Nárok na PPM | Moje těhotenství.cz

Nárok na PPM

Obrázek uživatele PavlínaL

  Ahojte..Prosím poraďte. I když už je na nějaké vyřizování pozdě, tak mě to i přesto zajímá. Dnes jsem byla na prohlídce a gynekolog mi řekl, že na mateřskou má nárok každý. Do teď jsem žila s tím, že já určitě ne...Jsem studentka, od 26 let si musím platit zdravotní a sociální jsem nemusela, tak ani neplatila a neplatím. Podle toho, co jsem si kde přečetla, tak nárok nemám (neplatila jsem si 270 dní před porodem nemocenskou) a dostanu až ten nejmíň výhodný rodičovský příspěvek od narození. Jste také v podobné situaci? Jinak přeji hezký den...

  Komentáře

  Obrázek uživatele Renynika

  pokud máte před nástupem na mateřskou placenou nemocenskou minimálně 270dní...tak máte nárok na mateřskou,která je asi velká jako nemocenská..zhruba 69%z vyměřovacího základu...pokud jste si nemocenské dávky neplatili...viz studentky,podnikatelky atd...mateřskou dostávat nebudete,ale rovnou budete mít nárok na rodičovský příspěvek...ale bohužel tu nejdelší variantu.

  Obrázek uživatele Nufik

  Tvůj gynekolog je jistě ve svém oboru profík, ale nechápu, jak může takovou hloupost vypustit z pusy ... Jen ti zbytečně plete hlavu ... Nárok máš na rodičovský příspěvěk, ale na mateřskou opravdu ne. Pravděpodobně si to spletl s rodičovským příspěvkem ...

  Obrázek uživatele Ditousek

  Pavlí já to mám stejný, jsem živnostník takže mám taky nárok rovnou na rodičovskej příspěvek po narození a tu nejpomalejší variantu. Doktoři moc nevědí o těch všech změnách a většina ženskejch jsou zaměstnankyně takže tam na to nárok automaticky maj, ale studentky, ženy na pracovním úřadě a živnostnice nárok na mateřskou nemaj pokud si nepřispívaj na nemocenskou.

  Obrázek uživatele PavlínaL

  Moc děkuji za rady, teď jsem si našla svůj případ a určitě bych na tu MD stejně neměla nárok Sad http://www.icm.cz/ma-studentka-nebo-zacka-narok-na-penezitou-pomoc-v-mat...

  Obrázek uživatele jarča

  tak každý na mateřskou od novýho roku nemá to jsou totiž novinky zajdi se zeptat na uřady to bude nejjistější

  Obrázek uživatele sisina

  Pavlí L. dole níž má nyx napsaný odkaz na otázky ohledně MD tak se na to koukni třeba to tam bude někde napsané

  Obrázek uživatele PavlínaL

  Právě jsem na to mrkla a odpověd na mou situaci jsem stejně nenašla. Věřím tomu, že nemám Smile

  Obrázek uživatele Vendulka111

  ahojky.ja jsem nezamestnana vedena na UP.a nemam narok na MD.ale mam narok az na RP.nevim jak to je u studentu.s tim ti neporadim.

  Obrázek uživatele ŠtěpaDol

  a RP je od narození dítěte?

  Obrázek uživatele PavlínaL

  Jo jo...

  Obrázek uživatele ŠtěpaDol

  dík.No holt na mateřsky nezbohatnem.Já tu první začínala ještě s 3500. končila 3měs.po tom co to zvedli

  Obrázek uživatele PavlínaL

  Mně to hned přišlo divný, že na mateřskou má nárok každý Smile Já si to teda nikde nezjišťovala a dnes mě tak trošku vyděsil a říkám si, jestli jsem se neměla zeptat na odborných místech.

  Obrázek uživatele osklive.kacatko2

  podle mého se jen doktor spletl v termínech a myslel rodičovský příspěvek, ten by si měla dostávat...pokud tomu dobře rozumím-...

  Obrázek uživatele PavlínaL

  Chtěl mi vypisovat papír na MD a já řekla, že na ni nemám nárok a tohle mi řekl...

  Daruji Utrogestan

  Daruji dvě neotevřená balení Utr...

  bůlka na jizvě po nástřihu hráze

  Dobrej jsem 4 týdny po porodu s nástřihem 2,5 cm a včera jsem si všimla...

  Červené pupinky

  Dobrý den zjistila jsem že mám červené pupínky jsem těhotná tak se chci zeptat z čeho to může být děkuji

  Hledám

  Dobrý den, hledám maminku která otěhotněla a dítě si nemůže ponechat a chtěla by dítě předat do dobrých rukou. Po dobu...

  Tak jak jste se na dnešek vyspaly? Mě se to tak líbilo, že dneska půjdu znova :s: :///: Sice jsem se ve tři ráno vzbudila s ucpaným nosem a strašnou žízní, takže jsem musela si stříknout do nosu kapky, abych se neudusila. Pak jsem za chvíli znovu usnula a probudilo mě buzení v 5.06, že musím do práce a to se mi tak nechtělo, brrrrrrrr :jawdrop: . Ještě, že už je pátek.

  Ahoj holky, jak se vám spalo? Mně dneska dost hrozně, byla jsem stále vzhůru. Kfyž jsem nechodila čůrat, tak jsem zase nemohla spát. Nejmladší fenka taky nespala a pořád kroužila okolo a budila přítele, jestli si nechce hrát nebo se aspoň mazlit. Takže u nás dneska snad nespal nikdo :-D.

  Ahoj holky to je naše Liliane Smějící se mimčo :c: SrdceMimčo s dudlíkem

  tak zítra mam 2 termín a vubec se miminko k ničemu nemá.v 10 jdu do porodnice tak uvidim co řeknou.Vjů a Leontyynko jak jste na tom vy?

  Teď jsem tady dva dny skoro nebyla, manžel byl nemocný, ale pracoval doma, tak jsem nemohla moc k počítači! Ve středu jsem byla na kontrole v poradně, kde mi dr. řekla, že mám téměř spotřebované hrdlo a prostup na prst! Měla jste to taky některá před porodem podobně..respekt.

  Ahojky děvčátka, tak jsem vás přišla pozdravit, dneska tady asi moc dlouho nebudu jelikož mám doma tolik práce, že nevím jestli to vůbec dneska stihnu.
  Četla jsem si tady příspěvky od Michalky15 a je to smutné co se jí stalo :\\:

  Ahoj holky! Poraďtě - dnes kolem poledne se mi vrací ségra s přítelem po týdnu ze zájezdu v Paříži. Jedou busem, takže budou určitě unavený a hladový a mě vůbec nenapadá, co jim uvařit. Navíc mi přijde za chvíli kámoška s 8miměsíční holčičkou a budou tu celý den, takže to budu kuchtit při nich - tak bych potřebovala, aby to bylo něco rychlýho a jednoduchýho... Máte nápad?

  Proč mám pocit,že to neutíká časově,ale na své postavě vidím,že jo???To nechápu.

  holky, tak jak se dnes máte?

  Přeji všem pěkné ráníčko.Tak jakpak jsme s e s mimísky vyspinkaly?My docela dobře až na to,že už mi to přetáčení ze strany na stranu dělá docela problémy a připadám si jako vorváněk :///: ,ale to už nějak doklepem.Doufám,že si fazoka nebude dávat s příchodem na svět na čas a sfoukneme to nejpozději do 30.3.