Violet

28.12.2013

Ahoj holky,
dcera dostala od Ježíška boby a každý den vyhlíží vločky, aby se už mohla projet. Nevíte, nedá se už u nás v republice někde bobovat?

Předem díky za odpověď. ViOli

Kliknutím vložíte smajlíky:
30.07.2013

Musím se vám svěřit s mým trápením. V říjnu loňského roku jsem zjistila, že dcera špatně vidí. Šly jsme k očnímu a hned -3,0 a -3,5 dioptrií.:-( Naštěstí si na brejličky rychle zvykla, ale co mně straší je to, že jí dioptrie stále rostou. Už jsme několikrát měnily skla, teď jdeme po čtvrté zase o 0,5 dioptrie, takže je v téměř 4 letech na -5,0 a - 5,5 dioptriích. Mám hrůzu z toho co bude dál, kam až budou stoupat a zda se vůbec někde zastaví. Z mojí strany -jsme všichni brýlatí max - 5 dioptrií, z druhé strany jsou všichni jako krtci až - 19 dioptrií. Tajně jsem doufala, že se stane výjimka a nebude brýle potřebovat, ale skutečnost je děsivá. :-(
Vím, že existuje možnost operace, sama ji mám za sebou a po 5 letech bez brýlí zase špatně vidím, ale nemůže se dělat do nekonečna. Jste někdo v podobné situaci, stal se zázrak nebo mám počítat s neustálým nárůstem dioptrií?

Prosinec 2013
Tak jsme byly před Vánocemi na kontrole a zase nárůst na 6,0 a 6,25. Je mi s toho na nic. Kam až to poleze? :r:

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

No potěš, do 18 let nárůst o cca 2 dioptrie ročně...:-(
Můžu se zaptat? Když nemáš čočky, vidíš vůbec něco? Já mám ted 3,5 diop a ještě vidím,ale nemám představu, jak to vypadá při vyšších diop.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Myslela jsem si to. Tak hlavně aby se taky zabrzdila kolem10 diop.Mocti děkuji a přeji hezké těhotenství a zdravého Barta nebo Maggie.:-)

02.12.2012

Ahoj holky,
každý rok si lámu hlavu s tím, co uvařím na svátky.
Štědrý den je jasný, ale co vařit 25.12. a 26.12. a co 31.12. a 1.1.?
Máte nějaký lety zajetý sváteční "jídelníček" nebo vaříte to co vás zrovna napadne a na co máte chuť?
Budu ráda, když dáte tipy a inspiraci pro nás, co jsme bez nápadu.

U nás je to takto
24.12.
oběd - hrachová polévka, vinná klobása s kaší
večeře - bramborový salát, ryba
25.12.
oběd - co mě napadne (vepřoknedlozelo, hovězí nebo drůbeží rolády)
večeře - chlebíčky
26.12.
oběd - co mě napadne (kachna, krůta s nádivkou apod.)
večeře - většinou zase chlebíčky :-)
31.12
oběd - pečené koleno
večeře - obložené mísy a zase ty chlebíčky :-)
01.01.
oběd - čočková polévka, svíčková s knedlíkem nebo zvěřina
večeře - co mě napadne

Hezký Advent všem! :-)

ViOli

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já zírám co všechno vaříte :-)My 24.12.nemáme oběd jíme cukroví,chlebíčky,jednohubky.K veřeři řízek kuřecí nebo vepřovej a bramborovej salát.

25.12.u našich nebo u přítelovo rodičů se dojídá taky řízek nebo kapr a salát,vývar slepičí,hovězí kdo chce tak u našich rybí polívka.

26.12.opět to samí u švagroví,nebo je kachna nebo husa s bram.knedlíkem,zelí ale většinou se dojídá a jsou ještě chlebíčky,cukroví...

31.12 a 1.1.máme kachnu,husu nebo králíka knedlík zelí na oba dva dny + zase chlebíčky,jednohubky.

Asi jsme divný :s:

24.12.
Oběd - já jako kojící a 3letá dcerka budeme mít nejspíš vývar a manžel čočku
Večeře - br. salát, kapr. řízky

25.12. - návštěva u prarodičů, viděla bych to na knedlík, zelí a možná kachnu nebo vepřové

26.12. - zbytky :-D

31.12.
Oběd - ovar
Večeře - pečená žebírka, nakládaný hermelín, utopenci, možná jednohubky. Budeme "slavit" doma, tak nevím, co sníme.

1.1.
Oběd - asi udělám steaky, mám v mrazáku krásnou roštěnou :-)
Večeře - ? nejspíš budeme dojídat co bude v lednici :-D

My se snažíme jíst i o Vánocích zlehka. Poslední 2 roky co máme syna to máme tak, že máme
23.12. "štědrý večer" u našich a tam mají rádi maso, takže jsou řízky, klobásy, ryba, vše obalované a bramb. salát.
24.12 máme k snídani nějakou Vánočku, k obědu hrachovku a letos možná zkusím Kubu (jako malá jsem ho moc nemusela, ale letos bych mu dala šanci:)). K večeři máme jen salát a lososa nebo kapra na přírodno.
25.12. zbytky ze Štědrého večera, lehčí večeře
26.12. atd. vařím normálně, takže klidně těstoviny nebo rýže s něčím.
31.12. většinou máme celodenní výlet do hor na běžkách, takže přes den máme "sebáka" a večer si uděláme třeba chlebíčky nebo něco malého uvařím před tím. A jsme rádi, že se únavou udržíme do půlnoci, po které uleháme :)

U nás na štědrej den pro děti, těhotný a kojící :D kuřecí vývar k obědu, (k snídani plátek vánočky), k večeři už všichni br. salát se žabičkou z vajíčka a rybí řízky.
25.12 a následně i 26.12. (neb za jeden den to zatim nesníme) kachna nebo husa s knedlíkem a dvojím zelím.
Na Silvestra k obědu asi nic spešl, jen večer chlebíčky
A na novej rok k obědu čočka s párkem okurkou a vajíčkem :a:

Jelikož žijeme daleko od obou rodičů, tak se někdy nepodaří sejít přímo 24, a 25,12, ale snažíme se:
U manželovým rodičů:
24/12 pirohy plněné br.kaší a druhé kysaným zelím, bobalky, kyselica z hub, bramborový salát, pro ty, co nejí tuto Slovenkou večeři se dělá lasagne a nebo zapékané špagety a smažené krevety.
U mých rodičů:
24/12 vánočka na snídani, smažený kapr na paprice s chlebem na oběd a na véčeři hrachová polévka s opékanou houskou, kapr v trojobalu a také na paprice, bramborový salát
25/12 bývá bud kachna nebo husa, když se nechce tak se nasmaží řízky a dojídá se bramborový salát
25/12 je bud pečená šunka či krůta
31/12 cokoli co je k mání a dle nápadů toho roku
1/1 se vždy snažím at máme něco s čočkou

17.11.2012

Ahoj holky,
malé je od pondělka špatně. Nejdříve jí bolelo za uchem, pak před uchem a pálilo jí při čúrání. Byly jsme u Dr. a tam vyloučila příušnice, zánět středního ucha i angínu. Uzliny nateklé také neměla. Nasadily jsme Nurofen na bolest a Urinal sirup. Za dva dny byl pokoj, ale zato jí od středy trápí teploty v rozmezí 37,7 - 38,8°C. Jiné problémy nemá. Hodně pije, skoro nic nejí. Nevíte čím jí kromě Paralenu Sus a Nurofenu můžu ulevit a hlavně jí zbavit té teploty? Patrně jde o nějaký virus, co myslíte?
Díky za každou radu.
ViOli

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak, konečně máme výsledky z laborky (byly ve středu). Jde o zánět dolních cest močových - bakterie Escherichia coli. Léky, které naám Dr. dala, byly ty správné, takže nočníček už není utrpením. Ve středu ještě jdeme na kontrolu, protože v páteční moči ještě měla zvýšenou bílkovinu.
Doma jsem udělala osvětu utírání, tak se tomu snad v budoucnu už vyhneme.
Moc vám všem děkuji za radu i podporu. :a:

Tak malá má vysoký draslík v moči. Dostala léky, s tím, že ve středu se ukáže, zda se Dr. trefila do diagnózy, to totiž přijdou výsledky z laboratoře. Držte nám palce, prosím.

16.03.2012

Ahoj holky, potřebuji poradit s daňovým přiznáním, resp. s uplatněním úroků z hypotéky. Ve smlouvě o hypoúvěru jsem vedená já jako dlužník, manžel jako spoludlužník. Doposud jsem uplatňovala odečet úroku v daňovém přiznání já, ale letos by se nám vyplatilo, kdyby si úroky odečetl manžel. Nevíte zda to jde, když je vedený jako spoludlužník? Na výpise o zaplacených úrocích od hypobanky, které je vydáváno pro potřeby finančního úřadu, je rovněž uvedený jako spoludlužník.
Prosím, ať je mezi váma alespoň jedna, která pracuje na finančáku.
Děkuji za rady.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Jen k tomu napiš prohlášení, že si úroky neuplatňuješ ;-) To ať tam manžel doloží a úroky si odečte :-) Toť vše.... :-)

ale úroky si může uplatnit kdokoliv z dlužníků-ať ten hlavní nebo další spoludlužníci.Určitě to tak jde,dělala jsem si to tak vloni a nebyl žádný problém :a:

13.11.2011

Ahoj holky,
prosím o radu. Malá (25m) od rána vyzvrátí vše co sní. Zkoušela jsem jí dát colu a suchary, ale zase to šlo ven. Pořád chodí a říká, že má hlad a žízeň a já nevím co jí dát. Poradíte? Teplotu nemá.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holky moc vám děkuji za rady. Manža jede do lékárny. Snad tam něco z toho co jste poradily budou mít.
Teď už v sobě drží asi 30 min 4 lžičky coly. Snad to bude lepší. Celé dopoledne jen převlékám a vytírám.
Držte palce! Díky.

Tak já bych zkusila chlazený slabší černý čaj oslazený Glukopurem. Rehydratační nápoj Kulíšek, Vodníček z lékárny. Nasadit probiotika až nějakou dobu v sobě udrží tekutiny, suchý rohlík...Pokud by se ti zdála malátná, spavá, málo, tmavě čůrala zajeďte na pohotovost :a:

Ahoj,podle našich zkušeností dávej jenom suché piškoty a jakoukoliv tekutinu (krom mléka samozřejmě) pouze po lžičkách. V nemocnici nám doporučili podávat při zvracení hroznový cukr pro dodání energie (1-2denně)

Ahoj, sice s tím nemám zkušenost přímo, ale s tím zvracením - dávat tekutiny jen po lžičkách. Jestli má žaludek na vodě, tak větší vypité množství půjde zase ven... To mi říkala sestřička po operaci malýho na 10ti měsících - že je to tak po narkózách nebo i když je dětem špatně, tak nemají lokat, i když mají žízeň, jen po lžičkách a o to víc častěji. Mně vždycky mamka dávala hořký čaj, ale nevím, jestli ti to malá bude pít.... Je ještě malinká. Moc držím palečky, aby vám bylo lépe

Ahoj, tak nevim, zda to vis, ale cola musi byt vychlazena, bez bublinek a podavat po lzickach. Ja od sve doktorky dostala jeste jednu dobrou radu, kdyz mi holka hodne zvracela a to ze ji muzes zkusit dat obycejne slane tycinky. Nejdriv jen jednu a lzicku coly a cekej treba pul hodiny, pokud to udrzi, tak dalsi tycinku a lzicku coly. Postupne muzes navysovat pokud to nevyzvraci. Pokud to nepomuze, tak k veceru bych radeji vyrazila na pohotovost, nez se ti dehydruje. Drzim palce.

11.10.2011

Ahoj holky, prosím poraďte mi. Chtěli bychom koupit dceři (2r) kočárek pro panenku. Teď má ten úplně první od Liberty pro roční děti http://www.kocarkyliberta.cz/?p=productsMore&iProduct=21&sName=A-Libert…. Jenže už je na něj veliká, měří skoro metr a musí se k němu ohýbat.
Představovala bych si nějaký, se kterým by se jí dobře manipulovalo a taky aby to třeba byla dvoj nebo trojkombinace. Bylo by fajn, kdyby se jí do něj vešlo miminko (cca 50 cm). Poradíte? V tom co se nabízí na trhu se ztrácím....
Děkuji. ViOli

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holky, moc jste mi nepomohly.:-( Líbí se mi totiž všechny, co jste mi doporučily!!!! :-) Já se picnu. :-) No, poradím se s babičkou, hlavní sponzorkou kočárku a snad nějaký vybereme. Děkuji! ViOli

Ahoj, Markétka má kočárek Knorr Kyra. Je to věková kategorie od 1-3 let ale díky nastavitelné rukojeti ho bude mít do 4 let. Potom jí budeme pořizovat větší-pokud jí bude bavit jízda s kočárkem stejně jako nyní :-). My jsme ho pořizovali na netu za 500kč i s golfkama. Předešlá majitelka s kočárkem jezdila jen doma a jen občas. Na kolečkách to bylo znát. KOčárek je skládací a neni těžkej. Dobře se snim manipoluje. Je to 2 kombinace. Taška je jako hluboká korba a když se taška vyndá tak tam je sporťák. Vozí v něm panenku Chou chou 50cm. Mrkni se na bazarové internetové obchody. Najdeš tam kolikrát i poklady :-)
to je on:
http://www.mimi-kocarky.cz/foto.php?urlenc=aHR0cDovL3d3dy5taW1pLWtvY2Fy…

05.10.2011

Ahoj holky, jaký máte názor, popřípadě jaké máte zkušenosti s výukou cizích jazyků u dvouletých dětí. Ve školce jsme absolvovali ukázkovou hodinu (45 min). Koncept podle kterého vyučují mi přijde dobrý, jen ne pro tak malé děti. Nedokázaly se totiž soustředit na výuku. Také cena mě odzbrojila, i s výukovými materiály 260 Kč/45 min. Uff.
Daly jste nebo daly byste za výuku takové peníze v tomto věku? Učíte děti cizí jazyk doma?
Díky za vaše názory.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj holky, díky za názory. Nečekala jsem tolik reakcí. Pěkně jste se "rozkecaly" :-) a mě to dalo pěkně zabrat než jsem si přečetla všechny vaše příspěvky.:-) Díky za ně.
Souhlasím s vámi se všemi, protože všechny máte v něčem pravdu. Každopádně jsem se rozhodla, že výuku cizího jazyka zatím odložím. Pokud se mi zadaří sehnat dobrou práci po rodičáku, chtěla bych dát malou do britské školky. To jí dá určitě víc, než 45 min týdně. Moc bych si přála, aby jednou měla lepší anglinu než já. Já se ji učila sama, na koleně, ve škole do nás rvali ruštinu a po revoluci se to v ČR hemžilo učiteli "z leknutí". Dnes je jiná situace, mladí to mají lepší. Můžou jít studovat ven nebo do cizojazyčných škol v rámci ČR.
To, zda se člověk naučí jazyk perfektně, jako rodilý mluvčí, závisí na jeho předpokladech a na vůli a nezáleží to na tom zda jeden rodič mluví tak a druhý onak. Kámoška má rodiče moraváky, mluví jen česky a ona má suprovou italštinu a němčinu. Naopak kamarád má matku australanku a otce turka a jeho anglina je horší než moje. :-)
Holky, ještě jednou moc děkuji a přeji krásný podzim.
ViOli

ahoj nevim co psali holky v komentarich ale jedna hodina tydne je malo, ne ze malo je to nic! ale na druhou stranu urcite neni brzo zacit, je akorat na case, kdyz se dite uci mluvit. tak treba ja jsem slovenka a manzel cech. a nase mala rozumi kdyz se ji zeptam: kolik ti je let? a kolko mas rokov? odpovi automaticky stejne. Na otazku jak se jmenuje a ako sa vola a what is your name taky odpovi stejne. Ja ji ucim anglicke fraze. Cesko slovensky rozumi automaticky. Takze jde spis o to ze kdyz je jeden z manzelu cizinec tak je to jednoduche.

ahoj, Ondra vloni také chodil ve školce na angličtinu. Byli mu 4 roky a za 10měsíců jsme platili 980kč. V ceně je knížka a DVD, které dítěti zůstane. Letos jsem ho na jazyk nepřihlásila. Nic moc se nenaučil. Jak píšeš, děti moc pozor nedávají. To co se tam učil jsem schopna ho naučit i doma. V levných knihách je spousta pěkných knih. Už mám jednu v mérku a doma to zkusíme. Co jsem si zjistila, tak ve škole začínají s jazykem až od 3 třídy. Takže výuku jazyka necháme až na školu. Pokud ho to bude bavit, tak mu klidně zaplatíme jazykový kurz.

Podle mě výúka pouze jednou týdně je zbytečná jak pro dospěláka, tak pro dítě. Aby to mělo nějaký smysl, tak by jsi stejně s ním musela každý den opakovat a osvojovat mu to. My jsme tolik peněz platili za playwisely - stejnej děs. Kor Tomča nevydrží sedět ani minutu v klidu... no přišlo mi to škoda peněz. Určitě takový angličtinový kroužek je trochu změna a něco jiného, já přemýšlím, že bych tady taky docházela s malým, ale tady za rohem to stojí 120/hodina, takže to je zase o něčem jiném. ale brala bych to opravdu jako spestření týdne, ne že se naučí anglicky.
My teda angličtinujeme tím stylem, že já mu večer čtu před spaním buď z angl. knížky nebo z angl. časopisu. Tady jde teda spíš o mě, že si opakuji, čtu nahlas, takže anglinu i slyším, tak ať nejsem uplně tupá, až přijdu po pár letech zase do práce. U malého si říkám, že dostává do ucha tu intonaci nebo jak to nazvat a hlavně ho ekonomická angličtina moc nezajímá, takže rychle usne :one: KDyž čtu pohádky, tak mi pořád kouká do knížky a ne a ne usnout.... :00: tak to nějak střídáme.. :a:

In reply to by Lara78

Já myslím, že tohle je určitě super. Prostě žádná křeč, něco naposlouchá a není to honba za výsledkem. Já nečekám, že je v kurzech rozmluví. Mně na tom strašně štve ta komerce. A taky kolikrát ukázková hodina super a pak má děti někdo jiný. Dost často agentrury berou studentky (už jsem se setkala i s tím, že to byly středoškolčky) a ty často neví jak na ty prcky....a rodiče za to draze platí. Pokud je kvalitní lekce, super, pokud to doma nějak nenásilně pokračuje, taky super. ALe ve škole jedou od začátku, ať umí nebo ne. Při 20 dětech to moc jinak nejde. Takže pokud dítě něco umělo a nevykouřilo se mu to z hlavy, tak stejně jede pomalu. Proto za mně pokud rodiče umí, ať mu říkají třeba zvířátka, ať dítě ví, že jsou i jiné řeči. Ale prachy bych si nechala na později, na nějakou pořádnou konverzaci na rozmluvení, až něco bude umět.

24.08.2011

Ahoj holky, mám téměr 23m holčičku, měří 94 cm a váží 16 kg. Není to žádné vyžle, ale tlustá taky není. Nemá žádné záštipky a pneumatičky. Máma mi říká, že jí dávám moc jíst, což mě se nezdá.

Snídaně (8h)- Nutrilon a čaj, občas si k tomu dá půlku rohlíku (2x za měsíc), mílko jí prostě stačí
Svačina (10h)- ovoce nebo bílý jogurt nebo pudink
Oběd (12-13h)- maso, příloha, zelenina nebo bezmasé jídlo (ne sladké jako třeba žemlovka, nudle s tvarohem apod, to u nás nejíme) nebo sklenička 230g
Odpolední svačina (16h)- něco z toho co nebylo na dopolední sváču
Večeře (18-19h)- v létě grilovačka (kuře nebo ryba) nebo kaše nebo pečivo se sýrem (1rohlík nebo houska nebo krajíček chleba) a zeleninou (jednohubky:-) nebo polévka
Druhá večeře (20-21h) - Nutrilon
Sladkosti dostává po obědě jenom v sobotu a v neděli (1 Kinder čokča nebo 3ks žele bonbonů (jojo, žížaly...) nebo 6 lenitlek nebo 2 lžíce zmrzky). Buchty, koláče, sušenky má výjimečně, tak 2x za měsíc.

Dáváte UM 2x denně? Dáváte jíst těsně před spaním? Dáváte dětem jíst více nebo méně než já?
Nevím zda ji vážně nepřecpávám, nechci z ní mít Artura.
Předem díky za vaše odpovědi. Zítra jedeme k druhé babičce tak se musím připravit na odrážení čokolád apod.:-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holky moje zlatý. Ani nevíte jakou jste mi udělaly radost. Už se těším až přijede babička. Dostane povinnou četbu - Vaše komentáře.:-D :-D Moc děkuji!!!!

kdyby mi takhle baštil můj stejně starý rošťák,tak bych byla přešťástná....
Snídaně - 120 ml mléka (né UM,ale obyč. z krabice....UM mi nikdy nepil), k tomu pár sušenek Bebe mini
Svačina - v kočárku půlka či celý suchý rohlík
Oběd - asi 10 lžiček polévky, pak podle toho co mám já-pár (asi tak 5) lžiček suchého bramboru nebo těstovin,nebo rýži s omáčkou, maso mi odmítá jíst.... :-(
Po pledním spánku vypije opět tak 100 ml mléka, později odpol. jogurt (většinou ho nesní ani celý)
Večeře (okolo půl 8 ) - půl rohlíku nebo krajíčku chleba s Lučinou (nebo pomazánkové máslo), dříve jedl tak půl talíře krupicové kaše (teď v létě v horku ji nechce). Někdy mu ještě vnutím aspoň 60 ml mléka
Jinak má ve skoro dvou letech asi 86 cm a 12 kg :-)

Ahoj,
já myslím, že to má v genech jako můj Matěj, ale ten to má naopak. Je to vyžle, 2,5r a 11kg a necelých 90cm :s:
Už jí celkem fajn, někdy teda má nejedlý den, ale to znamená, že vynechá prostě jedno z jídel a třeba nedá jedno mlíko.
Ale jinak:
ráno 250ml Sunaru
krajíček chleba bez kůrek + máslo + lučina / žervé + šunka / sýr
pak třeba zobne kousek ovoce nebo křupku ale moc ne
oběd všechno možné, někdy i celé kuřecí stehno :one: , zelenina všeho druhu, brambory, rýže, noky, kuskus, těstoviny, omajdy, maso, těstoviny, jídlo nevážím, co sní to sní, ale řekla bych celkem v pohodě, kvanta to ale nejsou
první svačina - jogurt / tvaroh / ovoce
druhá svačina - jogurt / tvaroh / ovoce / pečivo (nejraději škvarkovou placku)
večeře - někdy odbyde ale zpravidla sní menší porci než u oběda - polévky, zbytky od oběda z předchozího dne, kuskus se zeleninou nebo cokoli, co je rychle připravené, ale teplé, nebo kaše, není moc na pečivo s něčím ...
před spaním - tak 4x týdně 150-180ml Sunaru
Sladké nemusí vůbec, miluje sýry, takže místo mlsání jsou sýry ...

Lištička Kačka + Matýsek + mimi v bříšku

37 měsícu 102 cm a 18kg
snídaně: kefír, houska s něčím okurka nebo rajče
svačina volně splývá se snídaní hroznové víno, švestky, jablíčka či jiné ovoce
oběd většinou nedojí pokud není něco co má ráda když dělám pizzu sní přes 1/4 toho velkýho plechu stejně tak špagety
svačina: tyčky se sýrem, piškoty a zase ovoce nebo zeleninka
večeře: většinou studená tortila s rybou nebo jen houska s něčim, a zas hromada okurek a rajčat
přd spaním 3dcl kozího mlíka

takže myslim že všechny děti jí tak nějak stejně, někdy víc někdy mín, ted mi třeba nechtela 2 dny oběd, ale včera si to vynahradila, snědla celou porci jak pro dospělýho a k tomu 1 a půl housky což je uplně neuvěřitelný. babičky srovnávaj spotřebu dětí se svojí a co si budem povídat, babičky zobou jak vrabčáčci

malá má 2 roky a 15,5kg...jí docela často,ale ona sama si řekne že má hlad....
ráno má mlíko 240ml, pak jogurt, oběd (sní celej velkej talíř polívky většinou),pak jde spát...po spánku má většinou druhé z oběda a nebo něco jinýho (koláč,nanuk,banán,nektarinku)...pak si dá zas svačinku (opět co je po ruce, takže cokoliv) no a pak má večeři což sní zas cokoliv co je a pak ještě před spaním 240ml sunaru...no a v noci se vzbudí na 240ml mlíka :-)
jinak občas se mě zdá taky že hodně jí,ale co nadělám má hlad nebo chuť tak at si veme....a sunar dávám už jen jednou denně před spaním,jinak pije od 16MĚSÍCE kravský ochucený....

16.07.2011

Holky, už si nevím rady. Malou dávám na nočník od doby, kdy se naučila sedět. Vždy po obědě se vykakala. Teď (21m) když jí posadím na nočník na něm sedí klíďo 1/2 hod a nic. Jakmile jí oblíknu kalhotky, počůrá se nebo ještě hůře pokadí. Vysvětluji jí, co po ní chci. Teorii zvládá dobře, ví, že když bude chtít čůrat nebo kakat, má za mnou přijít a říct čí nebo ee. Jenže ona vždy přijdě až když je hotovo.
Poraďte mi prosím, jak jí naučit na nočníčku nejen sedět, ale i ho používat tím správným způsobem. Jsem zoufalá, pořád peru.:-(

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holky, my ho zvládly!!!!
Už jsem byla smířená, že budeme na plínách do tří let. Minulý pátek mi něco říkalo, zkus to. A tak jsem mrňku svlékla z plen a posadila na nočník. A zadařilo se. Celý den jsem ji hlídala a dávala na nočníček. Za celý den jsem ji 2x neuhlídala, v sobotu už jen jedna nehoda, v neděli zase dvě (hlídal tatínek) a od pondělka denně jedna. Dnes, je to vlastně osmý den absolutně bez nehody a to jsem s ní riskla i jízdu autem bez plínky.
Nevěřila jsem tomu, že se jí to podaří. Je jí necelých 25 měsíců.

Dneska jsme byli nakupovat a Ellinka si vybrala nový nočníček - červené autíčko. Doma na něj sedla ještě v rifličkách, jak se těšila, že ho vyzkouší. Zkusili jsme ji na něj posadit dole bez a výsledek? Hádejte.:-) Zase nic. :-D Ještě jsem jí musela z nočníku lákat dolů, protože na něm chtěla večeřet. :-D

Ahoj holky, díky moc za rady. Když mi známé říkaly, že měly děti už od 20 m bez plen, myslela jsem, že jsem něco zanedbala. A že jsme ostudy. Nechám jí tedy ještě nějakou dobu na plínkách a třeba v srpnu to zkusíme znova. Sedět na nočníku jí vůbec nevadí. Hraje si tam, stoupne si, koukne dovnitř, řekne není a zase si sedne. Násilím ji tam nedržím. Uvidíme, snad se budeme moci brzy pochlubit, že už jsme taky bez plen.
Ještě jednou díky a hezký zbytek neděle. :a:

Malému je 22 měsíců a máme stejný problém. Na nočník se sice posadí, ale nic tam neudělá a v zápět se počůrá do plínky. Zkoušela jsem látkové plenky, ale mokro mu nevadí a jen se oprudil.. zkoušela jsem jen slipy na zahradě.. ale také to nepomohlo.. tatínek ho bere na chalupě "zalévat keříček" ale jediný efekt to má ten, že tatínka honí "zalévat",a by se tatínek nepočůral.. on sám to vždy zadržuje a pak se vyčůrá jen do slipů nebo plenky.. to samé s kakáním.. Prostě to chce čas.

Ahoj, tak já ti poradím leda že se na to teď vykašli a zkus to zase třeba za měsíc, já jsem teda malého začala posazovat zhruba v roce a půl a to nešlo tak jsem se na to vyprdla a zkusila to ve 23 měsících s tím že už mi teda dával tak týden najevo že plínku nechce, no a do dvou dnů jsme byli bez plínek a dokonce si teď začal říkat i v noci.( ve čtvrtek měl 2 roky) a měli jsme to oba bez stresu a v pohodě :) Takže být tebou tak to odložím ;)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka