Jurajda

18.02.2014

Ahojky maminy, já už fakt nevím, co mám dělat, abych malému pomohla a ty bláznivý zuby už byly venku. Pomalu mi docházejí síly. Dneska jsem spala 3 hodiny a to ještě navíc dost rozkouskovaně... Abych vám to upřesnila, tak zuby našeho dítka jsou dosti podivné. Zhruba od půl roku jsme s nimi začaly mít problémy a první jsme měli až v 11 měsících.

zuby nám taky nějak podivně rostly, ale dělali jsme to co píšeš, chamomilu, calgel, nurofen.... a prostě žádný velký úspěch. Těď nám rostou 2 stoličky (ty zadní) na ráz a taky masakr. rada asi jediná,musíme to i my i ty naše dětičky přečkat...hodně sil ;)

12.11.2013

Ahojky maminky, neměla by jste některá recept na dort k prvním narozeninám? :hu: Musím říct, že malej ještě nemá zuby a nepředpokládám, že mu za 14 dní vyrostou, když už víc jak 3 měsíce se to nehlo, tudíš potřebuji něco nenáročného na kousání... Jinak na oslavě budou i o něco mladší děcka, tak něco, co by mohly i ony. Moc děkuju za inspiraci :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

starší synek měl k prvním narozeninám světlý piškotový korpus a krém z jablek a pudinku. Mladší dcerka měla tmavý piškotový korpus a krém z jogurtu, banánu a šlehačky.

kamarádka dělala roční dcerce dort ze zakysané smetany, doma děláváme povařená jablíčka s pudingem, nechat zatuhnout, nazdobit, svěží dortík. Ať se oslava vydaří.

21.10.2013

Je to sice dlouhý článek, ale přijde mi velice zajímavý...

http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-veda-nebo-vira-rozbor-jedn…

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by Jurajda

ano, právě proto jsem ho tady vložila. těch článků, které jsou směrem proti očkování je v současné době víc než dost :( takže jsem ráda, že se objevil i tento. já jsem pro očkování, ale zase očkování "s rozumem". dítě má meningokoka, pneumokoka očkovaného, ale nemá neštovice a nemá jěště v pěti letech očkovanou klíšťovku... Ale vložila jsem tady ten článek, aby se tady objevila i ta druhá strana, bohužel znám několik maminek, které na základě podobných článků obrátily a staly se z nich odpůrkyně očkování a to i povinného očkování - a to jim k tomu stačily pouhe dva měsíce. Je to hodně smutné, jak dokážou lidi zblbnout (ale to není Váš případ :) ) a to hlavně, pokud jde o zdraví dětí :(

a tak já ti zase řeknu svoje zkušenosti jako děstké sestry na ARU-před zavedením očkování proti hemofilům jsme měli během zimy zhruba dva případy měsíčně hemofilové epiglotitidy.Což je hodně těžce probíhající onemocnění,kdy dítě většinou vyžaduje několik dní umělé plicní ventilace.Což už samo o sobvě je dost závažný stav.Po zavedení očkování proti hemofylům se tohle onemocnění prakticky vymýtilo,měli jsme tam děti s touhle diagnozou zcela výjimečně a většinou to byli děti s nějkým defektem imunity.To se stalo opravdu během jednoho roku,co se očkování zavedlo-moje osobní zkušenost.Pravdou je,že jakmile jsme vymítili hemofil (nebo tedy spíš potlačili),tak se obejvili těžší a častější inefekce pneumokoky... jenže to je holt příroda-jedno zlikviduješ,druhé se objeví.Po zavedení očkování proti pneumokokům rapidně klesly případy pneumokokových sepsí a meningitid,což jsou nejobávanější komplikace,ale samozřejmě jiné infekce pneumokoky se dále vyskytují už jen proto,že púneumokok má mnoho desítek druhů.A myšlenka izolace v prvním odstavci je sice moc pěkná,ale v našich podmínkách prostě neproveditelná :00: nebo myslíš,že kdyby se ve tvém regionu vyskytly pravé neštovice,tak budete moci být všichni třeba dva tři měsíce zavření doma???Asi utopie,ne?

In reply to by lucininenka

tak to určitě... Já osobně jsem pro očkování... Jsem totiž asi srab a nedokážu si právě představit, jak bych to zvládla, kdybych měla malého v nemocnici. Jsem i přesvědčená malého naočkovat na TBC, pač ve větších městech to řádí a argument některých, že snad nenechám na dítě kašlat od cizí osoby je taky podle mě padlá na hlavu... Článek mi přišel zajímavý, ale 100% se s některými věcmi nějak neztotožňuju...

15.10.2013

Ahojky maminy, chtěla jsem se optat, do kdy jste dávali na doma prckům kotníčkové botičky s pevnou patou ( špičkou ). Vím, že každý doktor na to má i jiný názor a taktéž asi i my maminy. Budu mu muset za chvíli koupit nové na ven a neustále mi vrtá hlavou jestli je zas koupit i na doma... Spíš jsem rozhodnutá, že je znovu koupím, ale chtěla jsem slyšet i jiné názory...

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak boty s pevnou patou a oznacenim Zirafky nebo elefant ma maly jeste ted ve 4,ale stejne ma ploche nohy a chodime s nim na ortopedii.Asi na to takovy vliv nemaji boty,ale dr.mi rikal ze spis geny,i ma mamka ma ploche nohy.Takze i kdyz botky kvalitni za nekolik stovek,ploche a spatne nohy ma stejne.Ale tak pro klid duse je budeme kupovat dal ;)

ono asi nejde o to,jakej maj matky názor jako o zdraví tvýho dítěte ;) pevná/plná pata má být min do 3 let,kotníkový ideálně do 4 let. špička se dělá pevná - u sandálků třeba jen pásek jen kvůli zakopnutí,aby si neskřípli nebo neukopli prstíky. jde předně o pevný kotník a nepohyblivou patu,což sandálky některý maj vzadu díru,tak to ne. na doma je širší pojem,jde o to kde bylíš.studený podlahy v baráku, či teplý koberce v bytě. noha má mít co nejvíc podnětů,tj povrchů,vyjma tvrdých,kluzkých,studených.takže pokud narafičíš chlupatej koberec a jiný povrchy,tak po tom určitě naboso,stimuluje tak rovnováhu,masíruje body na nožce, cvičí klenbu příčnou i podélnou. nikdy neučit dítě sbírat něco nohama.podporuje se tím paradoxně plochá noha.pokud máte plovoucí podlahu apd,tak rozhodně botky,hladný povrch neskýtá nic pro posílení nohy,tam zas bude rozhodující zpevnění. ale i tak zouvat,běhat třeba po matraci na zemi,nebo jinak nahrazovat celodení ťapkání v botech.

In reply to by umpopo

Ahojky, děkuju za příspěvek. Botičky na doma jsem už nové koupila. V celém bytě máme plovoučku a dlažbu. Kobereček se u nás vyskytuje jen jeden a to pod konferenčním stolkem a není nikterak velký, aby si na tom cvičil nožky. Jen ho po koupání nechávám bosky cca hodinku než se jde spát na své hrací podložce ze sympatexku, který je měkknouký, ale stejnak pak běhá i po tom kousíčku koberce a zbytku bytu. A pokud byla možnost být bosky na trávě venku, tak jsem neváhala, jinak po velké posteli ťapká po ránu :) ... Tak nějak se v tomhle řídím spíš instinktem a zdravým selským rozumem, jen mě trošku zvyklala kamarádka, které pediatr ( má jiného ) nedoporučil botičky ani na plovoučku a dlažbu... :a:

do té doby,než si je začal sundávat-což bylo kolem druhého roku.Takže pak jsem se na to už vyprdla,jelikož na noze si je prostě nenechal-dones chodí doma bos :) my teda také :) Jinak povinnosti kupovat boty mě to stejně nezbavilo,jelikož jsme chodili na cvičení a tam boty stejnak potřeboval :///:

01.10.2013

Před 10 měsíci touhle dobou jsem už byla v porodici. Je k neuvěření, jak rychle to utíká. Ríša je neskutečně šikovné, živé a úžasné mímo. Je to týden, co začal dělat první krůčky a teď už ťapká po bytě po dvou jak může, ale po čtyřech je stále jistější. Je to hodně legrační, když chodí :s: . Má z toho takovou radost a očička mu při tom jen svítí.

10 měsíců malého-velkého štěstíčka
10 měsíců malého-velkého štěstíčka
10 měsíců malého-velkého štěstíčka
10 měsíců malého-velkého štěstíčka
10 měsíců malého-velkého štěstíčka
10 měsíců malého-velkého štěstíčka

Ahoj,malej je krásnej a je velikej šikulka! :) To teda brzo chodí. Našemu Filípkovi je 5 a půl měsíce a zoubky má 2 od čtvrtýho měsíce. Taky má hrající včelí medvídky a Pučmelouna,má je hrozně rád a písničky ho vždycky uklidní když brečí nebo se vzteká. :s: Ať Vám dělá pořád jen radost. :a:

In reply to by vřískoťáček

Moc děkuju :) Je až moc rychlej, ale má to v genech :///: Docela ti závidím, že už máte 2 zuby. My už s nima bojujeme skoro 4 měsíce a stále se nechtěj potvory prořezat. Čmelíky zbožňuje a taky ho hodně ty písničky uklidňujou :) Tak ať ti Filípek taky dělá jen samou radost :a:

In reply to by Jurajda

Nemáš zač. Podle výrazu to bude asi pěkný číslo. :€s€: Má to v genech? :s: Jsem zvědavá jak ten náš rarach. Tatínek prej taky běhal na 10ti měsících a měl první zuby ve 4 a půl měsících,v tom ho synáček předběhl tak jsem zvědavá jestli po něm bude i s tím chozením. Snad se zoubky brzo ukážou! :dance:

In reply to by vřískoťáček

Je to malej neposeda a torpédo :00: V genech to má - já chodila už v 8-mi měsících a manžel v 10-ti, takže týden před je vlastně kompromis :s: S těma zubama nevím, ale snad to už konečně bude - už se potřebuju pořádně vyspat. Jsem pak taky zvědavá, kdy budeš psát, že už ti malej dělá první krůčky. Určitě předběhne tatínka i v tomhle :///: :a:

13.09.2013

Ahojky maminy, měla bych jednu prosičku. Do kdy jste používali Nannynku v postýlce? Malému bude 1.10. 10 měsíců. Kamarádka čeká taky miminko a chtěla by jí půjčit, aby si jí nemusela kupovat, ale musela bych jí malému sebrat ještě před 11 měsícem. Sice doporučujou jí používat až tak do roka dítka, ale když jsme nikdy neměli ani planý poplach, tak by to asi šlo, ne?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky holky, tak moc děkuju za názory a dneska ho sundám a dám do krabice. Poputuje na chviličku dál :a:

syn je narozen 6.října 2012 ve 28tt a monitor jsem v červnu zrušila jelikož začal spávat s námi v posteli. Je to ale věc názoru kdyby se narodil normálně ani bych to neřešíla.

Já u první dcery jen do 6ti měsíců. Pak bylo léto a jezdili jsme na chatu- tam jsem monitor nebrala, no a když jsme byli doma, tak malá už v postýlce tak dováděla a cestovala, že neustále spouštěla falešnej poplach a já se pomalu každou noc vzbouzela s infarktem, takže letěl do skříně. Druhé dceři jsou 4m a zatím ho má :a:

Záleží jak to vnímáš ty...Já ji u prvního dítěte používala asi do 10 měsíců a u druhého do 8měsíců...

03.07.2013

Ahojky maminky, chtěla jsem se zeptat do kdy jste svým ratoletem mazali zadečky při každém přebalování? Malému už je 7. měsíců a mažu stále pokaždý, ale viděla jsem právě spoustu mamin, že podobně starým dětem už zadečky skoro nemažou, že už to prý není zapotřebí... Teď mám brouka v hlavě :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Maminy moc děkuju... Asi budu postupně zkoušet vynechávat jednotlivá mazání a budu čekat na reakci pokožky. Myslím, že by to mohlo být v pohodě, když netrpíme na opruzeni. Kdyby se mi to podařilo, tak 1 velký bepanten za měsíc je ušetřenej :///: :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

infadolan je taky léčivý ;) ale je pravdou,že ani já nepoužívám Bepanthen (a ani Infadolan) na preventivní mazání.Používám klasický ochranný krém jako Rybilka třeba a Bepantehn nebo Infadolan až ve chvíli,kdy je opruzenina a nebo začervenání-nějaké větší. ;)

In reply to by Jurajda

no jako skoro na vše ;) mě se bepanthen zdá trošku moc drahý na preventivní mazání zadečku,navíc teda starší syn ho moc nesnášel,když měl zarudnuto a mázla jsem,tak to měl pak spíš horší.Takže nakonec jsem začala dávat Sudocrem a ten byl teda úplně nejlepší :)

In reply to by lucininenka

tak nám bepanthen sedl hnedka na začátku, nikdy jsme neměli žádné problémy a nemusela jsem zkoušet něco jiného... Co se týče malého, tak do něj ráda investuju a pokud je to něco, co nám sedí a je to dobrý, tak finance zas tolik neřeším... Ušetřit se dá vždycky někde jinde, myslím, že na dětech se nevyplatí šetřit...

14.06.2013

Maminky, chtěla bych se s vámi poradit. Malému už je 6,5 měsíce příkrmy už máme víc jak měsíc a od pondělka máme už druhý ( dopolední ovocnou svačinku ) a občas se stane, že když se chce vykajdit, tak ho to bolí a musí vynaložit poměrně velké úsilí. Chtěla bych mu trochu pomoct, aby se to nestávalo vůbec. Jaké kapičky či jiné prostředky jste používali? Jen podotýkám, že veškeré kapičky, které se běžně dávají novorozencům ( Lefax, espumizan, ... ) tak mám pocit, že moc nezabírají...

Kliknutím vložíte smajlíky:

pomoci mu můžeš úplně jednoduše... do příkrmu vmíchej lžičku kvalitního panenského oleje... pokadí ti jako po másle :D

In reply to by Kytiii

Ahojky, olej mu tam dávám... Dokonce jsem ho kupovala v bioprodejně, tak doufám, že by měl být dostatečně kvalitní... Možná bych mohla zkusit lžičku a kousek, třeba by to taky pomohlo a moc to nevadilo... :a:

dávej pít po jídle-i během dne... nedávej moc rýže a mrkve.zkusit můžeš i švestkovou štávu,ta je výborná... taky s banánem bych byla spíš opatrnější... někomu to chvíli trvá než si zvykne zpracovat něci jiného než mléko-první syn kadil první měsíc příkrmů jen s rourkou-pak se to upravilo,druhý syn s tím problém nemá ;)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka