Nufik

14.06.2015

Ahojky,

byla jste prosím některá na screeningovém vyšetření rizika preeklampsie a IUGR? Mě to naše nemocnice nově nabízí, ale trošku se toho bojím ...

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahojky, moc děkuji. Taky jdu právě do Ostravy a hodně o tom přemýšlím. Ještě jednou moc díky a hezký den, pa

21.04.2015

Ahojky děvčata,

tak jsem tady dlouho nebyla :D Prosím o radu, neboť se mi to stalo poprvé. Ještě stále kojím svou desetiměsíční holčičku a právě jsem zjistila, že jsem těhotná :) Miminko jsme plánovali, ale říkali jsme si, že to bude krapet trvat, alespoň když vezmeme, jak dlouho jsme se snažili u naší holčičky. A hle, jsem těhotná, ale stále i při příkrmech kojím. Mohu ještě kojit, když jsem těhotná?? Neublížím tím nějak svému dalšímu miminku? Nerada bych se toho vzdávala, přece jen si to obě s dcerkou užíváme ... Prosím, napište svou zkušenost, moc děkuji. :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahojky, tak to je super. To moc ráda čtu :) Taky to tak zkusím. A bylo to mlíčko pro právě narozené miminko i s tím colostrem? Nebo jak se to jmenuje ... Anebo to bylo klasické mlíčko, nevíš prosím? Neříkal ti to někdo? Nedokážu si představit, že bych měla malou teď hned odstavovat a říkám si, že když pak uvidí, že kojím miminko a potom i ji, že by nemusela tak žárlit :)

18.11.2014

Ahojky, máme nastřelené plastové náušničky, takové krásné kamínky a za šest týdnů nás čeká jejich výměna za zlaté. Devčata, jak jste prosím sundávaly ty plastové? Šroubují se? :) Krapet jsem se na to zapomněla zeptat ... A kde jste kupovaly svým princeznám zlaté náušničky? Objednávaly jste raději přes internet anebo v malých zlatnictvích? Krapet nemám čas lítat po obchodech, znáte dobré a spolehlivé stránky pro inspiraci? Děkuji :)

Kliknutím vložíte smajlíky:
01.10.2014

Tak a je to tady. Stoupla jsem si po třech měsících od porodu na váhu a zděsila jsem se :( A to bříško v zrcadle se mi taky zrovna moc nelíbí ... Rodila jsem císařem, a tak prosím o radu. Mohu již cvičit na bříško? Stále plně kojím, ale nevím, jak moc mohu cvičit, abych případně neohrozila své mlíčko pro naši berušku. Prosím, napište mi své zkušenosti, rady nebo tipy, jak se trvale dostat do formy ;) moc děkuji. Určitě nebudu jediná, které tím pomůžete :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, můžeš cvičit už dávno. Šikmé břišní svaly od 20.dne po císaři a přímé břišní svaly 3 měsíce po porodu. Čím dříve, tím lépe. Já jsem sice nerodila císařem, ale mám tady poporodní rehabilitační plán co nám dali v porodnici a je tam psáno i o císaři.

In reply to by jaky14

20 tý den po císaři????Je vidět,že jsi skutečně císařem nerodila,protože bych chtěla vidět někoho,kdo 20 dní po císaři jede břišáky :n: :n: já byla ráda,když jsem se zvedla z postele rychleji :00: a navíc je opravdu důležité začít s tím pánevním dnem,cvičit břišáky ve chvíli,kdy není zpevněno pánevní dno -což 20 dní po císaři fakt nebude-je akorát tak na to,zadělat si na problém :(

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahojky, budu čtyři měsíce od porodu a ráda bych začala cvičit, ale bohužel nevím jak. Nikdy jsem to nepotřebovala, měla jsem krásnou postavu. A ráda bych cvičila účinné cviky s ohledem na tu trošku času, co mi malá dovoluje a nechává pro mě. Tak doufám, že mi konečně někdo napíše, zda mám začít posilováním šikmých břišních svalů anebo mohu začít přímými. Nerada bych se dočkala rozestupu břišních svalů. Jsem v tom naprostý laik. Anebo se mám na břicho vykašlat - spraví se to samo. Mám ho převyslé, tak mi prosím poraďte, jak ho mohu dostat zpět do původní ploché formy ... moc děkuji

In reply to by Nufik

Cviky na posílení pánevního dna jsou úplně jednoduchý :-) Stačí,když při na záchodě při močení budeš na chvilku zadržovat proud moči,pustíš,zadržíš,pustíš. Zezačátku jen na mžik a postupně prodlužovat. To je asi nejúčinnější :-)
Na bříško bych zatím netlačila a začala tak 6 měsíců od císaře,pro jistotu a to ještě opravdu pomalu. :-) Nikdy jsem nebyla hubeňour,ale trošku boubelka, při prvním těhu jsem nabrala 16 kg,které byly hned dole a teď po druhém porodu (17kg nahoře) a dole mám asi 10,zbytek nejde a nejde. Takže začínám pánevní dno a zadek + stehna. Jedu 30-denní výzvu dřepy + stehna,od Nového roku začínám 30 DS od Jillian Michaels + výzvu břicho,tu jsem cvičila i po prvním porodu a výsledek jsem viděla celkem brzo :-) Je to záhul,ale dá se to :-)

22.09.2014

Ahojky děvčata, teď mě tak napadlo. Když jsem na rodičáku a mám smlouvu se zaměstnavatelem na dobu neurčitou. Mohu si založit živnost a pracovat z domu jako OSVČ na vedlejší činnost? Nebo to nejde? A pokud bych chtěla pracovat jako OSVČ při rodičáku, musím nejdříve pořešit svou práci u zaměstnavatele a tu případně ukončit, abych mohla pracovat jako OSVČ? Mohu pracovat jako OSVČ aniž bych musela nastoupit do práce u zaměstnavatele? Jak to prosím je :) Moc děkuji. Snad jsem to nenapsala moc chaoticky ...

Kliknutím vložíte smajlíky:
22.09.2014

Přeji krásné slunečné odpoledne :)

Mám prosbičku. Máte prosím některá zkušenost s kapkami BIOGAIA? Je to na bříško miminka a mohou se užívat již od prvního měsíce. Naši malou občas trápí bříško. U prvního syna jsem užívala kapky Baby-Calm, ty byly výborné, bylo po starostech. Ale bohužel naší princezně ne vždy pomohou, tak jsem přemýšlela, že bych zkusila i něco jiného. Doporučily byste prosím tyto kapičky? Děkuji za Vaše názory :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Všem velmi děkuji, určitě je vyzkouším a moc doufám, že té naší princezně také pomohou. Mějte hezký den, papa

ahojky,my používli a bylo to jediné,co nám jakž takž zabralo ;) naštěstí to nebylo až tak kritické,jak tady občas čtu,ale taky nám to dalo zabrat ;) používali jsme je do cca 4 měsíců,pak se to zlepšilo a já přešla na Lactobacily od Swissu.A jinak nám teda VYDRŽELI MAX. měsíc,co si pamatuju,jedna lahvička teda na tři měsíce určitě ne :n: :n:

04.08.2014

Přeji všem krásné odpoledne :) Mám na Vás několik dotazů, tak mi prosím poraďte, moc děkuji.

- Kdy se prosím propíchávají ouška holčičkám na naušničky? A máme si vzít ty naušničky rovnou s sebou k doktorovi? Nebo se to nejdříve musí hojit a pak až nasazovat? Máme kluka a teď holčičku, takže jsem bohužel bez zkušenosti:) A vyžadují pak ouška nějakou speciální péči? Díky ...

- Jsem momentálně na mateřské. Do kdy prosím musím dát vědět na sociálce, jakou variantu rodičáku jsem si zvolila? A dávám to vědět i zaměstnavateli? Pokud ano tak kdy?

- Jsem po císaři. Kdy prosím mohu začít cvičit na bříško?? A jaké cviky se Vám osvědčily??

Moc díky za Váš čas a pusku Vašim broučkům a beruškám, papa

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ještě jednou, moc moc moc děkuji. Proberu to doma s manželem a rozmyslíme se, kterou variantu zvolíme. A spěchat raději nebudeme, nejdříve po tom prvním očkování. Dávali jsme teď malé Rotarix a ještě nás bude čekat Prevenar a pak pravidelná očkování. Doufám, že seženeme nějaké pěkné naušničky :) Mějte pohodový den, papa

Děvčata, všem Vám moc moc moc děkuji. Jste zlaté. Já ani nevěděla, že se naušničky dají i nastřelit. To propíchávání asi trvá delší dobu, že? A když je dítko starší, tak ho to tak moc nebolí? Anebo je lepší přijít už s miminkem? Mějte krásný den, pa

In reply to by Nufik

Myslím, že časově to vyjde nastejno, píchnutí nebo nastřelení... malá řvala jako tur, ale proto, že jsme jí drželi ruce, řvala vzteky, ne bolestí. Ze zkušenosti mě třeba píchnutí uší nebolelo, ale mám trošku jinde práh bolesti :) jinak po třetím měsíci a očkování můžeš nechat náušnice kdykoli :)

In reply to by Nufik

no mě je dávaly jako miminku..ale jednu sem mít nemohla... tak jsme neměla žadné... pak jsem byla v 6 letech... a zase se blbě trefili a krvácelo mi to tři dny a mohla jsem mít zase jen jednu ... nakonec jsem si vydupala ve 12 přišití uší a šla jsem pak... klasika k doktoroj jehlou... a bylo to hned hotový a díku tomu, že byly přišitý sem v nich neměla cit... ale i kdybych měla.. žádná hrozná bolest to není

01.08.2014

Milé dámy,

dovoluji si Vám představit naše sluníčko. Již má šest týdnů a celé rodině dává pořádně zabrat, takže jsem neměla ani čas se Vám zde pochlubit :) Porod proběhl císařem a přežila jsem to. Byl to nezapomenutelný zážitek. Jinak mi ta naše beruška pěkně špatně spí přes den, ale v noci se budí jen 3x až 4x na kojení ... A krásně příbíráme. Při narození měla 3450g a dnes má již 4660g :) A jmenuje se Terezka. Takže děvčata, co si mě pamatují, vše je v pořádku a už plánujeme další mimčo, poslední :) Všem snažilkám, těhulkám, maminkám i jejim drobečkům přejeme hlavně zdravíčko ;) Mějte se moc krásně, papa :€s€:

P.S. Na fotečce má přesně týden :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Díky, Jituš :) Říkáme si, že ještě jednoho broučka zvládneme a už se i moc těšíme, tak snad se nám zadaří. Na Terezce jsme makali dost dlouho :) Takže až bude mít naše princezna roček, jdem na to :s: Ať má na ty lumpárny parťáka, přece jen Luki už bude školák a bude mít úplně jiné starosti ... Opatruj se s rodinkou, papa :k:

29.04.2014

Ahojky děvčata,

prosím o informaci. Jsem na rizikovém těhotenství, na nemocenské a v polovině měsíce mám nastupovat na mateřskou. No jo, ale jak mám postupovat a co s tím? To už nedostanu lístek na peníze na konci měsíce? A to za měsíc květen dostanu jen mateřskou, i když mi začíná až od půlky měsíce, anebo dostanu i nemocenskou za tu první půlku měsíce?? Jsem z toho krapet na rozpacích. Šetřím každou korunku a nerada bych přišla o nějaké penízky chybným postupem. Prosím zbavte mě toho guláše v hlavě :) Moc děkuji a mějte se moc krásně, papa :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, tak mě končí nemocenská zrovna dnes, od zítřka nastupuju na mateřskou. Dostala jsem žádost o mateřskou a taky ukončení nemocenské. Oboje vyplníš a podepíšeš a necháš to potvrdit svému zaměstnavateli. Ten k tomu ještě přiloží průměrnou roční mzdu, aby tu mateřskou měla sociálka z čeho vypočítat - i když už by tu průměrnou mzdu měli mít z té nemocenské, ale naše účetní to tam radši posílá. No a v práci ti to pošlou už oni na to OSSZ.
Snad jsem to nenapsala moc složitě :///:
No ale jak je to s placením od půlky měsíce, to nevím - nejspíš ti pošlou nemocenskou jen to toho data, kdy ji máš - protože je přece denní výměr nemocenské, no a pak už ti začne chodit mateřská po dobu 28 týdnů. Myslím, že to pošlou ve dvou částkách - zbytek nemocenské a tu mateřskou zvlášť. Každopádně na vyřízení mají 30 dní, nemocenská by ti měla přijít normálně tak jak jsi zvyklá a ta mateřská 30 dní od podání žádosti - mělo by to tak být.
Mě teda vyjde, že budou za duben platit mateřskou jen za jeden den, sama jsem zvědavá, kdy to pošlou.

23.04.2014

Ahojky děvčata,

možná se to sem nehodí, ale už dlouho přemýšlím nad jednou věcí. Doktorka mi řekla, že mě císař nemine, krapet mám z toho obavy, ale hlavně ať je mimíšek v pořádku. No jo, ale jak je to s milováním po porodu císařem??? Holky musí se čekat na konec šestinedělí? Nebo jak to vlastně je? Jsem červená až za ušima, ale dost mě to zajímá :) Děkuji ;)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Moc moc moc Vám všem děkuji za názory. Naivně jsem si myslela, že když budu rodit vlastně "operací", tak to bude jiné a budu i dříve bez očistků. No, spíš jsem si to přála :) Tak se pokusím šestinedělí dodržet a když tak raději s kondomem. Moc díky a přeji Vám krásný den ;)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Budu hodná holka ;) Posledně jsem rodila přirozeně a nemohla jsem 3 dny chodit, pak 9 týdnů v bolestech, takže jsem to neřešila a teď jsem si tak říkala, supeeer, vlastně to odskáče jen bříško, takže bych se nemusela s manželem tak dlouho postit a zase nic :) No, jsem na toho císaře fakt zvědavá ... A je fakt, že máme ještě celý život před sebou :)

In reply to by Nufik

no zas takové juchů ten císař není :///: ne,že jsem nemohla chodit tři dny,ale týden :///: teda cdhodit jo,ale v předklonu a když mě po pěti dnesch pustili,tak přežít v autě tu naší kamenitou cestu tady,byla paráda :00: na sex jsem opravdu minimálně měsíc neměla pomyšlení a pak ty dva týdny už se dali zvládnout ;) tak uvidíš,já měla prvního císaře lepšího (ač byl akutní),druhý byl horší,ale ono se to říká,že ty druhý jsou horší :00:

In reply to by lucininenka

Tak třeba můj císař byl jako procházka růžovou zahradou :-) Ani ne 24 hodin po císaři jsem si seděla v křesílku nožku přes nožku a ládovala do sebe večeři :-D Když za mnou přišla moje kolegyně,co nastupovala noční a viděla mě,tak jen vykulila oči a řekla,že to není možný,pak se malá zakuckala a já vystřelila jak raketa :-D Doma 5. den po SC jsme malou dali do postýlky a šli dolů do kuchyně,najednou se spustil alarm ( malá byla mimo podložku) a schody jsem brala po dvou :-) A sex?? Ty brďo,jak urvaná ze řetězu,ale napoprvé to nešlo :-( :s:

In reply to by mishka25

tak já poprvé jsem byla lepší,ale teda,že bych seděla nožku přes nožku 24 hodin po to ne-to jsem vstávala a myslela jsem,že se složím ve sprše :s: a taky taky nikoho takovýho teda neznám,s tebou bych chtěla ležet na pokoji :s: sex jsem si klidně nechala ujít do konce šestinedělí,o tolik jsem zase nepřišla,na druhou stranu jsem si užívala až do porodu,někdo to nemá od půlky těhotenství :///:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky