verca homca

01.04.2016

Dobrý den,

je tu prosím někdo kdo by rozumněl nebo nejlépe dobře znal Zákoním práce? Jedná se mi o to, že dělám ve směnném provozu ve dvanáctihodinových směnách. No a můj manžel dostal v práci nabídku a v podstatě i rozkaz, že musí odletět na půl roku na služební cestu. Máme  tří letou princeznu a v místě bydliště vůbec žádnou možnost hlídání. V práci jsem se chtěla domluvit, tak že bych na cca 10 dní v měsíci zavezla dítě ke tchýni a v této době bych odpracovala pokud možno co nejvíce směn. No a ve zbylých cca 20 dnech bych měla pouze ranní dvanáctky s tím, že bych si našla za peníze nějakou paní co by mi dítě zavedla do školky (pracuji totiž od půl šesté) a pak mi ho i vyzvedla. Jenomže v práci jsem narazila na VELKÝ nesouhlas. V podstatě se mě chtějí zbavit. Dělám tam už pěknou řádku let a dost mne to štve. Prosím nevíte někdo, zda se mohu nějak bránit? Prý když jsem podepsala, že budu dělat na směny, tak musím dělat tak, jak chtějí oni a nemohu si příliš vymýšlet :( Doteď nebyl problém s jakoukoli změnou a jelikož se bojí, že bych si brala často paragraf, tak mne chtějí vyštípat. Nevíte jak se mohu bránit? Prosím pomozte mi.

Kliknutím vložíte smajlíky:

myslím si,že pokuď jde o provoz nepřetržitý,kde by úprava směn bránila v normálním provozu,tak máš jdinou možnost a to zkrácení úvazku-který ovšem ti taky nemusí dovolit :( pracuju jako sestra a tam třeba tvůj navržený model by taky nebyl možný... otázkou je,pokuď pracuješ v nějaké fabrice,obchodu a podobně,zda tam by se to nedalo řešit domluvou s tím,že tam ta úprava možná je... každopádně i když nebudou chtít a budou muset kvůli zákonu,tak bych počítala s tím,že v nejbližší době ti stejně ukončí poměr z nějakého jiného důvodu :( vždy je nejlepší domluva :(

In reply to by lucininenka

Jsem právě také zdravotní sestra, ale nepříjde mi to až tak nereálné. Spousta mých spolupracovnic mnohem raději dělá noční než denní, takže by si to s semnou moc rády vyměnily. Ale jak to tak vypadá, tak nadřízené mají jiné plány a buď manžel nikam nejede nebo mě vyhodí.

In reply to by verca homca

no tak to určitě,taky raději dělám noční... ale neumím si představit narvat 17 směn do tří týdnů,to prostě nedáš :( a spoléhat se nato,žeti to každý měsíc někdo vymění,to prostě nejde-jsem v provozu od října,dělám na půl úvazek,jde to slušně,ale manžela mám doma a když potřebuju něco vyměnit,bývá to dost problém :(

In reply to by lucininenka

Asi jsi to špatně pochopila, já bych pracovala celý měsíc, ale jakýchkoli 10 dní v měcíci bych mohla i noční a zbylých 20 dní v měcíci bych teda mohla jen ranní dvanáctky. Směn bych zvládla udělat stejně a normálně bych tam byla od šesti do šesti, ale zkrátka 20 dní v měsíci jen ranní.

In reply to by verca homca

jo takhle,no tak to pak jo...u nás třeba holky co chtějí denní mají třeba noční jen jednu v měsíci-tu mít musí,by měly nárok na příplatek za směnnost.Taky jsem to tak mívala,než jsem otěhotněla.A co takhle spolehnout se na kolegyně,že tě to povyměňují,než se spoléhat na vedení,že ti to tak budou psát?

24.03.2016

Dobrý den,

vyšla mi vysoká hodnota FSH a to 10,7 a lékaři mne straší, že to znamená, že mi přestávají fungovat vaječníky. Je mi čerstvě 32 let a nejak tomu nemohu uvěřit. Prosím měla jste to taky některá tak a potom se to třeba nějak upravilo?

Kliknutím vložíte smajlíky:

A nejsi teď nějak například po potratu? Mě se toto stalo před lety, kdy jsem byla po zamlklém těhotenství. Bylo mi už ovšem 41. Najednou jsem přestala mít menzes, začala podivná nespavost, pocení atd. Při kontrole mi byly zjištěny UTZ mizející vaječníky a nízká stěna dělohy. Z krve hodnota FSH 97! Dr mi řekl, že to je už konec všeho, že hodnota nad 10 není ok, špatná je už nad 12. I když jsme s partnerem chtěli ještě dítko, bylo jasné, že už to nepůjde. Dr mi nasadil hormonální substituční léčbu, ta mi po čase nedělala dobře, nabrala jsem  na váze a po cca půl roce jsem ji vysadila a našla si přírodní preparát s estrogeny rostlinnými. Brala jsem to a cítila se líp. Přesto jsem byla přesvědčena o mé neplodnosti. Zkrátím to.. Po čtvrt roce užívání přír.preparátu jsem nakonec s překvapením zjistila, že jsem těhotná. Vše se vyvíjelo perfektně, výsledky genetiky i celé těhu super, rodila jsem ve 43 a malá je zdravá jako řípa a úžasná :-).

Takže....nemusí to být konečná, tělo může být jen hormonálně vyčerpané a je třeba ho nakopnout :-)

 

 

In reply to by silvinita

Čauky, moc děkuji za naději, kterou jsi mi opět vlila do žil :) A mohla bych poprosit o název toho preparátu? Případně kde bych ho koupila? Nechci se ještě vzdát naděje na druhé dítě, ale umělé oplodnění se mi taky moc nepozdává. Nevím co se stalo, ale těhotná jsem nebyla, takže o potrat určitě nešlo. Trošku více stresu v práci, ale to snad nemůže vyvolat přechod ve 32 letech???? nebo ano? Ach jo :(

In reply to by verca homca

Tak já bych ti do žil raději vlila více ženských hormonů a byla bych spokojená *wink* . Faktem je, že stres je vůbec nejhorší, může za spoustu věcí. Ale nevím, tvých 32 mi přijde opravdu málo na blížící se přechod. Jinak jsem brala potr.doplněk od LR s názvem Women Active, obsahuje především výtažek z červeného jetele, který mi asi zázračně pomohl. Možná by ti též pomoci mohl kontryhelový čaj, ten je celkově pro ženy velmi prospěšný, ty fytoestrogeny v čer.jeteli i kontryhelu a určitě je plno dalších rostlin, jsou významné a za zkoušku to stojí. A prosím tě, horm.antikoncepci bereš či nikoli?! Mě se kdysi také stalo, že mi hormony v těle srovnalo i užívání antikoncepce po nějakou dobu.. Pak, když chceš otěhotnět, dá se říct, že po jejím vysazení je tělo jako pole neorané :one: . Ale celkově se musíš předně zklidnit a myslet na úúúúplně jiné věci. Doufám, že vše dobře klapne :a: . 

kamarádka byla těsně před přechodem v 36,tak si honem pořídily ještě jedno dítko a ted po 4 letech už je bez ms.

11.01.2016

Dobrý den,

právě mi odešla pračka a já potřebuji narychlo sehnat nějakou jinou a proto se obracím na vás s prosbou o tipy. Mám velmi malou koupelnu, ale asi bych tam sice tak tak, ale pračku s předním plněním dala a na to pak asi tu sušičku? Doteď jsme měli jen pračku s horním plněním. Moc ráda bych si pořídila právě i tu sušičku, protože hlavně v zimě nemáme pořádně kde prádlo sušit. Tak a te´d k těm dotazům. Když si pořídím pračku a na to budu chtít dát tu sušičku, mohu je mít skoro uplně u stěny? nebo to potřebuje nějaký zvláš´t prostor? Jak je to s nějakým mezikusem mezi nimi? Máte prosím nějaké zkušenosti jakou značku pořidit a nebo jaké se vyhnout? Omlouvám se za zmatené dotazy a děkuji předem všem co mi nějak poradí :)

Kliknutím vložíte smajlíky:
17.11.2015

Jdu si za vámi pro radu. Chtěla bych dcerce předplatit nějaký časopis. Původně jsem myslela, že to bude Sluníčko, pak jsem dostala tip na Méďu pusíka. No a te´d nevím. Prosím jaké časopisy jste kupovali svým 3-4 letým dětem?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Moc vám všem děkuji za rady. Nakonec jsem koupila předplatné Sluníčka a jednu knížku s úkoly :) Tak snad se to dcerce bude líbit :)

Já jsem za Méďu pusíka :) možná je to tím, že i já jsem na tomto časopise vyrostla a i ted si na tom někdy ulítnu :D 

u nás jede sluníčko. sem tam výjimečně koupíme i něco jiného, ale mám dojem, že v tom sluníčku listují nejvíc. Odebíráme ho cca 3-4 roky, děti jsou teď ve věku 7 a 5 let a každý z nich si tam najde to svoje.

Méďa Pusík, SLuníčko, Dráček - podle toho, co se nám tam zrovna líbilo. Jinak Sluníčko využijete i další roky, protože jsou tam úkoly pro děti od 5 do 7 let. Máme je schované a průběžně vyplňujeme.

Občas jsem to koupila,zkušenosti mám s obojím. Sluníčko je možná pestřejší,ale malej víc chtěl Méďu. Upřímně není nad to zajít do knihkupectví,  a koupit něco podobného ve formě nějaké knížky-sešitu. Třeba tu mám sešit A4 ,tlustej 1cm a stálo to kolem stovky,jmenuje se to Rébusy a hádanky pro kluky a holky. Je tam vše,hodně pestré. Seženeš i dle věku. 

14.04.2015

Můj život se během vteřiny proměnil v obrovskou noční můru. Prasklá sklenice a v ní právě převařená voda způsobila naši rodinnou tragédii. Popálila se totiž zadní strana pravé nohy včetně zadečku a paty u mé 2,5 leté dcerky. Už týden ležíme na popáleninách a já se jen děsím co bude dál. Máte někdo podobnou zkušenost? Hrozí nám transplantací vlastní kůže :( A aby toho nebylo málo, tak se tady vyskytla spála :r: Jsem psychycky totálně na dně a už nevím kam dál. Máte někdo podobné zkušenosti?

Kliknutím vložíte smajlíky:
25.02.2015

Dobrý den, nemáte prosím někdo nějaké zkušenosti s mateřskou školkou Prigo v Ostravě Mariánských horách? Uvažuji nad ní a nenašla jsem žádné recenze. Moc děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:
24.02.2015

Holky nevíte některá jak se vypočítává nemocenská v případě, že od 1.3. nastupuji po rodičáku do práce a pak od 29.4 do 27.5. budu s dcerkou v lázních a to mi prý vypíší nemocenskou. Zajímalo by mne jak se ta částka vypočítává v případě, že budu mít odpracovaný zatím jen jeden celý měsíc. Stačí to? Nebo to budou počítat nějak z toho rodičáku či předchozího zaměstnání, které jsem měla před rodičákem? Vůbec netuším a ráda bych měla aspoň zhraba představu kolik budu mít peněz. Moc děkuji za radu.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, prvni 3 pracovni dny jsou neplacene. Pote je 14 pracovnich dni placeno zamestnavatelem ( jedna se o nahradu mzdy). Od 15. dne ti bezi nemocenska od sicialky. Nahrada mzdy je 60% z vymerovaciho zakladu- ale nejsem si jista. Nemocenska se pocita trosku jinak.Urcite je treba si na nemocenskou nechat vypsat adresu kde budes pobyvat...na netu najdes blizsi info co se tyka vypoctu nemocenske

23.02.2015

Prosím poraďte mi co všechno bude potřebovat dcerka do školky? Nedostala jsem žádný seznam a moc netuším co všechno může potřebovat. Děkuji za pomoc

Kliknutím vložíte smajlíky:
16.02.2015

Holky tak se vám musím aspoň trošku vypsat. Má tchýně, která hlídala dva týdny mou 2,5 letou dcerku se rozhodla, že jí nebude dávat léky, které má na podporu činnosti plic, jsou to léky na astma. Užívá je z důvodu toho, že od 1 roku byla strasně často nemocná se zánětem průdušek. Měla 19x za 10 měsíců bronchitidu :( Astma jako takové se, ale bohužel zatím 100% určit nedá. Vyšly jí v tom roce špatně vysledky zralosti sliznic, což prý často značí astma a hlavně já i můj táta astma máme :( Bydlíme v Ostravě a teď tu to počasí zrovna ideální není, jedna inverze za druhou a plus to že, od příštího týdne nastupuje do školky. Za poslední rok jsme za zlepšení její zdravotního stavu podnikli fakt hromadu věcí jako lázně, čistička vzduchu, moře, návštěva bylinkáře a následné neustále popíjení jím doporučených čajů, k tomu alergologické kontroly a teda užívání léků, každodenní inhalování Vincentky, časté pobyty na horách (právě u tchýně). A výsledek je ten, že od června už bronchitida žádná nebyla. No a teď babo raď jestli je možné, že to astma teda fakt nemá a léky užívá zbytečně a nebo zda ho má a právě soubor všech těchto i dalších opatření jí pomáhá být zdravá. Každopádně tchýně bez mého souhlasu a s mým výslovným nesouhlasem dceři léky vysadila a oznámila mi to až poslední den pobytu. Od včera jsme zase v Ostravě, kde je opět inverze a já jen trnu. Dcerka začíná lehce pokašlávat, jako když se jí hůř dýchá :( Nevím zda mám léky nasadit a nebo počkat až na kontrolu, kterou máme v pátek. Horší dobu bohužel už fakt najít ta prokletá tchýne nemohla. Jsem neuvěřitělně naštvaná a zároveň vyděšená, protože astmatický záchvat jsem zažila teda "pouze" jeden a to fakt nikdo s dítětem prožít nechce. Jsem zoufalá, chtěla jsem volat dr. ale dneska tam nebyla. Co by jste dělaly vy? Tchýně už svou jedinou vnučku NIKDY hlídat nebude!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Předem vám všem moc děkuji za komentáře. A teď vám řeknu co jsem se teda dozvěděla, bohužel naše dětská alergoložka mi dneska opět nebrala telefon. :( Tak jsem zkusila jinou variantu. Kamarádka, která je obvoďačka kontaktovala nějakou svou známou alergoložku, ale teda pro dospělé a ta jí řekla, že teda když už se stalo, tak by to zkusila do toho pátku nechat bez léčby. U dospělých a teda snad i u dětí je prý nějaká něco jako hladina kortikoidů v těle, která je ještě zhruba tak 2-3 týdny po vysazení. No a dcerka v pátek bude právě ty tři týdny, tak se uvidí. Sleduji ji jako ostříž, ale dneska naštěstí byla úplně v poho. Mám děsný strach, ale snad to bude v poho a možná zjistíme, že už to zvládne i bez léků. Už aby byl pátek, už třetí noc jsem pořádně nespala, tak snad to nějak rozloukneme a bude to jen k dobru. Ale tchýni, teda fakt proklínám strašlivým způsobem.

In reply to by verca homca

Držím palce,ale bohužel to nic neznamená,že to zatím zvládá,to se ukáže až při infektu,jestli bude mít sklon k dušnosti či nikoliv... Nicméně teda takto se léky nevysazují,zejména ne ty s obsahem kortikoidů,takže tchyni bych to ještě jednou řádně vysvětlila :00: Fakt kačena :00:

tchýni bych poslala k šípku a léky bych zase nasadila, máte je přece na dlouhodobé užívání "z preventivních důvodů", asi nebylo v plánu, že by vám je doktorka teď na té páteční kontrole vysadila, ne? Náš synek takhle užíval budiair a když jsme ho vysazovali, muselo se postupně snižovat dávky.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

ježíši,hoď jí nějaký čláínek o vzniku a léčbě astmatu-odborný,ať má aspoň nějaké odborné znalosti,když už chce o tom diskutovat... nicméně i kdyby si myslela bůh ví co,může si to pouze myslet a max. to říct,le rozhodně nemá ani inimální právo zasahovat malé do léčby :00: :00:

Zavolej do nemocnice na dětský a popiš situaci,oni určitě poradí :one: a tchýni jednu pořádnou natáhni :€\€:

03.02.2015

Dobrý den, zajímalo by mne zda se vám, teda alespoň některým, stalo, že jste se pohádaly s manželem či přítelem tak moc, že jste z ničeho nic získaly pocit, ze ho prakticky nenávidíte? Stalo se mi to poprvé včera a nějak se přes ten pocit nedokážu přenést. Díky za odpovědi

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka