Clarra

14.10.2014

Ahoj holky, mám takový dotázek pro ty, co mají dvě a více dětí.Stalo se vám,že jste měly v těhu podobné chutě,ale pohlaví mimča bylo jiné? Např. měli jste rády sladké a první těhu byl kluk a druhé holka? Díky. :a:

já jsem ani v jednom těhotenství žádné "speciální" chutě neměla, jen jsem měla strašlivý hlad, ale chuťově jsem měla složení stravy stejné - starší je kluk, mladší je holka.

stalo se to několika mým kamarádkám,není to určující ;) jinak já prvního mám kluka a chutě tak nějak klasicky,spíš salámy,maso,sladký vůbec (a to já jsem jinak fakt cukroholik) a u druhého kluka jsem chuť na sladký neměla jen první tři měsíce,pak už jsem ho mohla tláskat po kilech opět,maso a uzeniny tak nějak normálně,u obou jsem neskutečně ujížděla na zelenině.

U mě chutě vždy odpovídaly správně-první syn-maso, salámy, pálivé.2 těhu holčička-od začátku mi maso smrdělo ale brutálně, pila jsem hodně sladký džusy,jedla tunu ovoce, sladkýho a teď u 3.Mám mix všeho-podvědomě jsem chtěli holku ale sama jsem vnitřně cítila, že je to další kluk a je to tak.Takže chuťě jo ale vnitřní pocit-intuice, ta Tě nezklame, proto já vždy tvrdím, že každá maminka pozná nebo aspoň tuší co nosí pod srdcem, to je nejspolihlivější-pokuď do toho ovšem nezasahuje víc hlava a chtíč :one:

04.08.2014

no, na to že je týden po, tak nic moc :///:

máááááliliknkatý dušík
máááááliliknkatý dušík

Já ho vidíííím. Určitě bue sílit, možná jsi měla pozdějí ovulku. Tak zkus testnout za 3 dny. Držím pěsti :one:

Vidím a doufám že i na jiném testu bude ;-) tyto mamatesty jsou dost problematické. Určitě byla ovulace později proto takový dušíček ;-)

21.05.2014

Holky, jsme letos 1. rok ve školce, teď jsem četla příspěvek o dárcích pro paní učitelky. Dává se i učitelkám ve školce na konci června nějaký dárek??? Ve škole je to jasný, ale ve školce nevím. Díky. A jak to řešíte, když má dítě 2 učitelky? Jako jeden dárek ráno 30.6. a pak odpoledne 30. 6.??? :///:

08.05.2014

Ahojky, už jste se holky někdy přihlásily do soutěže? Moje kamarádka se přihlásila do takové té hlasovací a tak vás prosím o hlas, trvá to pouze dnes a prosím o hlas zpívání koled-Janička-moc díky za případné hlasy.Tady je adresa. :a: https://www.alza.cz/fotosoutez/uvod-2.htm?contest=1&d=2014%2f05%2f07

22.04.2014

Ahojky, jen jsem chtěla napsat těm, kterým v porodnici nebylo doporučeno nebo neslyšely-mast Bepanthen, která je skvělá na šestinedělí než si bradavky zvyknou na věčné žužlání. Po každém kojení bradavku případně dvorec namazat a je po problému.Navíc nevadí,když mimčo bradavku s troškou Bepanthenu požužlá, nemusíte bradavku před kojením umývat.

Mě tedy Bepanthen nepomohl ani u jednoho z dítek :n: . Bradavky jsem měla rozedřené až do krve a mazala a mazala :00: a stále žádné zlepšení. Zachránila mě rada babičky. Potírat si bradavky heřmánkovým odvarem ;) . A naprosto super :one:

Já mazala už v porodnici a bylo mi to k prdu. Absolutně bez efektu. Měla jsem to čím dál horší. Přikládání kontrolovaly sestry, takže bylo v pořádku. Měla jsem ale příšerně nalitá prsa, jako beton a to byl hlavní problém.

Také jsem bepanthen používala dá se říct preventivně už od porodnice a měla jsem přííšerně bolavé bradavky celé šestinedělí..už jsem nevěděla co mám dělat a mazala jsem pořád jak blb..a jednoho dne jsem mazat přestala a ejhle, bylo po bolesti :-) bradavkám hlavně nedělá dobře vlhko, takže namazat ano ale ne hned prsa vrazit do podprsenky, nechat větrat .-)

23.03.2014

Ahojky holky,naší malé už táhne na 4. měsíc a tak by mě zajímalo,kdy jste dávali 1. náušničky a jestli už máme nejvyšší čas. Prvního jsme měli chlapečka,takže s náušničkama nemám zkušenosti. Řeší se to přes dětskou doktorku nebo to jde úplně mimo? Díky :)

Kdy náušničky?

Nám pediatr naušnice nastřelil v 6-ti týdnech před prvním očkování a naprosto v pohodě. Malá bude mít 6 měsíců. Vůbec o tom nevěděla a ani nebrečela. Uši naprosto v pohodě ani červené to neměla. Teď se vyrábí nějaký speciálni bio plast takže jsme nemuseli ani protáčet nic takového. Po dalších 6-ti týdnech jí pediatr vyměnil za naše zlaté. Mají v tom praxi a pro dítě naprosto bezpečné. Ale co pediatr to jiný názor. :D

my jsme si na náušnice vzpomněli v 10 měsících a to už jsem se bála, že by se malá bránila a nedala by si ouška píchnout (naše doktorka nenastřeluje) a že by se pak za ouška tahala a blbě by se jí hojila, tak jsme se s manželem domluvili, že jí náušnice dáme, až si o ně sama řekne. V červnu jí budou dva.

02.01.2014

9. prosince se mi :? narodila dcerka,zatím kojíme dobře, ale zvládám pouze jednu polohu a to v leže, zajímalo by mě, jestli jste polohy střídaly už v šestinedělí nebo se to po šestinedělí nějak poddá, chtěla bych začít kojit v sedě, abych mohla kojit i jinde než jenom doma na posteli. Nevím, jestli zkoušet polohu už teď nebo ještě počkat, až bude mimčo větší :00:

Abych byla upřímná, tohle mě nikdy nenapadlo! Nikdo mi jako druhorodičce nic neukazoval, i když jsem první dceru nekojila, tak druhou do dvou let a i hned jsem kojila, jak v sedu, tak v leže ;)

My ze začátku děsně bojovali úplně ve všem.Zvládla jsem jen polohu v leže,víc nic.Snažila jsem se s polštářem atd,ale nešlo to.Taky mě zachránili kloboučky.Jak malá povyrostla,začla jsem střídat různý polohy a časem jsem kojila ve městě,kdekoliv naprosto v pohodě téměř ve všech polohách.Dala bych tomu čas a když prostě budeš mít náladu to zkusit,zkus to a uvidíš,půjde to :-) Klidně bych šestinedělí nelámala přes koleno a zůstala u polohy v leže!

Ahoj a to ti jako v porodnici neukázali jak kojit v sedě?to nechápu mě totiž jak u dcery tak i u syna v obou porodnicich ukázali vždy jak mám kojit.takže jsem se střídáním poloh neměla nikdy problém,kojim samozřejmě nejvíce v sedě a jinak občas i fotbalovou polohu nebo v leze na boku nebo v leze na zádech.jinak kamarádka taky uměla kojit jen v leže a v sedě se to naučila až ve 3 měsících :-)

In reply to by luciekres

Tak já syna kojila jen v leže a ted mám týdení dceru a taky opět kojím v leže nejak to jinak neumím i když se snažíme v sedě tak jsme obě nemotorné ale včera se nám to povedlo ale jen ve vaně takže bych to nelámala přes koleno chce to asi jen trénink

17.12.2013

Holky, můžu už k zamrazenému mléku dolít do skleničky další odstříkané nebo musím mít zvlášť skleničku? Díky

Ahoj, já jsem někde slyšela, že je lepší dolévat ke zmraženému než to třeba celý den skladovat v lednici a dát to tam potom :) akorát bych ho teda nechala asi vychladnou než bych ho tam přidala :a:

už bych nedávala. Slévat můžeš, když je ještě v lednici, ale k tomu zamrazenému už nedolévej a dej jinou skleničku.

In reply to by Pechy

tuhle poučku sice znám, ale z vlastní zkušenosti bych to tak nedělala... protože mléko přilívané ke zmrazenému hned za čerstva mi Robin bez problému vypil, mléko slívané v ledničce a zamrazené následně mi plival a pít nechtěl...
a různý zdroj, různé názory... už několikrát jsem četla, že je lepší přilívat na zmrazené...

24.11.2013

Ahoj holky, od 36tého týdne se mi začali pravidelně ozývat poslíčci, termín mám 18. prosince. Myslíte, že vydržím až do termínu 2v1 nebo mají poslíčci nějaký vliv na dřívější porod. Je to sice moje druhé těhu,ale u prvního jsem žádné poslíčky něměla, tak mě to dost mate. Poslíčky mám pravidelně každou noc zhruba od toho35+0. Jak jste to měly vy? Díky.

Ahoj, poslíčky mám docela pravidelně, na monitoru to lítalo až k 60tce, ale zatím hrdlo 1cm a prostupná pro prst....jak v nemocnici tak obvodní říkali, že bude asi dřív..... uvidíme, jinak je to moje 2 těhu a poslíčky jsem taky neměla, nynější poslíčci jsou jak moje porodní bolesti...měla jsem porod docela dlouhý(ale v porodce jsem byla jen 3 hodiny), ale za to téměř bezbolestný :one: :a:

já měla u všech tří poslíčky snad od 32tt, u třetí nejvíc a nejčasteji. První dva jsou přesne v den terminu, třetí jsem týden přenášela.

Já mám termín 19.12. a poslíčky mám asi už 2 měsíce. Někdy přijdou i několikrát denně a jindy třeba 2 dny nic Mě dnes odešla zátka. Dle doktoroa u ktrého jsem byla tento pátek řekl, že vydržím ještě týden až 3týdny. Tak jsem zvědavá, jestli nakonec nebudu přenášet :-D

Ahoj já mám termín 20.12. je to moje druhé těhu a poslíčky už mám asi od 28tt. Při prvním těhu žádný poslíčky neznám.Dr.říkal,že u druhého těhotenství je to normální :a:

dvě kamarádky taky měly poslíky tak od toho cca 30. týdne a rodila jedna na termín a druhá přenášela :///: já neměla ani v jednom těhotenství a první jsem rodila tři dny před termínem (prod se rozjel sám) a druhé taky tři dny před-plánovaným císařem.

10.10.2013

Ahojky, mám dotaz ohledně mateřské, musí se o ni požádat těch šest až osm týdnů před porodem na sociálce osobně nebo se to nějak převádí automaticky. Díky moc za odpovědi.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka