si již můžeme vzít úvěr, váháme, zda tedy využít této nabídky, nebo si vzít hypotéku...Pokud vím, tak u stavebka je úroková sazba za celou dobu stejné, kdežto u hypotéky se po fixaci může změnit...
Nicméně co mě trápí je to, že úvěr ze stavebka nám nepokryje vybavení bytu, protože na to úvěr použít nelze...Máte někdo s tím zkušenosti, že jste si ze stavebka koupili i vybavení?
Lítáme od poradce k poradci a mám hlavu jak pátrací baloń...je to síla :-/
Vím, že sem toho téma nepatří, ale ráda bych radu někoho, kdo s tím má zkušenosti...

Kliknutím vložíte smajlíky:

No, pokud nemáš na stavebku našetřeno cca 40-50% toho, co chceš půjčit, tak budete muset volit překlenovací úvěr. Což je:
1) vyšší úrok - určitě vyšší než je teď třeba u hypo
2) problém s refinancováním do budoucna - hlavně teda u lišky - dokud nespadnete na "normální" úvěr, tak to nepůjde
Další problém vidím v těch fakturách.

Osobně bych volila spíše hypo s rozumnou fixací a stavebko si nechala jako "zálohu" - kterou můžu použít buď jako mimořádný vklad nebo třeba pomocí něj refinancovat ;) Toť můj osobní názor :-)

In reply to by Paulette

Tak my si berem právě malou částku a u nás je problém ten, že ta nemovitost nemá takovou hodnotu odhadní, takže by se pak mohlo stát, že nám půjčí jen třičtvrtě toho co chcem...Jiank ten překlenovací úvěr nám do řádného chybí asi 200 000,- a to bude mít přítel za 4 roky našetřeno na svém stavebku, takže teoreticky by to šlo...

ze stavebka mužeš pokrýt vše zabudované,tzn vestavné skříně,kuchyn apod.Na ostatní stačí doložit něco jiného,pokud zrovna v okolí někdo něco buduje :one: mužeš mít klidně 2 kuchyně :dance:

My máme úvěr ze stavebka a sice jsme kupovali i vybavení, ale ne moc a to manžel pokryl fakturama za něco jiného. Takže fakturu za sedačku asi použít nemůžeš. Myslím, že i třeba vestavná skřín se dá použít, kuchyň samozřejmě taky, ale třeba jídelní stůl asi ne. Nevím co za to chcete nakupovat.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky