Ja_hruška

11.06.2014

Kam v Brně na dětskou urologii se zúženou předkožkou u 5 letého syna. Ráda bych, aby byl doktor ochotný komunikovat, říct co hodlá dělat a respektovat můj názor a nejednal z "pozice síly". Dr. mi doporučila dětskou nemocnici. Pak jsem slyšela o klinice Sanofyt na Milady Horákové. Máte někdo zkušenost? Děkuji :)

Kliknutím vložíte smajlíky:
14.07.2012

Maminky, nevíte o nějakém dobrém dětském fyzioterapeutovi v Brně?

Dcera na poradně v 10,5 měsících nelezla a neseděla, zato si všude stoupá a krůčkuje kolem nábytku. Protože sama mám skoliózu, tak jsem dr. požádala pro malou o žádanku na rehabilitaci, aby nám ukázali nějaké cviky na míči apod. na posílení zad a břicha, aby nedopadla stejně jako já. Vyrazily jsme do dětské nemocnice a odešly s vojtovkou :( Což jsem opravdu nechtěla a přijde mi to zbytečné. Ve čtvrtek jdeme na kontrolu a pokud se s fyzioterapeutkou nedomluvím na nějakém jiném cvičení, tak hodlám jít jinam. Jen nevím kam.
Mmch, malá začala včera lézt (po donucení, když jsem jjí dala do bodýčka kostičku, aby jí tlačila, když sebou plácne na břicho.)

Na cvičení se úplně vybodnout nechci, ty svaly posílit potřebuje. Ale nějakou šetrnější metodou.

Kliknutím vložíte smajlíky:

kamarádka chodí do Bílého domu na Bakalovo nám., že jsou tam velmi příjemné rehabilitační sestry a Vojtovku nenutí. :a:

Ahoj, tu Vojtovku bych hned neodsuzovala, ono možná není třeba to svalstvo posílit, ale motoricky zapojit! Aby mozek věděl jak má zapojit které svaly, a toho posilováním nedocílíš, na to je ta Vojtovka dobrá. A brek během terapie není od bolesti, ale je to projev stimulace nervového systému. Zkus to ještě, alespoň si s tou fyzoškou o tom promluv :a:

In reply to by klali

Mně to přijde u zdravého dítěte jako poměrně brutální metoda. Neříkám, že není účinná, ale stejného efektu se dá dosáhnout i "přátelštějšími" způsoby. Problém je v tom, že mám ještě staršího syna, který pláč své sestřičky nese hodně, hodně špatně. A dvě zbytečně hystericky plačíčí děti několikrát denně nezvládám.

04.01.2012

Holky, pomohla někomu homeopatika na zvýšení laktace? Pokud jo, jak dlouho to trvalo než zabrala? Po 2 dávkách asi ještě zázraky čekat nemůžu, co?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj maminky, i já se připojím do diskuse. Když bylo našemu chlapečkovi 4 měsíce, stěhovali jsme se a ve všem tom shonu pro mě bylo praktičtější krmit ho z lahvičky. Světe div se, zvykl si na to tolik, že potom nechtěl pít z prsu…pil ode mě stále méně, méně, méně…až jsem DENNĚ vytvořila jen 20 ml (součet z obou prsů).Dovedete si asi představit tu bezmoc, jakou jsem cítila. Skleněné pístové odsávačky, ani ty moderní mechanické nepomáhaly a mlíčko se ztrácelo před očima Rozhodla jsem se, že se nedám a že budu bojovat vší snahou a vírou za záchranu kojení aby můj brouček dostával to nejlepší…ovšem přes všechno snažení se mi to nedařilo. Až jsem poprosila o pomoc Pána Boha a pokračovala v pití hodně tekutin, odpočinek a odstříkávání mlíčka pouze mezi prsty (pro novopečené maminky: prs se jemně uchopí do ruky a mezi ukazováčkem a palcem se jemně stiskává směrem od dvorce k bradavce jako kdybyste chtěli vytlačit zubní pastu z tubičky) Nejdříve jen kape, a 10 stiscích začně mlíčko úplně stříkat. Po 4 dnech mohu denně odstříkat až 300 ml a ten objem se denně zvyšuje o 30–50 ml. A tak je to pro nás v tomto uspěchaném světě jako malý Boží zázrak. Věřte, funguje to!!! Maličký pije moje mlíčko z lahvičky a spokojeně roste. Hodně štěstí a Božího požehnání. pá.

Ahojky! Mně tenkrát asi pomohly! Nebylo to ze dne na den, ale s pomocí homeopatik, pelíškování a elektrické odsávačky jsem kojení zachránila. Ale těžko říct, co za záchranu mohlo nejvíc. Možná taky víra, že to pomůže, protože se mi stalo, že jsem nevydojila ani kapku a po homeopatikách si Klárka mohla aspoň trošku cucnout. A na přibírání jsem na radu laktační poradkyně nasadila kaši.

In reply to by Eponina

Ahoj teta! :) Tak já tomu budu taky věřit ;) Eli nevypadá, že by nějak strádala, po kojení je celkem spokojená, ale holt nějak nepřibírá. V kolika měsících jsi zkoušela tu kaši? Dneska přišla váha, tak jednak zkusím, kolik si vypije při kojení a druhak uvidím, kolik přibrala za týden a pokud to bude bída, tak začnem se Sinlacem. Sice jsem měla v plánu začít až v 5 měsících, ale těch 14 dnů už takový rozdál není.

In reply to by Eponina

Koupila jsem váhu a zjistila, že Eliška nevypije víc jak 100 ml, i když mlíko ještě je. takže hlavní problém je asi v tom, že to pití prostě fláká. Tak jí kojím nátlakovou metodou a dokud je aspoň trošku ochotná se přisát, tak jí cpu. Výsledek je, že od středy přibrala 140 gramů :) Kojím co 2 hodiny a když vypije extra málo, tak odstříkávám + baštím ta homeopatika. A zdá se mi, že se prsa víc nalívají. Takže plán "kaše" zatím odložen :) Snad to vydrží.

27.09.2011

S měsíčním zpožděním přidávám popis porodu jako důkaz toho, že i porod může být fajn zážitek. Ráno 26.8.

Můj porod Elišky

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuji, děkuji :)
Jj, je pravda, že porod byl takové odskočení si ;) Kdyby to šlo, tak bych si klidně po těch 2 hodinách povinného odpočinku po porodu sbalila baťůžek, malou a frčela domů :///: A s dalším těhotenstvím nestraš, co bysme pak s těma dětma dělali :s:

27.07.2011

nemáte některá zkušenost (pozitivní nebo negativní) s centrem Příliv pro rodinu v Brně-Lesné? http://priliv.webnode.cz/o-nas/
Chci zkusit dát malého do té jejich miniškoličky, tak bych ocenila info o případné spokojenosti/nespokojenosti. :+^*:

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Jj, já vím, ale bohužel nejedou o prázdninách všechny pobočky. A ty co jo, tak jsou plný :( Chtěla jsem to vyzkoušet ještě teď v srpnu, jestli se bude Matýskovi ve školičce líbit ;) A od září je v plánu právě ta Maceška.

20.04.2011

Maminky,
dost se tady řeší, které potraviny, sladkosti apod. jsou pro děti vhodné, které méně a které nevhodné. Které obsahují různá éčka apod. Jen pro informaci, spousta éček nejsou jedy, jsou to třeba přirozené látky, které si běžně produkuje i naše tělo, rostlinné látky apod. Pro lepší orientaci v "éčcích" existuje stránka: http://www.chemievjidle.cz/seznam-potravin
Je tam seznam jednotlivých éček i různých potravin, včetně složení. Takže můžete nahlédnout co je zdravé, neškodné a které potraviny spíš připomínají sadu Malý chemik.

Kliknutím vložíte smajlíky:

přídatnými látkami ve výrobku. Ale my v těch různých rádoby mňamkách našeho synka kvůli jeho AE a alergii na vejce raději zatím držíme dost zkrátka.

18.02.2011

Ahoj těhule :€O: ,

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuji za držení palců - pomohlo to :) Test jsem ustála :)
Mně je asi fuk, co to bude za pohlaví - chvilku si říkám, že by byl lepší kluk, když už jednoho doma mám, tak to mám nacvičené. Za pár dní bych zase radši holku, abysme měli obojí. Takže ve finále je mi to vlastně šumák a ať to b ude co to bude, tak budu ráda :)

07.02.2011

Musím si taky trošku vylít srdíčko. Protože jsem měla v minulém těhotenství gestační diabetes, tak mě automaticky čeká ve 12.

teda,pekne hnusna sestra,asi je v prechodu a zrovna mela naval :D
no nic parkrast ji pozvracis a ji to prejde :s:
a nezkusila si mluvit o tom s dr?treba to pujde nejak vyresit
nedavno tu jedna tehulka psala ze ji dali podepsat papir ze test odmita a je to
drzim palecky :a:

In reply to by martina2105

No, ten věk by možná seděl ;) Tak já budu při :sick: dobře mířit, aby si to madam pořádně užila :///: Jak už jsem psala níž, test si bohužel odmítnout nerisknu.

No je to divné, páč vím, že moje kamarádka prostě na tenhle test nešla... čekala druhé mimčo a prostě to nechtěla podstoupit, tak tam nešla... nevím, jak je to možné, ale vím, že porodila a má zdravou holčičku. Kdyby tam byla jiná sestřička, tak by Ti to možná prominula - netuším... zkus se domluvit s MUDr. jestli je to bezpodmínečně nutné... a jinak Ti budu držet moc pěstičky, ať to ustojíš!!! :one:

In reply to by Janufa

Tam tomu bohužel velí tahle megera :( Odmítnou to mám obavu, aby oni pak neodmítli mě dál sledovat jakože jsem nespolupracující pacient. Minule jsem byla na inzulínu, takže si to nerisknu. Zkusím se nějak přes sestru "velitelku" provolat až dr. a domluvit se s ní.

31.01.2011

Ahoj holky. Plánujeme koupit domácí pekárnu a tak jsem trošku brousila po nabídkách a nějak si nemůžu vybrat. Potřebuju mašinku, která umí upéct chleba, udělat těsto, dá se v ní uvařit džem a udělat jogurt. Měla by se snadno udržovat a neměla by být poruchová. Je nějaká taková? S jakou máte dobré zkušenosti vy? Díky za rady :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

A jaké používáš droždí? Já jsem zjistila, že v receptech bývá třeba lžička sušeného na půl kila mouky a když jsem měla nějaké droždí z Tesca nebo podobné neznačkové, tak byl snad ten celý pytlík na půl kila... a když jsem dala jen tu lžičku, tak byl chleba taky takový nízký tužší...

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka