Jak jste zatočily s křečovými žílami?

08.08.2017

V těhotenství se mi objevily křečové žíly. Hlavně na pravé noze. Na stehně zezadu. A postupně lezou i na lýtko. Obvoďačka mi předepsala punčochy. Říkala jsem si, že nejsem stará bába, abych od 32 let nosila gumový punčochy:-( Takže bych to ráda vyřešila nějak operativně. Poraďte, kde jste se nechaly operovat, jakou metodou a jakou máte zkušenost. Jak rychle se vám křečové žíly opět udělaly? Děkuji za rady.

Kliknutím vložíte smajlíky:
JanaBar. (neověřeno)

Ahoj,
taky se mi v těhotenství objevila nepěkná křečová žíla (30 let), po porodu jsem to řešila kompresníma punčochama, vůbec se jich neboj a vyzkoušej. Po 5 minutách nošení zapomeneš, že je máš na sobě.
Tak jak psala "nani77 " po několika měsících křečová žíla zmizela.

Ahoj, já být tebou objednám se na konzultaci ( teď je nejvhodnější doba, zákrok se dělá od podzimu do konce zimy) Do nějakého centra žilní chirurgie. Hodně totiž záleží v jakém stavu žíly vůbec máš, jejich funkčnost dle ultrazvuku, jak jsou křečové žíly silné atd. Dle toho se volí postup odstranění jich.
Jestli jsi z Prahy a nebo jejího okolí, mohu doporučit jednu žilní kliniku. Kdyžtak napiš

Ahoj, ono záleží, jak dlouho jsi po porodu, zda se ti podařilo zhubnout, jaký druh pohybu u tebe převažuje (stojíš u pásu, sedíš v kanceláři apod.), jaký je tvůj zdravotní stav.... Mně se teď v 2. těhotenství objevila ohavná křečová žíla a gynekoložka, obvoďačka i dermatoložka mě uklidňují, že to během několika měsíců po porodu zmizí. Pokud nezmizí, tak to také budu řešit. Ještě jsem nezjišťovala podrobnosti, ale koukala jsem se na web neratovické nemocnice, kde hodlám rodit, jak to tam řeší oni. Další metoda je klasická operace (nevím, jestli se ještě dělá takto, ale dřív rozhodně ano), kdy v třísle naříznou, tou žílou protáhnou drátek až dolů ke kotníku, tam ji uvážou k drátku a celou tu žílu vytrhnou ven. Více pomoct nedokážu, tak asi budeš muset googlit nebo se poptat jinde. Pokud máš punčochy napsané, tak je nos aspoň trochu, lepší něco, než nic. Držím palce ;-)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka