Tlapka

13.08.2013

Vím,že to tu bylo už mockrát, prosím pošlete mi odkaz, nemůžu to tady najít..

Kliknutím vložíte smajlíky:

napiš stejný název nahoru vpravo do toho políčka VYHLEDAT a vyjedou ti diskuze.Jinak my daly odrážecí kolo-super volba,kuchynku,a spoustu malování-to miluje :k:

13.08.2013

Holky zajímá mě Váš názor na sirup Imunoglukan.. Pomohl? Nepomohl? Jaké máte zkušenosti? V září jdeme do školky tak ho začnu malé asi dávat..

Kliknutím vložíte smajlíky:

imunoglukany v jakékoli formě rozhodně nemohou vyvolat virozu apd. naopak. ale musí se užívat v kuse po dobu min.2 měsíců. Dobré je taky tolik diskutované colostrum,pokud je kvalitní. Nezapomínejte ale v rámci utužování imunity i na pohyb,hodně čerstvého vzduchu a především zdravou stravu. U větších taky mírné otužování. Nemám ráda zatracování přípravků někým, kdo nezná užívání apd. Taky je třeba se dívat na obsah glukanů a vedlejších složek. Jsou i přípravky, kde je víc umělých sladidel,cukru,nebo chmenikálií.
FB - mimi stránky

imunoglukany v jakékoli formě rozhodně nemohou vyvolat virozu apd. naopak. ale musí se užívat v kuse po dobu min.2 měsíců. Dobré je taky tolik diskutované colostrum,pokud je kvalitní. Nezapomínejte ale v rámci utužování imunity i na pohyb,hodně čerstvého vzduchu a především zdravou stravu. U větších taky mírné otužování. Nemám ráda zatracování přípravků někým, kdo nezná užívání apd. Taky je třeba se dívat na obsah glukanů a vedlejších složek. Jsou i přípravky, kde je víc umělých sladidel,cukru,nebo chmenikálií. https://www.facebook.com/pages/Mimi-str%C3%A1nky/497770380299351?fref=ts

05.06.2013

Děvčata, kdo tomu rozumí, poradte prosím - 29.5 mi skončila rodičovská dovolená na téměř tříletou dcerku (již jsem vyčerpala zvolenou částku peněz), dne 24.5 jsem ale zároven nastoupila na mateřskou dovolenou (termín porodu mám 19.7). Zajímalo by mně, zda za tech pár dní co se kryjí, dostanu peníze z rodičovské i zároven z mateřské. Pokud ne, tak se vyplácí přednostně která dávka? Předem děkuji za příspěvek..

Kliknutím vložíte smajlíky:

Přesne jak je psáno níž - nemužeš pobírat obe dávky. Tys měla jit na uřad práce a nahlasit, že k 24.končíš pobiraní rodičovskeho příspevku. Až Ti bude vyplacena první mateřska (začátek června), necháš na OSSZ (sociálka) potvrdit kolik ti chodí penez a odneseš to na uřad práce. Podle toho ti vypočítají, jestli ti neco doplatí, nebo ne, nebo jestli jim dokonce budeš muset neco vracet (v případe, že to nahlasiš pozde a oni Ti vyplatí plnou výši).
Zrovna absolvuju totéž, nastupovala jsem na mateřskou o dva dny dřív než ty. :)
Stručne řečeno, za květen nedostaneš víc, než byla standardní výše tveho rodičovskeho příspevku.

můžeš pobírat pouze jednu dávku, přednost má peněžitá pomoc v mateřství, která se vyplácí za kalendářní dny, rodičák se vyplácí v měsíční výši. Pokud peněžitá pomoc v mateřství za těch pár dnů je nižší než rodičák, máš nárok na doplatek do výše rodičáku.

Mně teda celkem vyplatili 7600,-. Prostě by jsi měla dostat nejvíc, co jsi pobírala jako na rodičáku. Navíc nic nedostaneš.

In reply to by LPamela

Mě paní na sociálce řekla, že mi bude rodičák krácený, protože nejde zároveň pobírat rodičák a být na mateřské. 31.5. jsem nastoupila na mateřskou, tak za ten jeden den mi dojde mateřská a rodičák mi bude o jeden den krácený.

30.03.2013

Poradte čím posílit imunitu u tak malého dítěte.. z krve nám doktorka řekla, že má trochu sníženou imunitu.. prý je dobré přidávat do mléka každý den trochu Actimelu..co si o tom myslíte? Nebo co vy dáváte svým dětem? Děkuji za názory..

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já nasadila na radu vitaaktiv sirup od září z 21 druhů ovoce a zeleniny a 10 vitamínů,je tam i rakytník a železo a je to bez chemie. A když přece jen na něj něco leze, tak dávám ještě colostrum a od toho září byl jen 2x nachlazený,ale do 4 dnů fit a nic se mu nerozjelo. To colostrum pomůže ty viry rychle zničit :one: Minulý rok byl syn stále nemocný,to jsem o colostru ještě nevěděla.

já jsem dávala malému (2,5roku) Imunoglukan a ten byl na nic, tak mi dr. doporučila Oscilococsinum. Má ho brát 6 týdnů. Už bereme 5 týden a fakt musím zaklepat, že je klid od všeho!! Ani rýmy, ani kašel.. :one:

In reply to by Dorotka-Paja

oscillo je výborná věc,doporučují to i kapacity a odborníci,ale nechápu jak ho berete 6 týdnů?? preventivně se má brát 1 ampulka týdně a v případě začínající nemoci 3x denně jedna po 3 dny... mě to pomohlo zatím vždy!! a to jsem měla teda nemoc rozjetou jak blázen :one: ted bereme celá rodina preventivně a zatím žádná nemoc ;)

13.03.2013

Poradte mi prosím, zařizujeme pokojíček a malá bude mít postel hned vedle zdi, chtěla bych na stěnu dát něco, aby se neošoupala od povlečení a tak. Já jsem jako malá měla takové rohože na zdi, ale nevypadalo to moc pěkně. Jak to máte vy? Tapetu, dřevěnou desku? Mají něco v OBI třeba?

Kliknutím vložíte smajlíky:
Pavel (neověřeno)

K tomuto účelu se perfektně hodí obkladové panely ABITIBI...
Jsou na e-shopu nebo v OBI, Bauhaus, Hornbach... Penely jsou strukturované např. jako cihla, kámen, dřevo,... panel je sice dražší, ale o to jednodušší a levnější instalace na stěnu... Panel je tvrzený, odolný, nezničitelný, bezúdržbový... penel se nemusí lakovat,.. vše je hotové,.. jen namontovat...

Ahoj, my dali našim dětem do pokojíčku kolem zdi bambusovou rohož. Na horní stranu jsme přidělali takovou ozdobnou lištu a přišroubovali ji ke zdi. Bambus se pak netřepí a vydrží skoro věčně. Spodní stranu drží válendy připlácnuté ke zdi. Náš pokojík je celkové laděn do béžova, takže rohože tam pasují.

ahoj, můžeš tam dát kapsář a nebo rákos. Děti i my máme rákos :-). Kapsář by věčným vyndaváním věcí nejspíše brzy utrhly a tak jsme zvolili tuto variantu :-)

My máme za postelí tapetu, v dnešní době je obrovský výběr a některé se dají i vodou omývat

Včera jsem viděla u známých za jídelním stolem, který je přiražený na zeď jakoby pruh korku v metráži (je to tlusté asi 3 mm). Vypadalo to pěkně :a:

25.02.2013

Kdo se nudí prosím o radu :) Čekáme druhou holčičku, první se jmenuje Izabela a chtěla bych nějaké jméno, aby to k sobě pasovalo.. Jak se Vám líbí Beáta, Sofie? Pište nápady, děkuji..

Kliknutím vložíte smajlíky:
17.01.2013

Prosím o váš názor. Někde jsem četla, že pokud se bere Femibion 400 pravidelně každý den může podporovat chuť k jídlu a těhotná pak více přibírá. Máte zkušenost? Ptám se, protože jsem při 1, těhotenství přibrala 26 kg aniž bych nějak hodně jedla, Femibion jsem užívala každý den. Ted jsem podruhé těhotná a takový přírůstek váhy by byl šílený. Kila jsem sice shodila, ale trvalo to téměř rok. Naopak tyto vitamíny bych chtěla užívat i nadále, třeba obden, ale chtěla, jsou prý to nejlepší na trhu..

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tenhle problém měla moje sestra když byla těhotná, taky po něm docela přibrala. já nejsem jeho zastánce. sama užívám levnější vitamíny ProMimi DHA od elasti-q, od této značky mám i krém na strie a jsem spokojená. Přípravek má dokonce lepší složení než jiné dražší přípravky a obsahuje taky vitamín D, ten je důležitý na vývoj kostí. takže třeba zkus tohle..

Jedna oblíbených pověr. Je zajímavé že nikdo nepřemýšli že je to divně aby se po vitamínech přibíralo jen v těhotenství:-):-):-):-) vždyť vitamíny berou děti,dospěli i důchodci a nikdo po tom nepribira:-):-):-) brala jsem femibion poctivě obě těhotenství i dobu kojení a já i děti jsme normální:-)

To slyším teda prvně, že když se to pravidelně užívá tak se pak víc přibírá. No každopádně já mám tyto vitamíny na dva dny a už je brát nebudu pač budu začínat 7měsíc.... doted jsem přibrala 5,5kg tak snad to nepůjde moc nahoru..chutě nemám jím pořád stejně akorát za poslední měsíc jsem to nějak nevím jak dohnala s tou váhou....

12.01.2013

Holky, můžete mi prosím napsat odkaz, jak se tu kdysi řešilo, že je hrozné, když se lidi ptají co čekáte a vy řeknete např. že zase holčičku a jejich reakce je to je nám líto atd?
Chtěla bych si počíst.. Čekáme druhou holčičku, jsme štastní že je vše ok, ale kdybyste slyšeli reakci tchýně a tchána tak padnete. Začli že musíme mít ještě třetí, aby to byl kluk, že nesmí naše příjmení skončit (manžel je jediný v rodině). No prostě ani náznak radosti nebo milé slovo že je to holčička, přitom manželovi vůbec nevadí, že to nebude kluk. Byla jsem z nich tak hotová, že jsem se nezmohla na žádnou reakci, chtělo se mi brečet. Přijeli jsme k nim s dortem vysmátí a odjížděli jsme uplně vyřízení. Večer jsem vůbec nemohla spát... Jak byste vy reagovali? Já si tchánovců vážím a nechci být na ně hrubá nebo tak, ale tímto mě teda dostali..

Kliknutím vložíte smajlíky:

Vubec nic si z toho nedělej,všichni si myslí že každý si přeje mít páreček :-)
My máme taky 2 holčičky a oba z manželem jsme si tu druhou zase moc přáli,mnžel ani nechtěl kluka,a já od doby co jsme 2 miminko plánovali chtěla zase holčičku :h:
každopádně když se nám narodila a já s ní poprvé vyjela ven na procházku tak jsem potkala sousedky a ony na mě ,,jé vám už se to narodilo? a co to je? a já že holčička Sofinka :-)
a ona jé ale to nevadí hlavně že je zdravá :D třeba příště to bude kluk :-)
Nechtělo se mi jí vysvětlovat že to byla vytoužená holčička :-)
tak nesmutni 2 holčičky jsou užasné :h:

Ahoj, tak mě spíše rozčilujou řeči tipu " kdy už budete mít druhé a malej by potřeboval sourozence a bla bla bla" A to že by to chtělo holčičku se moc nemluví a když jo tak jim odpovím že ne, že chceme druhé ale rádi by jsme kluka tedy pokud to vyjde, mě popravdě holčičky moc neberou, já jsem spíš klučičí tip. Můj táta mě tak vychovával, bral mě na fotbal, hokej, čundry a tak, dodnes ráda na ně chodím :-) Dokonce ani můj šatník neobsahuje žádnou sukni :-)

My budeme mít v květnu čtvrtou holčičku, tak si to umíte představit. Když jsem to řekla mojí mámě, tak její první reakce byla "do prdele". Já i manžel, když nám to řekli, tak jsme se smáli a mě to teda nevadí vůbec, jsem už na holky zvyklá, dobře to s nima umím :-), manžel se taky netváří, že by mu to vadilo, ale samozřejmě to řeší všichni okolo, já jim řikám, že oni to snad vychovávat nebudou a ža jim to může být jedno a že mě to nevadí, na to mi tvrdí, že mi nevěří, že mi to nevadí. Sestřenka(dost namyšlená) má kluka a teď čeká holčičku, tak se řeší, že ona je ta skvělá, který se to povedlo- jako kdyby to byla její zásluha. Tyhle reakce jsou to jediný co mě štve na tom, že budu mít holčičku. Já hned po tom, co mi to řekli, šla a nakoupila jsem krásné holčičí oblečky. Jediná důležitá věc je, aby byla v pořádku a narodila se zdravá.

18.03.2012

Ahoj maminky, naše malá (1,5r.) má mírně ekzém - zejména na obličeji, paní doktorka nám doporučila jako sluneční ochranu Daylong kids, ale prý jsou dobré i jiné značky. Tak jsem se dívala, ten Daylong stojí 700 Kč! To je šílené. Poradíte mi nějaký jiný obličejový krém s UV za nějakou normálnější cenu? Co vy mažete svým dětem s atopic. ekzémem v létě? Děkuji za příspěvky.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ladival je levnější obdoba Daylongu, já mám sama ekzém a používám Garnier. Každému ekzematikovi sedí něco jiného...

Ahoj, dcera tedy není atopik, ale na radu nasi mudry jsem taky podlehla a koupila Daylong za hrozny penize a mala to nesnesla, uplne ji to vysusovalo jinak krasnou pokozku :? takze jsme na klasicke Nivee detske SPF50...,ale to nevim, jak pro atopiky... :a:

12.02.2012

Holky, malá se mi strašně osypala - na břiše, zádech prostě všude červené plošné zarudnutí s malými puchýřky. Vypadá to strašně.. Přemýšlím, z čeho by to mohlo být..jídlo jí stále furt to samé, ale od toho dne vyrážky jsem jí dala plenky Sleep and play, nikdy předtím je neměla, je to možné, že by to bylo z plenek?

Kliknutím vložíte smajlíky:

je, na heřmánek někdo reaguje alergicky...
navíc, mně je mimís pročůrával skrz naskrz, děsná kvalita od Pampers, dost jim to poškodilo značku, si myslím :s:

:s:
jojo my jsme měly totéž,malá nesnesla žádné pampers jedinně huggies s nima nebyl problém žádný

samozdrejme ze muzou vadit,ale nevim nevim prijde mi divne ze by to mela po celem tele,
kazdopadne urcite umyt,dat jine plinky,kapky fenistil a zitra dr

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka