Peťule..

22.03.2016

Holky, prekérní situace.....

Mladší dcera měla dva roky, rodičák mi skončil, manžel mě chce doma a tak jsem se nechala zapsat na pojišťovně, jako osoba celodenně pečující o dítě/děti do 7/15let.. No, jenže co teď, když bych chtěla odejít? Do práce s dvouletým dítětem to nepůjde, hlídání nemám a přivýdělek mi na živobytí nevystačí, na bydlení už vůbec ne.. Na úřad chci pro info zajet co nejdřív, tzn.příští týden, ale osobní zkušenost některé z vás by byla k nezaplacení..

Děkuji všem, co se vyjádří k věci :-*

Kliknutím vložíte smajlíky:
01.04.2015

Holky budeme se stěhovat a proto hledám informace o pediatrech pro moje holčičky v Trutnově a okolí, ideálně takovýho, co mi nebude nutit i očkování na chřipku.... nejlíp pediatra, co nebude proti odkladu (v mezích zákona) a bude ochotnej rozvinout debatu na tohle téma bez toho, aby se do mě navážel a mával mi před očima papírem pro sociálku :-/
děkuju všem!

Kliknutím vložíte smajlíky:
17.12.2014

Holky, omlouvám se, že píšu úplně mimo téma, ale sháním na dvě noci ubytko v Praze.. Nemáte někdo tip, kde by se dalo levně a komfortně vyspat s dvěma mláďatama...? Budu ráda za zkušenosti, protože nejsme ani jeden hotelový tipy :? je jasný, že úplně nejlepší by bylo přenocovat u nějakých známých, ale jsme z daleka a v Praze nikoho nemáme :-/
Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:
02.11.2014

ahojte,
holky prodám kupu baněk - zlatý a červený, v celkovém počtu 206ks, některý jsou plastový, některý skleněný... mám tam k tomu 10x dvoumetrový červený řetěz, takovej ten "chlupatej", pak spoustu mašlí na stromeček.. prodám to jako komplet za 800,-
kdyžtak se ozvěte, třeba si někdo chcete udělat změnu a ustrojit stromek do klasiky - zlatočervena :)

vánoční ozdoby
vánoční ozdoby
vánoční ozdoby
vánoční ozdoby
16.10.2014

holky, který jste nechaly nedávno očkovat Pediacelem, kolik jste platily? jedna známá mi říkala 2tis, příbuzná z druhýho konce republiky zase 1tis. :?

Kliknutím vložíte smajlíky:
25.09.2014

Holky ahoj,
prosím vás, CO MÁM DĚLAT?! :? V lednu/únoru mám plánovanou operaci při hospitalizaci maximálně dvě noci, zkusím to samozřejmě ukecat na jednu noc, ležet můžu i doma a komplikace by se ukázala hned po první noci po operaci - jak mi bylo řečeno doktorem, takže problém by to být neměl, ALE! Pořád kojím, neříkám že plně, malá měla 7měsíců, takže má už oběd a večer kaši, po který si dává ještě před spaním mlíčko.. Jasně, v 11/12ti měsících už bude kojení spíš výjimka, ale stejně ji nechci úplně odstavit, dokud sama bude mlíčko chtít.. Problém je, že mi včera napsali z recepce, že anesteziolog mi nepovolí operaci v případě, že kojím.. Moc to nechápu, vždyť tou dobou nebudu kojit plně a navíc jsem byla rozhodnutá mlíčko odsát do zásoby a po operaci odsávat a vylívat do druhého dne, což jsem jim teda psala, ale dostalo se mi týhle odpovědi... No tak jsem napsala, že respektuju jejich podmínky a že teda dceru odstavím, ale tak mi to v hlavě šrotuje, že jsem ani pořádně nespala :( Co když jim to prostě zamlčím? Však co - dcerka tam se mnou nebude, mlíčko bude mít nachystaný a po operaci večer ve sprše odsaju, abych se v noci nezbláznila z nalitých prsou, případně ještě v noci, kdy je to pro mě nejhorší.. Říkám si, že už bude veliká, tak co, ale pokud by ještě chtěla ten kontakt, byť by jen dudlala bradavku, pak by mě strašně mrzelo, kdybych ji odstavila.. Kdo jste se setkal s tím, že vám celková anestezie (krátká, kolem 45min) narušila laktaci?
Díky! :k:

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

ale jooo, já nepochybuju, že to nezvládnu.. já nevím, co dělat, když mi anesteziolog operaci zamítnul kvůli kojení, prostě to ututlám a budu odsávat ve sprše. aby sestry neměly řeči :00:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

tak si zjisti proč... jinak já tak týden odsávala po večerech, abych udělala byť minimální zásoby... já myslím, že den po operaci už můžeš mít dítko jako návštěvu a rovnou kojnout...

já bych zejména chtěla vědět konkrétní důvod,proč odstavit???Jako klasická anestezie určitě není důvod pro odstavení,natož,když už nebudeš ani kojit plně.Pokuď by ti dávali nějaké kortikoidy nebo ATB,tak prosím,ale s tímhle bych se tedy nespokojila,kojení není překážkou v anestezii,takže nechápu,proč by ti měli dávat takováto ultimáta :n: :n: neznám nikoho,kdo by musel kvůli operaci odstavit-dokonce kamarádka byla na operaci s velkou břišní kýlou,v nemocnici byla skoro týden a normálně kojila!!Jinak tě podporuju,já kojila prvního do 26 měsíců,druhý má dva roky za tři neděle a kojím pořád a asi mu to ještě nechám i přes zimu,bývá častěji nemocný,tak ať má nějakou podporu ;) :one: takže plně chápu,že nehodláš odstavovat v roce a navíc v zimě,kdy děti to mlíčko ještě hodně potřebují :one:

In reply to by lucininenka

díky za podporu a pochopení :k: volala pro informace pediatričce, laktační poradkyni a známý, co dělá praktickou doktorku pro dospělý, ale občas dělá i na chíře složitější operace a všechny mi řekly vpodstatě totéž: jak je operace delší než 2 hodiny, nekojit aspoň den, odsát pár dávek a vylít a pak pokračovat.. když bude operace kratší než 2 hodiny, tak stačí odsát po operaci jednou, max. 2x a pak v klidu kojit dál.. Takže jsem psala na recepci, že bych moc prosila o bližší důvody, proč musím odstavit, když se operace netýká prsou, anestezie bude sice celková, ale krátká a navíc bude kojení spíš doplňkový a že když si anestezii stejně hradím sama, pak nevidím důvod, proč by mi nemohli nabídnout nějakou jinou, která třeba nezastaví laktaci nebo tak něco.. na odpověď čekám, ale jakmile mi napíšou nějakej škvár nebo prostě zamítavou reakci, tak na to prdim a prostě to zamlčím, jinou možnost nevidím :?

01.09.2014

holky, kdo jste měnil pojišťovnu, co je potřeba za papíry a kde je seženu? myslím doklad ohledně plátce sociálního - když jsem na rodičáku s druhým dítětem a při prvním mi během marodky neprodloužili prac.smlouvu, zaměstnavatele tedy nemám, ale na ÚP jsem se registrovat ještě nemusela, rodičáky na sebe navazovaly... díky!

Kliknutím vložíte smajlíky:
30.08.2014

Ahoj,
je tomu už docela dlouho, co jsem se tu ptala na detaily ohledně dortu, co a jak... no a pak se dílo podařilo a já zapomněla, že jsem ho chtěla ukázat světu :///:
Moje poctivá práce z lásky pro mojí prvorozenou :h:

dort pro dcerku ke 2. narozeninám
25.08.2014

Holky pardon za téma mimo mísu..
Nemáte někdo čerstvou zkušenost, jak dlouho trvá vytvoření projektu k RD včetně všech razítek a povolení?? Komplet u architekta/projektanta.. A co očekávat? 2 měsíce, nebo rok?? Víme co kde chceme, jak velký atd., interiér si uděláme sami, manžel se v projekci trochu pohybuje, takže si barák z velký části "namalujeme" sami a projektant/architekt bude mít víceméně dáno, co kam narvat, ale musí to uvíst do stavu, kdy mu k tomu přiklepnou všechny potřebný razítka atd.....
Za každou zkušenost budu vděčná, dííííky :k: :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:
09.07.2014

Holky, jak to je, uzákonili tehdy nakonec ten poslední "předškolní" rok jako povinnej? Nebo může jít dítě rovnou do první třídy bez navštěvování MŠ?
Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

Několikrát jsem si tu diskusi přečetla a musím reagovat. Přijde mi smutný říkat, že někdo dítě do školky "strčí". Ano, i já dala obě děti do školky (jedno ve 4 letech, druhé ve 2,5 letech), i když jsem byla doma. A nestrčila jsem je tam pro svůj klid. Dala jsem je do školky, která mi je sympatická, za půl roku, co tam chodí, nenastal jediný problém, abych musela litovat, že tam jsou. Oba tam chodí rádi, i když každý je úplně jiný, teď myslím zejména sociální interakce. Chodí tam jen dopoledne, odpoledne jsme spolu, když chceme jet na výlet, do školky nejdou. Když si je chce babička jedna nebo druhá vzít na týden, opět do školky nejdou.
Zároveň si myslím, že naše děti toho hodně umí a vědí, protože je prostě doma rozvíjíme. Jo, rozvíjíme je doma, učíme je kdeco, protože ve školce se toho opravdu moc nenaučí... Třeba mi přijde zarážející - i když to se školkou jako takovou moc nesouvisí - jak maminky v šatně oblíkají 4 a vícelelé děti, a ty děti sedí s nataženýma rukama a nohama a matka se plazí po zemi.
Na okraj dodám, že pro plno lidí i já patřím do skupiny "alter-matek", i já si už delší dobu pohrávám s myšlenou domácího nebo jinak "alternativního" vzdělávání.
Každej by měl dělat to, co považuje za nejlepší, a měl by to dělat poctivě a pořádně a z vlastního přesvědčení. Nelíbí se mi, když pro někoho jsou tyhle alter-matky zpovykaný bohatý paničky, ale nelíbí se mi ani, že ti, co dávají děti do běžného vzdělávacího systému je tam prostě strčí nebo šoupnou... Prostě žij a nech žít :)

holky, já nemám moc času tady vysedávat a debatovat o tom, proč chci dělat věci tak a ne jinak.. Všimla jsem si, že už je tu na téma domácího vzdělávání založená diskuze - díky! :)
Důvodem, proč jsem nechtěla znát názory ostatních na náš rodinnej postoj k věci je ten, že se to VŽDYCKY strhne ve válku argumentů proč a co se má a nemá dělat a nakonec to jde i do urážek..
Pokud jde o mě, chci svým dětem sama vštěpit co a jak funguje, sama si je chci formovat pro život, představa, že je ráno odložím a odpoledne vyzvednu, je otřesná - nebudu vědět, co se naučilo, nebudu znát důvody pro jeho (třeba) z ničeho nic nepochopitelný chování... Další věc je, že PODLE MĚ není správný úderem 3. roku šupnout dítko do školky - od mamky, od sourozenců, do "jinýho světa", kde jksou jasně daný (a většinou nesmyslný) pravidla - když chceš na wc, musíš to jít říct (např.) atd..... Navíc už teď mám pocit, že moje dvouletá dcera umí pomalu víc, než školkový děti.. Když se na tom s partnerem shodnete, co brání v tom, věnovat se dítěti naplno? :) Podle nás je to tak správně - muž má zabezpečit rodinu a žena se má starat o domácnost a děti - to především.. A co se školy týče, potkávám spoustu dětí s klíčem na krku, co jdou domů a vědí, že tam na ně nikdo nečeká, protože jsou rodiče ještě v práci... Sama jsem to nenáviděla - musela jsem hned po škole domů a tam čekat, až někdo přijde..
Další nespornou výhodou je klid, v případě, že dítě něčemu nerozumí - ve škole se k tomu nevrací a je za to známkováno a škaredě, je pod tlakem co na to doma rodiče asi řeknou, protože prostě nepochopilo co proč a jak.. Doma není potřeba dodržovat režim v 7h vstát, v 8h začít matematikou, pak češtinou......... prostě se vyspí, vstane, nasnídá a pak se jde učit a vezme si na práci to, co se mu zrovna chce.. Pak zas něco jinýho... I tak se dají plnit osnovy ;) A daleko míň násilnou formou, žádný biflování, naopak spoustu věcí se dá užívat v reálu, kdy dítě vidí, že mu to skutečně k něčemu bude - jít na nákup a počítat peníze, kolik mi paní prodavačka vrátí, když ji dám takovou bankovku, kolik bude stát, když koupím patnáct rohlíků, jak se jmenuje strom s takovýma listama, jaktože ptáci můžou sedět na drátech vysokýho napětí a nic se jim nestane, proč je bouřka, jak vzniká duha - tohle všechno se ve škole taky naučí, jasně že jo, ale naučí se to proto, že je to skutečně ZAJÍMÁ, nebo protože se to po nich chce? Najděte si v tom každej co chcete - výhody/nevýhody... Pro mě z toho plynou jasný výhody a nepotřebuju se obhajovat, to je celý :) :a:
hezkej den všem :)

In reply to by Peťule..

tak s tímhle postojem a přístupem 100% souhlasím. Mám dvě babičky ve školství a obě školství tvrdě kritizují. Plně se stotožňuji s tvým názorem. V první řadě jsem matka, tak nebudu dítě strkat ve třech letech (nebo některé i ve dvou) do školky, když si ho můžu nechat doma. Teď narážím na matky, které jsou doma na rodičáku a strkají děti do školky, aby měly klid. Do školy naše holky taky chodit nebudou. Kousek od nás je učitelka, co také nesouhlasí se systémem školství, tak učí děti doma. Tak si raději zaplatíme jí a budu vědět, že se děti neco naučí a že to bude hravou formou a ne nějakým biflováním. :a:

kamarádka to tak taky chce, zůstat s dítětem a učit ho sama. u nás by to neprošlo. synek miluje děti a stále slyším jen "školka, školka". doposud byl se mnou, budou mu tři, ale na dvakrát týdně půjde do lesní, právě kvůli socializaci a nové zábavě...

Mě by jen zajímalo, když si necháte děti doma a učíte se s nimi. A nechodí do školky, školy. Tak to jako vy nechodíte do práce a kdo vás teda živí? To si nedokáži představit, abych byla celé roky doma a výplatu jsme meli jen jednu od manžela.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky