luccil

12.05.2013

ahojky holky, mám takový možná hloupý dotaz. Beru antikoncepci.

Antikoncepce není na 100% spolehlivá, zvlášť pokud se někdy vynechá pilulka... :) Pokud jde o ty léky, tak taky nemusí mít výrazný vliv na těhotenství a test se ti taky nemusí zezačátku ukázat pozitivní. Když jsem v těhu krvácela, brala jsem Ascorutin, který mi dávali doktoři a taky je tam v letáčku napsáno, že se nesmí brát v těhotenství. Kdyžtak si zavolej doktorovi, jak je to s léky a jestli je nemáš radši nějak omezit, kdybys náhodou mohla být těhotná...tak hodně štěstí, ať chceš jakkoliv, ať to dopadne. :a:

In reply to by Kamila.dlouha

Já chci. Manžel by se z toho asi musel vzpamatovat, ale nakonec by měl radost. Mě se ještě nestalo co beru prášky aby mi MS vynechala 2x za sebou. ývala jsem jeden měsíc maličko, ale ten další zas hodně, takže je to divný. Ale na druhou stranu bych byla mco ráda.

12.05.2013

ahojky holky, mám takový možná hloupý dotaz. Beru antikoncepci. Minulý měsíc se nedostavila menstruace, ale občas to mívám slabé a tak jsem si myslila,, že to třeba s tim souvisí, ale pro jistotu jsem si udělala test a byl negativní a tak jsem se uklidnila. Ale ted jsem to měla dostat v pátek a jeden moment jsem si myslila, že jsem MS dostala, ale bylo to jen jediné zašpinění a dál nic. A jsem poslední asi dva týdny hrozně lítostivá, ale děsně, rozpláčou mě úplný hovadiny. Zítra si udělám další test, ale chci znát i vaše zkušenosti. Těhotenství by se mi líbilo, ale mám cukrovku a beru prášky na cukr a taky n a srdce tak nevím jak jsou vhodné, ale ty na cukr ty se prý v těhu nesmí brát. Předem děkuji za jakékoliv odpovědi

Kliknutím vložíte smajlíky:
11.10.2011

Ahoj všem. Omlouvám, se že zase otravuju, ale už jsem z toho zoufalá. antidepresiva beru už 2,5 měsíce. Závratě přetrvávají.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Nevyšetřovali, ale už se o tom zmínil Dr na pohotovosti když jsem byla snad po třetí. Hned jak půjdu ke své Dr tak se na to zeptám. Děkuju za připomenutí.

Ahoj beru antidepresiva několik let a a vim jak se cítíš...měla jsem hodně podobný stavy a mám je dodnes,motá se mi hlava přes den,hučí mi v hlavě a uších a buší mi srdce...jediný co pomáhá je psycholog...pokud ti můžu poradit,vyměn antidepresiva azajdi si k psychogovi a promluv si s nim o svých problémech...mě to moc pomohlo..

In reply to by zuzi009

Ahojky, moc děkuju za tvůj komentář. Sice jsem se vyděsila, že by mi ty stavy mohli přetrvávat :jawdrop: Ale jsem ráda, že vím, že je to normální. 8) Dnes jsem byla u Dr a ta mi změnila antidepresiva, tak uvidíme. Prý zatim nejsem ve stavu na psychiatra nebo psychologa. A poslala mě i na rtg srdce a plic. Prý se moc hlídám :00: Ale jak se nemám hlídat, když mi ještě 20. července vůbec nic nebylo a najednou mám stavy, že nechápu sama co se děje a to nemám deprese a ani nějáké stavy úzkosti, ty jsem měla jen když mě vezli na pohotovost s hypertenzí. Sama jsem z toho zatim docela zmatená. :?

Osobní zkušenost s tím lékem nemám, ale vedlejší účinky musí zmizet do 3. týdnů, jinak je třeba nasadit jiný lék. Běž k lékaři a žádej výměnu... někdy se musí zkusit třeba 5 druhů léků, než nějaký sedne. Tohle samo nepřestane.

12.09.2011

Ahoj maminky, nemáte nějákou zkušenost s bolavým zoubkem u tříletého prcka? Už dvě noci plakal, že ho bolí zoubek. Je to stolička dole.

Všem moc děkuji za odpovědi. Nakonec mi nechla kouknout do pusinky a zjistili jsme že mu lezou stoličky dole a to na obou stranách. Stoličku tam má sice asi zkaženou, ale vypadá to na ten prořezávající se zoubek. Že mě to nenapadlo hned :?

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuju. zatim neplakal. Nastartovala jsem Mundisol a v pondělí jdem k doktorce. Zubaře ti nezávidím, ale je dobrý mít zuby v pořádku a nenechávat to být, jako to dělaj někteří. Ta bolest pak nestojí za to. Já jdu s rodinkou k zubaři v pondělí a o dovolené se mi ulomil kousek zubu, tak mě čeká vrtání a už ted mám z toho hrůzu. Strašně se zubaře bojim, ale před dětma to nedávám tak znát, abych i v nich nevypěstovala fobii ze zubaře :-)

In reply to by luccil

Já k zubaři chodím pravidelně a díky mé nové zubařce jsem se i přestala bát. Jediné co mi u ní bolí je placení, není moc levná ale co se dá dělat. Sehnat dobrého zubaře kterej bere lidi je docela umění.

Přesně jak píše maminka pode mnou, nečekala bych na pravidelnou návštěvu a šla k zubařce, je zbytečný aby trpěl, zubařka si poradí a bude klid!

09.09.2011

Ahojky holky. Mám ještě jeden dotaz týkající se antidepresiv. beru je už od 2. srpna letošního roku.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

ahoj, dělali mi holterovo ekg, tento týden bych měla mít výsledky. Tak uvidíme.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tak podle holterovo ekg mám sklony k hyperkinetické cirkulaci. A z toho můžu mít i ty stavy, co jsem si teda zjistila na internetu, jeslti víte někdo víc budu ráda. Třeba v 7:40 mi naměřili srdeční frekvenci 167/min a to jsem zrovna byla na cestě do nemocnice abych jim vrátila ten přístroj. A neměla jsem pocit, že mám tak vysoký tep. Tak nevim. doufala jsem, že nic nenajdou. A i tak si myslim, že když to jsou jen sklony tak že to nic neni. Ale zeptam se dr jeslti mě pošle na to sono srdce, jak doporučoval dr na pohotovosti.

In reply to by luccil

ahoj, tomu nerozumím,ale podle mého názoru máme srdeční tep/frekvenci jinou v klidu, jinou ve stresu, jinou při běhu apod., takže je celkem logické, že ti naměřili více, když jsi šla do nemocnice /otázkou je krevní tlak, pokud ho nemáš vyšší..ale i ten já mívala jako zdravá vyšší v těhu nebo když jsem šla k dr./
pokud by měli další pochybnosti, tak ti udělají sono srdce, rozbory krve apod.
podle mě se ti mění tepová frekvence při těch stavech, což je normální, proto bereš AD
hodně sil

05.09.2011

ahojky holky. Tak dnes nosím od rána holterovo ekg. A chci se zeptat jakou s tim máte zkušenost. Já už jsem si ty diody musela přelepit. A je normální, že dyspley na krabičce je zhasnutý?

11.08.2011

Maminky, chci se zeptat, jeslti máte některá zkušenost i ze svého okolí z rakovinou děložního čípku? Ted jí zjistili mé nejlepší kamarádce. Je to pro ní hrozný.

Holky, všem moc děkuju za odpovědi, jsou velmi povzbudivé. Děkuju, moc jste mi pomohli a Alče (kamarádce) určo taky až jí to dám přečíst. Díky moc! :a:

ahoj měla jsem taky, ale jen na čípku CIN IV. odoperaovali toa ještě ten den jsem mohla domů a do dvou let otěhotněla.
Moje mamka takový štěstí neměla už má vybranej celej spodek. řikala že děti má tak ji to už tolik netrápí navíc už nemá MS což je super, prej. Ale přechod hold pro ní přišel tak o 10 let dřív. Chodí pravidelně na kontroly na mamograf na všechno a zatim tuk tuk už 5 let nikde nic nevykouklo.

In reply to by grapas

po obouch zákrocích 3 noce :jawdrop: zírám jako.Nejhorší bylo být bez dětí :devil: navíc sem nebyla zvyklá se válet a trpěla moje záda :€Ss€:
Primář mi po 3 dětech a mému věku nabídl i sterilizaci,takže sem ji podstoupila a nemusím konečně řešit antikoncepci ;) vedle mě ležela paní a taky ji vybrali celý spodek a zjistili že celou dobu ji to dělali vaječníky,ty produkovaly jakoby tu rakovinu :devil: je to hrozný co ženská musí vytrpět :devil:
Všechny se DRŽTE A AŤ UŽ MÁME KLID :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: Krásný den :a:

Naprosto chápu jak tvé kamarádce je..já jsem měla stejné nervy,z cytologie mi zjistili,že mám CIN III nechápala jsem jak to,chodila jsem pravidelně po 6 měsících na gyndu,no musela jsem podstoupit operaci,kde mi vzali část čípku a hrdla a čekalo se na histolku..tam bylo počáteční stádiumrakoviny,nezasahovalo to dál,vzali mi toho víc kde byla už zdravá tkán..dopor.vyjmutí dělohy,což jsem odmítla,byla to pouze prevence a já chtěla dítě..do dnes chodím každé 3 měsíce na cyto,kolposkopii,biochemii a hlídají mě...zatim je vše dobrý..tvá kamarádka i vy všichni budete muset být silní,věřit,že vše dobře dopadne,že postačí vyjmutí dělohy a preventivně udělat ozářky..ty se dělají vnitřně,něco jako když dělají vnitřní ultrazvuk ..držííím palce ,kamarádka se z toho dostane..jo,sice to může být kravina ale já jsem dala i na bilinky,pila jsem lapačo,působí prodinádorově,pokud je nádor,zmírnuje růst..celkově mi po tom bylo dobře..můj táta letos prodělal taky rakovinu prostaty,čekal půl roku na operaci,bral léky na potlačení a pil ty bilinky lapacho co jsem mu koupila...dostal se z toho,bez chemo,ozářek..

In reply to by Danča28

Ona má CIN mezi lll-lV a dělohu si nechá vzít celou, že už děti nechce. Ty bylinky jsou dostupné v lékárně? A kolik přibližně stojí? Hned zítra jí pro ně zaběhnu. už jsem napsala i jedné kamarádce co se dost zabývá bylinkama. Protože mě hned napadlo at zkusí všechno. Děkuju moc za radu.

02.08.2011

Ahojky všem. Prosm má některá anka zkušenosti s antidepresivy?

In reply to by Tehulka4

Děkuju moc. Mám takový hloupý dotaz. V sobotu jedem na dovču, kde se bude slavit svátek kamarádky a jejího manžela (mají v jednom týdnu), tak se chci zeptat jak je to s alkoholem? Nikdy jsem mu tedy neholdovala, ale jeslti si můžu dát třeba skleničku bílého vína? Nemáš s tím zkušenost? Já se docela bojim na ti antidepresiva pít.

In reply to by Tehulka4

Ahojky, tak jsem se zatim alkoholu nedotkla. Bojim bojim 8) . A je mi docela dobře. Děkuju. Jen občas mám nějáký ten záchvat nebo jak to nazvat, zrovna předevčírem jsem měla hypertenzi, ale už jsem na ně dostala prášky a to mám tlak v pořádku a tak jsem si dnes vyzvedla holterovo ekg, tak jsem zvědavá co mi zjistí.

04.05.2011

Prosím, je tu nějáká maminka, která chodí k pani doktorce Mrugové v Mostě středisko nad nádražím? Jsem od pana doktora Grunda a potřebuju najít nového gynekologa.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuju. Už jsem tam byla a popletla jsem dny a byl tam pan doktor a i ten je hodnej a příjemnej, takže zatim u nich zůstanu.

14.09.2010

Ahojky všem. Chci se zeptat na váš názor. Mám 15 letého syna a s druhým manželem dvouletého klučíka. Je mi skoro 35 a ráda bych ještě jedno dítě, ale manžel se bojí, že nás neuživí a že by si prý musel najít ještě tři práce (říká ironicky). Co si o tom myslíte? Já si myslím, že než bych otěhotněla a než by mimi šlo do školky a začli pořádné výdaje, tak by ten starší byl už venku ze střední nebo učiliště a živil se sám, takže by to bylo jakoby jsme měli dvě děti. Co si o tm myslíte vy? Předem moc děkuji za odpovědi a názory.

Kliknutím vložíte smajlíky:

muj nechtěl o třetím taky ani slyšet a stejně máme 4-měsíční miminko,nejstarší bude v unoru 18 a letos končí,takže pokud si najde práci tak to bude super,druhé je 13,no zatím jezdí kamionem,je to fakt záhul,ale já už s třetím nepočítala a doma jsem nic neměla,ty budeš mít prakticky všechno po tom 2-letém klučíkovi

my mame tri deti 10,4 a 7mesicu, vsechny se naplanovaly bez meho vedomi :s: treti tehu jsem zjistila tyden po tom co pritel dal vypoved a dva dny po tom co byl na pohovoru na soucasnou praci, takze vyhlidky nic moc jiste a i kdyz me to hodne sokovalo tak jsem moc rada :c: clovek si ' od huby ' lehce odtrhne kdyz pro deti neco bude chtit, ja bych chtela aby deti, pokud budou chtit, sly na univerzitu, skolne je cca3500-5000liber rocne, takze uz ted jim stradam. Zkus to manzelovi podat tak ze s novym mimi omladnete :metal: :€Ss€:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka