První a poslední setkání s Emičkou :-((( | Moje těhotenství.cz

První a poslední setkání s Emičkou :-(((

Obrázek uživatele Dadis

  Už nějakou dobu uvažuju, jestli to tady napsat nebo ne. Ale asi to potřebuje ven a hlavně je důležité aby jste věděly, že i takové věci se dějí a člověk s tím nic nenadělá ať chce sebevíc.
  Člověk si myslí, že když je v 37. týdnu těhotenství tak má všechny starosti o miminko za sebou a už se jen těší na to až se narodí, jaké bude a jak si ho poprvé pochová. Doma je vše připraveno a pokud s někým mluvíte tak se vás ptá kdy už to malé vykoukne na svět. Ale život dokáže být i pěkně krutý.
  2. září jsem byla na běžné prohlídce u Dr. a vše bylo v naprostém pořádku. Emička krásně prospívá a vypadá to že to bude cvalík.
  3. září mám od rána rozplánováno co musím stihnout a moc se těším na sraz s holkama z mojetěhu. Sraz byl moc fajn a já i můj přítel jsme byli absolutně šťastní. Večer jsem si řekla, že je malá nějaká líná a že se snad ani nepohla. Víme, že to tak někdy dělá a tak se těším na obvyklé kopání během noci. Bohužel marně čekám a nervozita začíná narůstat.
  4. září ráno se rozhoduju, že raději zajedu k doktorovi aby se kouknul jestli je všechno v pořádku. Přítel si myslí, že zbytečně vyšiluju, protože naše Emička je z těch línějších dětí. Říkám mu, že raději pojedu 100 krát zbytečně než jednou pozdě. Po rozhovoru se sestrou u mého gynekologa mi doporučuje jet rovnou do nemocnice. Tašku máme sbalenou, protože jsme poučení s hospitalizace před 14 dny. V autě nervozita narůstá a já mám pocit, že je něco špatně ale pořád věřím, že jen zbytečně plaším. V nemocnici mě vzali na monitor, ale nedaří se najít srdíčko miminka, říkám si že to není pravda, že je jen špatně otočená a proto to sestra nemůže najít. Pak si mě přebírá doktor a dělá mi ultrazvuk, tváří se neutrálně a já doufám, že řekne že je vše v pořádku. V tom vysloví tu větu "NA ULTRAZVUKU NENÍ SRDEČNÍ AKCE". V tu chvíli si myslím, že ten doktor není normální, že se asi zbláznil. Říká mi, že mi musejí vyvolat porod a že jestli je tu někdo se mnou. Řekla jsem, že přítel a on jestli mu to chci říct. V tu chvíli do mě vjede vztek, jak můžu říct mému miláčkovi, že je naše dceruška mrtvá!!! Nakonec mu to oznámí právě tento doktor a přítel nevěří tomu co říká a začne se vztekat proč my a začíná zoufalý pláč nás obou. Nedovedu si představit, že musím porodit své mrtvé miminko a nejraději bych na místě umřela. Co se dělo dál vám nebudu zdlouhavě popisovat už tak přes slzy nevidím na počítač. Po deváté hodině mi zavedli tabletu a o půl dvanácté jsem šla na porodní sál a se mnou i přítel. Dostala jsem epidurál a byla jsem za to moc vděčná, protože mi moc pomohl. Díky skvělým dr. Tauerové a PA Peřinové a druhé PA u které jsem bohužel nestačila zaregistrovat jméno se nám v 15:45 narodila Emička 2600 g a 46 cm a já jsem neměla ani nástřih a jen 3 povrchové stehy. Je těžké dívat se na spící nádherné miminko, když víte že se nikdy neprobudí. Nemohli jsme se na ni vynadívat, byla krásná jako andílek. Když ji odnášeli věděla jsem že si ji uchovám v srdíčku na vždy, ale že je to naposledy co ji vidím. Nebýt mého přítele a skvělého personálu nemocnice Frýdek-Místek (MUDr. Tauerová, MUDr. Kocián, MUDr. Vaněk, MUDr. Vavrečková a všem sestrám a PA) tak to vzdám. Jsem moc ráda, že jsem jela zrovna tam a že se přece jen najdou lidé kteří se umí vcítit do těžké situace druhých. Přítel, který byl celou dobu se mnou je ten nejskvělejší chlap na světě a po tom všem mě na porodním sále požádal o ruku. Celou dobu mě držel i když měl co dělat sám se sebou a dělá to doteď. Spolu to snad zvládnem i když teď je to hodně těžké a není dne kdybych se neptala proč zrovna my, ale ať brečím sebevíc ať si říkám co bych udělala jinak, nic z toho už nezměníme.
  Moc se omlouvám za tenhle román, O syndromu mrtvého plodu jsem v předtím nic neslyšela a nakonec jsem si to prožila na vlastní kůži. Holky pokud se vám něco nebude zdát jeďtě okamžitě do nemocnice, raději buďme za blbce než přijet a zjistit, že je pozdě. Všem vám přeju hodně zdravíčka a štěstíčka v životě. Važme si toho co máme, můžeme o to strašně rychle přijít.

  Komentáře

  Obrázek uživatele vendy028

  ahoj je mi moc lito co vas potkalo je to moc smutne,preji v zivote jen to nej a stesticko aby se brzo zase usmalo,jeste ze mas alespon partnera a nejsi na tu bolest sama,je smutne co se deje moje kamaradka porodila takto tri deti.Drzim palecky

  Obrázek uživatele Quartzik

  Ahojkyyy Dadis..
  je mi moc lito co se ti stalo a co jsi prozila za hruzny okanzik...normalne jsi me rozplakala a to mam uz 9 mesicu prcka a hormony se zase rozjeli jakov sestinedeli..prejeme ti s Adamkme aby se vam podarilo dalsi miminko a vy jsi ho na sale mohli pochovat s muzem tvym a zazit ty prekranse okamziky..preji ti honde stesti a more zdravi pro vas vsechny...

  Obrázek uživatele Dadis

  Už jsme měli tu možnost letos v červenci, narodila se nám Hanička.

  Obrázek uživatele Quartzik

  juchu to mam radost takpreji hodnme zdravicka do budoucna

  Obrázek uživatele Zuu

  Dadis, já pořád sleduju, jak to s vámi je a teď, když jsem si přečetla, že čekáš miminko, zase mě to rozbrečelo, ale tentokrát štěstím, že se to vše podařilo a že už brzo budete tři. Tentokrát se vše podaří, uvidíš.

  Budu na vás pořád myslet, držet pěsti a čekat, až sem dáš první fotky tvého miminka!!!

  Hodně štěstí!

  Obrázek uživatele Dadis

  Moc děkuju jsi hodná. Oba doufáme, že tentokrát nepůjdem z porodnice s prázdnou náručí.

  Obrázek uživatele madusa

  Ahojky, když to čtu mám slzy v očích. Také jsme se s manželem těšili na vytoužené miminko. Na kontrole ve 20. týdnu nám doktor řekl, že je nepatrný rozdíl v srdečních komorách a doporučil nám kardiologickou prohlídku a odběr plodové vody. Paní kardioložka nám nebyla schopná říct jak se srdíčko našeho chlapečka bude vyvíjet, nikdy se s takovou srdeční vadou nesetkala. Čekali jsme, každý týden jezdili do Brna na kontroly, já užívala prášky na podporu srdeční činnosti našeho Kubíčka a doufali v dobrý konec. Jenže srdeční komora našeho chlapečka stále rostla a srdíčko sláblo. Vzhledem k pokročilosti těhotenství se nedalo uvažovat o přerušení a asi by jsem ho ani neabsolvovala. V 30. týdnu těhotenství mi začala prosakovat plodová voda a já nastoupila do brněnské porodnice. Chtěli mi vyvolat porod, ale náš chlapeček je předběhl a narodil se přirozeně. Porod probíhal tak rychle, že manžel ani nestihl dorazit. Našeho chlapečka okamžitě převezli do dětské nemocnice a já ho poprvé viděla až po propuštění z porodnice. Bojoval o svůj život jako lev, ale bohužel po 5ti týdnech už jeho srdíčko nemohlo dál. Bylo to nejhorší období našeho života, neustále jsme si říkali proč my? Dnes jsem se s tím smířila, že je život pes a chystá nám takové zkoušky. Tato životní "nepěkná" zkušenost posílila naše manželství a prakticky do roka se nám narodila holčička, kterou by jsme neměli. Nikdy nezapomeneme na našeho andílka Kubíčka který nám teď dohlíží na tu naši treperendu. Přeji ti, aby jsi měla kolem sebe lidi kteří tě podrží. A věř, že jednou bude líp. Držím pěsti

  Obrázek uživatele Dadis

  Tohle je to nejhorší co se těhulce může stát. Člověk si pořád říká, proč zrovna my, ale pak už nemá sílu se ptát. Když jsem v prosinci objevila na testíku //, byla jsem moc šťastná a zároveň moc smutná. Teď se člověk bojí, aby to nedopadlo stejně. Ten strach prostě jen tak nevymizí. Náš andílek snad svého sourozence ohlídá a bude nad ním držet ochrannou ruku. Je mi moc líto, že jí nikdy nebudu moct dokázat, jak moc jsem ji milovala.

  Obrázek uživatele roosa

  Moc vás zdravím,
  už druhý týden bojuji s těmi samými pocity co jste prožívali v záři.
  ve 31.tt mi na ultrazvuku řekli ten samý verdikt, bylo to naprosto šílené myslela jsem, že umřu. Vůbec jsem to nechápala. Musím říct, že ty slova a bezprostřední pocit po ,,porodu,, je to nejhorší co jsem kdy zažila a už to nechci nikdy zažít. Ale jak tady čtu ty články tak si říkám, že to bohužel není vůbec ojedinělé a o to horší je, že se na to příjde pozdě. Ale díky bohu za takové partnery, které máme jsou prostě úžasní a to jakou sílu nám umí vlít do žil.
  Jen jsem se chtěla zeptat na to za jak dlouho se vám podařilo otěhotnět. Je pravda, že Kdyby se to stalo hned byli bychom s partnerem neskutečně štatní, ale na druhou stranu mám šílený strach abychom si tím nemuseli projít znovu.
  Přejí vám moc hezký den

  Obrázek uživatele Dadis

  Ahojky, tak Emička se narodila v září a 2.12. jsem na testíku našla //. Bylo to dost rychle, ani jsme to nečekali. Po porodu jsem brala aloe vera na pročištění a ještě nějaké bylinné přípravky na detoxikaci organismu. Pokud všechno dobře dopadne , tak v srpnu už budeme tři. Začali jsem se snažit až jsem měla po všech vyšetřeních z genetiky a hematologie, dřív nám to nedoporučovali. Kupodivu nám to vyšlo napoprvé.

  Obrázek uživatele roosa

  Všechny tři vás moc zdravím,
  tak teď se neskutečně těším až budu mít po všech vyšetření. Čeká mě test na trombofilii a doufám, že to bude dobré jak řekla doktorka.
  Jak už jsi psala, tak je pravda, že při druhé těhotenství budu trnout hrůzou abychom si tím nemuseli projít znovu, ale doufám, že tohle už se stát nemůže a co nevidět se i já budu mít čím chlubit.
  Moc se opatrujte a přeji hezký den

  Obrázek uživatele madusa

  Tak ať všechno dobře dopadne a vy můžete začít pracovat na miminku Pápá

  Obrázek uživatele madusa

  Ahojky, já jsem porodila Kubíčka na konci srpna 2008 měl se narodit koncem října) a dcera se narodila v říjnu 2009, takže otěhotnět se podařilo rychle. Doktro říkal abych měla aspoň dvě klasické menstruace. První po porodu přišla v listopadu a druhá - poslední byla na konci prosince, pak už jsem měla dvě čárky na testu.

  Obrázek uživatele Janicka Panda

  Nikdy na malou nezapomeneš a i když budeš mít jednou několik dalších dětí, bude i Emička součástí vašeho života nadále. Prošla jsem si něčím podobným. Na kontorle ve 22. týdnu miminku, v té době už jsme věděli, že to bude chlapeček, zjistili, že má srdíčko špatně narostlé, chyběla mu jedna srdeční komora a měl špatnou aortu. Do dvou dnů mi vyvolali porod. Šílené dva dny :r: Trvalo to 16 hodin a maličký byl z bříška pryč. Otěhotněla jsem po 3 měsících znovu a narodila se nám Natálka ve 25 týdnu. Byl to drobeček a sotva se narodila, začala bojovat o život. Dneska už má ďáblík 5 let. A druhá dcerka Karolínka příští čtvrtek oslaví první roček. Lhala bych, že to časem přebolí, to ne, ale já na malého vzpomínám jako na dar a holkám budu o bráškovi vyprávět. Zůstal součástí rodiny.

  Obrázek uživatele HanickaF15

  Přes ty slzy jsem to málem nedočetla,je to strašný...držím palečky ať to psychicky zvládněš!!!

  Obrázek uživatele Petra2807

  Celé jsem to oplakala, člověk si sále více uvědomuje, co má vlastně doma v té malé kolébce za poklad...Přeji i, aby tvé další slzičky, byly už pouze zlzama štěstí Srdce

  Obrázek uživatele 007rorysek

  je mi to moc líto, také nevidím, tohle nezvládne asi žádná z nás bez slz, jsi ale silná a máš odhodlání jít dál, máš skvělého partnera a hlavně Naději, moc Vám přeji úspěch a úsměv!!
  R.

  Obrázek uživatele muf20

  Na tohle nejde asi nic napsat, kdo neprozil, nemuze pocitit, tvou bolest, i tak preji, co nejdrive usmev na tvari, prekrasnou svatbu, mas bezva chlapa, co s tebou umi drzet.
  Ted jsem si vybavila, jak jsem jela k Mudr, kdyz malej nekopal, nastesti kopal, ale do placenty a ja to necitila.
  Je mi to uprimne lito a ikdyz te neznam, tak me to velmi dojalo a ted i ja pres slzy nevidim na monitor. Tak se drzte, mate jeden druheho.
  __________________________
  Muf a Niky

  Obrázek uživatele Edinka

  Ahoj je to hrozné co jste si prožili :\\: Muselo to být příšerné,strašně u Tvého příběhu brečím a moc Vám držím palečky a přeju moc zdravíčka a štěstíčka :k: Některé miminy si miminka neváží a zahodí ho -nebo ho udusí a vy co by jste malinkou milovali musíte takhle trpět :\\: Je to někdy na tom světě nespravedlivé.Ať se Vám daří co nejlépe Edita

  Obrázek uživatele Janinka17

  Téda tak to mě ted opravdu dostalo, to je úplně strašné!!! Nedokažu si to vůbec představit. Moc ti přeju štěstíčko a zdravíčko a tvému mimísku, co ted čekáš taky. Určitě to ted bude v pořádku :k:

  Obrázek uživatele VeronikaV86

  teda ufff :r: ty jsis musela zažít, to je šílený.
  hlavne sem to ani nevedela. moc me to mrzi ale ted cekas druhe miminko a uvidis ze vse bude v naprostem porádku.
  drz se holka, jsi velmi sliná a statecna a tvuj nyni manzel taky.
  Az mi z toho ukapla slza a ne jen jedna :^O^:

  Obrázek uživatele dasulina

  Je hrozné to co tě nebo vlastně Vás potkalo. Je mi to hrozně moc líto a přeju hodně, hodně moc štěstí na další cestě životem.
  Já měla problémy s malou od 34. týdne, ale všecko dobře skončilo, tak ať máš brzo v náručí jiné miminko i když na Emičku, už nikdy nezapomeneš.

  Obrázek uživatele lokalkaamalka

  holka je mi tě moc líto,brečím a brečím.ale neboj čas to sraví a vy budete mít další mimi.držím palečky abys to vše zvládla.

  Obrázek uživatele Lidussinka

  :r:

  Obrázek uživatele kesja

  Dadis,já se za vás modlila hned jak mě to Andělínka napsala :\/: Je mě to strašně líto,ale musíš Věřit,že to jednou přebolí a má modlidba byla at je je brzoučko dobře s novým miminkem v náručí a s celýho srdce věřím,že to tak brzy bude :j) Jsme tady všichni s tebou...

  Stránky

  Předčasný porod

  Ahojky, máte některá zkusenost s předčasným porodem. V pondělí jsem...

  Otehotneni

  Dobrý den. Mám 10dni po ovulaci, mám výtok nezapachaji, nažloutlý. Je nějaká pravděpodobnost otehotneni? Test jsem si dělala v pátek...

  Možnost oplodneni

  Dobrý den, jdu si k Vám pro radu. Snad někdo poradi. Je možné, ze by se podařilo po dlouheeem snažení. Od ovulace mám 7 den a od té doby...

  Marika

  Dobrý den jsem v 8.měsíci těhotenství .Čekám holčičku ale nemohu si jí nechat ....

  Mohu být těhotná?

  Zdravím, s přítelem jsme měli nechraneny styk a druhý den potom, mě začalo bolet v podbrisku. Stalo se to asi před 3 týdny a bolí to...

  Ahoj holky, musím se vypsat z rozčilení! Ten můj chlap praštěnej, šel včera na oslavu narozenin. Řekl, že ještě neví, jak se dostane zpátky, ale že asi půjde pěšky (je to 11 km, ale co by neudělal proto, aby mohl pít...). V noci kolem jedný mi napsal SMS, že se ještě projde a jde domů. Za 1,5 hod. mu volám, kde je a co myslíte - on se přestěhoval do jiné hospody! Že by se uráčil aspoň napsat!

  Dnes nastupuji do nemocnice a budou mi dělat revizy dělohy po zamlklém potratu. Řekli mi to v pátek a zatím si připadám jak ve špatném snu.
  Ještě mi prosím poraďte za jak dlouho je dobré jít opět do práce. Zatím se na to totiž vůbec necítím.

  ahojte holky,tak potřebuju poradit,naše Baruška (4měsíce) v noci dostala teplotku,tak jsem se jí snažila dát co nejvíce čajíčku a říkala jsem si že když do rána bude pořád teplotovat,tak jí dám asi čípeček do dupky.

  Ahoj holky,potřebuji poradit.Tchýně nás láká na hory do Itálie začátkem února,malá bude 8měsíců,zatím jen kojím.Tak nevím jestli mám jet,nebo se to na to vyprdnout a počkat až na letní dovolenou.Bojím se,aby malé nazačli růst zuby a bude to peklo.Co si myslíte a poradíte mi vy?Děkuji všem za odpovědi.:)

  Holky tak takhle vypadám 8 měsíců po porodu:Za celé těhotenství jsem přibrala 30 kg už mám dole 20kg.Zbývá mi 10 kg do původní váhy ale stačilo by mi jen 7kg a zpevnit ale vubec to nejde.taky by se mi líbilo kdyby nebylo tak popraskané

  Jo, ještě jsem si vzpomněla - kdo máte problém s citlivou pleltí u novorozence: donedávna jsme museli Elišce při přebalování umývat zadeček pod vodou, protože se po všech vlhčených ubrouscích oprudila.

  pro Vás tetičky:)

  Ahoj holky,přeji krásnou něděli.Co jezdím na to školení tak vůbec nestíhám.Domu se vracím pozdě. To školení je zajímavé a baví mne.tak ještě týden a školení bude za mnou.A šup do normálního prac.procesu.Tak dneska musím hodně stihnout.Dala jsem prádlo do pračky a ještě uvařit.Tak zatím Pápá

  Holky prosim o radu, male bude za 10 dni 7 mesicu a ma 6,80 kg a uz se mi nevejde pomalu do vajicka.Myslite ze uz bych mohla koupit normalni autosedacku nebo je jeste brzy?Vubec nevim jakou atd...mala uz sedi.Dekuji

  Ahoj holciny,
  nemuzete mi poradit kam za nakupem detske postylky...na netu...dekuji Kaca