Pytris

03.01.2014

Ahoj všichni. Vím, že na toto téma, je tu již hodně příspěvků,a přesto prosím o pár zkušeností. Vybírám a přemýšlím o sušičce, ty nové jsou již s tepelným čerpadlem. Chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s novými sušičkami právě s tím čerpadlem. Zda nesráží oblečení, jestli ta spotřeba el.en. je opravdu nižší, zda neničí oblečení.( Jinak mám vyhlídnutou Gorenje D8665N – tak jen kdyby náhodou ji někdo měl taky). Díky moc za rady a zkušenosti. Mějte krásný den. :dance:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, máme sušičku s tepelným čerpadlem. Jsem s ní moc spokojená, ale musela jsem si trochu vyzkoušet, jaké prádlo na jaký program sušit - ale to chce čas a osobní zkušenost. Věci se sráží, některé malinko, některé víc - řeším to tak, že vzácné a oblíbené kousky do sušičky nedávám anebo při nákupu počítám s tím, že se trošku srazí. Neřekla bych, že se věci ničí, spíš naopak, sušička odžmolkovává, takže věci vypadají dobře. S dětmi je sušička opravdu skvělá - při nočních nehodách, při střevních chřipkách..:). Jo a co se týče spotřeby, je opravdu úsporná, už dávno neplatí, že sušička hodně žere. Např. za energii platíme v našem bytě, kde používám indukci, sušičku, myčku denně míń, než mojí rodiče, kteří mají plynový sporák, nemají myčku, zato mají obrovskou plazmovou televizi.

04.09.2013

Ahoj holky, prosím, moc ráda bych chtěla slyšet nějakou dobrou radu, jak mohu pomoct mému 3letému synovi se zvládnutím prvních dní ve školce. První den ve školce nějak dobrý, jsme se rozloučili a odešli jsme s manželem, a až prý ke konci trochu pobekával. Druhý den jsem ho vedla do školky já, to jsem musela odejít, on bečel a nechtěl, abych odešla, a prý to tam skoro celý probečel, a třetí den ho vedl manžel, strašně řval už doma, tam srdcervoucí scéna, učitelka ho držela, on kopal, všechno možné a prosil manžela, aby ho vzal domů, ať ho tam nenechává. Hned po odchodu manžela si malej vyžádala lehátko a celý to tam proležel. Když jsem pro něj přišla, našla jsem tam zhroucený dítě, v polospánku, nebo rádoby spánku. Když mě uslyšel, vyskočil a strašnej pláč. Jinak na všechny tři dny tam byl zatím od půl osmí do půl desátý. Jakože na zvykání.
Jsem z toho strašně nešťastná. Na sobě nenechávám nic znát, všechno mu vysvětluju důrazně. Přemýšlela jsem, jestli taky nebude problém u učitelek. Nic ve zlém, jen si myslím, že jsou na něj moc hodné a ještě ho víc rozlítostňují. Jako že, „ neplač, maminka přijde“ a tak podobně. Zítra si o tom s nimi zkusím promluvit. On je takový, že když něco s ním řeším, a on si postaví hlavu, tak ho nemůžu sáhodlouze přemlouvat a ťuťuňuňu. Prostě říkám, „např. koukej se zvednout a jde se. Přes to nejede vlak“. Já vím, nejsem jediná, kdo tohle řeší, ale potřebuju trochu nabít. Díky moc za každý řádek.

Kliknutím vložíte smajlíky:

vím, že to bolí, je to těžké, ale neboj zvykne si, pracuju ve školce a věř že nastane ten zlom, někdy to trvá týden, jindy dva i déle, ale nakonec si zvyknou, můj syn musel hned spát, protože jsem musela do práce a nakonec to zvládl, byli slzy a já to těžko nesla, ale chce to čas, vydrž.............už jsem psala to samé do předchozí diskuze, jinak zrovna máme holčičku co brečí a brečí a brečí celý den, maminka nám řekla, ať sjme tvrdší, ale i bez ráznosti se to dá zvládnout, potřebují porozumění a ne tvrdost, držte se určitě to brzo pomine a připrav se, že po víkendu to bude zase drsné, ale pak určitě nastane zlom

..jen ČAS... :///: nic jinýho ti neporadím.. Já měla obě děti takové, nic jinýho než čas to nevyřeší. Chodíme 2.rok, stále se mu moc nechce, ale jde a nebrblá, nejlepší ale když se jde po O, to je šťastnej.. Já byla na nervový zhroucení před tím rokem, to mi věř. Byla jsem i rozhodlá ho tam prostě přestat dávat, byla jsem s ním i u dětské psycholožky na prozkoumání :s: ta nám to jen doporučila a pak se to nějak zlomilo...tak vydrž.

Ahoj, zažili jsme si s prckem to samé a trvalo to víc jak půl roku. Radu ti asi nedám, spíš se obrnit a doufat, že si malej rychle zvykne. Každé dítě je jiné a třeba nám bylo od všech doporučováno ať při předávání tam malého prostě šoupnem a rychle pryč. Žádné dlohé loučení a podobně. No a u nás právě naopak zabralo to loučení. Vedla jsem ho tam o půl hodiny dřív a celou tu půl hodinu jsem si v šatně povídali co tam bude dělat, co budou mít k jídlu dobrého, pak ještě pomazlit a šup do třídy. Zhruba po 14 dnech už mu stačila jen pusa a bylo po breku.

Pro malého je to velká změna, najednou je v chumlu cizích dětí a lidí, tady důraznost nepomůže. Přesně jak píšeš níže, toto sám nezvládne. Potřebuje pomoc, to je pravda. Pokud můžeš, tak se domluv s učitelkou a prostě s ním ve třídě zůstaň. Řekni mu, že s ním budeš ve třídě a do hry a zábavy ho zapoj ty. Když se zapojí, tak už jenom pozoruj, ale buď na dohled, ze začátku si tě asi bude hlídat. Pak mu řekni, že jdeš na wc a odejdi ze třídy. Za chvíli se vrať a zase jenom pozoruj. Pokud bude v pohodě, tak mu řekni, že si pro něj za chvilku příjdeš a odejdi. Divím se, že ti učitelky podobné řešení nenabídly. U nás je to docela běžné, že s nově příchozími dětmi, které mají stejný problém rodiče zůstávají, aby si v jejich přítomnosti zvykly na nové prostředí a řád. Většinou stačí tři dny a je vše v pohodě. Pak se to i otočí a dítě pláče, že nechce domů ;).

In reply to by Savings

Přesně tak jsem to dělala i já a syn to zvládl dobře , nechápu jak ho muže paní učitelka nechat takhle vyplakat a nevšímat si ho, by mě utrhlo srdce kdybych byla pedagog.Přesně měla by ho nějak zaujmout, vím že je tam spousta dětí a mají práce hodně ale i tak by s adaptací měla pomoci.Domluv se a zůstávej s ním než se otrká .

17.03.2013

Ahoj holky, chci jen tak vyjádřit pocit, co mě vrtá hlavou.
Máme doma dva super chlapečky, rok a 2,5roků. Mě je 31. A nějak mi vrtá v hlavě ta holčička. Jak by to bylo jednoduché, kdybychom měli páreček. Třetí dítě bych určo nechtěla. A ani pořádně nevím, jestli to třetí dítě nyní chci. Manžel už třetí nechce. Ale nemůžu se zbavit pocitu, jestli mi ta dcera nebude chybět. …babské řeči, nákupy, ženský porozumění. Nechci se ptát, jestli byste do třetí šly, ale chtěla bych se spíše zeptat, jaké máte zkušenosti u svých manželů a vztahů k rodině – jejich maminkám a tátům? A zda máte jako tchýni a tchána rády a normálně jim půjčujete vnoučata (jestli míň nebo víc, než svým vlastním rodičům) a tak….Díky moc za každou zkušenost.

Kliknutím vložíte smajlíky:

my jsme byly doma zase 3 holky, taťka byl chudák, takový babinec doma :///: ale zase ta naše nejmladší ségra vydala za kluka. Takže v tvém případě by to klidně mohl být zase 3.kluk, takže pokud bys chtěla 3.jen kvůli holčičce, je to stejně 50:50. Já sama mám kluka i holčičku a jsem hrozně moooc ráda za ni, určitě by mi zpřízněná duše chyběla, syn (5 let) už mi zdrhá s taťkou do dílny něco kutit, tak jsem já zase s malou a jsem moc ráda, pokud bych měla 2 kluky, určitě bych ještě manžela ukecávala na 3.... ale takto jsme ted zatím spokojeni a časem se uvidí či 3. jo nebo nee

Ahoj,
tak já mám sice zatím jen jednoho kloučka, ale občas přemýšlím, jestli mi bude jedno jaké pohlaví se nám narodí jako druhé nebo ne. zatím si myslím, že by mi dva kluci nevadili. Holčička je fajn, ale podle mě záleží víc na výchově a povaze dítěte. Můj manžel má sestru a myslím si, že on má k mamce blíž, než ona. Se švagrovou si rozumím, je to fajn holka o tom žádná, ale z nějakého důvodu nemá ráda když se jí někdo příliš dotýká a obzvláště né její máma. Takže když tam přijedem, ona se s ní přivítá, ale tchýně se hrne za mnou a objímá mě. :///: Já jediná se totiž nechám... :s: Navíc švagrová je takový malý generál, takže svou mamku furt peskuje a poučuje, kdežto já si s tchýní prostě sedím u kafíčka a drbu. :s: Rozhodně jim synka neodtahávám a jejich rodiny se nestraním.
Nicméně musím přiznat, že zatím malého raději půjčuju mojí mamce. ale myslím (nebo spíš doufám), že je to tím, že je malému 5 týdnů a mně se ještě honí hormony. Proti tchýni nic nemám, ale znáte to...vlastní maminka je vlastní maminka. :///:

In reply to by olikola

no jo, máma je máma. Já to tohle všechno nemůžu vůbec posoudit, protože můj manžel maminku už nemá, ale já vím, že bych si s ní rozuměla výborně. Byla to z vyprávění superženská a my bychom si určo rozuměly.mrzí mě, že ji nemám. Ale moji rodiče jsou taky super.

nikde nemáš záruku, že se na třetí pokus holčička povede, takže já bych třetí dítě jen kvůli "pokusu o správné pohlaví" nezkoušela.

A co se týče rodinných vztahů, tak my bydlíme ve stejném městě jako naši (resp. naši bydlí ve vsi asi 7km za městem ale oba tady ve městě pracují) a manželovi rodiče bydlí cca 80km daleko. Tchán má "blbou" práci, mívá směny o víkendech, tchýně je sice v důchodu ale auto neřídí a spojení hromadnou dopravou je na dlouho, a navíc hlídá dceru svojí dcery, když ta chodí do práce. Tak tím je vlastně dané, jak často se moje děti vídají s mými rodiči a jak často s manželovými.
Povahově jsou moji i manželovi rodiče stejné typy, chlapy pohodáři a maminky pečovatelky. Dcerka má 9 měsíců, tak té je to zatím jedno, tříletý synek je z obou dědečků unešen, protože ho zapojí do své práce. Dělat věci opravdu ho zajímá víc než si na práci jen hrát, a nechají ho vyřádit se, usměrňují ho až když začne dělat lumpárny, při kterých by si mohl ublížit. Z babiček vychází líp s mou mamkou než s tchýní, moje mamka si s ním víc hraje, jen se na můj vkus zbytečně moc snaží řídit ho při hře a nerespektovat, že jeho baví hrát si jinak než mamčinu nejstarší vnučku. Navíc je na ní zvyklejší, mamka mi ho hlídala, když jsem se vrátila do práce a byl ještě malý na školku. Tchýně když přijedeme na návštěvu se víc soustředí na to, aby bylo navařeno pětichodové menu než aby vypla sporák a šla si na hodinku pohrát s dětmi. To mě na ní štve, vidí je tak málo a ani se nesnaží si jejich přítomnosti užít. Synek je z divokých vajec a moc jí nebere, právě proto, že jí "musí poslouchat" jen nějaké dvě hodiny měsíčně. A tchýně je pak taková, jak to říct, uražená, že jí neposlouchá, a má tendenci shazovat můj a manželův výchovný přístup, což si zase já mám tendenci brát osobně. V zásadě nemám nic proti tomu, aby si synka "půjčovala" stejně často jako naši, jen tam necítím takový zájem, jako ze strany našich. Ti se kolikrát i nabídnou, že si ho vezmou na víkend (většinou jedeme celá rodina, jen asi 3x u nich spal beze mě), tchýně se ani nenabídne, že ho vezme na hodinovou procházku :(

30.08.2012

Ahoj holky, potřebuju fakt poradit. Našemu malýmu je 5m. Nevim, jak se to stalo, ale při kojení vyžaduje pouze polohu v leže a já musim ležet na boku. Když chci kojit v sedě, tak řve jak blázen, propíná se a nechce se dát nakojit. Nevím, jestli zpohodlněl, ale když jsme někde na cestách, tak je to fakt problém. A v nákupnim centru si těžko lehnu na lavičku. Nebo kdekoliv jinde, když né doma. Prosim, poraďte mi. uvítám každej nápad. díky moc. p.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, tak já v leže kojila děti jen mimořádně. Většinou když jsem se třeba necítila moc dobře a potřebovala jsem si lehnout. Občas mám nízkej tlak a tak je pro mne poloha v leže nejlepší :-).
Když sedíš, tak mimčo také leží. Také leží na boku takže by mu tato poloha tak moc vadit neměla.
Je jasný že když jste venku tak je kojení v leže málo kdy možné. Nemůže v tom být třeba něco jiného?
Pokud jsi často v leže kojila, tak si děti zvyknou. Poloha v leže asi pro děti bude příjemnější než být na ruce. Nezbývá než změnit techniku a nyní kojit jen v sedě aby si malý opět navyknul.

In reply to by JaMiOn

no právě. kojila jsem často v leže, protože jsem při kojení usínala a padala mi hlava. a tak jsem si při kojení vždycky klimbla. pomohlo to. hihi. No a malej si na to kojení v leže tak zvykl, že prostě v sedě už nechce. Dneska jsem ho nechala vycukat, strašně plakal, až jsem skoro i já měla slzy, tak jsem povolila, lehla si, on začal okamžitě pít, a tak po půl minutě jsem si sedla a dokojila ho v sedě.Moc se mu to nelíbilo, ale najedl se. Ale nevím, jaký bude další kojení. Už v leže kojit nebudu.Teda zkusím to.

já bych řekla, že to přejde.. když jsem doma, kojím taky v leže, malá si kope nožkama, plácá rukama a sosá.. jakmile ji chci nakojit vsedě, tak vříská... stačí ji stříknout mlíčko do pusiny a hned jak polkne, tak se přisaje.. někdy se vzteká chviličku, jindy trochu déle, ale vždycky to zabere :a:

In reply to by Peťule..

řeknu ti to takhle. Malej už pět hodin nejdl. Jsem si řekla, že když nechce v sedě, takmá smůlu. Chci to nějak prolomit. Ve 12 hodin jde spát, tak jsem zvědavá, jestli se zlomim já a lehnu si. Ach jo, je mi ho líto. A to stříknutí mlíčka do pusinky jsem už taky zkoušela. Prostě se vzpouzí a nechce.

13.01.2012

Ahoj maminky a těhulky. Obracím se na Vás s prosbou. Našemu malému bude rok a půl. Nějakej čas to už trvá. Když se naštve, nebo když mu někdo řekne i mile, „nedělej to broučí“, tak on se jakoby zatváří, naštve nebo já nevim co a buď člověka chytne ostře za obličej, takže když jsou trochu nechtíky, tak jsou hned drápance v obličeji, nebo se přiblíží a chce kousnout. Dneska dvakrát kousnul tak tatínka, až to fakt hodně bolelo. Vždycky, když něco takového udělá, to chytání za obličej, tak když to nejde jinak, tak dostane přes ručičku. Někdy si z toho nic nedělá, někdy brečí, ale za chvilku by chytl znovu. Když dneska kousnul, tak dostal přes plínku. No asi ho to nebolelo, ale bečel hodně. Tak jsme mu vysvětlovali několikrát za sebou, že kousat se do nikoho nesmí, že se maminka s tatínkem zlobí a tak. Ale mám prostě strach, abychom něco nepokazili v té výchově. Aby ta naše výchova to ještě nezhoršovala. Jo a když nesmí kousnout do nikoho, tak třeba zlostí jde kousnout do věci, co má po ruce. A tak posledních 14 dnů se i hodně vzteká, dá se říct že to kousání a chytání se zhoršilo, nechce se oblíknout, nechce na nočník, i když na nočník chodil už úplně v pohodě. Jinak je hrozně milej, přijde, obejme nás, řekne „miluju“ a dá pusinku, chce hodně číst, a vyžaduje teda hodně pozornost při hraní. Sám si hrát moc ještě nechce. Jaké máte s tím zkušenosti? Díky moc, kdo ten román dočetl.:-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Mám doma taky kousalku a sbírku fotek s modřinama po jejích kousancích na mých rukou...ta naše ale naopak kouše ve chvílích citovýho vzrušení (radost), při mazlení jako projev lásky či co (a taky kouše víc, když jí leze nějaký zub)...takže pro mě bylo/je těžký jí vysloveně trestat, když ona se vlastně mazlila...ale zase mě třeba už schválně tahá za vlasy a tam opravdu zabírá jí to oplatit, už mě teď neškube...
jo, tenhle věk je kritickej, zkouší se prosadit, takže je třeba nepolevit a nepodporovat ve špatných návycích...neboj, pokud tělesný tresty nepřejdou do formy mlátit nepřetržitě, intenzivně a preventivně, tak nemůžeš výchovně ublížit...ublíží jinýmu dítěti, dostane přes ruce nebo zadek (ale bolet by to trochu mělo), schválně něco rozbije, dostane na zadek a maminka by chvilku měla dávat najevo, že se zlobí...s tím nočníkem bych to zatím neřešila - umí to, ale jenom to zkouší...tam bych naopak žádnej trest neuplatňovala, ale zkoušela ho pořád dávat, on se zase zklidní...držím palce :-)

VYDRŽ v otmto věku je to normální a stále vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat a ukazovat jak se to dělat má, my jsme měli problém smlácením jinýchdětí, unás v práci pracuje dětská psycholožka a říkala, vydrž do tři let, jsem myslela, ženevydržím, ale ve dvou a půl se to začlo uklidňovat, teď nám je dva a třičtvrtě a je téměř klid. Teď ti to zní asi hrozně, ale přejde to , neboj.
A říkala mi, ať honemlátím, že jaktože já můžu a on ne, že oni nechápou odplatu, snažila sjem se t vydržet, ale někdy ujely nervy a dostal. Teď už ví, že nemůže a říká budu bit, takže už rozum zapracoval.
Je to ta, že dozrává CNS a nižší nervová soustava se pere s vyšší a oni nevědí jak reagovat.
My jsme kvůli tomu přstali chodit i do mateřského centra, ale to nic neřešilo, akže jsme zase začali a hlídala jsem ho, vysvětlovala a zklidnil se, jednou měi jedna maminka dost hnusně vynadala, co z něj vychovávám za grázla, ale měla jsemtam kamarádkya podržely mě. Prostě to některé děti dělají a jiné ne, hlavně nepřehlížet, ale ukazovat co dělat, když se něocnepovede, když mám zlost...........je to opravdu náročné období.

Asi je to normální...moje druhá dcera měla kousací období šííílené.... Není nic snažšího, než ji taky grajfnout :s: A nyní můj syn praktikoval totéž na svých starších sestrách, jakmile se mu cokoli nelíbilo...chvíli mu to bylo tolerováno se zvednutým prstem "tytyty"...pak jsem zavelela...holky nedejte se! No a tak stačilo lehce stisknout zuby část jeho jáááá, joj to bylo řevu...a chlapi jsou fakt větší hysterky :s: . Dnes je mu téměř 2,5roku a stačí vidět náznak jeho kousacího manévru a zavelet "mám tě taky kousnout"? a hned se mu papulka zavírá a většinou se i vytvaruje do velice výmluvného usměvu typu "to já ne mami...já a kousat?"

u obou synů zdárně praktikuji metodu opětovného kousnutí... :D - starší hryzal jen u kojení, mladší je stejný saďour jak ten tvůj :D - dostává hysteráky ihned, jakmile mu je něco slovně zakázáno... a pak škrábe a hryže :D - neboj, přejde je to :D

12.12.2011

ahoj holky, nevíte některá, jak se dělá zjištění pohlaví dle prstýnku? tady jsem už o tom četla, a prý že to funguje. Není to nějaká blbost? a jak se to dělá? díky a pohlaďte pupíky.

Kliknutím vložíte smajlíky:

snubák na niť a nad mou dlaní manžel držel na niťi ten prstýnek,myslím,že když se hýbal do kola-holka a když jakoby křivě-kluk ;)
Mě to vyšlo:HOLKA+HOLKA+KLUK a mám je doma :one:
Manžel:HOLKA+KLUK a taky to vyšlo :w:
Tomuhle věřím,dělávalo se to již dávno a dělá do dnes ;)

za nás se kdysi dělávalo, dát snubák na vlastní dlouhý vlas a dát nad otevřenou dlaň, pokud se kýval, byl to kluk, pokud kroužil, byla to holka
ale je to dětská a holčičí blbost
my byli u kartářky, ve všem se trefila, tak jsme jí věřili...měli jsme mít druhé holčičku...ano, druhé jsem měli, ale opět kluka :s:

TAKY JSEM TO V 1. TĚHU ZKOUŠELA, VYSEL MI KLUK A MÁME HO, ALE PRSTÝNKEM TO ASI UPLNĚ NEBUDE, MYSLÍM, ŽE NENÍ ŽÁDNÁ 100% RADA JAK ZJISTIT POHLAVÍ, JEDINĚ POČKAT AŽ PO PORODU, JÁ TO BRALA JEN TAK PRO ZAJÍMAVOST :s: A KUPODIVU TO VYŠLO

ahoj, tuhle metodu jsem zkoušela když jsem byla podruhé těhotná. Nevěděla jsem ještě pohlaví. Vycházel mi kluk. Narodila se holčička :///: .

01.11.2011

ahoj holky, mám prosbu takovou mimo těhu a miminka. Tak se předem omlouvám. :-) Nemáte někdo zkušenost z kozačkama z krámu CCC, značka Lasocki? Jsou poměrně drahé, kolem 2000 a výš, a četla jsem, že tahle značka je tam nejvyšší řada a že jsou kvalitní. Jinak já mám zkušenost takovou, kdykoliv jsem si koupila boty z CCC, tak byli hezké tak týden a pak se trhli a tak. Teda to bylo hlavně u pantoflí za 150kč. Tak nevím, jestli neudělám hloupost, když si koupím kozačky za 2099Kč. Kdyby vydržely a byly kvalitní, tak do nich jdu, protože jsem hezčí nikde nenašla. Tak dík, kdo to dočetl až sem. Mějte se fajn. P.

Kliknutím vložíte smajlíky:
17.10.2011

Zdravim těhule a maminy. Chtěla jsem jen zeptat, máte zkušenost s nějakýma punčochama pro prcky, který nežmolkovatěj? A nebo alespoň né hned, po jednom nošení? Koupim punčochy, a ještě než je jdu vyprat, tak už mají žmolky. Co takhle od značky Topolino? Jsou v pohodě?Díkes moc a přeji slunečný den.

Kliknutím vložíte smajlíky:

jo jinak punčochy, který do teď nemají jeden žmolek jsem koupila v tom obchodě s punčochama, jak je v každém nákupním centru...moment, vzpomenu... calzedonia.. stály myslím kolem 80 - 120 Kč, jak které, ale byly jednobarevné, pro děti.

mně žmolkovatí ty teplejší, silnější... někdy jde poznat, když koupím punčochy levné a když si připlatím...

09.10.2011

Holky, prosim, co by jste udělaly na mém místě? Byla jsem ve 12tt na prvním sreeningu, vyšel negativní, riziko 1:7000. Ale NT jsem měla 2,5. Nechaly by jste si udělat ještě tripel test v tom 16tt? Díky moc.

Kliknutím vložíte smajlíky:

nt je negativni do 3mm takze je to dle meho v poradku,
a nevim nazory na triply se hodne rozchazi,moje dr rika:skrin ve 12t je dobrovolny a platise jelikoz ho neproplaci pojistovna(u maleho sem neplatila dr mela ultr nasmlouvane v nemocnici a krev posilala zas jinam,tetka sen platila 600kc,dr si to vse dela sama)a triply ty sou kolem 16t a ty hradi pojistovna a jsou povinne.
vubec bych se timhle nezatezovala kdyz mas testy negativni.
uzivej si tehu

spíš bych si nechala udělat plodovku nebo takové vyšetření než triplly , u kterých je záchyt vad 65% ...u prvotrim. screeningu je 90%.

Ahojky, já mlěa NT 2,4 a vše je v pořádku, tripply mi nedělali ani při jednom těho. je top zbytečné, vzdyt jsou méně přesné, ten záchyt není takový , jak při prvním screeningu. Jinak sse uvádí, že NT nad 3 je zvýšené, tak bych se nebála.Navíc zkušný doktor by ti řekl, že test se bere jako celek, negativní nebo pozitivní a ne, že má někdo vyšší HCG či nízký Paap atd..držím palce:-)

měla taky negativní screening ve 12tt, ale zase vyšší HCG, tak mi řekli, že by mi to doporučovali... a beztak jsem tam zase měla vyšší to HCG, všechno ostatní dobrý včetně podrobných UZ, tak doufejme, že to bude v pořádku...

ahoj, já už mám staršího chlapečka 2.5 roku ,ale co vím tak mě dělali tripl 2x automaticky.... v hodnotách neporadím....bohužel
Terka

21.09.2011

ahoj holky, tak jsme včera absolvovali první sreening. Všechny parametry byly v pořádku, celkový výsledek byl negativní a riziko 1:7100. Ale jediné, co nevyšlo úplně nejlíp byl parametr NT. Měli jsme ho 2,5mm. Dr. nás uklidňovala, že to nemusí nic znamenat, a že příště dovyšetří lépe srdíčko. Ach jo. I tak se bojim. Holky, jak to vyšlo vám? jaké riziko a jaké NT? a vyšlo někomu stejné jako nám a bylo vše OK? díky moc.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka