PavlínaL

23.04.2008

Dobré dopoledne přeji...Tak jsem se zrovna vrátila z mé poslední kontorly u mého gyn. a na porod se zatím nic nechystá :(. Prý jestli spím, já že jo, úplně v pohodě, jak "baryn"...

ahojdá Pavlí, tak to jsme na to stejně spím taky jak mimino a malá vypadá spokojeně, že až se rozhodně vylízt z toho bazénku taku už bude voda asi zelená. Včera měla teda aktivnější den, ale jinak pohoda hájí, občas trošku stvrdne bříško ale jinak nic :!k: Tak se jim holkám nějak nechce :!k: furt čekaj asi na lepší počasí :w:

In reply to by Ditousek

Taky si říkám, mám nový termín na 1.5., tak uvidím...Prý si mám umýt v den termínu okna, ale když mě se táááák nechce. Ještě bych s tím balónkem vypadla. Já mám bříško pořád v klidu, včera večer mi sice dokazovala, že to není takový lenoch, jako taťka, ale dnes na křivce se ne a ne vzbudit. Jestli bude fakt po něm, tak už ju v bříšku slyším: " V klídečku, dám si ještě trošku vodičky a pak vylezu" něco jako ve stylu: "klídeček, dám si kafíčko a pak se na to vrhnu" - no a týden se nic neděje :s:

In reply to by PavlínaL

No my máme termín podle UZ 3.5. podle PM 6.5. tak jsem zvědavá kdy se madam uráčí, ale do oken se mi taky nechce a to né že by to nepotřebovali, ale fakt se mi nechce, tak si je nechám jako poslední možnost :!k: naštěstí je mám v přízemí, v patře je má mamka a ty už je maj umytí :!k:

Nic si z toho nedělej, umě to taky nějak k porodu nevypadá, zítra mám poradnu, tak uvidíme uvidíme...

22.04.2008

Ahojte, já už si to tady odpočítávám..už jsem se aji objevila v termínech porodu :), sice mám TP 26. 4., ale měnit to nebudu, stejně to bude později.

Moc krásný kočárek, my budeme mít ten samý jen v jiné barvě!!! :one: :one: Už ho máme vyzkoušený jen ho jít koupit, ale to až v květnu.

20.04.2008

Tak jsem si chtěla na ten MOŽNÁ poslední týden mého těhotenství dát aktuální bříško a jsem bez obrázku, bez starého i nového. Ach jo...

Nejdřív si tam musíš nahrát nějaký obrázekz výběru od Admina, dáš uložit a pak si tam teprve vlož svou fotku. a pak aktualizovat.

19.04.2008

Dobré ránko, tak si musím tady udělat zápisek, že vstupuji do "posledního týdnu" svého těhotenství, teda pokud trvá 40 týdnů :).

No jen si to pěkně zbal, já mám věci nachystaný v šuplíku a před tím hozenou prázdnou tašku, ještě dneska vyperu župánek a sbalim to taky, člověk neví kdy ty prdelky vylezou :a:

15.04.2008

Tak jsem se nechala inspirovat Blondýnou a Terčulou, budu muset vážně někoho požádat, ať mě vyfotí, fakt jsem vytvořila umělecké foto :00:. Jsem pěknej cvalík..

Pavli mas krasny pupicek a prosimte jakej cvalik?Ja zadnyho nevidim :n: dokonce mi prijde ze jste jeste o neco mensi nez my :one:

Máš krásnýho pupika a zbytek je uplně normální, parádička :a: asi taky udělám ranní fotečku pupíku :!k: jsem 38tt tak uvidíme :dance:

cvalík jo? No, se divim, že tě v tom zrcadle vidíme celou. :s: Sluší ti to. Taky se asi půjdu blejsknout. Jsem o 3 dny míň jak ty, tak porovnáme. :one:

03.04.2008

Ahoj holky, chystáte se některá do porodnice do Zlína? Původně chci jít do Kroměříže, ale teď uvažuji o Zlínu a chtěla bych vyzvědět nějaké informace...

:cc): :cc): :cc): Taky budu ve Zlíně :!k: !!!Myslím,že je to hodně dobrá porodnice a mají tam výborné vybavení i doktory :one: !Takže být Tebou, :n: nerozmýšlím se.Ikdyž teď mě napadá,že pokud tam nespadáš,tak nevím jestli se nemusíš zaregistrovat :? ? :a: :a: :a:

In reply to by PavlínaL

zavolej si tam v úterý.holky tam tak volají a chodí se pak dívat.já tam jdu rodit po 3.ale po dlouhé době.ale prý se tam nic nezměnilo.navíc je tam novorozenecká JIP což v KM není.to je pro mě moc důležité.

01.04.2008

Dobré ještě dopoledne přeji. Dneska jsem byla v poradně, dokonce o tři dny dříve, měla jsem jít v pátek, ale chytl mě divný "tuch" :).

ahoj, já mám dneska termín a před 14 dny, když jsem byla na druhým ozvech tak mi sestřička řekla, že tam budu sedět tak dlouho, dokud se malé neprobere a nezačne hýbat. Bylo to strašné, měla jsem si masírovat břicho, hýbat s ním a zvonit u něho budíkem. Po půl hodinovém buzení se to povedlo a já jsem tam nakonec seděla přes hodinu. Minule jsem ho už budila po cestě do porodnice, ať tam zase nemusím tak dlouho sedět a povedlo se. Jinak mi se mimiško hlavně hýbe když jim a nebo když příjde taťulda, dá ruku na břicho tak ho skoro vždycky do ní kopne, což je super:-). Jinak už se fakt moc nehýbe, ale mám místo břicha pořádný šišojd, jde poznat úplně přesně jak tam leží :e): .

já byla na ozvech minulý čtvrtek a sestřička mi taky říkala, že si mě tam nechají, že se malá moc nehýbe. Tak mi pořád šťouchala do břicha, ale malé se nechtělo nic dělat. Dr pak říkala, že je to dobrý. No a odpoledne malá vyváděla jak blázen, tak jsem jí vynadala, že u dr se nechce ukázat a doma pak vyvádí. Teď tam jdu zase v pátek jsem zvědavá, ja kto bude vypadat. Ale od soboty se mele jak divá, tak doufám, že si to nevybere teď a pak zas nebude líná ;)

5x za den je normál, už se moc hýbat nebude, vždyť si představ, chuděrka se tam vůbec nevejde!! Průser je, když se nehýbe alespoň jednou za 12h, to pak rychle k doktorce.. S tou křivkou nevím, my jsme naopak byli moc hyperaktivní a srdíčko nám skákalo jako blázen, měli jsme obrácený problém..

31.03.2008

Ahoj holky. Mám trošku takový divný dotaz.

no ja teda nevim ale dr. by te mel už poslat na mateřskou když maš TP koncem dubna....Takže na pracaku bys ses registrovat nemusela ale došla by jsi na socinu s papírem na rodičak(když nemaš mateřskou) a tím padem by ti soc. a zdr. platili oni.
Takže podle me bež za gyn, at ti vypíše papír na mateřskou a sup na ourad.

určitě si někam zajdi, protože mám obavy, že pokud nejsi nikde registrovaná, měla by jsi si platit zdravotní a sociální. buď si dojdi na pracák, nebo sociálníku nebo do občanské poradny, kde ti určitě řeknou, jaký máš možnosti a která varianta bude nejlepší ;)

In reply to by Tesa

Chystám se na pracák, teoreticky je to stejně asi nejspíš ten první krok, který udělat. Já jsem si nejdřív říkala, že pojednou si to zdravotní zaplatím z "ničeho", ale pak mi došlo, jestli nebudu muset právě platit i to sociální :(. Díky.

a ty nemas priznanou materskou? Precei jako studentka by jsi na ni mela mit narok a tim za tebe plati socialni a zdravotni stat

29.03.2008

Dobré ránko, tak doufám, že to počasí si dělá jen srandu a to sluníčko vykoukne.

14.03.2008

Ahojte..Prosím poraďte. I když už je na nějaké vyřizování pozdě, tak mě to i přesto zajímá. Dnes jsem byla na prohlídce a gynekolog mi řekl, že na mateřskou má nárok každý.

pokud máte před nástupem na mateřskou placenou nemocenskou minimálně 270dní...tak máte nárok na mateřskou,která je asi velká jako nemocenská..zhruba 69%z vyměřovacího základu...pokud jste si nemocenské dávky neplatili...viz studentky,podnikatelky atd...mateřskou dostávat nebudete,ale rovnou budete mít nárok na rodičovský příspěvek...ale bohužel tu nejdelší variantu.

Tvůj gynekolog je jistě ve svém oboru profík, ale nechápu, jak může takovou hloupost vypustit z pusy ... Jen ti zbytečně plete hlavu ... Nárok máš na rodičovský příspěvěk, ale na mateřskou opravdu ne. Pravděpodobně si to spletl s rodičovským příspěvkem ...

Pavlí já to mám stejný, jsem živnostník takže mám taky nárok rovnou na rodičovskej příspěvek po narození a tu nejpomalejší variantu. Doktoři moc nevědí o těch všech změnách a většina ženskejch jsou zaměstnankyně takže tam na to nárok automaticky maj, ale studentky, ženy na pracovním úřadě a živnostnice nárok na mateřskou nemaj pokud si nepřispívaj na nemocenskou.

tak každý na mateřskou od novýho roku nemá to jsou totiž novinky zajdi se zeptat na uřady to bude nejjistější

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka