00Smiley00

23.03.2015

Ahojte ženy :a: ,
jdu si pro radu. Vím, že tady takových témat je asi víc, ale potřebuju od vás poradit.
Mám 15měs. holčičku, chodí, podle mě ujde docela dost, ale přece jen kočárek je ještě třeba.
A teď k dotazu - přemýšlím nad koupí golfek, ale: mám klasickou trojkombinaci (vajíčko, korba a sporťák)na čtyřkolovém podvozku s aretovacími předními kolečky. Mají golfky smysl? A pokud ano, jaké? Představovala bych si něco hodně skladného, spíš lehčího. Bydlíme na vesnici, tak jsem si říkala, že když pojedu s malou autobusem do města, tak abych golfáče bafla do podpaží a hotovo. Zároveň ale aby tam měla malá aspoň jakés takés pohodlí, když bude v kočáře třeba dvě, tři hodinky...Co jsem viděla doteď v krámě, to mi připadá v podstatě jako to, co mám doma a to mi moc praktické nepřijde. :(
Tak mi, prosím, poraďte, zda má smysl vyměnit sporťák za golfky, jaké máte zkušenosti a případně jaké golfky byste mi doporučily..? Cenově samozřejmě čím levnější, tím lepší :s: Případně, pokud máte některá na prodej...
Moc děkuju za tipy, holky a hezké :€s€: odpoledne

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Nepřemýšlej a kup, já měla golfky z bazaru (Babypoint), asi za 800 Kč, oproti sporťáku to byl nebývalej luxus :one: S dcerkou jsem tehdy hodně cestovala, jednou rukou jsem je složila a hodila do auta, golfky jsem brala i na dovolenou, na víkendy atd.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahoj, jsem váhavá, asi stejně jako ty :s: a přesto ti můžu říct, že nákup lehkého kočárku typu "rychle skládací golfky" se určitě vyplatil-v jedné ruce je můžu v klidu nést a v druhé vedu za ruku syna. S těžkými golfkami bych se strašně nadřela-máme je v trojkombinaci a zvlášť na léto by to už byla blbost, na podzim a v zimě do nich dáváme fusak.

Ahoj, doporučuji Peg Pérego Pliko Mini. Jednak je velice skladný a dá se rychle složit a taky je cenově celkem přijatelný a do města se hodí. Úplně nám stačí :-) :s:

Také mám velký a pohodlný sporták,ale těžký. Pro cestování nebo rychlý přesun jsem koupila cam agile, mají 5 kilo a jdou dobře složit,nezaberou moc místa. Fakt lehoučke. Jen zadova operka není nějak moc vyztužena,na spaní to není ideální. Ale malá mi v nich nespí,. Tady je odkaz http://www.funbaby.cz/cam-agile-2014-col-47

01.03.2015

Ahojte všichni :a: ,
chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti. V kolika letech věku jste byli prvně s prckem u zubaře a jak prohlídka probíhala? Měly jste třeba problém s tím, že Vám zubař řekl, že dítě vezme až od určitého věku?
Moc díky za všechny odpovědi!!!

Kliknutím vložíte smajlíky:

s oběma dětmi jsem šla prvně v roce, můj zubař s tím absolutně neměl problém, chodíme jednou za rok tak nějak na přelomu jara a léta, ten podzimně zimní termín, abychom to zvládli dvakrát do roka, nám nikdy nevyšel, vždycky byl někdo nemocný, pětkrát jsem to přeobjednávala a stejně jsme nakonec šli nejdřív v březnu, protože ty objednací termíny jsou předlouhý. První prohlídka a vlastně i všechny další (děti mají skoro pět a skoro tři roky) probíhají tak, že nejdřív vezmu jedno potom druhé dítě na klín, zubař jen nakoukne do pusy a hotovo a pak udělá preventivku mně. Minule synkovi vysvětloval, jak funguje ten nástroj, co s ním čistí zubní plak, protože kluk byl zvědavej, co mi zubař bude dělat :s:

já mám dvě dcery, pokaždé jsme šly poprvé k zubaři v roce. Máme hodnou paní zubařku, jen chtěla ať otevřou pusu, podívala se, nic jim tam poprvé nestrkala :s: , holky si vždy můžou vybrat hračku - má tam hračky z kinderek a dostanou obrázek, takže se tam holky těší. Starší byla už i trhat dva zuby, rostly druhé a první držely, tak jsem zašla na vytrhnutí a musím říct, že úplně v pohodě, žádný strach nemá. Snad to u vás bude taky v pohodě :)

Hlavně jí vezmi k dobrému zubaři aby od začátku věděla že to jde v klidu a v pohodě, ne k nějakému volovi bez citu (to jsem zažila jako dítě já a měla jsem z toho hodně velké problémy). Moje dcera chodí od 1 roku každých 6 měsíců a je v pohodě. První návštěva byla jen tak povozit se, posvítit do pusy, teď už zkouší ťukat a háčkovat zuby jak jsou pevné a malá je v pohodě a krásně spolupracuje. Zuby má teda zatím zdravé, uvidíme co bude až jednou dojde na nějaký zákrok.

In reply to by K_9

To je právě ono, doufám, že jsem vybrala dobře... :? Přesně nechci, aby měla stejný špatný zážitek od zubaře jako já :( Jdeme na doporučení, ale dospěláka, tak snad bude mít paní doktorka trošku ohled na prcka, no nemůže se stát nic horšího, než že malou čapnu a odvedu ji, když se mi její postup nebude líbit. Holt budu za hysterku a hledat někoho jiného...

In reply to by 00Smiley00

To že chceš pro své dítě dobrého doktora není hysterie a co si o tom bude případně myslet zubař od kterého odejdeš je jeho problém. Udělala bych to stejně. Já jsem naštěstí naší zubařku otestovala nejdřív na sobě takže s malou už jsem tam šla v pohodě.

20.10.2014

Ahoj holky :a: ,
mám možná úplně hloupej dotaz, ale nejsem si jistá, tak mě zajímá váš názor - od jakého věku je možné dávat / jste dávali dětem jablečný mošt? Dostala jsem ho teď docela dost, budu i zamrazovat, tak jen by mě zajímalo, zda se můžeu podělit s malou (10 měs.). Jestli ho mám převařit (škoda vitamínů :( )? Díky moc za odpovědi :one:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Díky moc za odpovědi, slečna ho dostala odpoledne naředěný 1:3 a docela jí i chutnal :-) Na osypky to zatím nevypadá, tak snad bude vše ok. Ještě jednou díky :a:

převařovat určitě ne.Spíš bych jo nejdříve naředila,aby se ti po tom neosypala,přeci jen je to dost agresivní.le určitě bych vyzkoušela,nevidím problém proč ne ;)

No já se ho chystám dát naředěný dceři, která má půl roku a začíná s příkrmy...pomalu se mi kočička ucpává, tak doufám, že ji to prohánět bude ;-). Nebála bych se toho, není nic lepšího, jen šťáva z jablek ;-)

Ahoj, pokud ho máš z ověřeného zdroje, jakože se nemusíš bát, že by byl nějak závadný, tak jí ho dát můžeš (stejně je to jen jablko :) ). Jen opatrně, nedávej ho hodně, nebo ho nařeď, někoho docela prohání ;)

13.06.2014

Ahoj holky,
vím, že se tu nedávno řešily stránky AliExpress.com, objednávání zboží z Číny. Diskuzi jsem našla, jen by mě zajímalo, kdo s tím máte zkušenost, jestli se to dá i na dobírku nebo musíte mít PayPal nebo jak to vlastně "administrativně" probíhá? Jsem v tomhle totální analfabet a začátečník, takže moc díky za jakékoli info, rady i tipy...

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holky, moc vám děkuji za info, zařídím si platby v bance a jdu na to.. :///:
Koukala jsem, že tam mají fakt pěkný věci, jak na prcky, tak na dospěláky. Ještě dotaz ohledně velikostí (i když předpokládám, že tam najdu nějaký převodník) - v té předchozí diskuzi jsem našla, že jedou US (?) velikosti, nevíte, jak odpovídají těm našim evropským? :?

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky