ajinek

20.08.2016

Ahoj, chtěla bych se vás zeptat, jak to máte s jídelníčkem u cca ročních dětí. Máme roční holčičku a na co přijde, to spráskne. Ale doslova. Když někomu řeknu, že naše dítě žere jak mlejn, tak se směje a říká, ať jsme rádi, že jí. Ale když pak osobně vidí, co je do sebe schopná nasoukat, tak jim padá čelist a že to snad není možný, kam to prý všechno dává... Ráno jí dávám ovesnou kaši jen tu z obyč. ovesných vloček ne tu míchanou s ovocem a cukrem v pytlíku) + marmeládu domácí se zlomkem cukru, co jsem zavářela nebo chlebík s Lučinou a šnytlík, k sváče zdlábne banán nebo jogurt, k obědu by kliďo zdlábla dospěláckou porci, pak ke sváče dáváme meloun, rajčata, okurku nebo jogurt + pak dvě večeře jednu okolo šesté - polévku a pak druhou veču vyžaduje kolem osmé- kaši nebo maso se zeleninou. Snažíme se vařit rozumně, zeleninu, maso, čočku, fazole, 2x týdně rybu, hovězí, krůtí, sní jakoukoli zeleninu vařenou i za syrova, ale hrabe se mi i na segeďák s knedlíkem a to je řev, když by dostala jen dvě lžíce, že to pro ní ještě není... No jsme z toho s manželem hotoví, protože náš starší syn sice měl váhu úplně stejnou na roce jako tahle mladší (10,25 kg), ale prostě tolik nežral. Zdá se mi, že kdyby mohla, tak prostě bude jíst nepřetržitě, dokud nepraskne. Připomíná mi sousedovic bígla, kterej když může, tak sežere i igelitku. Ještě nikdy se mi po jídle nepoblinkala, že by byla plná nebo přejedená, ale ona sní svou "dospěláckou" porci a hrabe se na jídlo nám ostatním a ujídá, dokud není dojedeno. Dokud není sklizeno ze stolu, tak se natahuje za jakýmkoli talířem a slyšíme samý "ňamí!!!" Už jsem se ptala Mudry, jestli nemá nějakou trávicí poruchu, že necítí, že by byla plná, ale ta se jen smála, ať jsem v pohodě, že by mohla mít na roce klidně 12kg, když měla při porodu skoro 4 kg a že rozhodně není obézní, jen že je pěkná. A tím to zhaslo. U manžela v rodině je určitý sklon k obezitě, u mě byl opačný problém přibrat, ač člověk sežral půl prasete, tak se přibralo max. 20 dkg. Jako malá jsem prý s jídlem dost zlobila, kolem osmého roku brat o 180°. Dr mě trochu uklidnila, ale když fakt vidím to množství, co do sebe nasouká, na posezení sní třeba 6 rajčat, krajíc chleba a kouká, co by ještě kde co spráskla. Ještěže máme na zahradě malou plantáž + spoustu ovocných stromů. Manžel se chytá za hlavu a ptá se, jestli si nemá hledat ještě jednu práci, aby ji v zimě uživil *smile* No tak mě zajímá, jak to máte vy a jestli byste ji prostě nechali jíst, jestli bude takovej průtokovej ohřívač jako já nebo prostě porci a dost, abychom jí nezadělali na obezitu, že má jen roztaženej žaludek. Jinak její starší brácha stejná váha + o 1 cm vyšší na 1 roce, teď na 7mi letech samá ruka samá noha, jí tak akorát, jak to má být. Díky moc.

Kliknutím vložíte smajlíky:

pokud má váhu v poměru k tělesné výšce "v normě" tak bych to neřešila. Děti mají období, kdy jedí víc, a období, kdy jedí méně. Teda aspoň naše dětská doktorka to říkala.

Mám neteř s podobným přístupem k jídlu. A když se podívám na naši dcerku, docela bráchovi tu jeho závidím. Moje do roka a čtvrt snědla max tři lžičky zeleninového příkmu k obědu a sem tam nějakou tu kukuřičnou křupku, jinak chtěla pořád mlíko. Byla jsem z ní "na palici". Jediné štěstí, že její starší bráška jedl "normálně". Že byla druhé dítě do rodiny, neměla jsem vůbec čas ji nějak zvlášť řešit :) "Rozjedla" se kolem druhých narozenin, tedy rozjedla na své poměry, v porovnání s jinými dětmi je to stále bída, i když na tělesných proporcích to není vidět, na svůj věk je spíš větší a rozhodně ne hubená. Doteď na 90% potravin, které dostane, ještě než ochutná, řekne "tohle nejím".  

tak se musím u tvého příspěvku smát:-D moje malá ted už sice 21 měsíců ale je uplně to samé-Dv roce měla 10 kilo v 18ti měsících 12 a ted má necelých 13.no cvalík ale dr říkala že je ok.. ráno kolem 6té mi vypije 180 hami mlíka, pak v 8snídani-dám jí  třičtvrtě rohlíku se sýrem k tomu rajčátka ty miluje, nebo jogurt s půlkou rohlíku, nebo musli s ovocem,.. Sní a furt chodí a chci papat:-D potom v 10 svačina- 1kus ovoce  potom v 11:30 má oběd- vždy jen druhé nebo polívku a jde spát, za hodku a půl je vzhuru a zase chce jíst.:-) protáhnu jí to do 14ti hodn a  dostane jogurt, nebo ovoce potom jdeme ven, a zase chce papat:-D  nosím sebou nakrájenou zeleninu a křupky tak to se ségrou dlabou:-D večeře v 18hodin- malý krajíc chleba s něčím+zelenina a ve 20hodin jde spát s flaškou mlíka:-D(150ml ) hodně mluví tak si ještě vybírá co chce potvůrka:-D by nemusela dělat nic jiného než papat:-D:-D Ale bud v klidu, moje starší ted už 6 taky od malička by furt jedla, sní na co příjde a je pěkně štíhlá váží necelých 20 kilo.. doufám že mladší to taky vyběhá a bude to dobrý:) zase lepší než aby nejedly ne:) měj se hezky paa_) a jídlu zdar:-D

 

In reply to by renaatka

Moc děkuju za podporu, jsem ráda, že v tom nejsme sami. Je pravda, že Vojta byl taky knedlík, Pak v roce a půl ale prodělal dost blbou virózu s horečkami, kdy mu zfialověly a rozpraskaly dásně, byli jsme z toho s manžou dost vyjašení, nikdy jsme se s tím nesetkali a po 14ti dnech z něj lezly žebra... Tenkrát jsem byla ráda, že měl předtím "nějaký takový lepší" základ *smile* Děkuju!!!

07.03.2012

Ahoj holky, tak mi příští středu končí rodičovská! Chci se jen zeptat, jestli je nutné to někde nahlašovat? Sociálka, pojišťovna, atd? Aby nebyl nějakej průšvih!

Ahoj, mě tohle čeká v květnu, ale mám pocit, že od Vánoc dny šíleně rychle utíkají a bude to tu hned...
Je mi také moc líto, že ty tři roky tak rychle uběhly.
Do práce se také vracím, školku máme od září, takže malá bude u babičky. Vy školku máte zajištěnou už od května?
Jinak si myslím, že se nikam nic hlásit nemusí, vše automaticky skončí dnem třetích narozenin a o vše ostatní se postará osobní oddělení ve Tvé práci :a:

In reply to by maminka77

Školku budeme mít bohužel až od září, takže to budeme muset doklepat v jeslích. I když - doklepat - teď chodím na brigádku na 2 dny v týdnu, jeden den už malej chodí do jeslí a je tam fakt spokojenej. Fakt se jim tam věnují a ty 2 měsíce, které tam dochází jednou za týden, tak se dost i rozmluvil. Tak aby se mu do té školky z jeslí potom vůbec chtělo! Jinak díky moc za informace, snad se to nikde nenahlašuje. :a:

05.02.2012

Ahoj holky, tak už si fakt nevím rady. Vždycky malej spal tak napůl, od roka a půl ani nespal odpoledne, přes den ani nezazíval, prostě takovej malej nespavec. Spí tak od půl devátý do půlnoci, pak se začne všelijak mlít, atd. Už jsme udělali tu věc, že má svůj pokoj a svoji postel, kde sám usíná a spí, protože jak spal s námi, tak jsme se vzájemně budili. S usínáním nemá problém, poslouchá si pohádky, prohlíží knížky, atd.. Ale jak odbije půlnoc, tak mami mami, jen ho pohladím, ať spí dál a usne, ale do rána je to tak 5x. Teď se to dá, ale v březnu nastupuju zpátky do práce, tak bych už se po 3 letech taky ráda jednou vyspala nepřetržitě celou noc. Máte někdo podobnou zkušenost? A ještě aby toho nebylo málo, od října chodím na 2 dny v týdnu do práce a na 1 den ho mám v jesličkách - zdá se mi, že od té doby, co tam chodí, tak chodí milionkrát v noci na čůrání. Dříve se v noci budil i tak, ale vyčůral se v osm večer a šel zase ráno až v 7. Myslela jsem, že je nějak nachlazený, ale není. Přes den si na čůrání vzpomene, až když ho to tlačí. Nemůže to být syndrom dráždivého měchýře, že ne, to by lítal i přes den, je to tak? Spíš to bude, že si vymýjšlí záminky, aby nemusel být v posteli... Ale když je to 5x za noc a ve tři ráno mi fakt někdy dochází trpělivost... Kámoška mi poradila nějaké kozlíkové kapky na zklidnění, ale nevím, nemám s tím zkušenost. Prosím poraďte. Díky moc...

Kliknutím vložíte smajlíky:
28.11.2011

Ahoj holky, bohužel nevyužiji celé balení Azalie (jsou to všechny 3 platíčka = 3*28 tabletek), bohužel mi tato antiko přestala vyhovovat, tak mám celé balení k dispozici a je mi to líto za ty prachy vracet do lékárny, aby to zlikvidovali. Uskladněno bylo dle požadavků v příbalovém letáku a datum expirace je 6/2012. Prodám za 300,- Kč, poštovné hradím já. Samozřejmě jen pro ty, které mají tuto antikoncepci předepsanou svým lékařem!!! :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:
08.11.2011

Ahoj holky, mám na vás takový dotaz - dělám při rodičáku u svého zaměstnavatele brigádku - 2 dny v týdnu- jim to pomůže, mně to pomůže, jen jsem nějak nepochopila, mám jít na vstupní prohlídku k závoďákovi (tam bych šla tak jako tak po nástupu z rodičáku), ale jde mi o to, že po mně chtějí nejen výpis z karty od obvoďáka, ale i z gynekologie?! Jaký jsem měla porod, jak jsem na tom teď, atd... To mi teda hlava nebere, na co to potřebují?! Budu dělat v administrativě, tak jestli jsem schopna po porodu sedět na zadku? Nebo nevíte, k čemu by to bylo? Gyndařka na mě dneska koukala jak zjara, že je to v její 30ti leté praxi poprvé, co tohle někdo chce? Jediné, co nás napadlo, že by chtěli vědět, jestli nejsem těhotná - a to mi doktorka říkala, že by to tam ani neuvedla, protože to není v administrativě žádná překážka práce. Tak jsem z toho jelen... Máte někdo stejnou zkušenost?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Nemají na to právo, maximálně můžou u nového zaměstnance žádat vstupní prohlídku plus nějaké ty speciální pro práci v hluku nebo ve výškách a podobně... ale ty už jsi u nich zaměstnaná, takže to už vůbec nedává smysl...

In reply to by Blue Jane

No, já pracuju v potravinářské výrobě (i když v kanceláři, ale do výroby také sem tam musím).. a chtějí každé 3 roky prohlídku.. V některých potravinářských výrobnách chtějí např. i rentgen plic (že nemáš tuberkulózu), chápu i potvrzení, že nemáš nějakou nfekční chorobu a pod.. ale potvrzení z gyndy - do toho vážně nikomu nic není..

Tak mě vždy max. změřili tlak a prověřili zrak .-) Prohlídku z gyndy, natož podrobnosti o porodu a pod., ode mne nikdy nikdo nechtěl a u administrativní pozice snad ani chtít nemůžou..

ty čoveče, řekla bych, že do toho dvému zaměstnavateli nic neni (tedy z toho co píšeš)...rozumím tomu, že chce zprávu od obvoďáka jako vstupní prohlídku před nástupem do práce, ale potvrzení z gyndy? co je tvýmu zaměstnavateli do toho, jak si rodila a jak jsi na tom teď?
sama za sebe bych se šla šéfa zeptat, ať mi vysvětlí k čemu to potvrzení potřebuje a pokud bych i po jeho vysvětlení usoudila, že mu do toho nic neni, tak bych ho nedávala....teda záleží na tom, jak ti záleží na té brigádě (jestli by na tom potvrzení vral hodně moc)

In reply to by Tesa

Víš co, mně o nic nejde, jsem OK, syfilis snad taky nemám :s: , těhotná taky nejsem ( a i kdybych prý byla, tak to ta moje dr. nikam psát nebude...), takže já jim tam dám vyšetření i z ORL, když na to přijde, jestli se mi faktury budou vyřizovat rychleji bez mandlí nebo s, ale jen mě to překvapilo. Tak jestli je to standardní postup nebo je to jen z nějakého důvodu u našeho závoďáka...

24.10.2011

Holky, potřebuju poradit s takovou věcí ohledně antikoncepce Azalie versus menstruace. Po porodu jsem Azalii měla kvůli kojení přes dva roky, menstruaci jsem neměla vůbec, dr. mi říkala, že je to normální, že MS nemusím vůbec mít. Po ukončení kojení mi dr. nechala Azalii dál, pokud bude vyhovovat. Hned po 14ti dnech po ukončení kojení jsem to dostala, další přesně po 30ti dnech, další se zpozdila na 40 dní a teď už je to 50tý!!! den, co to nemám. Dělala jsem si těhotenský test (pro sichr 3x, ale je negativní - další mimčo zatím neplánujeme) Chystám se zítra za mudrou, jen se vás chci zeptat, je to tou antikoncepcí, že dělá takovéhle brikule? Vím, že hodně z vás psala, že máte spíše opačný problém - špinění během měsíce, atd...ale takovéhle "posuny", nemáte s tím někdo zkušenost? Máte někdo Azalii s tím, že nekojíte a MS nemáte? Nebo je nějaká chyba a problém ve mně, že se mi MS zpožďuje? Je pravda, že jsem měla MS spíš kratší cyklus, když jsem nebrala antikoncepci - ale to bylo dáááávno před tím, než jsem otěhotněla. Tak vám nevím... Díky moc!

Kliknutím vložíte smajlíky:
22.10.2011

Holky, mám na vás obrovskou prosbu! Mám rodičák do poloviny března příštího roku (tedy skoro ještě půl roku) Včera mi volali z práce, že by potřebovali pomoct, jestli bych třeba některé dny v týdnu nechodila do práce. Moc ráda bych jim pomohla (třeba 2 dny v týdnu), vždy mi vyšli vstříc, mám dobrého nadřízeného. ALE! Teď vůbec nevím, zda by to mělo být na DPČ nebo DPP nebo nějaký zkrácený úvazek?, co to obnáší (matně tuším, že se tam u jednoho odvádí jinak zdravotní a sociální pojištění - u jednoho ano, u druhého ne), zda je mzda na dohodě nebo se to nějak vypočítává z původní mzdy, kterou jsem měla před odchodem na mateřskou (mám stále smlouvu s původním zaměstnavatelem). A hlavně, člověk prostě někdy onemocní, četla jsem, že nemocenská se pak prý vypočítává z toho, co jsem odpracovala při rodičáků (pokud je tam nějakých odpracovaných 30 dní????? - což by bylo o mnoho méně, než když by se to vypočítávalo z toho původního celého úvazku před mateřskou. Na nemocenskou bych někdy po ukončení rodičáku prostě kvůli nějaké té chřipce nebo angíně musela. Taky minulý týden jsem se lekla, že jsem přes antikoncepci těhotná - ale nejsem, ale co kdyby se to náhodou po nástupu do práce stalo, člověk nikdy neví. Nebo pak ošetřovačka pro malýho, když někdy onemocní, to má také nějakou souvislost s to nemocenskou? Promiňte, že se tak blbě ptám, ale zatím s tím nemám žádné zkušenosti...) Navíc bych musela dát malého na placené hlídání, což taky není zadarmo, tak aby se to vůbec vyplatilo... Prosím, poraďte, pokud o tom cokoliv víte. Je pravda, že bych jim moc chtěla pomoct, ale na druhou stranu, abych nakonec ve finále za to nebyla bita. Děkuji moc za vaše rady!!!

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by Raduš.ka

Raduško, smím ještě požádat, nevíš, zda je možné udělat dohodu o provedení práce ?(vím, že je limitovaná na 150 hodin ročně), ale já bych měla nějakých 120 hodin do konce roku 2011 a v roce 2012 150 hodin. Lze to rozdělit na 2 dohody o provedení práce nebo je ten "rok" myšlen, že nesmím odpracovat více jak 150 hodin za 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců? Díky moc

In reply to by ajinek

Myslí se kalendářní rok, takže nic nebrání odpracovat letos 120 hodin a od ledna se to počítá znovu. Dokonce od příštího roku to bude už 300 hodin, ale s tím, že se z toho bude platit pojistné za sociální i zdravotní pojištění. Ovšem jen pokud bude měsíční mzda za tuto práci 10.000,- Kč a více.

19.10.2011

Ahoj holky, včera se tady v jedné diskuzi řešilo to, jestli když člověk druhou mateřskou nenaváže na předchozí rodičák, tak z čeho se vypočítává ta následující mateřská (i když následující mateřská nenaváže na předchozí rodičák, pokud mamina nastoupí do 4 let věku dítěte na další mateřskou, vypočítává se jako první mateřská - pokud je tedy pořád u stejného zaměstnavatele) Kamarádka právě tento problém řeší a ptala se mě, jestli nemocenská, kterou bude muset období mezi rodičákem a další mateřskou, se vypočítává také podle stejného principu (tedy z původního příjmu a ne z rodičáku, který pobírala po mateřské a rodičáku) Tím si nejsem jistá - je to tak? Páč teda mezi námi nemocenská vypočítávaná z rodičáku, to by byl teda finančně asi mazec!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holky díky za informace. To snižování bylo zavedeno někdy minulý rok, ne? Když si to kámoška zadá někde do té aktuální kalkulačky pro výpočet nemocenské někde na internetu, tak jí to tam snad vypočítá, ne? Jinak díky moc!!!

In reply to by ajinek

tak to nevím,jak přesně jí to spočítá,ale může to zkusit... Kdy se přesně měnily procenta pro výpúčet nemocenské nevím,každopádně kamarádka teď pobírala nemocenskou mezi RP a druhou mateřskou,původně měla cca 13 tisíc a teď říkala,že v té nejvyšší variantě měla asi o 3 tisíce méně... Ale přesná čísla teda nevím.

15.08.2011

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu... Vojta už je 3tí měsíc bez plíny, 2 měsíce byl bez nehody a měsíc je bez plíny i v noci. Prostě jsem mu ji ze dne na den vzala, i když ji měl vždy ráno jak atomovku s tím, že to nenásilně zkusíme. Nikdy se v noci nepočůral, věděl, že plínku nemá a prostě to zvládnul bez počůrávání hned, což mě dost překvapilo vzhledem k tomu, že jsme přes den odnaučovali asi tak 3 měsíce, aby to bylo bez nehody... Teď ten měsíc jsme i dost cestovali autem, tam plínku taky nemá, vždy si řekl a i když jsme třeba jeli po dálnici, tak vydržel k nejbližšímu výjezdu. No a teď poslední týden každý den učůrává - pokaždé se nejdřív přičůrne a pak teprve jde. Snažila jsem se bádat, co se změnilo nebo jestli nemá nějaký nervy z něčeho a jediný, co mě napadlo, byla u nás na 14 dní manželova mamka a teď musela odjet zase zpátky k sobě. Tak nevím, jestli to není toto, že se mu stýská? Protože v noci je pořád bez nehody, tak vám nevím :( Poradíte někdo? Díky moc!! Jo ještě mě napadlo, jestli není přistydlej, ale když se ho ptám, jestli ho to při čůrání nepálí nebo nebolí, tak říká, že ne.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj my jsme leden 2009 a taky si občas učurne. Nevím prostě někdy jo a nekdy ne, ale teda na noc plínku máme furt a to jsme bez plíny přes den už cca půl roku. U nás je to spíš tím že si hraje a nemá čas, tak to hlásí až na poslední chvíli.

In reply to by Arutha

Mně to přičůrávání právě už 2 měsíce nedělal, i když byl na pískovišti zabranej do hry, tak si odskočil ke stromečku, tak nevím, co se stalo. A hlavně je to POKAŽDÉ před každým čůráním, tak jsem z toho hotová. V noci je bez nehody. Chjo chjo...

20.06.2011

Ahojte, potřebovala bych poradit, dnes jsem objevila malýmu (2 a 1/4 roku) takovou malou bouličku vzadu na hlavě, v poledne to spíš vypadalo jako větší štípanec od komára, ale teď už je to boule, jako kdyby se pořádně praštil (je to velikost asi jako 3 velké fazole vedle sebe), zdá se mi, že se mu to zvětšuje. Zdá se mi to divný, má to takový zarudlý, ale žádný vpich, tvrdý, ale nesvědí ho to, nebolí. Hlavně jsem si nevšimla, že by se do toho místa praštil, když se ho zeptám, jestli se tam praštil, tak mi pokaždé řekne, že ne. Co to může být? Asi zbytečně plaším, ale nejde mi to do hlavy. A mamka zemřela poměrně brzy na nádor na mozku, tak jsem od té doby takovej plašan, co kdyby... Ale ta boule je na kosti, tak si říkám, že by to nebylo vidět a kost takhle neprotlačil... ( Hlavně předevčírem se praštil o šprušli do čela, rána jak z děla a žádnou bouli nemá, jen pidimodřinku... A teď takový jojo z ničeho nic v týle! Nemáte s tím nějakou zkušenost? Nemůže to být nějaká tuková megabulka? Ale že by takhle rychle rostla?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holky, děkuju moc za podporu, do rána to o 75% splasklo!! Tak jsem ráda, že to ustupuje! Ale že mě to vyplašilo. Ani k mudře jsme nešli, asi by mě měla za blázna... No, jak říká brácha, až budu mít třetí, tak přestanu řešit každej prdík :) (Vojta je zatím první)

Viděla bych to na nějaký ten štípanec a alergickou reakci na něj. Případně prasklou žilku v podkoží, klidně se mohl bouchnout trochu, ale na špatném místě. Nádor na mozku se opravdu neprotlačí přes lebku.
Uvidíš, jestli to do zítra splaskne, když ne, tak zajdi k dr. Přinejhorším vás pošle na rentgen nebo punkci, aby se zjistilo, z čeho ta boule je.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka