zzuzana

18.08.2015

Ahoj, mám doma předškoláka a tak začínám koumat aktovky :00: ...Četla jsem recenze, články a zúžila výběr na batoh (ne aktovku!) Emipo a aktovku Herlitz Midi...Máte prosím někdo s některým typem osobní zkušenost??? Nějaké vypozorované zápory, které by mi pomohly to rozseknout :) ?Děkuji!!!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Herlitz sami me predskolaka a jsou super ty aktovky nemají aninkilo a na zadech paměťovou penu.mame ji s netu vysla levněji než v obchode.

In reply to by verun2

Děkuji ;) ...Emipo má právě taky necelé kilo...Vůbec rozměrově jsou plus minus stejné - co je ale zvláštní, tak u Herlitz píšou objem 13 l a u Emipa 20 l (rozdíl jsou 4cm v jednom rozměru-tuším, že výška) :D Nejdříve jsem byla jasně pro Herlitz, ale vetší vnitřní prostor při zachování hmotnosti a vlastně i cca rozměrů mi přijde vhodnější...Proto váhám a pátrám po "chybách" a nedostatcích na jednom či druhém :)

25.07.2014

Ahoj, dnes jsem dostala nabídku, zařadit svého mladšího syna (1 rok) do studie. Týká se to vakcíny Nimenrix (nebo tak nějak), která se normálně ž očkuje. Prý se teď zjišťuje, jestli jsou potřeba 2 vakcíny nebo jen 1...Dítě sledují po dobu 5 ti let a zahrnuje to asi 6 návštěv a 5 až 6 odběrů krve (podle zařazení do skupiny). A já teď nevim, nejvíc mě na tom vadí ty odběry-chudáčka nechat píchat :O Plus je to, že by měl zmiňovanou vakcínu zdarma a za každou návštěvu 1000 KČ. Šly byste do toho?

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tak to já bohužel vůbec netuším :n: Podle mě to nejde u každého pediatra...Třeba Ti k tomu tady bude někdo schopen něco říct a nebo se poptej Vaší doktorky...Ta moje mi to nabídla, protože splňujeme věk a protože ví, že mu tuto vakcínu budeme stejně dávat... :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

To je teda komentář :00: Je vidět, že o tomto očkování víš prd. My které necháme své dítě očkovat proti meningokoku jsme matky tyranky!!! Bože co se tady ještě dozvím. Nejdřív si zjisti informace a potom piš :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

To nejsou hokusy pokusy,ani testování jako u králíků... Nejdřív si to pořádně přečti a pak povídej něco o pokusech! Je to očkování látkou,která se očkuje běžně,jen je dítěti odebírána krev a je sledováno po dobu 5 let. Kdo o tom nic neví,nechť si nejdříve něco zjistí a pak komentuje :a: :s:

18.07.2014

Holky, prosím o akutní radu. Mladší syn 1 rok, má od rána horečky 39°C, teď po 1 a čtvrt hodině po Nurofenu, mu to kleslo jen na 38,6°C . Namazala jsem mu plosky nožiček tvarohem, dala do igelitu a na to ponožku. Je to správně? Studený kapesník si nenechá dát nikam, už i ten tvaroh byl horor - řve jak tur :r: Co ještě dělat u takovýho mrňouse, když mu to nehce klesat? Starší měl nedávno febrilní křeče, takže jsem po až za ušima. Dík

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

je lepší více,vem si,že máš teplotu 3 a někdo tě vrazí do vody,co má 29 :00: to je šok i pro dospělého s normální teplotou!!!Takže určitě víc,nechat ho tam déle,ať to postupně chladne s ním ;)

12.06.2014

Dotaz trošku mimo, ale s dětmi to vlastně taky trochu souvisí :) Holky, co používáte na psy proti klíšťatům? Máme dva, lítají všude (les, louka, pole...). Jeden (čuvač) má Kiltix a druhý (kokr) má Scalibor a je to děs :00: Nejen, že po nich neustále lezou, ale hlavně jich mají plno po sobě zakouslých :O :( Syn si je často hladí a mazlí, ale když na nich vidim ty klíšťata, tak ho musim brzdit :( Někde jsem slyšela, že existují nějaký prášky. Slupnou to jako pamlsek a funguje to i jako repelent, takže na ně ani nevlezou-nevíte??? Dík :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holky, tak já nevim, máme asi nějaký divný psy a nebo divný klíšťata :00: Na základě doporučení a výborných recenzí na netu jsem tomu našemu (kokr) koupila ten Scalibor a fakt prostě nefunguje-věčně má nacucaný klíšťata. Tchán koupil toku svýmu (čuvač) Kiltix a to samé, taky na prd. Frotline už jsme taky zkoušeli :( Obojky mají normálně na prst od krku, takže ve špatné "aplikaci" to nebude. Mě jich je tak líto :r: Asi zkusíme teda ještě nějakou tu vodičku :?

Máme velkého psa, léta jsme používali Frontline a byli spokojení, letos vůbec neúčinkoval, po každé procházce byl pes plný klíšťat, tak jsme koupili obojek Foresto a funguje parádně, žádná klíšťata.

Máme ridgebacka a osvědčil se nám maximálně obojek Scalibor a to naše fena také prolítá opravdu hodně vysokou trávu apod..

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Šampon, jakože vylože šampon? Takže normálně vykoupat, našamponovat a spláchnout? To se asi zblázní :s: U nás je problém, že tojsou oba venkovní psy a z jedné strany máme les a z další strany olejku a z další pole s vysokou trávou. Takže oni tím neustále lítají. Kdyby byli zavřený na pár metrech čtverečních zahrady, tak by to asi obojek zvládal, pozemek kde se mohou pohybovat je opravdu velký a letos je to s těma klíšťatama masakr :(

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

se tě prosimtě zeptat nakolik vyjde ta pipeta taky mam čivavu važi 1,40bere se to podle vahy a zda to je i na blech dik

10.06.2014

Holky děláte si ho někdo doma? Včera jsem si koupila řasu, rýžový ocet, rýži, krabí tyčinky a chci se na to vrhnout }:) Máte nějaký vychytávky?Nemám tušení do čeho jdu, tak doufám, že to zvládnu (mausím to nastudovat) :s: A co dáváte všechno dovnitř? Já jsem jedla okurku, avokádo, mrkev, losos, krabí tyčinka, tuňák...A ještě jedna otázka, kupujete rýži přímo určenou na suschi nebo máte vyzkoušenou i jinou?Já kupovala Largis přímo určenou na sushi a malá krabička 50KČ :00: :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:
09.06.2014

Holky, to byl děs -já myslela, že umřu strachy :( Slyšela jsem o nich, četla jsem o nich, ale prožít to,je teda masakr...Do smrti na to nezapomenu. Ještě, že mě něco osvítilo a byla jsem u něj. Chtěla jsem se jít totiž navečeřet a vykoupat když usnul, ale neudělala jsem to. Zůstala jsem u něj a hladila ho. Po chvilce spánku najednou zničeho nic otevřel pomalu oči a dal je vsloup. Začala jsem na něj mluvit, třás, nic...Zařvala jsem na přítele a rozsvítila-měl modré rty a bílý obličej :r: Hrudník se mu zvedal, ale já jsem ho dýchat neslyšela. Holky, to si nedovedete představit :r: :r: Netřásl se, jen byl bezsebe...Přítel volal rychlou a já ho odnesla na tvrdou podlahu a kontrolovala, jestli mu nezapadl jazyk. To začal zvracet, takže jsem se mu snažila držet pusinku otevřenou, aby nevdechl zvratky (samozřejmě mám fest pokousaný prsty). Pak už začal normálně dýchat a chytl normální barvu...Vše to trvalo dle našeho odhadu tak minutu, ale pro mě to byla věčnost. Doktor naměřil 40,1°C a jeli jsme na JIPKU. Teploty měl 24 hod a pak, jak když utne. Dnes nás pustili, byla to jen viroza.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, vím jak ti je, mladší syn taky trpí na febrilní křeče, ale od té doby co dáváme při teplotě Diazepan, tak je už neměl. Nikdy teda ale nezvracel. A měl je vždy okolo 39 horečky. Taky jsme byli ujištěni, že ho febrilní křeč na životě neohrožuje. Jsme ale sledováni na neurologii, aby se vyloučila epilepsie. Je to hnus takhle vidět své dítě :-( Tak ať už vás nikdy nenavštíví :one:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

No jasný, on by na boku (kupodivu mě to v tom stresu i trklo, že ho nemám nechat ležet na zádech). Ale mě udivilo, že dle doktora, ho mám nechat na boku a nevšímat si ho i když zvrací :? Šlo to z něj opravdu hodně, nevim jak by to stíhalo vytékat, když měl křeč v puse. Proto jsem mu mězi zuby šoupla ty prsty a proto jsem taky pokousaná... Asi by možná opravdu stačil jen ten bok, ale můj instinkt velel, že přes zaťatý zuby se moc dobře nezvrací :00: :)

26.05.2014

Holky, nemáte s tím některá zkušenost? Dá se to nějak potlačit, zaléčit nebo budu muset celý léto chodit v dlouhým rukávu a kalhotech a na dovolenou si mám nechat zajít chuť :r: Nebo vůbec nejlepší varianta - je možné, že se mi to objevilo jen jednorázově :) ??? :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, také mám takto citlivou pokožku. Tady v ČR mě to tedy netrápí, ale u moře, pokud už nejsem opálená z ČR, tak mažu prvních pár dní jen 50 faktorem, stačí klidně Astrid s mechanickými filtry a sluním se pozvolna, po cca 4 dnech snižuji faktor až třeba na 20. Já se ale moc neopaluji, trávím většinu času v moři nebo s dětmi ve vlnkách :one:

Ahoj, já mam také alergii na sluníčko, vždy se osypu tak po 3 dni na slunci ... (mam osypaný dekolt, ruce, břicho, no asi tak skoro všechno :-) ), když jedu k moři, tak chodim ke kožařce, ta mi vždy předepíše na to nějakej prášek (každé ráno si ho zobnu) a kupuju si min. 30tku ochranýho faktoru v lékárně, asi od Biodermy, stojí sice nějakých 550,- , ale pomáhá, má v sobě nějaký složky pro alergiky. JInak kožařka doporučuje pomalé chození do solárka, aby si ta kůže zvykla, ale to nedělam, protože nemam ráda nezdravé solárko :-) ! :a:

In reply to by Anduš

Ahoj, mě už taky tchýně říkala, že její známé předepisoval před dovolenou doktor nějaký prášky-tak to já se na to zeptám, děkuju ;) Já se mazala 30 tkou od Daylongu, ale tak nějak nepravidelně a teď to mám. Měla jsem to na rukách, dekoltu i zádech (tam, kde to nezakrylo tričko) a svědilo to jak mrcha :00: :D

já vždy po prvním sluníčku a když se poprvé trošku opalím osypu na rukou. jako takové malé puchýřky.a mám takovou suchou hrubou plet.. pak už mi sluníčko problém nedělá.

12.05.2014

Tak takhle to vypadá týden po. Na těch vrchních pupínkách jsou ješte trochu vidět poslední stroupky. Ty se udělali postupně všude. Pro porovnání dávám i fotku když se vyrážka objevila...Co to teda bylo, ví Bůh :00:

Kliknutím vložíte smajlíky:
11.05.2014

Ahoj, chceme jet se synem (4,5 let) na začátku září do Řecka (asi na Kós). Kamarád mě ale naznačil, že jsem se asi zbláznila, že je tam v tomto termínu pořád příšerný vedro a tím pádem, ne moc vhodné pro dítě :00: Nemáte zkušenost?Máme vybírat radší termíny ke konci září?

Kliknutím vložíte smajlíky:

V Řecku to bude v pohodě, to není Egypt :s: My jsme teda byli s malou v Řecku, když jí byl rok a půl, ale jeli jsme v červnu. Teploty vysoké, jako u more, ale v pohodě snesitelné pro nás i pro ni. Je jasný, že s dětma nebudeš přes poledne se pařit někde na pláži, ale prostě dopoledne a odpoledne to bylo v pohodě. Samozřejmě opalovací krémy s velkým faktorem a skoro pořád jsme byli ve vodě. Akorát ten červen byl naprd v tom, že bylo dost studené more, to září bude podle mě v řecku ideal :one:

Ahoj, byla jsem koncem září a teplo bylo:) Ano večery chladnější, ale jinak vedro.
Jinak tedy lítáme i do Tunisu (červenec-srpen, takže vedra opravdu velká)a pro malého žádný problém. Ty děcka to prostě snáší líp.

no nevím,my máme dovču přelom srpna a září a poletíme taky-máme dítě pět let a necelé dva roky v té době.Myslím,že vedro k padnutí tam určo nebude :///: zato moře bude krásně vyhřáté.My teda nevíme,jestli dáme zrovna Řecko,ale je jedním z favoritů-já bych dala klidně i Turecko,tam se fakt nebojím,jen se mi moc nelíbí ty ceny :n: ale uvidíme,necháme to určitě na last,tak stejně budem muset vybírat z toho,co bude :///:

Tak my letime na Kos prvni tyden v zari, a horko tam asi jeste bude, ale docetla jsem se ruzne na netu ze tam fouka dost vitr, takze to vedro tolik nevadi.;)

Ahoj, mrkni na pocasi ktere bylo tou dobou vloni a muzes si udelat obrazek sama. Je vyhodou ze bude vyhrate more. Co jsem koukala tak v loni byla nejvyssi teplota 29stupnu a nejnizsi 25stupnu. Kdyz se jede k mori, tak se z vyssi teplotou musi pocitat. Nemate tak malicke dite, abyste se teto teploty desili. Staci mazat, dostatek tekutin a pokryvku hlavy. Kdyz bude dite nalozene v mori, tak mu bude fajn. On precejen u more fouka vetrik. My jsme predloni byli koncem srpna v Bulharsku. Holce byly 3roky a klukovi 6 let. Bylo tam jasno a v prumeru 29 stupnu. Deti byli nadsene. More krasne teple. Letos,pokud nasetrime dostatek korunek chcene jet opet do Bulharska. Zacatkem srpna. Laka nas i recko. Napriklad i Kos nebo Rhodos, Zakynthos :-).

06.05.2014

Tak holky, možná už to tu bylo a uniklo mi to, ale dnes mi u paní doktorky bylo řečeno, že je už 14 dní k dostání vakcína proti meningokoku B - hurá :one: Pak mi řekla cenu a to se mi teda protočily panenky :00: :D 3150 KČ jedna dávka (dávají se dvě) - NESKUTEČNÝ, ale asi do toho půjdu 8) Prý budeme první, pže všechny maminky odradila cena - no bodejď ne :00: :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, dnes jsem se ptala na cenu vakciny a i s aplikaci stoji jedna davka 2500,- a jsou teda potreba 2 davky :00: . Takze po dovce budeme setrit detem na toto ockovani.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka