lucy85

12.02.2014

máme v obou uších tekutinu, zhoršený sluch, stále ucpaný nos a přitom rýmu nemáme a sem tam bolení oušek (Matyášek 4,5 roku). Bylo nám řečeno, že ta nosní mandle musí ven, když chceme zachránit sluch. Budeme se objednávat do nemocnice, můžete mě někdo do toho zasvětit, co nás čeká????

Děkuji

L+M

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, my jdeme 7.3. do Modřan na odstranění plazmou. Taky jsem to hodně řešila a bála se, zjišťovala info a tou plazmou mi to přijde fakt nejlepší pro to dítě. Vůbec se to neřeže jako při standardní operaci nebo při laseru, takže to nekrvácí. Tou plazmou se to dělá jen při 60 stupních narozdíl od laseru, kde to je 6000 stupňů a pak to děti bolí, protože mají okolí popálené. Tou plazmou se ta mandlička jako vcucne dovnitř do takové trubičky, ona jí jakoby nasaje. Trvá to cca 10-15 minut a už 3. den po operaci plazmou může jít do kolektivu. Navíc, dítě ti uspí v náručí, odnesou na sál a na dospávacím pokoji jsi už zase u něj, takže dítě ani nic nezpozoruje. Po pár hodinách, když je vše ok, tak Vás pustí domů. Taky z toho mám hrozný strach, ale musíme a toto mi přijde nejšetrnější. Sice si to platíme sami, ale co bych pro něj neudělala.

šla jsem ted v prosinci s oběma dětmi. Danielka bude mít na jaře 5 a Láda měl v prosinci 3.

Ano hned na úvod musím říct, ta operace pomohla.

Pro mě ale otřesný zážitek, ještě že oni si to nepamatují.
Vědět co mě čeká, syna nedám.
Dcera to opravdu potřebovala. rovněž špatný sluch, logopedické problémy, o častých nemocech nemluvě, po operaci se jí i změnil hlas. Ale ta měla tu mandli opravdu velikou. Syn měl taky zvětšenou ale ne tolik jako dcera. Ano byl často nemocen a prý právě kvůli špatnému dýchání má problémy s držením těla, zkrácené prsní svaly. Ale myslím že to mohlo rok až 2 počkat.
Syn měl hned po operaci v oblouznění z narkozy záchvat vzteku, pral se se mnou, chtěl utikat a přitom neudržel ani hlavičku, trvalo to skoro 2h než usnul. já přišla z nemocnice celá poškrábaná a bez jedné naušnice, kterou mi strhl.
Jo a jestli ji tvůj syn má taky opravdu velikou, tak se připrav, že jak bude mizet narkoza bude ho to bolet. Dceři jsem ještě 3 dny musela dávat paralen na bolest.
Syn byl v poho velmi brzy.

Mému synovi vyndavali nosní mandli ve 3 letech. Měl dlouhotrvající rýmy a tlačila mu na ucho, takže hůř slyšel.
Ve FN Plzeň je to na 3 dny. Nástup, druhý den ráno operace (premedikace, k sálu lze doprovodit, pak jsem na něj čekala zase před sálem). Taky dost plakal, ale pak usnul a když se probudil, byl jako by mu nic nedělali. Měli to tak i ostatní děti, které jsem na odd. zaregistrovala. Odpoledne už si všichni hrály v herně. Pokud nejsou komplikace, pouští třetí den domů. Syn dostal ATB, protože měl tu mandli hodně velikou a prolezlou, ostatní byli bez medikace a za týden mohli do školky.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

taky to řešíme, ale aby měl od toho pokoj a mohl zase konečně pěkně dýchat nosem, tak na to půjdem. Jsem z toho teda celá na prášky, už jsem to i obrečela, ale když mu to pomůže a jak tady čtu, tak to snad bude vše v pohodě a doufám i bez komplikací ...

25.11.2013

maminky, topíte někdo krbem?? máte taky problém se suchým vzduchem a že vám z něho děti strašně kašlají?? potřebujeme poradit, máme koupit jen zvlhčovač vzduchu nebo čističku vzduchu?? ta nám taky pomůže od toho sucha?? chci to hlavně kvůli dětem, celou zimu jak se topí v krbu mi trpí na kašel, mokrý ručníky nepomáhají... poraďte prosím

Kliknutím vložíte smajlíky:
26.10.2013

vím, že to sem nepatří, ale ... chtěla bych synovi koupit nějakou hru, třeba i pro celou rodinu, ale vůbec nevím, co by ho bavilo a hlavně aby to pochopil, nekupovali jste už něco takového? co uspělo u vašich dětí?? karty? logické?

díky předem za rady

Kliknutím vložíte smajlíky:

našemu jsou taky 4 a hry s kostkou ho teda vubec nebaví. má rači puzzle,budu kupovat kloboučku hop a jakousi zatloukací tabulku s kladívkem,ani nevim,jak se to jmenuje,mají to ve školce. :00:

In reply to by jana a nela

jo to naše to je,sice jiný tvary ale je to vončo. taky takový plastový houbičky/kloboučky se dávaj do plastovýho "cedníku" kdybys našla odkaz :s: to mám taky nařízený. jinak obě výborný k malýmu dítěti,co dává všechno do pusy,hřebíky a malý kloboučky :00:

05.07.2013

maminky, dostala jsem od kamarádky tip, jak se zbavit těch faldíků a povyslé kůže na břiše po porodu a tak se chci ještě poradit s vámi, jestli nemáte některá zkušenosti. Prý jí pomohlo baňkování a nějaké to domácí cvičení.
Otevírám diskuzi :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Záleží na tom, jak je hodně povislá, já měla po porodu pocit, že mám klokaní kapsu, pak se to postupně zatahovalo a půl roku po porodu už to bylo celkem jakž takž ,ale i když jsem zatla břicho a seděla jsem tak tam ta kůže byla taková jakoby nahromaděná a taková papírová, po dvou letech už to bylo i hladké bříško, no věřím, že kdybych víc cvičila, tak jsem jako laňka jako dřív. no nevím zda pomůžou baňky, možná pomůžou k regeneraci té vytažené pokožky když se to nahřívá. Můžeš to zkusit, ale opravdu je potřeba cvičit po porodu šikmé svaly, aby se zpevnilo svalstvo.

06.06.2013

maminky jak je to u vás se stříháním vlásků? necháváte holčičkám dlouhé vlásky už od narození, nebo jim to stříháte, aby jim to zhoustlo? Když se podívám na celou svou rodinu, jak musíme ty naše mega husté vlasy každý měsíc stříhat a ještě prostříhávat efilačkama, abysme je neměli tak husté, tak se mi do toho nějak nechce. A jestli to má zhoustnout, tak časem samo, nebo ne?

Kliknutím vložíte smajlíky:

První dcera měla hned dlouhé, stříhala jsem pouze ofinu a to jen chvíli, cca ve 3 třídě byla ostříhaná na mikádo a dodnes mi to vyčítá:-)) hustota nemá vliv na stříhání je to v genech a u druhé to plánují stejně, ale zatím jich teda moc nemá:-))

ahoj my jsme dceru vzali strojkem na 12mm, aby jsme se zbavili miminkovských vlásků vzadu na hlavě, které se staly takovým chemlonem, který nešel ani učesat, odstávalo jí to od hlavy a vypadalo to desně a ted je kočka :-) jinak z hustotou vlasů mám stejný problém, pro kadeřnice jsem noční můra :D

In reply to by Arutha

taky jsme dcerku jak ji byl rok vzali strojkem take chmyři nešlo učesat,pak to pěkně narostlo a vlasy se spravili ale ted chodime k holičce na kratko střihat bo breči jak ma mit copek a vydrži ji pět minut :00:

03.03.2013

Od té doby, co jsem podruhé porodila (dcera teď oslaví 1 rok),tak na sobě vidím neustálej stres, nervy v kýblu, výbuchy hněvu, náladovost, ... někdy je to dobré, ale někdy mě to pěkně popadne. Už nevím co mám dělat, je to PMS?? Mám zkusit něco jako ženšen na stres nebo hořčík nebo jak se tomu ubránit?? Nechci tyto stavy :r: :r: :r:

Kliknutím vložíte smajlíky:

A jak si na tom s časem pro sebe? Máš možnost si jít třeba zacvičit, jít na kafčo s kamarádkou apod.?

In reply to by Elukiv

ne :( mám klid akorát když malá spí a Matýsek je ve školce, tak to hned začnu něco poklízet, nachystat něco k jídlu. Ještě jsem nikdy nenechala děti manželovi a nešla si sednout třeba s kamarádkou, vždy beru děti sebou, když chci nabarvit vlasy, tak k rodičům a zase s dětmi, tak honem honem, ať nemusí hlídat ty dva raubíře. Když si chci u pravit nehty, tak večer, až děti spí, nebo sedím u PC a to zase manžílek, že si ho nevšímám....

In reply to by lucy85

A proč nenecháš děti manželovi? Jsi máma na 100% i když si dovolíš jednou dvakrát týdně na hodinu nebo dvě odejít.
A věř mi, že se ti hodně uleví, když nebudeš chvilku doma a zajdeš si třeba zacvičit :-)

23.02.2013

co jste kupovali vy k jenomu roku??? Poraďte ......

Kliknutím vložíte smajlíky:
17.02.2013

omlouvám, se nepatří to sem, ale nevím, kde se zeptat. Nevíte jak se posílá balík do jiné země? Je to lepší PPL, DHL nebo poštou? Vůbec nevím jak na to, jeslti jim zavolat a oni si pro to přijeodu nebo jak to chodí a kdo je levnější, nerozumím tomu :(
Mám balík 8 kg, 120 cm dlouhý, na dobírku

poraďte prosím

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já posílala do Německa balík,měl asi 2,5 kg a platila jsem za něj snad 800,- Kč,takže docela pálka. Nevím jak to funguje přes PPL nebo podobné zásilkové služby. Na poště by k tomu měli vědět víc.

Kdybych byla na tvém místě, optala bych se sama na poště, DHL i PPL.
Jen vím, že teta nedávno posílala balík do Německa a jela kvůli tomu do Německa/máme to kousek/ hned za hranice a posílala to odtamtud, že to vyšlo levněji. Ale kolik, to ti nepovím. Hlavně se cena odvíjí od rozměrů a kg a dobírka asi též bude hrát roli v ceně.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka