S.Zuza

26.04.2012

AHOJ HOLKY.JSEM TU SNAD PO ROCE TAK VÁS ZDRAVÍM :-)
HOLKY PROSÍM CO MÁTE OZKOUŠENÉ NA KAŠEL (VLHKÝ) ???
MÍŠA MI MINULÝ TÝDEN ONEMOCNĚL.NEJDŘÍV MĚL SUCHÝ KAŠEL S PODEZŘENÍM NA LARINGITIDU.PO TŘECH DNECH SE MU TEN KAŠEL ZMĚNIL NA VLHKÝ A MĚL I DVA DNY TEPLOTY.DÁVÁM MU BRONCHIPRET A SINUPRET.MUCOSOLVAN NÁM NĚJAK NEZABRAL :-( TAKÉ JSEM MU KOUPILA TYMIÁNOVOU MAST Z JUSTU.ALE POŘÁD SE PROSTĚ NEMŮŽE VYKAŠLAT.NEBOLI DOSTAT TY HLENY VEN :-(
MÁTE NĚJAKÝ OSVĚDČENÝ LÉK???MÍŠOVI BUDOU TEDKO 3 ROČKY.
JO A DĚLALA JSEM MU I CIBULOVÝ SIRUP :-( TAKÉ NIC :-(
DĚKUJI MOC TA RADY :-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Zkus tymiánový sirup rozpustíš v 250ml vody 200g cukru, před varem stáhnout z plotny a nasypat do toho sáček tymiánu, seženeš ho v koření:) a necháš louhovat do vychladnutí, potom scedíš přes plátýnko nebo silonky a podávat 5-6x denně....

já mám dvouleté dítě, sinupret dávám na odhlenění, když má rýmu, když se přidá kašel, dávám ještě kalobu

08.11.2011

Holky chci dělat kadeřnici.Nemám na to školu ani kurz.Učí mě kamarádka co je kadeřnice a má svůj salon.Dají mi pak na úřadě živonostenský list když bud mít garanta??

Kliknutím vložíte smajlíky:

Kadeřnictví je řemeslná živnost, na to potřebuješ splňovat některou z těchto podmínek... jinak ti živnosťák nedají...

Abychom získali řemeslnou živnost, musíme splňovat odbornou způsobilost:

* odborné vzdělání v příslušném oboru (k tomu nepotřebujeme praxi) - viz § 21 odst. 1 Živnostenského zákona
* nebo odborné vzdělání v příbuzném oboru a k tomu rok praxe v oboru - viz § 22 odst. 1 Živnostenského zákona
* nebo jsme byli určitý počet let OSVČ nebo zaměstnanec ve vedoucí pozici a k tomu máme požadované doklady o rekvalifikaci - viz § 21 odst. 2 Živnostenského zákona
* nebo máme aspoň 6 let praxe v oboru - viz § 22 f) Živnostenského zákona
Nemáme-li potřebné vzdělání, praxi nebo odborné zkoušky pro vázanou nebo řemeslnou živnost, můžeme se pokusit najít člověka, který nám bude dělat odpovědného zástupce podle § 11 živnostenského zákona.

Odpovědný zástupce je fyzická osoba, která bude odpovídat za "řádný provoz naší živnosti a za dodržování živnostenskoprávních předpisů". Tato osoba musí se svým ustanovením do funkce souhlasit a musí být s námi ve smluvním vztahu (pracovněprávním nebo jiném). Musí se zúčastňovat provozování živnosti v "potřebném rozsahu" (který ale není blíže definovaný). Definována je ale maximální výše pokuty, kterou může odpovědný zástupce dostat - 50 tisíc Kč. Ovšem při přímém porušení povinností garantovaných odpovědným zástupcem údajně nebývá postihován tento zástupce, ale přímo držitel živnostenského listu.

In reply to by cifrspionka

a jak víš????
jsem z toho na budku.Někdo říká že nedají když nemám papír a někdo že jo ale musím mít garanta ..........................................

23.12.2010

Máte taky na Vánoce kapra???
Kdyby bylo po mém tak ho nekupuju.Je mi ho líto a mám zkažené Vánoce :-(
Ale Míša byl z něj unešenej :-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Já si dám taky radši filet a kuř.řízek :-) Kapra jí jen Tom
Míša vůbec nechtěl jít z koupelny :-)

:qu: krásné fotky,Míša je opravdu statečnej ,že dá kapříkovi pusu :) My jsme ho taky měly ve vaně a malá se ho bála i pohladit jenom ho pozorovala,no jinak příště už ho taky nechci do vany,protože mi jeho líto i když my ho nezabily a ani ho jíst nebudeme to někdo jiný :s: :a\|:

on by spíš potřeboval rybičku v akvárku,je vidět že je z ní fakt nadšený,děti byli taky unešený ale jen koukali s odstupem že máme Julinku ve vaně-každý kapr byla Julča,ted se u nás sní tak 3 řízky takže si bereme se známýma na pul ale až nám prcek odroste tak jí taky neošidím a budeme zase pořizovat Julču do vany

14.12.2010

Holky Míša byl minulý týden v ůterý na očkování na neštovice a mudr říkala že reakce je po 5-10 dnech.Míša zatím teploty neměl,ani se neosypal nic.Jen je od včerejška protivnej.Myslíte že ještě dostane teploty nebo tak???Jinak je až moc živej.Už ani nespí přes den.Je mu 18 měsíců. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, tak u nás asi tak 8. den po očkování přišly vysoké horečky, přes 39 a trvaly 3 dny. Pak se ještě celý osypal. Protivný nebyl, spíš hodně unavený z té horečky. Tak přeji ať jste hlavně bez horečky :)

Náš je protivnej pořád,těžko to přičítat priorixu :) už aby to bylo za vámi,co :) A já slyšela,že 4-14 den může být reakce.

In reply to by S.Zuza

Jééé,neblázni,tak můžeš vždycky odjet,ne?Manžel snad umí změřit teplotu kdyby něco?Já bych šla hned,jenže my ho máme zítra a manža má odpolední a hlídání není,takže zase budu dřepět doma :( Jdi a vypni na chviku,to by byla sakra náhoda,kdyby byla reakce zrovna těch pár hodin,co budeš pryč :)

08.12.2010

Kdy je přeočkování hexy a kdy poprvé priorix???
Míša měl ted 18 měsíců a už má 4 hexy a včera jsme byly na priorix.Jinde holky píšou že v 18 měsících je přeočkování hexy a v 15 měsících priorix.Jsem z toho už mimo trochu :(

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by Pytris

je to povinné očkování proti spalničkám,zarděnkám a příušnicím.když budeš chtít,můžeš si k tomu dokoupit ještě očkování proti planým neštovicím-to už je nepovinné a tudíž rodiči hrazené.Očkuje se kolem 15 měsíce rvní dávka a pak někdy kolem 21-24 měsíce tuším je přeočkování.

08.12.2010

Holky u nás tady na Moravě je docelá hustá smogová poklice.Chodíte v takovém počasí ven??Míšovi je 18 měsíců a je po očkování tak si říkám aby nebyl náchylnější k nachlazení :?

Kliknutím vložíte smajlíky:

jsme po očkování druh den. Doktror sice říkal, že klidně máme normálně chodit, ale trochu se bojím. Ne že bych nepotřebovala nakoupit, a zařídit něco ve městě, do banky atd, ale asi to o den ještě odložím, ať mám jistotu... Včera jsme také nebyly. A taky máme za sebou toho prevíta Priorixe.

ahoj, viděla jsem to v televizi. Pokud nemusíš tak ven nechoď. Malýmu pobyt v takovém hnusu nic nedá-spíš naopak

In reply to by JaMiOn

Já si taky myslím,mě samotné se venku špatně dýchá a akorát pak dojdu domů a hodinu pořád smrkám..Neřeknu,když je taková ta hezká zimu,jak svítí sluníčko a je oparvdu hezky,ale třeba dneska je smog a mlha,takže takovému počasí se akorát vyhýbám..Raději budu doma,než aby mi malá nachladla..Ikdyž chápu,že některé děti jsou hrozně travné a vycházku vyžadují,protože to pak s nimi musí být na chocholouška :00: ..Já jsem toto naštětstí utnula od miminka..

In reply to by eva.adela

moje dětičky jsou ty o kterých píšeš. Když jsou doma tak kňouraj a neví co maj dělat. Malá je ještě celkem v pohodě. Stačí když si sní sednu ke knížce nebo legu ale Ondra ten se opravdu děsně nudí. Všelijak pak lítá po bytě, dělá salta na posteli, skáče a dělá jen bordel a cokoliv řekne tak je to tónem že bych ho zbušila. No a když na malou nemám zrovna čas (vařim apod) tak knouraj oba. Je to na palici, ale ratši si vezmu prášek na hlavu a tak nějak to doma překopeme než jít ve smogu na procházku. Opravdu se hodně špatně dýchá a na dětech je vidět že jsou více unavené a tak nějak hůře raagují. Jak byl smog asi před 14dnima a já vodila Ondru do školky, tak jsme šly do školky a ze školky hned domu. Malá měla vždycky červené oči a Ondra mi říkal že se mu špatně dýchá. Nedovedu si představit být snima venku déle za účelem procházky. To by mi snad zachvilku padli přidušený :(

Ahojky,my nechodíme každý den ven..Malá (18m) mi v kočárku stejně řve,takže třeba včera jsme to tady byli jen na půl hodiny obejít pěšky,dneska nepůjdeme určitě,protože je tam fakt hnusně..Naštětsí je malá hodná a není otravná,takže ji to ani nevadí,když ven nejde..

07.12.2010

Víte chci vědět zda vstáváte co hodinu a kontrolujete teplotu nebo jak???Jako ještě než nějakou dostane( myslím jako kontrola)
Míša prospí celou noc a nechci aby se ráno probudil vařící.Začla bych zmatkovat :(

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Víš já zas přemýšlím špatně.Že mu bude hodně zle,že bude blinkat atd.Jsem z toho špatná.Nechci aby se trápil. :€\€:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Kéééž by.Uvidíme no.Co nadělám.Nic...................nějak to přežít musíme.Zvládli to jiní tak přece nejsme bačkory a zvládnem to taky ;)

Tak koukam že jsi na tom stejne jako ja :s: Nas to očkovaní ceka v lednu a jelikož je malej casto marod už ted se toho desím :bulva: Nicneme s teplotama mam zkušenost až ž..neboj v noci když se zbudíš šahneš a poznas a hlavne myslím že kdyby mel teplotu tak bude spat neklidne aspon naš male se budí když ma teplotu a haže sebou,víc než jindy.

a priorix je povinej?
nikdy jsem žádný speciál pokyny po očkování nedostala....my jenom akorát po očkování čekáme půl hodiny v čekárně

07.12.2010

Holky měli některé z vašich dětí reakci (rýmu,kašel,teploty,vyrážka,zánět spojivek)na toto očkování.Prej se může objevit 5-12 den po očkování.Doktorka mi říkala že ale zatím se s tím nesetkala.Tak bych chtěla vědět jak to je u Vás?? Děkuji :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak já co slyšela, tak zatím skoro všichni reakci měli :) takovou tu normální - teplota - a rozmrzelost až hrůza, my jsme třeba zvláštní případ, malá dostalal horečky hned druhej den po očku, ale příšerný a jednodenní, tak jsem to pak po čase konzultovala s doktorkou a ta si to u nás poznačila, že se to moc často nestává :€): No a od toho pátého dne byla protivná až na zabití asi tak 7 dní, pak už to bylo celkem v pohodě, tak se máš na co těšit, my toto očkování snášeli ze všechn nejhůř :)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka