Nefertiti

18.01.2016

Ahoj maminky,

můžu vás poprosit o pomoc s velikostmi čepiček, rukaviček a bačkůrek pro nedonošená miminka?

Chtěla bych je uháčkovat pro nemocnici, ale nevím si rady s velikostí...

Pro novorozeňátka vím, ale s předčasně narozenýma miminkama nemám zkušenosti...

Předem moc děkuju za pomoc! :a: :h: 

Kliknutím vložíte smajlíky:

Jukni na mamypromamy nejdeš tam návody jak na čepičky, bačkůrky tak dárečky pro maminky, inspiraci na dárečky, měla by tam být i tabulka rozměrů. Také háčkuji pro nedonošeňátka čepičky a bačkůrky. Maminkám zase vyrábíme s dcerkou dárečky. 

27.02.2015

Ahoj holky,
mohla bych poprosit o radu...je tady nějaká účetní? Dělám si poprvé sama daňové přiznání...a nevím...
Mám tady zůstatek z roku 2013 - k tomu mám přičíst příjmy a odečíst výdaje z roku 2014 a tím budu mít celkový zůstatek z roku 2014?
Nebo se každý rok počítá jakoby od nuly? Tzn. že si sečtu jen příjmy a odečtu výdaje z roku 2014?
Asi blbá otázka, ale už jsem z toho celá divoká :00: MOC DĚKUJU ZA RADU!!!! :kiss: :k: :k:

Kliknutím vložíte smajlíky:
19.01.2014

Ahoj holky,
doporučila by jste mi některá nějakou cestovní postýlku? Poměr kvalita/cena...aby zkrátka něco vydržela :///: Moc děkuju :a: :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Máme Zopa Design a je supr, pořád se skládá a rozkládá, používáme jí doma jako ohrádku i při cestování a je bytelná. Kupovala jsem jí bez závěsného lůžka za nějakých 1200 na mallu

Máme Sally 2013 od Babypoint. Dražší, ale spokojenost veliká. Máme ji jako druhou postýlku na doma a pak na cesty. Vypadá dobře, má bohaté příslušenství a vypadá, že by mohla něco vydržet. Zatím ji používáme krátce...

01.10.2013

Ahoj mamky, prosím Vás je nějaká lhůta do kdy se má zažádat o rodičovský příspěvek? Myslím, že dříve to bylo do určitého týdne věku dítěte...Dívala jsem se teď na to, ale nic kloudného jsem nanašla :( Poradíte? :dance: Děkuju! :a: :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Pokud jsi měla mateřskou,tak o rodičák můžeš žádat 60 dní předtím,než ti vyprší mateřská. Budeš potřebovat potvrzený formulář o denním vyměřovacím základu - formulář ti dají na pracáku a zajdeš s ním na sociálku,kde ho potvrdí. A na pracáku pak vyplnit žádost o rodičovský příspěvek.

ahoj, ted řeším to samý....máš na to tři měsíce od narození dítěte, když si do tří měsíců nestihneš žádost podat, nemáš na příspěvěk nárok...takhle mi to bylo minulý týden řečeno

07.01.2013

Ahoj holky, prosím Vás, je tady některá z vás účetní, nebo delší dobu na riz.těhotenství? Potřebovala bych radu - jsem doma od 1.listopadu - do práce jsem dávala 2 lístky na peníze (doktorka mi je dala oba na jednou na konci listopadu - říkala kvůli dovoleným, co jsou ke konci roku, abych měla vše v cajku...)a teď mi volala účetní, že potřebuje co nejdřív donést lístek, že jsem doma ještě z prosince na leden...Já teda měla za to, že jí další lístek donesu zase až na konci ledna? :? Jak to tedy je? Dám jí tam tedy zítra třetí lístek, ale na konci měsíce mi přijde teprve druhá nemocenská...vždyť se to přece vyplácí zpětně...nebo ne? Už jsem z toho úplně zblbá...Předem děkuju za radu! :k:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky,
tak Bobunininka má pravdu. první měsíc odevzdáváš 2 lístky na peníze. Jeden po 21 dnech, to Ti platí zaměstnavatel a pak od 22 dne do konce měsíce druhej a ten už posílají na sociálku. Teď Ti v práci opravdu chybí lístek za prosinec, tak si pro něj stejně budeš muset,ať Ti můžou posílat penízky. Teď už budeš nosit až do konce marodění jen 1 lístek měsíčně, vždy ke konci a oni Ti ho budou posílat na socku.Taky jsem z toho byla vyděšená, ještě že mám kamošku na osobním, která se v tom vyzná a vždycky mi to všechno namelduje, jinak bych taky nevěděla. :a: :a: :a:

A ještě jedna rada, pokud dostaneš lístek na peníze napsaný ke konci měsíce třeba už v půlce měsíce (mi to takhle sestřička psala, ybch tam nemusela třeba za týden znovu), musíš ho odevzdat až nejdříve 3 dny před konce měsíce. Dříve ne, aby se účetní nedivila, proč ji neseš lístek na peníze vypsaný např 27.12. už 20.12.

Ahoj. Moc se v tom nevyznám, ale taky marodím. A nebyl ten jeden lístek, že budeš v pracovní neschopnosti déle než 20 dní (protože prvních dvacet dní platí zaměstnavatel a potom už sociálka), a ten druhý že budeš v neschopnosti i po konci listopadu? Tak teď musíš ještě dodat ten z konce prosince ...

10.12.2012

Ahoj holky,
prosím Vás...vy, které jste doma kvůli riz.těhu - kdy vám chodí nemocenská?
Děkuju :€O: :) :k:

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by Nefertiti

mě ještě za listopad vůbec nedorazila!! když jsem volala, tak mi řekli, že moje papíry mají, ale zaevidovali je až k 31.12., takže si mám příští týden zavolat, kdy mi může být vyplacena dávka za listopad a pak asi hned přijde i ta prosincová...takže mě vlastně nechali měsíc bez peněz, já nemít chlapa, tak nevím..asi bych se pásla :n:

In reply to by makanka

A víš, že mě to ani nepřekvapilo? Dělají si co chtějí a je jim úplně jedno, že nemáme ani na jídlo! Taky jsem říkala, že nemít manžela, tak malá neměla nejen žádné Vánoce, ale musely bychom se zadlužit, aby jsme měly obě alespoň co jíst! Je to prostě hnus, co se to tady v tom státě děje!! Nikdy jsem nebyla nemocná, všechno si poctivě platila a poprvé, když potřebuju pomoc tak je problém...:€[€: :€[€: :€[€:

In reply to by Nefertiti

No holky, co říct. Je to hrozný. Vůbec na nás nemyslí a jsme jim uplně jedno!! Člověk x let studuje, pak poctivě pracuje a nakonec stejně může být za chudáka, když čeká mimčo :n: Fakt mě to vytočilo, ale bohužel s tím nic neudělám. V mém obvodě je prostě moc nemocných a pani na socce evidentě doost líné :r:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka