betynkajanule

Holky, jdu za vámi s dotazem, zda když chceme provést dodatečný zápis otce (přítele) do rl (biologický otec v něm není! uveden), zda k tomu můžeme využití matriku tady v Praze nebo zda musíme na matriku příslušnou místu narození. Syn je narozen v Šumperku, mám informace, že matrika může být jakákoli ale raději se zeptám i vás, než budu volat zda je to pravda

Kliknutím vložíte smajlíky:

:///: :///: :///: Holky kam na dobrou bobovačku v Praze :-) za dobrým bobováním si rádi zajedeme :-) díky :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

my chodili do areálu pražské botanické zahrady do Troji... Riegráče jsou taky prudký... Třešňovka ve Vysočanech... a snad i Petřín - když před několika lety bylo hafo sněhu, tak tam jezdili i lyžovat :D

Holky moje poraďte mi prosím, kde v Praze seženu šafrán! to je snad podpultovka nebo nevím :-/ údajně by ho měli mít v Marks and Spencer ale nechci jet zbytečně naslepo. Zatím ho v kuchyni nahrazuji kurkumou, ale šafrán je šafrán. :a: :a: :a: :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Poslala jsem ti to do osobky,tady ten odkaz nejde a jinak by to možná mohli mít v nějaké bylinné lékárně,v obchodě se zdravou výživou a vím,že to měli v Makru :a:

Holky asi už mi to doma leze na mozek, ale nemohu se dopočítat, který měsíc mi přijde snížený RP , malá měla ted 5.12 devět měsíců, tak jestli mi RP přijde snížený už v lednu za prosinec nebo až v únoru za leden?? neví někdo, poradí někdo..Moc díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

pokud je dítěti 9měsíců v prosinci tak v lednu ještě dostaneš tu vyšší částku a od února tu sníženou. RP se vyplácí zpětně ;)

snížený budeš mít od ledna, takže přijde v únoru.

Staženo z mpsv.cz
u čtyřleté varianty bude nově náležet rodičovský příspěvek v základní výměře 7 600 Kč měsíčně jen do 9 měsíců věku nejmladšího dítěte a od 10. měsíce věku dítěte se rodičovský příspěvek bude vyplácet v nižší výměře 3 800 Kč měsíčně až do 4 let věku dítěte.

Holky nějaký obyčejnější tablet do 2000-2500 kč ?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Podle mě levné tablety za nic nestojí. Radši bych si priplatila. My máme Samsung galaxy TAB2 a velká spokojenost. Koupit koupila jsem si do toho 32 GB kartu. Takže filmy, hudba... není problém :one: stojí kolem 6 tisíc. Ale je to na tobě :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

není pro mě, spíš sonduju ... já jsem věrná notebooku a smartphone :-) je to spíš jen na pár aplikací, hudbu apod...

Holky jakou jinou kromě SINLAC, prý můžei ty nemléčné od Hami apod jen s vodou, má někdo zkušenosti, případně odkazy apod... Kaše je jediné co by naše malá jedna ve velkém

Kliknutím vložíte smajlíky:

Netušíte někdo , zda jde kombinovat staré a nové lego např. u vláčků? :///: :///:

Kliknutím vložíte smajlíky:

jak vláčky nevím, ale my kupujeme jak nový lego, tak hraný na aukru a vždycky všechny kostky sedí

ahoj, tak originál kostičky určitě ano. Ohledně vláčků netušim. Je otázka jestli vyrábí ještě stejné série jako máte doma...

Tak se nám konečně ten zloduch naučil na záchod }:) , přeskočili jsme nočník , a chodíme rovnou na wc na prkýnko. První dva dny dost čůrání vedle i bobek vedle a snažil se to držet do plíny, co má na spaní.Ted už si skoro pokaždé řekne, i s kakáním.

První otázka-co návštěvy kamarádek , mám vozit prkýnko sebou nebo plíny (já bych raději aby měl plíny jen na cestu dopravním prostředkem, tudíž tam kde ho nemohu hned převléct a jinak se snažit už pleny odbourat)

Druhá otázka- kdy přestali mít plenu na odpolední a noční spaní?

Kliknutím vložíte smajlíky:

To máme asi stejně staré prcky. My se taky učíme na prkýnku. ;) Nejvíce by se mi hodilo nějaké ?skládací? či ?cestovní? provedení prkýnka. Klidně nafukovací by stačilo jen tak do tašky, když někam jdeme. Např. na veřejných placených wc mají záchody, mají přebalovací pulty, ale nemají prkýnka pro prcky. No, a to si za to nechají platit, tak ksakru, proč to nemají povinně, klidně za pětikorunu další, ale ať je ta možnost....

Ahoj, přesně jak píšou holky - je to všude jinak.
Malá byla na den bez plen od 21m, ale protože byl listopad, až do jara, tedy do nějakých snad 26m měla pleny na ven a potřebovala je i na spaní. Na jaře jsem zrušila plenky na procházky a ruku v ruce s tím přišly i suché odpolední pleny (přesto ji ještě asi 2 měsíce vyžadovala a neusnula bez ní). V noci je bez plen od 27m nebo 28m.
Jinak nikdy jsem s sebou nenosila nic, ani nočník ani prkýnko. Pokud doma měli (ti, kam jsme šli) nočník, šla na něj, jinak jsem ji přidržela na záchodě. Vlastně pořád je to tak :)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Když chci prcka přidržet na velkém wc, tak si ani nekápne, natož kadit. A jak ho postavím vedle wc, tak to pustí. To u nás nejde. :€\€: :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

ahojky tak já jsem brala na navštěvy nočnik asi prvni tyden co byla malá bez plen,pak sem ji učila pěkně na záchod a přidržuju jí...já mám spiš problém s tim že se do pliny vždy vykadi při odpo. spaní,tak ji nemůžu plinu odpo sundat:-/ už je asi 2 měsíce bez plen přes den a na spaní to bude asi dlouho:-/ nemá někdo figl jak na to??:))

Holky budili by jste skoro půl roční mimi (za 16 dní ) v noci, kdyby začalo samo spát celou noc? ráno si vytáhne z prsa i co tam není, ale prostě už se v noci nebudí....jak by jste to řešili vy? odsávali by jste? já jsem si říkala, že bych to zkusila týden, jak na to budou prsa reagovat a pak bych případně odsávala...

Kliknutím vložíte smajlíky:

proc budit, kdyz spi??To by jsi byla sama proti sobe...prsa si navyknou. Holky mivaji opacnej problem, a to ze kojit v noci nechteji, ale musi a ty by jsi budila???to ani nahodou...

In reply to by Lenka1806

já to řeším jen kvůli naší váze, měli jsme v 5m jen 5450g, začínali jsme 2680g, díky al. reakci na nutros zhodila na 2500. třikrát si lokla, a byla plná. nakonec mi ji sondovali, začínali jsme v týdnu na 20m mlíka za 2 hodiny. přibíráme tech 100-150g týdně...tak zda to z tohodle důvodu nebude problém

Ne nebudit a i na odsávání bych se vyprdla... já dcerku noční kojení odnaučovala v 7-8měs. teda manžel odnaučoval :-) a potom jsme ještě přes den kojily do 17měs.

já bych určitě nebudila, jestli nemáte porblémy s přibíráním. mě starší spávala skoro celou noc (od 8do 5) už ve dvou měsících a nebudila jsem jí, jen jsem večer odsávala mléko aby byla stimulace. ale to jen do jejích 3měsíců, pak už to není potřeba, laktace je dostatečně zaběhlá. takže ty podle mě už nemusíš ani odsávat. a nebudit určitě, je zbytečný učit dítě v noci jíst pokud ono chce spát :)

Ahoj holky.Mám dotaz, přítel mě požádal o ruku. Vybrali jsme místo a datum. Ani jeden nechceme svatbu někdě na úřadě..Přítelova babička má krásnou zahradu , myslíte že by nás oddali tam a kde žádat o termín (jako jestli obecní úřad apod) poradíte?jen doufma že na náš datum místo bude :-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, zajděte si na matriku - my jsme tam byli včera a chtěli poplatek 1.000,- (za to, že chceme svatbu jinde). Žádný problém nebyl ;)

Ahoj ano jde to :) Jestli jste z vesnice, tak bych se zeptala na Obecním úřadě, tak kde se chcete brát.A pokud jsiz města, tak na Magistrátu. Přeju ať vám datum výjde:)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky