Mamina1113

12.04.2014

Ahoj maminky!Chtěla bych poprosit o cenné rady maminek šátkařek či maminek v podobné situaci. Mám 2 děti, skoro 3 roky a 5 měsíců (7,5kg), budeme se stěhovat z bytu na chalupu kde bude starší lítat po venku a já tam těžko budu jezdit s kočárkem kvůli terénu.
Uvažuju o koupi šátku nebo nosítka abych měla volné ruce a malého mohla brát sebou ven. Myslím že tak bude spokojenější ale mám pochybnosti jestli to bude opravdu výhoda když bude v nosítku nebo šátku čelem ke mně...
Vím že každé dítě je jiné takže tohle se nedá moc plánovat a musí se zkusit co nám bude vyhovovat, jen bych vás chtěla poprosit o vaše zkušenosti, co se vám osvědčilo atd.
Vytáhnu už asi sportovní kočárek kde může ležet úplně nebo v polosedu mírném ale láká mě i to nošení.
Šátek by se nechal asi spíš použít třeba na vázání na boku aby dítě mělo trošku rozhled, fakt váhám, nechci to kupovat aby mi to pak leželo doma, znáte to.
Moc vám předem děkuju za jakoukoliv poznámku!

Kliknutím vložíte smajlíky:

pro 5 měsíční dítě bych šátek/nosítko rozhodně jako výhodu viděla, ty budeš mít volné ruce a prcek bude spokojený, že je u maminky. Akorát bych teda nešla do vázání na bok, akorát tě z toho budou bolet záda, 7,5 kg není zrovna málo. Pokud plánuješ nosit hodně, naučila bych se úvaz na záda.

04.03.2014

Ahoj mamky,náš syn (2,5roku,kojený do 9 měs,pak na UM do 2 let) přestal pít mléko (nechce kravské ani UM) a začal odmítat i jogurty a jiné mléčné výrobky. Vím že násilím do něj nic nenacpu tak nabízím vše průběžně - mléko,kakao,různé jogurty,puding,krupičnou kaši,sýry,tvaroh atd atd.
Jenže už tak měsíc nechce téměř nic mléčného, občas sní pár lžiček jogurtu..
Zkouším vše po dobrém, kaši dělá se mnou rád ale pak ani neochutná třeba. Nechala jsem i pár dní bez nabídky,žádná změna.
Jinak jí celkem slušně:-)
Prosím jen o zkušenosti a případné rady, co jste dělaly v podobné situaci vy ? Díky.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, neviděla bych to nějak tragicky. Nemá chuť tak mu ho nějakou dobu nedávej. Třeba si k mléčným výrobkům zase cestu najde. Syn byl kojený do 11,5 měsíců. Kvůli atop. exému mléko a mléčné výrobky do roka nesměl. Poté jsem je pomalu začala zařazovt a odmítal je. Ani UM nepil. Až v nějakých 16měsících začal UM pít. K jogurtům nikdy chuť nenašel. Dcera pila UM do 2,5 let a od té doby mléko nepozřela a bude jí za 3 měsíce 5 let. Jogurty taky nemusí. Občas si dá chleba se sýrem...
Já osobně mléko nepiju od dětství, sýr si dám jen občas a když vidim jogurt mám husí kůži :///: .

16.02.2014

Ahoj maminky budoucí i přítomné a také tatínci budete-li to číst ...
Vím,že na světě jsou větší problémy a neštěstí ve srovnání s tím, co teď trápí mě, ale potřebuju se vypsat a třeba si přečíst pár řádek od někoho kdo zažívá to samé.
Manžel je skvělý chlap, známe se dlouho, rodinu miluje a stará se, ale neshodneme se na výchově a od narození prvního syna to způsobuje hádky. Podotýkám,že jinak se dohodneme na všem v klidu a nikdy jsme nic neřešili,až s příchodem dětí - máme dvouletého a měsíčního syna.
Stručně napsáno - já mám tendenci stanovit pravidla alespoň pro základní věci (oblékání,večerní rituály atd),jinak nechávám dětem volnost a dohodneme se téměř na všem - v rámci možností s dítětem v období vzdoru:-)
Jsem ale jediný člověk co občas zakazuje, plácne přes zadek když je třeba. Tatínek povoluje, až když už mu rupnou nervy tak plácne nebo zvýší hlas. Takže když je doma táta,já jsem jako vzduch, syn si se mnou nechce ani hrát.
To je asi normální,nevadí mi to, protože když jsme doma sami, na tátu rychle zapomene.
Mně vadí,že si se synem ráno vždy vlezou k PC a nechá ho dívat na pohádky i přes hodinu místo toho aby si hráli.
Večer běhám kolem domácnosti,večeře,mimi a tak má manžel na starosti starší dítě - já bych chtěla dodržet aspoň přibližně stejný čas odchodu do vany a postele ale on nechá dítě dělat si co chce, respektive co nechce, teď má období prostě že nechce do vany, nechce spinkat atd. Takže od mého návratu z porodnice usíná místo dřívější 21h až kolem 22.30h. Ráno spí déle takže se nám hůř koordinují dopolední aktivity. Moje připomínky k tomu co se mi nelíbí už vyvolávají u manžela hněv, nelíbí se mu že mu pořád "nakazuju", ale já bych se chtěla jen domluvit v klidu na přístupu se kterým oba souhlasíme. Nerada řeším něco před dětmi. Jenže on se mnou souhlasí když se o tom bavíme a druhý den dělá to samé, takže já zase "remcám" a on se zase naštve a tak pořád dokola. Nemusím říkat že to ovlivňuje i náš osobní život, večer manžel většinou usíná u syna v ložnici,je utahaný z práce. Já spím s mimčem v obýváku a ráda bych si někdy udělala hezký večer ale nemám s kým.
Doufám že je to jen dočasný stav a náš vztah se zlepší ale teď už nevím jak mu vysvětlit jak moc mě to trápí. On vidí mě jako důvod hádek, kdybych ho nechala být tak se chová ke mně lépe. Jenže mně jeho způsob výchovy vadí - mám se na to vykašlat a nechat ho "rozmazlovat" ? Já ale asi nedokážu mlčet,je to pro mě zásadní věc a manžel mě tím tak štve,že už ztrácím chuť s ním být. Nemá bohužel pochopení ani pro moje občasné stavy kdy jsem hodně unavená po špatné noci, podrážděná, nedokáže mi pomoct a uklidnit - jen mi vyčítá že mám jít spát když mimi spí (když je starší u babičky)...jen nevím kdo nám bude vařit a uklízet..
Vím že takovéhle situace jsou normální ve všech rodinách s malými dětmi, nečekám moc souhlasné reakce, vím že jsem moc citlivá a ovlivněná hormony asi, moc řeším ALE trápí mě to a nedokážu se chovat k manželovi normálně a být veselá. Tak nevím jak z toho začarovaného kruhu ven ...Děkuju všem co dočetli až sem, omlouvám se za román!

Kliknutím vložíte smajlíky:

ten ranní pc bych teda neřešila ale to spaní rozhodně,mám 3 děti a všechny musely být max do 8 v postely.Já potřebuju mít taky někdy čas sama na sebe,Zkus to přes postel :s: ,to třeba zabere že když bude prcek chodit spát v 9 budete mít čas na sebe :dance:

irena1111

Tak co se týká toho pobytu u PC tak v tom bych problém neviděla. Jsou spolu a jak ten čas tráví to nech na nich ale pokud jde o ty večerní rituály tak chodit apát v půl jedenácté to je opravdu přehnané. Zkus to manželovi podat v souvislostech tj. když jde malý večer pozdě spát má posunutý a rozhozený celý dopolední režim. Nebo když ti to při rozhovoru odsouhlasí a pak to zase nedodrží. Zkuste si spolu sednout a napsat si harmonogram na papír. A co se týká té rqady že si máš lehnout když spí mimi tak to klidně dodržuj i za cenu že nebudeš mít naklizeno a manža nebude mít uvařeno alespoň si uvědomí že ta práce se sama prostě neudělá.

Tak můj manžel pomůže se vším, i když to není vždycky na 100% Taky mu kolikrát chci něco ohledně výchovy vysvětlit a on na mě hledí jak na mimozemšťana. Ale za dřívějším usínáním bych si stála i za cenu tiché domácnosti... hodně štěstí..

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

..je lepší říkat přímo co člověk chce a očekává a nechtít toho moc, chlapi přece jen nebudou tak důslední jako ženská a děti to přežijou ...Jen kdyby nám místo přidělávání práce a dráždění nervů spíš pomáhali!!Tak pevné nervy přeju,těší mě že v tom nejsem sama ikdyž bych to tu radši neřešila už nikdy!Díky :a:

In reply to by Mamina1113

u nás v poslední době "top" problém: manžel přebalí dcerku/posadí ji na nočník a tu použitou plínu/plný nočník nechá ležet někde na podlaze a hrozně se diví, že trvám na tom, aby se to uklidilo hned a ne až pozítří :00:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka