Jita86

13.08.2014

Ahojky holky. V úterý 5.8. jsem nastoupila do nemocnice na vyvolání porodu, kvůli stagnaci růstu. Druhý den mi měli vyvolávat porod, ale mě o půlnoci praskla voda a od tý doby jsem měla kontrakce po osmi minutách. v noci jsem spala mezi kontrakcema a k ránu byly nepravidelný po sedmi, po čtyřech, po deseti minutách, ale porod nepostupoval a vůbec to nevypadalo k porodu.

Jito mam slzy v ocich. Jsem tak ráda ze to tak dopadlo. Proto jamoc doktorum neverim. Same strašení. Kdyby ti nic neřekli tak mas klidnější těhotenství. Přeji hodne stesti a zdravíčka. :a: :h:

super Jituško :one: :one: :one: mocmoc gratuluji a jsem moc ráda,že to tak nádherně dopadlo :one: váha takyslušná,tak snad už bude vše v pořádku :h: :h:

03.08.2014

Tak dneska jsem 38+4.. Už jsem z toho nějaká zoufalá...:-( každej den čekám, kdy to přijde, jsem bez bolestí, bez poslíčků, ale s plodovou vodou furt v břiše. :-D ...Bojím se toho, co bude kvůli tý nožičce. Pak jak špatně roste :-( na měření v nemocnicci jsem byla naposledy před 17ti dny a zítra mě to čeká, tak jsem zvědavá. CS mi gyndař minulý týden vůbec neměřil. je to možný?

09.07.2014

Ahoj, mám takovej dotaz. Poprvé, před pěti lety jsem rodila císařem. Všechno proběhlo v poho a jizva se mi dobře zahojila, ale teď bych měla rodit normálně a doktoři říkali, že kdybych cítila při tlačení při porodu bolesti kolem tý jizvy, tak že by museli udělat znova císaře, aby to neprasklo, nebo co. mě jenom zajímá, Jak při porodních bolestech poznám, že mě bolí jizva? Vždyť mě bude bolet celý břicho, ne? Já mám trošku strach, že se něco stane, i když se ta jizva zahojila dobře. Ty, co mají stejné zkušenosti, na co si mám ještě dávat pozor, abych měla jistotu, že je to dobrý? Ti doktoři pořádně nic neřeknou.... :? Do toho mám ještě vyhřezlou ploténku..Taky nevím, jak poznám, že mám problém s plotýnkou (aby se mi to ještě víc tím tlačením nezhoršilo), nebo jestli jsou to normální porodní bolesti do zad.... :? Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

zkušenosti s císařem nemám. Zato s plotýnkama jo. Když jsem byla těhotná naposledy, začaly mě z ničeho nic bolet záda. Jenže neurolog se mnou nechtěl nic mít, ani co se týče pořádného vyšetření ani co se týče léčby. Měl to nastavené tak, že dokud jsem těhotná, nic nemůže. Nakonec jsem si vyběhala rehabilitace. Měsíc po porodu mi dělali rezonanci, když neurolog viděl výsledky, tvářil se, že bych ani neměla být schopná chodit po svých. A že prý hrozně nutně musím na operaci, nejlépe hned. Když jsem mu vysvětlila, že mám doma měsíční miminko a musím se o něj postarat, řekl, že mám přijít na kontrolu za půl roku. Po tom půl roce zrovna měla službu jiná doktorka a od ní jsem odcházela s pocitem, že pokud mě aktuálně záda nebolí, nemám tam co dělat, jen zbytečně zabírám místo jiným pacientům. Od té doby už je to skoro dva roky a moje záda žádného doktora nezajímají. Podle té rezonance mám "v háji" celou bederku, výhřez 4 plotýnek v rozsahu 4 až 12 milimetrů.
A rodila jsem přirozeně (záda mě při porodu nebolela, víc než samotný porod zádům vadily ty následující tři dny ležení v posteli). Když jsem se byla měsíc před porodem zeptat neurologa na to, jestli můžu nebo jestli je nutný císař, tvářil se, že jsem hysterka, která se bezdůvodně cpe na císaře...

In reply to by ha.nka

Tak děkuju, asi jsem si to rozmyslela, a ani se ptát nebudu. Kolem mě je spousta lidí, kterým se ta plotýnka porodem zhoršila a vysunula....:-( ale koukám že doktory to moc nezajímá, tak já si to tiše odrodím a budud doufat, že ty moje 2 mm před 4 rokama jsou stále jen 2 mm a že to bude dobrý. Občas mě ty záda chytnou, jednou za půl roku, práškama a cvičením to zase odezní a mám zase na čas klid. :) :a:

In reply to by Jita86

já rozhodně doporučuju nepolevovat ve cvičení. Když budeš mít zpevněné svaly, tak se ty "kosti" mají o co opřít. V těhotenství a při porodu jak se všechny svaly a vazy uvolňují, tak se to určitě zhoršit může. Já jsem s rehabilitací začínala v lednu, záda mě přestala bolet asi tak po dvou měsících cvičení, rodila jsem v červnu, potom nějak na přelomu července a srpna jsem měla "krizi", byla jsem dvakrát za sebou na obstřiku a od té doby dobrý, dcerce už jsou dva. Teď jsem se na preventivce s obvoďákem domluvila, že mi dá žádanku na kontrolu k neurologovi, aby mě když tak poslal znovu na rezonanci, akorát ten neurolog, který mi byl doporučen, zrovna nebere nové pacienty, tak počkám do podzimu a uvidím, jak se to vyvine.

Čauky,co se týká císaře-to poradí asi jiní,každopádně mám kamarádky,které poprvé rodily císařem a druhé normálně.Ten výhřez-pokud to máš potvrzené (MR),že je to opravdu výhřez,porodem se to může zhoršit,nebudu ti psát jak-nechci děsit.Každopádně není výjimkou,že k nám maminky po porodu chodí s výhřezama k operaci.Za 5 dní jsi doma,pokud je vše v pořádku.A kojí od 2.dne po operaci-mlíčko jim dáváme do lednice nebo každé 3 hod.dochází na kojení (s babičkama apod.)-toho bych se nebála,ale samozřejmě porodem se to zhoršit může,bolesti mohou být větší.Asi bych si skočila na neurochirurgii,ať ti řeknou,jestli není lepší fakt ten císař. :a:

Angree (neověřeno)

In reply to by luciemili

Mohla bych se prosím zeptat - ve které nemocnici lze jít na operaci ploténky a zároveň je možnost mlíčko odstrikam popřípadě nechat docházet miminko na kojení? Hrozí mi operací, výhřez 16x11 (výška x hloubka), noha se mi po 14dnech zlepšila (klidový režim - leženi, popochazení) -sem tam necitlivost malíčku, zadní strana stehna, po návštěvě neurologa (stání a sed na cca 3-4hodiny) zhoršení na necitlivost celé nohy a znovu větší bolesti. Začínám být zoufalá, mám doma 2mesicni holčičku, a chci ji dal kojit...
Děkuji předem za odpověď.

11.05.2014

Ahoj holky, vím, že když je to po troškách, tak se nic neděje, ale jsem teprve ve 27. týdnu a potřebovala bych zjistit, jak poznám, že to, co mám na kalhotkách není výtok, ale plodovka? Celý těhu nosím intimky, protože mám věčně mokré kalhotky a někdy se stane, že je po jednom vytečení úplně mokrá. Dneska jsem byla na procházce a najednou ze mě vyteklo hodně vody. Výtok to asi není, to poznám, protože je takový tmavší, ale tohle je prostě jako trochu nabělavější voda, a jsem úplně mokrá. V lékárně prý prodávají nějaké proužky na zjištění, jestli je to plodovka nebo ne a když ano, kdy to mám říct na gyndě, aby si nemyslel, že jsem magor a že ho otravuju s prkotinama? Dík :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:
29.04.2014

Ahoj holky, chtěla jsem se zeotat, jestli některá máte zkušenost s tím, že vám všechny testy na genetice dopadly dobře, ale i přesto dítě mělo nějakou vadu. Podle UZ má špatně rostlou nožičku a nelíbí se jim ani profil miminka, že má výrazně ustupující bradičku ale testy z plodové vody a z pupečníkové krve vyšly negativní. Co to znamená? Může být mentálně postižené, i když tohle vyšlo OK?

Ahojky, zkušenost sice naštěstí nemám, ale držím moc moc moc palečky. Neboj, určitě to bude v pořádku. Pokud ti testy vyšly v pořádku, pořád je naděje. Prosím netrap se. Myslím na tebe, pa

Ahoj Jiti, moc na tebe myslím jak je vám doma asi teď těžko. Zprava z genetiky vypada pozitivně a uvidíš ještě co ta další. Snad to budou všechno jen nějaké menší nesrovnalosti a nakonec to bude dobré. Moc bych Ti to přála a nejsem jistě jediná.
Drž se :h:

Ahoj Jitulko, nedá mi to abych ti nenapsala, tiše s tebou trpím, musíš si zažívat hrozné chvíle :( Příští týden jdu na velký ultrazvuk a mám strach, jako každá těhotná, aby nebylo dítě postižené. Ale proč hlavně píšu, tímto co ty prožíváš si prošla moje sestra, když čekala mladšího syna. Nevím podrobnosti, ale asi ve zkratce: špatný ultrazvuk, nález na střevech a ještě něco k tomu, další ultrazvuk taky špatný, myslím tři z pěti znaků na Downa pozitivní, podstoupila vyš. plodovky a to vyšlo v pořádku, ale až do konce těhotenství byla z nervama nadranc, na ultrazvucích se jim pořád něco nelíbilo. Každopádně má už devítiletého zcela zdravého syna. Ale tu hrůzu co si prožila :r: Musíš doufat, stejně nic jiného nezbývá, plodovka i pupečníková krev byly ok, tak to třeba nic nebude, bude mít menší bradu. Hrozně moc na tebe myslím a na každé další vyšetření ať je v pořádku :h: Opatruj se.

19.04.2014

Ten kdo ví, jak teď chodím po vyšetřeních, tak bude vědět...kdo ne, tak od 21. týdne chodím pořád po vyšetřeních, prpotože se doktorovi nelíbilo rozšíření zadní mozkové komory.

moc držím palce a čekám na každou zprávu od tebe ;) myslím ale,že to bude v pořádku ;) :one: nepoměr je normální,náš měl taky obří hlavu (a má doteď) naštěstí jsem měla rozumného gyndaře,který hned prohlásil,že je to rodový znak ;) takže to neřešil,snad to u vás bude podobné :€s€: :€s€: :€s€:

Držím palce, at je vše v pořádku.
Dělali ti testy na toxoplazmozu? Nemohla jsi jí na začátku těhotenství prodělat ?

11.04.2014

Ahoj holky, mě by strašně zajímalo, kolik injekcí vám doktor může dát (umrtvovacích) aby vám v těhotenství vyčistil kanálky. Já dneska byla na zubní pohotovosti, dala mi dvě a nevím, jestli by mi dala víc, nebo ne, kvůli těhotenství. Bolelo to jako čert, chtěla mi vyčistit kanálky, ale to byla taková bolest, že si to neumíte ani představit....takže mi tam dala jenom umrtvovací vložku :-( Moje zubařka mi jednou na trhání sedmičky dávala těch injekcí 8, abych opravdu nic necítila. Já se ale bojím, až půjdu za 14 dní k mýmu zubaři, jestli mi ty kanálky opravdu bude čistit, že mi dá zase dvě injekce a já umřu bolestí. Dneska jsem odcházela od zubařky tak vystreslá, že mi tekly slzy a klepala jsem se ještě hodinu :( Nedá se to sakra udělat v narkoze? mě nikdy nevadilo ani vrtání, nic, ale tenhle zub je teda extra třída :-( když mě chytne, bolí mě celá hlava....

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

mě původně dala jenom 2, ale nepomohlo to, trhala mi dva 6 a 7 a bolelo to jak prase tak postupně připichovala....ale už jsem jinde.

09.04.2014

Ahoj tak podávám zprávu z kontroly. Po 5ti dnech paní doktorka naměřila ještě horší nálet, než doktor. Takže ve 22. týdnu byla CM (cisterna magna) - šířka velké mozkové cisterny byla 7-8 mm (normálně by měla být 2-10 mm, i přesto se to doktorovi nezdálo a dnes naměřili 10-11mm, takže další kontrola za týden a pak za další dva dny znovu :-/ zatím jsem teda dost v klidu....

Kliknutím vložíte smajlíky:

hele taky bych byla v klidu,ty nálezy na mozku se mění v tomhle týdnu rychlostí blesku... můžou tam být jiné rozměry,cysty a podobně a vše se upraví,bývá to často jen přechodné.Určitě je dobře,že tě kontrolují,ale zbytečně se nestresuj,zatím jsi ještě prakticky v normě,i když na té nejvyšší hranici.Nicméně moc,moc držím palce a věřím,že to bude v pořádku :one: :one:

In reply to by ivetta

to je zadní část mozku, je rozšířená, norma je 2-10mm já mám teď 10-11mm. takže čekáme na další týden Ale co to znamená mi právě nikdo neřekl :-( prostě zatím dobrý, dokud je to hraniční.

In reply to by Jita86

To se přiznám, že bych z doktora tahala rozumy. Např. pokud by to bylo horší, co by to znamenalo za nemoc (které všechny se tím projevují), jak každou z nich potvrdit či vyloučit a jak pomoci tomu, aby vše bylo OK, jestli ti třeba jen něco nechybí či tak. Jestli to budou sledovat, když se to zlepší...

Ze mne vždy doktoři rostou, ptám se na fůru věcí a debatím s mimi o tom. Jsem opice zvědavá. Minule jsem šokovala cévního chirurga, že jsem měla načtené různé druhy operací křečových žil a latinské názvy žil. Lovila jsem to ze skript pro doktory, když jsem věděla, že půjdu na operaci s křeč. žilami. Chudák doktor to završil tím, že kdybych byla jedna z jeho studentek, tak by mi dal dvojku z dvousemestrální zkoušky z toho. :O

Přeji, ať je vše v nejlepším pořádku. Doktoři příště zjistí, že minule měřili šejdrem. A ať už nestraší... :n: :k: Uvidíš, bude to dobré. :one: :) :a:

05.04.2014

Ahoj, už jsem to pslaa do srpňaček, třeb se ještě najde někdo, kdo má zkušenost...snažím se na to nemyslet, a čekám....Takže: placenta na zadní stěně..(alespoň už není dole) já jsem dnes 21+2 ale dr. napsal: velikost plodu 19. týden a 17. -18. týden. Sad..... strašně dlouho měřil nožičky, asi hodinu mě zkoumal takže jdu na 3D do nemocnice ve středu, možná znovu na genetiku a pak znova za 14 dní ....jsem z toho smutná, mám strach... ptal se mě jestli jsem byla na genetických vadách na vyšetření tak jsem mu řekla, že ano....snad nepůjdu na plodovku...ale jinak srdíčko a všechny orgány jsou tak jak mají být....díky že jsem to mohla alespoň napsat, mažel už jeze mě na prášky, ať prý nevyšiluju, když ještě nic nevíme...třeba byl jen blbě otočenej.

Kliknutím vložíte smajlíky:

No já se právě bojím taky kvůli tomu, že mě teď tsrašně poslední dobou bolí zub a momentálně sháním nového zubaře :-( mám tak hrozný bolesti, že nemůžu v noci spát.....beru paralen, sice jen občas, maximálně jsem ho měla dvakrát za den a to se stalo jednou, jinak max. jednou denně nebo vůbec. Ale může to být tím paralenem? Že se vyvíjí pomaleji? Asi je to blbost ale fakt mám strach.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka