evulinka24

13.04.2015

Dobrý den, prosím o radu: s přítelem se rozcházíme, od 1.5. jdu bydlet se synem sama. Ráda bych si zažádala o příspěvek na bydlení, trvalé bydliště na bytě mít budeme, formuláře mám doma - ale vůbec nerozumím, od kdy mi případnou dávku poskytnou? Co musím dodat za příjmy? Mám pouze příjem z rodičovské dovolené + co jsme se domluvili s přítelem, že bude platit na malého.... Je třeba mít nějaké potvrzení, kolik mi platí? Je možné počítat s tím, že mi vyplatí příspěvek již po prvním měsíci, tzn. v červnu? Děkuji!!!

Kliknutím vložíte smajlíky:
20.11.2014

Dobré odpoledne, snad mě tu maminky neukamenují za tento dotaz :-). Má někdo fenu, která porodila štěňata v bytě? Chystáme se ke krytí a zajímalo by mě, zda se to dá nějak v rámci možností v bytě zvládnout, jaké případné úpravy jste dělali, jak byla "spokojená" fenka atd.. Děkuji a ještě jednou se omlouvám, pokud dotaz někoho rozzlobí :-).

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, dá se to, chce to místnost, kterou můžeš zavřít, aby ti pak jak se začnou volně pohybovat nelítali po celém bytě. U nás také vždy byli štěňata s fenou v kuchyni.Určitě místnost bez koberce :///: a my měli vyrobenou dřevěnou bednu, dost velkou, vystlanou dekama, přes ně igelit a nahoře deka nebo prostěradlo, takže se měnila jen ta vrchní vrstva.

Ahoj my jsme měli fenku Dalmatina, porodila nám v bytě 3 krásná štěnátka :) Sice jsme měli byt 4+1, ale fena se stěnatami se zabydleli v kuchyni a byli v pohodě :)

28.08.2014

Ahoj maminky, mám otázečku, náš malý (téměř rok) stále neuvěřitelně slintá, zoubků už má 7, slintá hlavně při hraní, soustředí se na hru a prostě u toho nezvládá korigovat sliny a je celý mokrý .. :/ Mělo to některé dítko? Může to být ještě od zubů?

Kliknutím vložíte smajlíky:
31.07.2014

Velmi se omlouvám za dotaz z jiného soudku.. Jedná známá mi dluží peníze cca 50 tis. Kč, svolila jsem splátkový kalendář, který ale nedodržuje.. Chci se optat, zda-li máte zkušenost s nějakou agenturou zabývající se vymáháním pohledávek, příp. jak vše probíhá? Je mi jasné, že od nich nedostanu celou částku, ale určité %... Děkuji za zkušenosti a ještě jednou se omlouvám za tento dotaz..

Kliknutím vložíte smajlíky:
09.07.2014

Maminky, kupujete jednorázové pleny např. i na internetu, příp. na jakých stránkách? Děkuji.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Cau,
my Pamperky nemuzem a ani z DM, nejvice se osvedcili Huggiesky, ale ty uz se tezko shani. U nas je jeste maji a to dokonce ve sleve, takze vel.3 vyjde na 3,70. Ted jsme zacli brat od jedne pani u nas ve meste a to vyjde plinka v.3 na 3.30 a ve.4 na 3,90 a jsou fajn, rekla bych,ze srovnatelne s Pampers, ale z techto se malej neosypal. Vozi je z Nemecka.

Ahoj, já začala jezdit do Německa. Velikost 4 kupuji za max. 3,90,-Kč/ks. A kupuji buď v rosmannu babydream a nebo v aldi mamia. A u nás pampers jedině když jsou v akci a to se mi poslední dobou moc nepostestilo a kdyz jo tak stejně vyšly pres 4kč

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahojky,jaký jsou tam akce a slevy?v DM normálně koupíš Pampers 2 za 529Kč (kus za 4,89),po slevě na kupónech je koupíš za 370Kč(sleva 30procent)(kus za 3,42)...

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Právě na ty jejich webovky koukám a pleny za tuto cenu fakt nevidím :-) ale jo,pokud nemáte blízko Dm nemá to cenu :-)

08.07.2014

Maminky, omlouvám se za jiný dotaz, ale třeba též někdo řeší a pomůže i ostatním. Máme vyhlédnutý stavební pozemek, který prodává obec, v tuto chvíli mají ještě 9 pozemků neprodaných. Dle mých informací z obce nevědí, zda příští rok zasíťují, komunikaci chtějí vybudovat, až bude v hojném počtu zastavěno, o tom, zda konkrétní pozemek prodají zrovna nám, bude rozhodovat zastupitelsto.. Řešili jste někdo něco takového? Mělo by být nějakým způsobem ošetřeno v kupní smlouvě, že např. max do 2 let bude zasíťováno a bude vybudovaná komunikace? Protože podle toho, co psali, mi přijde, že prostě když nebude hojně zastavěno, nebude příjezdová komunikace a sítě udělají, až se jim prostě bude chtít, prý, že nemáme počítat s tím, že by bylo reálné koncem roku 2015 bydlet..

Kliknutím vložíte smajlíky:

holky, moc děkuji za vyčerpávající informace.. o pozemek máme zájem, ale co jsme komunikovali s obcí, tak mi přijde, že oni na to docela "dlabou".. no uvidíme :-) každopádně moc děkuji za zasvěcení :-)

Přesne jak píše Natalka - v první řade bych se zajímala o uzemni plán. Tam bude přesne dáno co se na pozemku muže stavet, většinou je uvedeno že dům muže být třeba poze jednopodlažní, jestli tam není nejake ochranne pasmo (třeba od českých drah když je to poblíž kolejí) a podobně. Myslim, že podmínky zasítování a podobne by ve smlouvě měli být dány. KOmunikaci trošku chápu, byli jsme v podobne situaci, asi 14 pozemku určených k vystavbe. Starosta rovnou řekl, že se uděla pouze provizorní "kaminková" komunikace, že když pak začnou všichni stavet a jezdit s těžkou technikou, tu novou silnici by rozbili. Ale bylo to zahrnuto i ve smlouvě, že pak nová silnice bude.
Podle toho co píšeš bych se bála jestli by bylo vůbec realne koncem roku 2015 začít stavet, natož bydlet.A když si vezmeš že základovka by potřebovala nejakou dobu zrát, že na kolaudaci se taky muže čekat, muže se to pěkně protáhnout...

Ahoj, určitě bych s tímhle zala za právníkem, protože dneska je toho až moc.Prodají pozemky jako stavební a pak majitel ostrouhá.

Ahoj, tak pokud nejsou sítě ani veřejná komunikace, tak by to měli prodávat spíše za cenu orné půdy a ne jako stavební pozemek. I kdyby zasíťovali, stavební úřad vám stejně asi nevydá stavební povolení, pokud nebude veřejná komunikace. Pokud o to hodně stojíte, zajděte si nejprve na příslušný stavební úřad a informujte se tam.
Předpokládám, že územní plán a jiné podklady máte už pozjišťované...

08.04.2014

Maminky, obracím si na vás opět s dotazem. Nyní jsme začali příkrmy (syn 5,5 měsíce), dnes měl pátý den k obědu mrkev, bramboru, plus jsem přidala petržel a zbaštil celou misku (160 g), kolik by prcek měl baštit takhle za začátku? Není to už hodně? Jsem sama překvapená, že hned 5. den tolik zbaštil..

Kliknutím vložíte smajlíky:

Však jsem ráda, že mu chutná :-).. Jen mě to zaskočilo, všichni říkají, že se jim dítka rozpapala až tak po měsíci a můj "otesánek" hned celou misku, aby mu to pak stačilo taková porce :-D

Dej mu tolik, kolik sní. Sám si řekne. ;) Buď ráda, že se ti neosypal, že jí v pohodě a že mu chutná. Budou časy, kdy ti sní víc, někdy ti sní míň. Ber to tak, jak jíš ty - někdy víc a někdy míň. Nech to na prckovi, asi holt budeš mít doma jedlíka jako třeba já. ;)

tak plná dávka je 150-200g, některá dítka jsou jedlíci a některá prostě ne a ne. Máš štěstí, že mu chutná, pokud ho nebolí bříško nebo nemá zácpu, tak bych byla v klidu.

07.04.2014

Maminky, od kdy jste daly dítko do sporťáku? Náš malý (5,5 měsíce) už nechce být v korbičce, je možné už ho dát do polohovatelného sporťáku? Nebo by dítko mělo sedět? Děkuji za odpovědi.

Kliknutím vložíte smajlíky:

synek byl velikej, v pěti měsících se přestal vejít do korbičky, koupili jsme sporťák, který jde sklopit úplně do lehu. Na sezení je rozhodně ještě brzo.

Právě, že na bříšku se mu to moc taky nelíbí, vydrží tak minutu, ale když ho vyndám z kočárku, tak je klid :-D, ale to pak táhnu přes celé město v jedné ruce dítě a v druhé kočár :-D, takže jsem sedřená jak kůň, doufám, že sporťák pomůže, je polohovatelný, takže zádíčka by trpět neměla..

Právě, že na bříšku se mu to moc taky nelíbí, vydrží tak minutu, ale když ho vyndám z kočárku, tak je klid :-D, ale to pak táhnu přes celé město v jedné ruce dítě a v druhé kočár :-D, takže jsem sedřená jak kůň, doufám, že sporťák pomůže, je polohovatelný, takže zádíčka by trpět neměla..

Když se malej začal vsteklit, že nechce být v hluboké korbě, ještě další měsíc vydržel naopak na bříšku vleže. Vyčuhoval ven a pozoroval. To ho utahalo a rád si lehnul na záda zase. A jak začal pořádně sedět, tak šel do sportovní korby. První jízda ve sport. korbě byla zážitek, byl tak spokojený. :one: :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka