Nárok na PPM

14.03.2008

Ahojte..Prosím poraďte. I když už je na nějaké vyřizování pozdě, tak mě to i přesto zajímá. Dnes jsem byla na prohlídce a gynekolog mi řekl, že na mateřskou má nárok každý. Do teď jsem žila s tím, že já určitě ne...Jsem studentka, od 26 let si musím platit zdravotní a sociální jsem nemusela, tak ani neplatila a neplatím. Podle toho, co jsem si kde přečetla, tak nárok nemám (neplatila jsem si 270 dní před porodem nemocenskou) a dostanu až ten nejmíň výhodný rodičovský příspěvek od narození. Jste také v podobné situaci? Jinak přeji hezký den...

pokud máte před nástupem na mateřskou placenou nemocenskou minimálně 270dní...tak máte nárok na mateřskou,která je asi velká jako nemocenská..zhruba 69%z vyměřovacího základu...pokud jste si nemocenské dávky neplatili...viz studentky,podnikatelky atd...mateřskou dostávat nebudete,ale rovnou budete mít nárok na rodičovský příspěvek...ale bohužel tu nejdelší variantu.

Tvůj gynekolog je jistě ve svém oboru profík, ale nechápu, jak může takovou hloupost vypustit z pusy ... Jen ti zbytečně plete hlavu ... Nárok máš na rodičovský příspěvěk, ale na mateřskou opravdu ne. Pravděpodobně si to spletl s rodičovským příspěvkem ...

Pavlí já to mám stejný, jsem živnostník takže mám taky nárok rovnou na rodičovskej příspěvek po narození a tu nejpomalejší variantu. Doktoři moc nevědí o těch všech změnách a většina ženskejch jsou zaměstnankyně takže tam na to nárok automaticky maj, ale studentky, ženy na pracovním úřadě a živnostnice nárok na mateřskou nemaj pokud si nepřispívaj na nemocenskou.

tak každý na mateřskou od novýho roku nemá to jsou totiž novinky zajdi se zeptat na uřady to bude nejjistější

Pavlí L. dole níž má nyx napsaný odkaz na otázky ohledně MD tak se na to koukni třeba to tam bude někde napsané

ahojky.ja jsem nezamestnana vedena na UP.a nemam narok na MD.ale mam narok az na RP.nevim jak to je u studentu.s tim ti neporadim.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka