Bára1378

10.06.2015

Holky máte někdo zkušenost s tímto hotelem?
Byli jste zde s dětmi? Díky za info.
Nebo poradíte dobré místo pro dovolenou s dětmi v Bulharsku.
Slunečné pobřeží.

Kliknutím vložíte smajlíky:
21.07.2014

ahoj holky myslíte že můžu být těhu?Užívám antikoncepci
v pátek jsem měla poslední den menses v sobotu ráno sex a v sobutu večer jsem si měla vzít první pilulku, to jsem zapoměla a vzala jsem ji někdy v neděli nad ránem. Dál jsem pokračovala v pilupkách, to by neblo nic divného,jen neustále chodím na wc a včera se mi udělalo špatně v obchodě, tím začalo moje první těhotenství a od té doby mám pocit, že jsou tu všechny těhu příznaky, tak nevím jestli jsem si to vsugerovala nebo co. Menses mám dostat příští pondělí, takže testovat je brzo, ikdyž kdyby se to povedlo hned ten 1 den po ms, tak bych byla dnes 17 dní těhu, myslíte, že je to možné nebo je to moje fantazie? Druhé jsme zatím neplánovali, tak jsem z toho překvapenáa nervozní zároveŇ , díky za názory

Kliknutím vložíte smajlíky:

nechci rejpat, ale........ co myslíš, že ti tu řeknem :s: stává se to, ale procento je dost malý... možná těhotná jsi, možná ne, osobně se přikláním k tomu, že ne, ale to vůbec nic neznamená :) hoď se do klidu, však ono to nějak dopadne, no ne? ;) :dance:

13.04.2014

Ahoj holky můžete poradit, malá bude mít 4 roky, začala mít trochu rýmu, včera večer začala trochu chraptět, tak jsem se bála, že má náběh na laringytidu ale nekašle a dnes ráno vstala a jen šeptá? Máte někdo zkušenost?

Kliknutím vložíte smajlíky:
07.03.2014

Holky které jste se vrátily po mateřské do práce,
dokládaly ste nějaký papír k daním za období kdy ste ještě v minulém roce měly rodičák? Já sem nastupovala do práce duben 2013, tak netuším zda ještě za období leden - březen něco doložit. Jiný příjem sem neměla.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Nedokládala jsem, ale z práce jsem měla potvrzení od září do prosince - v září jsem nastupovala z rodičovské do práce.

29.01.2014

Ahoj holky, můžete poradit jak je to s paragrafem na dítě?
Jestli jsem to nastudovala správně je 9 dnů a počítají se do toho i víkendy nebo ne? Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

Jen dodám, že pokud bys potřebovala zůstat s dítětem doma déle (což snad ne, ale kdyby...), je potřeba, abys šla po těch 9 dnech do práce na jeden den a pak můžeš opět nastoupit na paragraf.

10.03.2013

Ahoj holky, poradíte některá, malá má v dubnu 3 roky a mě končí rodičák, zaměstavatel mě ale zřejmě pro nadbytečnost zpět nevezme, smlouvu mám na dobu neurčitou, před mateřskou jsem zde pracovala 2 roky. Poradíte jak je to s odstupným a musím někde něco nahlásit, případně mít něco písemně abych o odstupné nepřišla? Díky.

Kliknutím vložíte smajlíky:

díky vše za rady, já si myslela , že se tam vrátím, jen se ted mění majitel, hotel se prodal a ten mi prostě není schopen nic říct, papírově to ještě nemají dořešené , nidko nic neví. Že se míním vrátit jsem jim oznámila hned jak sem se to dozvěděla na konci února s tím, že bývalý majitel mi slíbil, že mě vezme zpět, no tak uvidím jak to dopadne.

ahoj, dobré by bylo, kdybys na pár dní nastoupila do práce a až potom bys dostala výpověď. Tím by se tvá podpora v nezaměstnanosti počítala ze mzdy a ne z doby co jsi byla na RP.
Nárok na odstupné by jsi měla mít pokud skončíš na dohodou. Odstupné je dle nového systému podle odpracovaných let. Netuším na kolik odstupných platů by jsi měla nárok (jestli se počítá do odpracovaných let i doba co jsi byla na RP nebo jen doba, kdy jsi opravdu chodila do práce). Podporu ti začnou vyplácet až po vyčerpání odstupného, tzn. když dostaneš 3 odstupné platy tak až po 3 měsících -to je taky novinka..
Do práce musíš nastoupit následující (pracovní) den po dovršení 3.narozenin dítěte. Měla by jsi informovat zaměstnavatele že se do práce vracíš.
Nikam nic nehlásíš

Teoreticky bys měla mít nárok na 3 odstupné částky, to je za předpokladu, že podepíšete dohodu, kde musí být přesně dán důvod odchodu jako je ta nadbytečnost atd., když ti to tam nedá, tak nedostaneš ani Ň. Za další, v případě, že podepíšeš výpověď, tak tam už ten důvod být psán nemusí, máš aoutomaticky nárok na 3 odstupné + 2 měsíce tam musíš ještě makat (tak možno od tohoto tady někdo pojal, že máš autom. nárok na 5 platů), ale je možné, že máte nějaké vnitřní směrnice, které by nahrály na platů více, ale to v dnešní době nevěřím :( Dále bych chtěla upozornit na to, že po ukončení RD a následném odchodu z práce na dohodu, dostaneš na úřadě práce jen to jejich minimum. Takže se vyplácí nastoupit alespoň na ten týden, aby ti pracák vypočetl částků z průměrné mzdy, ale to by ti vypláceli až po uplynutí 3. měs, po které jsi tzv krytá odstupným. Takže, jestli si jsi opravdu jistá, že tě už nepotřebují, požaduj jen ty 3 odstupné+potvrzení, že jsi u nich oddělala alespoň ten týden, který ti automaticky odvede část na důch. pojištění a ty dostaneš na pracáku trošku více peněz.

Pro nadbytečnost bys měla dostat 5 platů, mě taky nechtěli, ale musela bych se o těch 5 soudit. Tak jsem přistoupila na 3. Vše jsem si zjišťovala na Úřadu Práce, sama nic nepodepisuj. Vše si vzít domů a probrat s právníkem z Úřadu práce.

22.02.2013

Ahoj holky, máte přehled kolik měsíčně utratíte za potraviny? My sme 2 dospělí a malá bude mít 3 roky a potraviny se nakupovaly z mojí ročičovské mám tu starou variantu takže 7600,-kč a už ani ta naše náklady na potraviny nepokryje, nepočítám do toho drogerku, tak by mě zajímalo jak ste na tom vy?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Utratíme asi tisíc korun týdně, takže 4 tisíce max. 5 tis.(s drogerkou) za měsíc. Jednou týdně si na oběd zajdeme nebo objednáme. A rozhodně netrpíme nouzí ani nejíme blafy. Jsme tři.

ehm ! my děláme velký nákup tak za 2000tis plus to co dojde,měsíčně tak 1000 ,hambáče,mlsky etc max 1000 a to už jo přeháním.takže tak 4tis měsíčně.. 2+mimčo+pes

Ahoj, my jsme také 3 člená rodina a měsíčně utratíme kolem 5ti až 6ti tisíc. Je určitě hodně znát, že se zdražuje :(

píšu si útraty za jídlo i ostatní věci už aso rok a půl, ještě tak před rokem, jsme projedli tak 4 tis - 4,5 tis, letos už je to 6 tis. šílené, jsme 4 osoby, děti mají 5 a 2,5 roku, je fakt, že za ten rok trochu povyrostli a trochu víc sní, ale spíš i všechno daleko víc podražilo a závěr, mateřská a manželova výplata stejná - výdaje vyšší - smutné :( a to se snažím šetřit, maso máme tak 3-4x týdně, jinak se snažím dělat omáčky, zápekat cokoliv aby nebylo masa až tolik potřeba, večeře jsou někdy teplé, někdy studené

:00:
Asi bych se nad sebou měla zamyslet. Za dva lidi 7000. To tady asi budu za blázna.. Ale je pravda, že nikde nic nedostaneme a vařím každý den a téměř každý den maso. Chlap je holt masožravec a je to na tech pěnězích dost znát. :?

28.01.2013

Holky mám dotaz, platím si životko a vždycky mi dojde v lednu papír na odpočet k daním, jelikož jsem na mateřské je mi k ničemu, ale minurý rok jsem chodila na brigády na dohodu, tudíž jsem si nějaké peníze vydělala, je možné tedy teď tento odpočet uplatnit netuším jak to vlastně je. Díky za radu

Kliknutím vložíte smajlíky:

tak pokud to byly dohody do 5000,- , tak se z nich odváděla jen srážková daň - tam nic dělat nebudeš... mohla si u těch firem podepsat "růžový" papír - Prohlášení poplatníka, čímž bys měla nárok na slevu na dani a ta by pokryla vypočtenou daň...
pokud byly dohody nad 5000,-, tak tam byla strhávána záloha na DPFO a pak můžeš zažádat o Přehled o příjmech ze závislé činnosti a pak vyplnit daňové přiznání, uplatnit slevu na dani na poplatníka, zařadit životko a případně uplatnit daňový bonus na děti a budou ti daň vracet...

Ahoj, pokud to bylo na dohodu předpokládám do 10000,-měsíčně - aby zaměstnavatel nemusel odvádět sociální a zdravotní tak si myslím, že se to na to nevztahuje, tam se odvádí jen 15% daň a nějaké nároky na nezdanitelné položky asi nejsou, ruku do ohně bych za to nedala :? , zkus se zeptat někde na finančáku, tam ti poradí

18.01.2013

holky máte s autismem některá zkušenosti? Syn mojí kamarádky 3 roky byl ted na vyšetření u psycholžky a bylo jim řečeno , že je autista, kamrádky je z toho úplně zničená. máme stejně staré děti a on byl vždycky jiný než moje malá, nemluvil, ale vždycky jsem si říkala že každé dítě je jiné, třeba je jen trochu opožděný, k doktorovi pravidelně chodili a nikdy žádný náznak a ted toto. Tak ted vůbec nevím jak se k ní chovat, co poradit, protože nikdy v mém okolí nikdo s autismem nebyl. Můžou tyto děti třeba do normální školky?Jestli máte někdo zkušenost poradte.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, mám tříletá dvojčata a jeden z kluků je autista - středně funkční a k tomu má mentální retardaci. Letos jde do speciální školky. Matyáš nemluví, nerozumí pokynům, je na plenkách, má hrůzu z nočníku a ze záchoda. Nehraje si s hračkama, dělá jenom řady, ale ty nedělá z hraček, jenom z jídla a láhví. Každej den máme po bytě řady v každým pokoji :s: Miluje otvírání a zavírání dveří, miluje knoflíky. Hodně používá periferní vidění, točí se dokola, hodně běhá, nevydrží chvilku v klidu. Mívá často záchvaty vzteku, hučí, křičí, jenom čekám, kdy u nás zazvoní sociálk :///: Měl období, kdy bouchal hlavou o zeď, až mu tekla z čela krev, musim zaťukat, teď je to trochu lepší, nedělá to už tak často. Je toho víc, kdybys měla nějaký otázky, tak se klidně zptej :) Akorát u nás to začalo po očkování priorixem. Do tý doby mluvil, byl jak klasický dítě, ale měl blbou reakci, místo vpichu mu hodně oteklo, dostal zarděnky a ještě chytl rotaviry. Druhej syn měl rotaviry taky, s tím jsem byla v nemocnici, a když jsem se vrátila, tak Matyáš mě nepoznal. Ani se na mě nepodíval, vydával už jenom takový hučení, bylo to strašný. Pak se rozjel kolotoč vyšetření a teď v červnu po týdnu v Krči mi psycholožka s psychiatričkou řekly, že Matyáš je autista

In reply to by monies

díky za příspěvek, no to muselo být pro tebe hrozné, já strašně ty rodiče, co se k tomu postaví čelem obdivuju, já nevím jestli bych to zvládla, ale člověku asi nic nezbývá. Já tu spíš jen hledám nějaké poznatky, abych případně kamarádce poradila at zkusí to nebo ono.

Ahojky! V mateřském centru u nás jsem si našla kamarádku, která má 3-letého kloučka a 1,5 holčičku. Malý byl jiný než ostatní děti. Moc nemluví, straní se dětí a bývá agresivní. Kamarádka tušila, že něco není v pořádku, protože holčička ho vývojově dohnala a v něčem i předběhla (třeba v mluvení). Na doporučení pediatričky (máme stejnou)
podstoupili různá vyšetření a potvrdili, že mají autistu. Ten "lehčí" stupeň. Dává ho do klasickéí školky, na pár dní v měsíci, ale učitelky (některé) jsou dost nepříjemné. Kamarádka se s tím smířila docela rychle (už před vyšetřením říkala, že moc dobře ví jak to dopadne). Nejhorší prý je vymýšlet různá cvičení a neustále s ním vše trénovat. Hodně totiž zapomíná. Kamerádka dokonce začala dálkově studovat pedagogiku autistických dětí. Moc jí obdivuju jak to zvládá. Je náročné pro celou rodinu.

ahoj, to je mi líto. Musí to být pro ní strašně náročné. Tedy pro celou rodinu. Ono hodně záleží na stupni autismu. TO nejspíš zjistí až dalším podrobným vyšetřením.
Jak se k ní chovat? řekla bych že stejně jako doposud. Pokud se znáte velice dobře tak sama víš, o čem a jak s ní můžeš mluvit. Poradit jí dle mého nic nemůžeš. Ať se raději s radami spoléhá na lékaře :-)

16.11.2012

Ahoj holky,

naše malá měla v říjnu 2,5 roku a nastoupila jelikož mám starou variantu mateřské na 5 dnů v měsíci do školky. Po ukončení 5ti dnů co odchodí nosím papír na sociálku, že opravdu chodí jen těch 5 dnů. Dnes sem to tedy na socku nesla a bylo mě sděleno, že od prosince se už papír nosit nemusí a děti můžou být ve školce celý měsíc. Slyšela ste o tom už některá? Že by tato změna nastala? U nás totiž ta paní na socce jednou něco řekne a podruhé je to jinak, nerada bych něco udělala špatně.

Kliknutím vložíte smajlíky:

takže taky je odpověď na mail, který sem zaslala na sociálku uhledně té docházky 2,5 letých dětí.

Dobrý den,

od 1.12.2012 se u dětí starších dvou let docházka do předškolního zařízení nesleduje. Platí i pro ty matky, které čerpají rodičovský příspěvek podle právní úpravy platné před 1.1.2012.

S pozdravem

Bohumila Čapková
vedoucí referátu nepojistných sociálních dávek I
Úřad práce České Republiky

čau, já to takhle mám. malý je 2,5 roku (teď) a v září nastoupila do MŠ na celotýdenní docházku a já do práce. no a co bylo potřeba zařídit:
měla jsem starou variantu rodičáku (tu platnou před 1.1.2012), byla na 3roky, brala jsem 7600...zašla jsem na sociálku, zrušila starý rodičák, nahlásila si nový (ten platný od 1.1. 2012, kdy je možnost, že můžeš dát dvouletý dítě neomezeně do jeslí nebo MŠ. spočítali mi, kolik už jsem na RD dostala a kolik mi bývá přerozdělit (ta nová varianta je finančně maličko nevýhodná) a teď mi posílají 5,5tis. měsíčně (od září do dubna). a já můžu zároveň neomezeně vydělávat

takže optej se na sociálce, jak to je. upřímně nevím, jak to vychází třeba u 4letých rodičáků, jestli to tam jde taky - v podstatě jde o to, kolik peněz na RD jsi už vyčerpala z teď dané částky 220tis (to je celý balík který můžeš na rodičáku dostat v průběhu, dřív vycházelo, že když jsi byla na tříletý variantě pobrala si za tu celou dobu nějakých cca 250tis)

já o žádné takové změně neslyšela, takže žiju stále v domnění, že pro starou variantu rodičáku platí stará pravidla, tj. školková docházka je i po 2. narozeninách omezená, pro novou variantu rodičáku platí nová pravidla, tj. dvouleté dítě může chodit do školky bez omezení.

Hele ja byt tebou tak zvednu telefon a najdu si jeste nejakou jinou socialku a zeptam se jinde. At zbytecne neprijdes o penize.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka