weunka

05.04.2012

Ahojky holky,dlouho jsem tady nepsala a potřebuju radu.V úterý jsem si vzala dva prášky na zastavení laktace a gynekolog říkal že s prsama nesmím hýbat a mít je ztáhlé.Prsa se mi nenalívají,ale v tom jednom mám hodně mlíka a hodně to tlačí,mám mega prso :00: Co s tím?Vůbec se to od úterý nezměnilo je pořád nalité.Kam to mlíko jako má zmiznout :? já to nechciiii :00:

Kliknutím vložíte smajlíky:

holky tu často psaly, že se musí něco odsát... aby to nedělalo problémy. i takto totiž lze myslím dostat zánět prsu...

16.09.2011

Ahojky, už nevím co s malou v květnu ji byli dva roky a pořád se ze spaní budí s pláčem a pak jak je napůl vzbuzená, tak pořád vymýšlí,říká že není pití ikdyž ho má,pak že to nechce nalít ze džbánku z ložnice,ale z kuchyně (usíná jen z hrníčkem a v noci moc pije) že chce přikrýt a pořád něco.I dopoledne jak spí 3hod, tak musím k ní 4krát,protože zase brečí a volá mě.A to mám doma ještě 4měs.dítě, už nevím čím to je.Včera mi došel objednaný sirup meduňka na uklidnění,už nevím co mám ještě zkusit.Dělali vám to taky děti nebo nevíte co s tím a kdy to zmizí??

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, zkoušelas nechat změřit geopatogenní zóny? děti jsou na to velmi citlivé, zvlášt ve spánku..nějakého ezoterika, nebo alespoň proutkaře, možná je postýlka na špatném místě :-(

13.09.2011

ahojky holky,kojím a padají mi vlasy.Už mě to pěkně štve,nevíte co pomůže?A aby to nestálo tolik pěněz?500už je pro mě dost

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj holky,mno tak to já nevim,ale asi jsem divná... rodila jsem v dubnu 2009,po porodu mi vlasy nepadali,začalo to až cca po šestinedělí a trvá do dneška... druhé dítko nemáme... zkoušela jsem tablety DONAHAIR,ale moc mi nepomohli...ted šamponuju a pořád nic....jsem skoro plešatá :D když si vlasy meju,jsou to trsy a při každém česání minimálně 10 vlasů vypadne... už přemýšlím,že půjdu na kožní....

ahojky ja si kupuju v DM od te jejich znacky nemecke nebo jaka to je vitaminy na vlasy se zinkem za 50,- bere se 1 denne a jsou tam 3 plata :)

Mě padaly vlasy šíleně snad po trsech , nedělala jsem s tím nic jak to samo přišlo tak to i odešlo, peníze bych asi nevyhazovala , je to normální děj po porodu, vlasy mi začaly růst nové , padání přestalo tak 8měsích po porodu, mě to jinak nevadilo mám vlasů na rozdávání , šileně husté .

nic :) a není tzo kojením,ale hormonálními změnami po porodu a těhotenství :) má to skoro každá kolem toho 5. měsíce po porodu.Přestane to samo :)

11.06.2011

Ahojky, s Klárkou neustále zažívám hysterické záchvaty.Nechápala jsem čím to je a už jsem zoufalá.Včera jsem našla článek a přesně to na ni sedí
http://www.zbynekmlcoch.cz/info/rodice_a_deti/obdobi_vzdoru_u_ditete_kd… Jak to zvládate vy???řídíte se tím co oni radí?Že se nemá dítě v dané situaci rušit a nechat dodělat to co zrovna dělá???Prostě mu dát svůj prostor?A netrestáte je za to když je to popadne?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Děkuji moc za komentáře.Ještě jsem vám chtěla napsat že to mám teď s Klárkou težší (2roky), protože mám doma měsíční miminko.Ale snažím se její rituály neměnit.Ikdyž teď to je zěžší, když po mě něco chce,třeba dolít pítí tak musí teď pořád čekat než já dokojím.
Snad už to vymizí...už jsem i přemýšlela jestli by nebylo dobré ji dát do školky ve 3 letech a ne ve 4letech.Zápisy už proběhly,ale za zeptání nic nedám.třeba se místo uvolní.Klárka je totiž ve svém živlu když může být s dětma.Dneska jsme byli na zmrzlině a byli tam s výletem děti.Ta se k nim hnedpřidala a půl hoďky sněma vydržela sedět a breptat s něma.Ona se doma nudí a proto kolikrát vymýšlí kraviny.Snažím si s ní hrát když mám chvíli čas, ale hodněkrát mě odmítne a řekne nechci.Pak mě to mrzí.Jinak dneska se to obešlo bez vzteku.Zkusila jsem to podle toho článku.Nechala jsem ji víc prostoru.Třeba se zastavila na schodišti a chodila sem a tam.Normálně bych řekla jdeme musíme nakoupit, ale teď jsem ji nechala ať se vyblbne a sama se rozhodla kdy jít a byl klid.

In reply to by weunka

chtěla bych ti poděkovat za ten článek, hned jsem si ho včera přečetla a taky to sedí na naši dvouletou Barborku. Mám teď doma taky miminko, má necelé 3 měsíce. Barunka má klasickou vzdorovací fázi, na všechno má odpověď NE!!, vzteká se, lehá si na zem, kope kolem sebe...no prostě ten článek na ni sedí :-) Já se snažím to řešit v klidu, ale ne vždy se to podaří. Nejhorší to je, když spěcháme :00: nebo na veřejnosti. Na miminko už přestává tolik žárlit, ze začátku mu odtrhávala pusinku od prsa, když jsem kojila, nebo plivala na zem, jakože taky blinká (já jsem vždycky komentovala, že si mimi ublinklo a ona taky musela ublinkávat :-)). Pomohlo hodně to, že jsem ji od začátku zapojovala do přebalování i koupání a malýho už pusinkuje, přikrývá ho, hladí atd..
K tomu vztekání, u nás nejvíc pomáhá zůstat v klidu a v klidu na ni mluvit, samozřejmě neuklidní se hned, častokrát musím odejít jak to ve mě pění. Vzteká se, protože chce něco dělat sama a nejde jí to, chce něco a nedokáže to říct, něco udělám a ona to chce jinak. Někdy to je fakt na pěst a přijde mi, že je pod vlivem satana }:) :!k:
S tím necháním prostoru je to fakt, ale mě u toho tečou nervy :-) Třeba 5 min úsek jdeme hodinu :-)
Dát malou do školky bych být tebou zkusila, i z toho důvodu, že si dopoledne "odpočineš" a budeš mít odpoledne víc psychických sil ;)

Poměrně hezký článek :) Náš malej tedy dospěl k této fázi trošku dříve-cca kolem toho 13-14 měsíce začal vystrkovat první růžky a kolem toho 18 měsíce už jsme to měli a máme v plné parádě :( Je pravdou,že někdy se to obejde bez záchvatu,jindy je záchvatů klidně pět za den :( Hodně dodržuju rituály,i když to není zrovna jednoduché-chodíme stejným míste na procházku (jinam ho nedostanu),před spaním vždy stejný rituál,když je nějaká změna čehokoliv,tak je rozhozený :) Prostě naše konzervativní batole :) Snažím se ho netrestat,většinou volím ignoraci,případně odchod z pokoje,jak tam taky radí :) Ono ho to dřív a lépe přejde,než když ho plesknu po zadku :) Ale neříkám,že jsem 100%,někdy mi ta ruka taky ujede :) Hodně se nám osvědčilo říkání toho,co bude následovat-jako za chvilku jdeme do krámu,jdeme domů nebo ven :) A několikrát to opakuju než to uskutečníme,aby na to nezapoměl a na myšlenku změny činnosti si zvykl :) Hodně to funguje-od té doby většinou odcházíme ze hřiště,z dětského centra či bazénu bez scén :) Takže i tuhle metodu doporučuju :)

Ahojky, období vzdoru má každé dítě, ale každé ho má jinak bouřlivé...jsou prostě děti, které to prožívají intenzivně a pak děti, který jsou tak nějak se vším smířené...žádný rodič to nemá jednoduchý, ale někteří rodiče to přeci jen mají trochu složitější. Pokud má malá záchvaty vzteku, tak si promysli, co všechno je pro tebe nezbytné a prostě to musíš udělat...např. každý den jít ven a nakoupit apod...můžeš zkusit malé vysvětlit, že teď potřebuješ jít ven a nakoupit a pak si zase ona může vybrat, co chce dělat...dítě potřebuje i svůj prostor a musí mít pocit, že taky něco může ovlivňovat a nemusí se jen podřizovat....zároveň je i důležitý, aby dítě dělalo i to, co potřebuješ ty...nejlépe vždycky zabírá tzv. výměnný obchod...teď si uklidíš hračky, najíš se a můžeš si vybrat jakou hračku chceš do postýlky na usnutí apod. Základ je taky takový, že nikdy nesmíš dítěti slíbit něco, co pak nezvládneš dodržet. Tak pevné nervy a zkuste to spolu holky "vybojovat"! :)

Já už normálně nic odbornýho nečtu. Vadí mi to pak v tom, že neposlouchám svůj instinkt, nedokážu oddělit to co cítím od toho, co se ode mě požaduje a co se furt dokola radí. S odbornýma radama mám takovou zkušenost, že jednou platí, podruhé už ne. Stejně jako všechno, co bych i vymyslela já. Ono totiž je nakonec nejlepší reagovat pokaždé jinak, podle situace, je třeba mít přesně přehled proč se vlastně začlo vztekat, co dělalo předtím, jestli je unavené, a podle všeho (tisíc okolností) se v danou chvíli zachovat. A tolik okolností vyhodnotíš jedině vlastním instinktem. Máme ho všichni, jenže jsme ho téměř pohřbili pod masou odborné literatury a rad, i nevyžádaných. A i když se nedostaví úspěch?? No a co? Však ono se dítě nakonec vztekat přestane i bez mojí reakce.
Když chvátáš, je to vždycky zkouška nervů. Ale jinak, osobní zkušenost je taková, že jsem se styděla, když se vztekal před ostatníma. Všichni akorát čumí a začnou rádoby chytračit, že kdyby to udělali kdysi oni, tak by jim táta dal (sto let do historie) a bla a bla, každý se začne montovat a tak. Dneska už vnímám jen svoje dítě a čím víc se situace na veřejnosti hrotí, tím víc jsem kupodivu klidnější a míň vnímám okolí. Jsem tak klidná, až to sama nechápu. A když to jde, malého odnesu někam do samoty a tam si promluvíme, aby nikdo nečuměl, on o samotě vždycky zkrotne.
PS: a ještě k těm odborníkům, taky jsem četla, že to vzdorování je v určitým věku tak normální, a žádoucí, protože to je součást vývoje. A když mu to zablokujeme a nenecháme ho se vztekat a prosazovat, tak prý mu zakrní nějaká část v mozku a jednou nebude mít rozvinuté to centrum pro určitou sociální dovednost. Už nevím přesně jakou. Ale jestli je to fakt nutný vývoj, přirozený, tak důležitější než vyjít z těch "soubojů" jako vítěz a autorita je určitě jednoho dne odhadnout, kdy už to není "normální" a kdy už je to náznak vadného zvyku něco si vynutit...

10.06.2011

S lehátkem jsem spokojená, teď mi v něm zrovna hajá a nohou ji houpu :) ještě že jsem vzala to do 18kg,Klárka v něm taky občas sedí.A Viktorka roste jako z vody :)

tak už máme lehátko+fotky :)
tak už máme lehátko+fotky :)
tak už máme lehátko+fotky :)
tak už máme lehátko+fotky :)
tak už máme lehátko+fotky :)

Jééé...to je Grox with me od Bright starts?? To jsme si objednali předevčírem...rozhodování bylo těžké, ale vyšlo nám jako nejlepší..už je na cestě, moc se na něj těším. ;-)

In reply to by weunka

Koukám, překlep... :-D ale pochopila jsi mě, mělo to být Grow ;-) Jinak super, jsem ráda, že jsi spokojená, tak snad budu taky, vybírání bylo fakt těžký. Právě se mi líbilo, že je i pro větší, že pak může na tom sedět třeba u tv u večerníčka nebo tak. ;-) Tvoje princeznička je v tom moc krásná a má nádherný vlásky! :c:

07.06.2011

Pořád nevím jaké dětské lehátko-houpátko koupit.Kdyžtak mi hoďte prosím nějaký odkaz,děkuji moooooc,pokud někdo odpoví.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj Veru měla jsem na malýho vibrační od FP bylo super do doby než se mi začal naklánět zněj uplně v pul roce,pak už jsm eho měli jen na krmení a pak jsem ho prodala,ale byla jsme za něj vděčná :one:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

ahoj, my máme také toto lehátkou,malej má dva a půl a taky v něm pořád ještě posedává, můžu říct že ho má docela oblíbené a jsme rádi že jsme ho koupili :) Pa

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka