1. porod císař + vyhřezlá ploténka

09.07.2014

Ahoj, mám takovej dotaz. Poprvé, před pěti lety jsem rodila císařem. Všechno proběhlo v poho a jizva se mi dobře zahojila, ale teď bych měla rodit normálně a doktoři říkali, že kdybych cítila při tlačení při porodu bolesti kolem tý jizvy, tak že by museli udělat znova císaře, aby to neprasklo, nebo co. mě jenom zajímá, Jak při porodních bolestech poznám, že mě bolí jizva? Vždyť mě bude bolet celý břicho, ne? Já mám trošku strach, že se něco stane, i když se ta jizva zahojila dobře. Ty, co mají stejné zkušenosti, na co si mám ještě dávat pozor, abych měla jistotu, že je to dobrý? Ti doktoři pořádně nic neřeknou.... :? Do toho mám ještě vyhřezlou ploténku..Taky nevím, jak poznám, že mám problém s plotýnkou (aby se mi to ještě víc tím tlačením nezhoršilo), nebo jestli jsou to normální porodní bolesti do zad.... :? Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

zkušenosti s císařem nemám. Zato s plotýnkama jo. Když jsem byla těhotná naposledy, začaly mě z ničeho nic bolet záda. Jenže neurolog se mnou nechtěl nic mít, ani co se týče pořádného vyšetření ani co se týče léčby. Měl to nastavené tak, že dokud jsem těhotná, nic nemůže. Nakonec jsem si vyběhala rehabilitace. Měsíc po porodu mi dělali rezonanci, když neurolog viděl výsledky, tvářil se, že bych ani neměla být schopná chodit po svých. A že prý hrozně nutně musím na operaci, nejlépe hned. Když jsem mu vysvětlila, že mám doma měsíční miminko a musím se o něj postarat, řekl, že mám přijít na kontrolu za půl roku. Po tom půl roce zrovna měla službu jiná doktorka a od ní jsem odcházela s pocitem, že pokud mě aktuálně záda nebolí, nemám tam co dělat, jen zbytečně zabírám místo jiným pacientům. Od té doby už je to skoro dva roky a moje záda žádného doktora nezajímají. Podle té rezonance mám "v háji" celou bederku, výhřez 4 plotýnek v rozsahu 4 až 12 milimetrů.
A rodila jsem přirozeně (záda mě při porodu nebolela, víc než samotný porod zádům vadily ty následující tři dny ležení v posteli). Když jsem se byla měsíc před porodem zeptat neurologa na to, jestli můžu nebo jestli je nutný císař, tvářil se, že jsem hysterka, která se bezdůvodně cpe na císaře...

In reply to by ha.nka

Tak děkuju, asi jsem si to rozmyslela, a ani se ptát nebudu. Kolem mě je spousta lidí, kterým se ta plotýnka porodem zhoršila a vysunula....:-( ale koukám že doktory to moc nezajímá, tak já si to tiše odrodím a budud doufat, že ty moje 2 mm před 4 rokama jsou stále jen 2 mm a že to bude dobrý. Občas mě ty záda chytnou, jednou za půl roku, práškama a cvičením to zase odezní a mám zase na čas klid. :) :a:

In reply to by Jita86

já rozhodně doporučuju nepolevovat ve cvičení. Když budeš mít zpevněné svaly, tak se ty "kosti" mají o co opřít. V těhotenství a při porodu jak se všechny svaly a vazy uvolňují, tak se to určitě zhoršit může. Já jsem s rehabilitací začínala v lednu, záda mě přestala bolet asi tak po dvou měsících cvičení, rodila jsem v červnu, potom nějak na přelomu července a srpna jsem měla "krizi", byla jsem dvakrát za sebou na obstřiku a od té doby dobrý, dcerce už jsou dva. Teď jsem se na preventivce s obvoďákem domluvila, že mi dá žádanku na kontrolu k neurologovi, aby mě když tak poslal znovu na rezonanci, akorát ten neurolog, který mi byl doporučen, zrovna nebere nové pacienty, tak počkám do podzimu a uvidím, jak se to vyvine.

Čauky,co se týká císaře-to poradí asi jiní,každopádně mám kamarádky,které poprvé rodily císařem a druhé normálně.Ten výhřez-pokud to máš potvrzené (MR),že je to opravdu výhřez,porodem se to může zhoršit,nebudu ti psát jak-nechci děsit.Každopádně není výjimkou,že k nám maminky po porodu chodí s výhřezama k operaci.Za 5 dní jsi doma,pokud je vše v pořádku.A kojí od 2.dne po operaci-mlíčko jim dáváme do lednice nebo každé 3 hod.dochází na kojení (s babičkama apod.)-toho bych se nebála,ale samozřejmě porodem se to zhoršit může,bolesti mohou být větší.Asi bych si skočila na neurochirurgii,ať ti řeknou,jestli není lepší fakt ten císař. :a:

Angree (neověřeno)

In reply to by luciemili

Mohla bych se prosím zeptat - ve které nemocnici lze jít na operaci ploténky a zároveň je možnost mlíčko odstrikam popřípadě nechat docházet miminko na kojení? Hrozí mi operací, výhřez 16x11 (výška x hloubka), noha se mi po 14dnech zlepšila (klidový režim - leženi, popochazení) -sem tam necitlivost malíčku, zadní strana stehna, po návštěvě neurologa (stání a sed na cca 3-4hodiny) zhoršení na necitlivost celé nohy a znovu větší bolesti. Začínám být zoufalá, mám doma 2mesicni holčičku, a chci ji dal kojit...
Děkuji předem za odpověď.

In reply to by luciemili

Já právě byla na ortopedii, kde ortoped řekl, že to není důvod k císaři. Je to jenom 2 mm a chytne mě to občas, jednou za půl roku, pak to zase cvičením a práškama odezní. Byla jsem i na neurologii, kde mi doktor řekl, že všechno záleží na porodu. Pokud budu mít velké bolesti kvůli plotýnce, tak císaře udělají, ale že většina maminek plotýnku vůbec necítí, protože těhotenstvím se svaly okolo uvolní natolik, že naopak problémy nemají. Takže asi se uvidí až u porodu a nemá cenu to teď řešit. Neurolog na mě koukal jak na blázna, co po něm chci, když mám výhřez 2 mm a s tím normálně lidi žijí celý život a ani se na to nemusí přijít....Tak jsem asi přecitlivělá :s: dík :)

no kamarádka rodila po císaři a říkala,že kolem jizvy to teda píchlo pěkně :///: nicméně porodila bez problémů,porozeno asi za šest hodin,bez prasklé jizvy,bez komplikací,spokojená moc ;) takže klid,oni si tu jizvu pohlídají-jí prý dělali sono i v průběhu porodu,myslím,že kdyby to mělo prasknout,poznáš to ;) ta ploténka je ovšem něco jiného,to fakt netuším a opravdu bych to probrala s ortopedem,jestli to není překážka k porodu,jestli ne,tak bych to taky neřešila ;)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka