monlik

25.04.2018

Ahoj,
potřebuji radu, jak na naší dceru a nočník. Za měsíc jí budou 3 roky a ona prostě odmítá na nočník sednout, natož do něj něco udělat. Zkoušeli jsme už minulé léto, to se nedařilo, schovala jsem, zkusila zase za 2 měsíce. Nic. Ona je strašně svéhlavá a má ráda "to zajeté". Vyzkoušela jsem fakt vše, nikdy jí nekárám, nikdy nekřičím, hledám jí i videa na youtube, různé písničky o nočníku, je taková opička, takže tím jsem docílila, že si na něj asi na 5 vteřin sedla. Jinak vzít jí plínu, nechat jí počůrat, je jí to uplně jedno, přijde mi to ukázat, já jí řeknu, že se to dělá do nočníku, ukážu a ona s klidem a mokrými kalhotami odejde si hrát.
Fakt už nevím. Od září má jít do školky a pokud to přes léto nezvládneme, tak ji samozřejmě nevezmou. Chtěla jsem jí už teď nechat bez plínky, jenže je zase nemocná a na atb, takže jí nesmím nechat prostydnout....prosím poradíte? Máte někdo stejnou zkušenost? Já to od syna neznám, ten chodil rovnou na záchod, od 2 let byl bez plen uplně. Děkuji!!!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj,

já syna učila na nočník loni. To mu byly dva roky. Začala jsem tak, že když se oteplilo, tak jsem sundala plínu a nechala ho. Několikrát se počůral a vůbec mu to nevadilo. Takže jsem pak chodila všude s ním a když začal čůrat, tak ho na to upozornila. V červnu už to uměl. Doma jsme dali nočník do obýváku, abychom to vždy stihli a on to zvládal. Teď už si dojde sám. Horší jsme to měli s kaděním. To nechtěl ani na nočník a ani na záchod, jenom do plíny. Když jsem ho dávala na nočník, tak strašně řval. Pak jsem si řekla, že ho nechám a během měsíce se naučil říct si, že potřebuje a zvládá to bez křiku. Plínu na noc jsem mu sundala letos v lednu (2 roky a 9 měsíců). Prostě jsem to riskla a počítala jsem s tím, že budu několik dní za sebou prát povlečení a pyžama. Když se v noci počůral, tak jsem mu sundala kalhoty, na mokré místo hodila deku, abychom nemuseli vše převlíkat v noci a on pokračoval ve spaní. Během 14 dnů se to naučil. Čas od času má ještě "malou" nehodu, ale jinak je šikovný.
Řekla bych, že ještě počkej teď na léto. Pokus se nestresovat sebe ani malou a ono to přijde samo - tohle je tak, s prominutím, blbá věta, která se mi nikdy nelíbila, ale u těch dětí platí dokonale. Ony si na všechno přijdou samy, jenom to někomu trvá déle. A nenech se stresovat okolím. To, že jiné děti už chodí na záchod je hezké, ale tvá slečna holt potřebuje víc času.

Zemanová Veronika (neověřeno)

In reply to by monlik

Dobrý den, dcera měla 1.června 3 roky a když zmíním nočník, tak je zle. začne se schovávat a válet po zemi a konec. Na nočník tak maximálně ráno udělá bobek, jinak se sem tam poštěstí vyčúrat. Ale všechno s donucením. Sama si neřekne nikdy. Jakmile sundám z nočníku, za chvíli je to v plíně. Jdem na vyšetření mozečku, zda-li není opožděná. Moc nemluví, má svůj svět, věčně prst v puse a kouká mimo nás. Taky už si nevím rady, také má jít od září do školky. No pokud se potvrdí nějaká vývojová vada, měla by dostat asistenta. Přeji pevné nervy, jinak je vaše dítě šikovné?nebo také máte pocit, že je trošku jiné. Dcera je velká, manžel má přes 2 metry a možná to tělíčko všechno nezvládá.

In reply to by monlik

Ahoj, sama určitě ne. Jen zde se poslední dobou dotazy pouze čtou. Celé to tu jde do kytek a divím se kolikrát i sama sobě, že sem furt lezu:-)))
Ale k dotazu. Takovou zkušenost sice nemám, ale neteř s plenou byla také pěkně dlouho. Sestra žije v zahraničí a tam se to tak neřeší jako u nás a tak tří leté děti s plenou?.. nic nenormálního. Sestra to tedy neřešila vůbec a pak během 14 dní se plen zbavili úplně. Krom noci tedy. Tu malá měla déle.
Co bych udělala na tvém místě já?
Určitě bych malou už asi ve 3 letech neposazovala na nočník a rovnou na záchod. Počkej až bude malá fit a venku hezky a rovnou dávej kalhotky. Jó ze začátku to bude asi masakr, ale plenu už fakt nedávej. Pokud si zatím nechce ani na nočník-záchod sednout, nemá smysl ji tam preventivně každou půl hodinku nutit seda. Odveď ji na záchod a nenásilně bez scén, vyhrožování a nebo naopak slibů vysaď. Prostě z toho nedělej vědu.
Někde jsem četla zajímavej článek o tom, ( ve zkratce) že se z toho nemá dělat kovbojka, ale brát jako naprosto přirozenou, normální činost. Nejásat, netleskat, nemávat hovínku při splachování atd., když se prvně zadaří.
Pokud se počůrá, jen říct, že se čůrá na záchodě ( klidně ji i odvéct záchod ukázat), převléknout a jede se dál. Hlavně klííd, malá to do září určitě zvládne.
Já to dělala taky tak a přísahám do týdne bez plen. Také si nechtěla vůbec sedat a já bych ji nohy pomalu musela zlámat. A na nočník už vůbec ne. S mojí jsem začala až 2.5 letech. V létě v jejich 1.5 roce to nemělo smysl. Pak jsem čekala na léto. To měla 2.5 roku a udělala to přesně tak jak jsem ti psala. To bylo v červenci a od září měla jít do školky. Také jsem panikařila, ale zvládla to a musím zaťukat. Jen jednou jedinkrát se mi ve školce počůrala, ale dle učitelek nestačila doběhnout. A co je zajímavé, tak třeba na noc plenu neměla už od toho roka a půl. A to pila na noc mlíko ještě.
Tak držím palce ať to dáte, ale věřím že určitě ano.

In reply to by Ivik77

Ahoj,
moc děkuji za komentář. Také koukám, že to tu od doby, co jsem tu nebyla, nějak opadlo. Dříve to tu jelo jako divé, opravdu si maminky dokázaly poradit, navzájem se podržet...škoda.
Jinak moc děkuji za rady, vyzkouším cokoliv, ale jak píšeš, jsem rozhodnutá jí plenu vzít, holt pojede pračka a sušička pořád, z toho se nezblázníme :-) Teď ještě přijede sestřenka s holčičkou, tak zkusíme jestli se nebude opičit a čůrat jako ona na záchod. To je kovbojka :-D Syn ten šel s tatínkem na záchod, kouknul jak čůrá ve stoje a bylo to. Jasně, taky měl nehody, ale chápal co chci. No, ještě jednou děkuji a držte nám palce :-)

05.08.2017

Ahoj,
Chci poradit. Malá má 2 roky a 2 měsíce. Snažila jsem se učit na nočník, ten odmítá úplně. Tak zkouším wc, na ten si sedne,rekne ččč,ale nic neudělá. Dojdeme jen z wc do kuchyně a ona se vycura tam. Odvedu ji na wc a reknu, ze se cura tam. Ale zatim mi přijde, že nechape co po ní chci. Nemluví, jen par slov. Kdyz se pocura, vadí jí mokré kalhotky. Beru jí na záchod kdyz jdu ja a ukazuju jak to tam tece a rikam ze delam ččč. Nevím, zda to dělám dobře, porad prevlekame,už týden a zatim jsem nevychytala kdy bude curat. Vím, že kdyby se jednou vycurala,budu tleskat a jasat a jí se to libi,tak to bude delat. Zatím bez úspěchu. Syn ten videl manzela,zkusil to a uz na wc chodil. Takze nevim,zda delam dobre,nebo ne. Děkuji moc za komentáře.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj , náš malej bude mít 22měs. Sem tam jsem ho nechala chvilku bez plenky, věděl že se do nočníku dělá lulu ,ale probíhalo to jako u vás. Sem tam si sedl a za 5 min se vyčůral jinde.Tak jsem ho nechala v plenách , ptala se jestli nechce čůrat vdy odpověděl že ne. Venku jsem mu říkala jak děti , pejsci čůrají na broučky a kytičky. Na nočník jsem ho nedávala. V pondělí ráno jsme šli ven normálně měl plenu a sám hlásil že počůrá brouka. Po příchodu domů zase volal že se mu chce tak jsem ho dala na nočník. A jsme přes den bez plen, nedávám ani do auta, vydrží i 2h . Prostě byl připravený tak si řekl sám. Nehodu má vyjímečně max jednu za den jak nestihnu rychle svlékat.

In reply to by monlik

Ne, určitě je to dobře, ale pokud to ještě nemá v hlavičce nastaveno, je to zbytečné. Děláš to selským rozumem a to je nejlepší. Asi bych ji na to neupozorňovala po každém nezdaru. My to děláme tak, že když se prcek počůrává stále, vracíme plenu a poté třeba 14 dní a zkouška znovu. Většinou je takto zvládnuto za 1-2měsíce. Někomu to sepne hned

In reply to by muf20

Asi vratim plinky,protože jsme docilili jen toho,ze to zadrzuje,kdyz uz opravdu nemuze,trošku ucvrnkne a drzi dal. Vcera kdyz jsem videla,ze uz to nemůže udrzet posadila jsem ji na nocnik a zpivala s ni. Kdyz se nesoustredila na curani,tak se vycurala v pohode. Když na to mysli,tak se prostě nevycura. Pak jsem ji vratila plinku a nacurala ji behem chvilky. Tak to asi vzdam. Jenže za chvili bude zima a budeme bez sance :-(

17.05.2016

Ahoj,

Prosim zoufale shanim reference o nějakém dr co se zabývá atopickým ekzémem. Rocni dcera měla dosud jen sucha ložiska,ale ted chytila od syna nestovice a ma to nakombinovane,nevim jak ošetřovat,na ekzém by chtělo mastnější,nestovice zase vysusit.... doporucili mi Motol,ale tam berou jen spadove nebo vážnější pripady na doporučení od praktického lékaře. Prosim poradite? Jsem zoufalá,dcera se drbe do krve :-(  Jsme z Kutné Hory,ale dojedeme kamkoliv. Děkuji!

Ahoj no moc neporadim...synovi vylezl AE po hexa očko :-( začal kolotoč zkoušení kosmetiky a preparátů a litali desetitisíce :-o

Musíš zkusit co vám sedne :-/ já odbourala fenistil,byl podrážděný a spíš mu to zhoršoval(až nedávno sem zjistila že obsahuje látku která vyvolává u dětí alerg.reakci...!)za mě top:čaj roiboos,pre/probiotika, zkusit můžeš i hylak,kosmetika z mrtvého moře když je třeba otru dětskou minerální vodou teď už můžu koupit obden-driv 1xtydne :-( 

Jinak ve středu jedu do Motola k Mudr.capkove po půl roce objednání a když už sme relativně v klidu hmmm

In reply to by mauss

Ahoj, díky za komentář, já jsem nás do Motola chtěla objednat, ale mají tam že mimo spádové oblasti berou jen závažné případy, což my nejsme. Tak pak písni co vám dr. dala a popř. se tam pokusím probojovat taky :-)

Moje deti mely nestovice loni..(dcera 5let syn 8mesicu)doporucuji 3krat denne fenistil a mazala sem je oba dva tea tree mastickou z justu a stridala necim z lekarny na nestovice(natirali sme furt)..po akutni fazi sme zacli promazavat biodermou atoderm..(syn mel naznaky atopickeho ekzemu po ockovani)..Drzim palce at ste brzy fit..

Moje deti mely nestovice loni..(dcera 5let syn 8mesicu)doporucuji 3krat denne fenistil a mazala sem je oba dva tea tree mastickou z justu a stridala necim z lekarny na nestovice(natirali sme furt)..po akutni fazi sme zacli promazavat biodermou atoderm..(syn mel naznaky atopickeho ekzemu po ockovani)..Drzim palce at ste brzy fit..

no tak hlavně začni Fenistil kapkami,ať se zmírní to svědění... ono bohužel ty neštovice svědí sami o sobě... my to dělali tak,že neštovice jsem natírala Virasoothem a suchá ložiska-pokuď byla bez neštovic,tak jsem promazávala tím,čím dosud.Na noc jsem nevydržela a dostal čtvrtku Diazepamu asi dvakrát,protože řval do noci a nemohl usnout-pak spal opravdu do rána,bez drbání... Taky to měl jako malej,nebyl mu ani rok a půl :( Takže nejdřív vyřešit neštovice (většinou bývají do týdne vyloupnuté) a pak ekzém.Jinak nám největší peklo začalo až pak,neštovice zahojené,ale jak byla ta kůže poškozená,tak mu to praskalo až do krve v záhybech :( naštěstí i to jsme zvládli (bojovali jsme s tím asi měsíc) a kůže pak byla jako před neštovicemi.

10.01.2016

Ahoj,prosim mohly by jste mi poradit s jidlem 8mi mesicniho mimi? 21.1. ji bude 8 mesicu. Na jidlo je jako diva,kdyz vidi nekoho jist,proskocila by i zdi :-D Ale uz nejak nevim co davat. Nase strava vypada asi takto:

Snidane: kojeni

Asi za hodinku ovocna presnidavka,sni tak pulku sklenicky. Pak jde spat,usina u prsa,takze si jeste da mlicko.

Obed: masozeleninovy prikrm,sni pul sklenicky,obcas celou. Dokojim.

Svacinka: banan,dokojim

Vecere: Prikrm,nebo kasicka,vykoupeme a pak dokojim,usne. To je cca ctvrt na osm,spi tak do deseti a pak to jede,je vzhuru co hodinu,breci,obcas usne kdyz ji dam dudlik a drzim ji za ruku,jakoby chtela moji pritomnost. To ale zabere tak jednou a pak se uklidni jen u prsa. 

Myslite,ze ma hlad,nebo si zvykla na prso,nebo cim to muze byt?Rostou ji zoubky,ale uz ma dva a toto nedelala. Jo a jeste dotaz,dava se uz jogurt? Na některých strankach jsem cetla,ze uz davaji..tak diky za rady. 

 

 

Kliknutím vložíte smajlíky:

nevím, jestli ti poradím, ale u nás když měl malý pět měsíců, tak se začal budit v noci hodně, někdy jen tak, někdy si ode mě cucl, byl to děs. Pak mi tady hodný holky poradilily :-) ať mu začnu dávat jídlo, sice mléko mám, ale není "dostatečně" výživný. Udělala jsem to azase spinká celou noc. A řídím se tím pořád, jakmile se začne budit v noci, přidám další jídlo nebo vyšší dávku, ale i tak to trvá několik dní, než se to ustálí. Bezva jsou křupky nebo piškotky mezi jídly, někdy dám rohlík, kousek mrkve vcelku...Jinak jogurt jsem začla dávat v 8. měsíci, dávám bílý choceňský každý den, ničím nedoplňuju, moc mu chutná tak.

nemá hlad,jí slušně :) jogurt můžeš zkusit,nevím,jestli už máte zaveden lepek-je dobré mezi lepkem a kravským mlékem nechat aspoň měsíc rozestup mezi zaváděním... s tím nočním kojením-no je to boj,jk se to jednou naučí,je to problém,naši na to naštěstí přišli oba až po roce,tak jsem je pak v noci odstavila,když začli tohle dělat :( takže buď vydržet a nebo v noci odstavit,nevím,co bude pro tebe lepší :)

In reply to by monlik

já nemyslela úplně odstavit,jen pokuď ti bude takhle zlobit v noci,tak odstav jen v noci-uděláš to tak,že prostě nedáš :) Ona bude dvě tři noci řvát (lepší je to udělat,když má třeba manžel volno) a pak bude klid,ani si nevzpomene.Přes den jí kojení normálně ponechcej,já prvního odstavila v noci v roce a půl a kojila do 26 měsíců,druhého kolem druhého roku a kojila jsem skoro do tří :) Ale pozor,chce to pevné nervy,když se rozhodneš,tak už fakt pak nedej v noci nebo při každém dalším pokusu to bude zkoušet o to dýl :) U nás u prvního ještě pomohlo to,že jsem se odstěhovala z ložnice na těch pár dnů a vstával k němu manžel-u něj si to tolik nevyřvával.Co si pamatuju,tak první řval jednu noc,pak byl klid,druhý neřval vůbec,ale budil se dýl :)

In reply to by lucininenka

jogurt už můžeš,  přidej třeba trošku domácí marmalády protože většinou bílej jogurt je takovej kyselej a dětem nechutná :) semtam dát do ruky kukuřičnou křupku, rohlík.. rozmačané piškoty a nastrouhané jablíčko. to měla ráda naše malá a má do dneška a to jí budou na jaře 3 roky :D

25.09.2015

Ahoj maminky!

Nutně potřebuji poradit s výběrem naušniček pro naší princeznu. Příští týden půjdeme na píchnutí oušek a nemáme naušničky. Vůbec nevím dle čeho vybrat, hlavně jak veliké. Chci buď bílé nebo zlaté, ale jakou velikost? Ve zlatnictví mi nabídla s určitostí pro miminko a byly fakt veliké. Tchyně přivezla také veliké :-( Poradíte? Popř. nějaké stránky kde bych si mohla vybrat? Všude píší pro miminko, ale pak kouknu na rozměry a liší se třeba o půl cm :-( Děkuji!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj,já nechávala nastřelit umělé....a nemůžu si je vynachválit,žádné hnisání :one: stáli nás jen 250kč a bylo to bez pláče,sice už bylo malej cca 4 roky.Ted má zlaté a ty jí černaj,nejlíp snáší zlato a ocel.Nechala bych nastřelit umělé a pak šla s malou do zlatnictví a vybrat s ní velikost jaká by jí seděla :a: 

Ahojky,

vím, že jsi psala, že chceš zlato, ale dovolím si ti napsat mou zkušenost.

Nedám dopustit na nastřelovací z lékařského plastu. Aplikace na jedničku, malá skoro neplakala, než jsme vyšly z ordinace, o ničem nevěděla. Vybereš si, jaké chceš, přímo v ordinaci, takže 100% záruka sterility a nemusíš náušnice nakládat na bůhví jak dlouho do lihu předem. Navíc se o náušnice po aplikaci nemusíš starat, žádné protáčení, žádné čištění, žádné HNISÁNÍ!!! Nemusíš se bát, že ti o ně prcek zavadí, vytrhne si je, nebo že o ně zavadíte třeba při oblékání. Cenově vyjdou asi kolem tří stovek.

Pro mě absolutní jednička do roka věku. Pak dostala mála náušnice od babičky, takové menší, ale doteď si za ně tahá, jsou jí skoro dva.

Zkus o tom třeba popřemýšlet...:-)

14.09.2015

Ahoj maminky,

chci se zeptat, nevíte co by mohlo být příčinou, že naše malá (za týden má 4 měsíce) má zelenou stolici? Je to řidké a zelené jako hrášek. Je plně kojená, narodila se 2,85 kg, na tříměsíční měla 5,16 kg a teď máme jít příští týden na čtyřměsíční a momentálně má 5,41 kg. Ani nevím, zda je za měsíc nárůst váhy optimální? Moc děkuji za příspěvky!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, to se mi stalo u dcerky po tom, co jsem (už bych to samozřejmě neudělala) z nedostatku času si dala vietnamské jídlo. Dr. mi řekla, že je to z toho jejich koření. Mimi to prostě neudělalo dobře. Může to být př. i z česneku. Časem se vše srovnalo.

ahojky,nárůst váhy je na spodní hranici,ale v pohodě... a jak píše maminka pode mnou,kojené dítě reaguje na to,co jíš ty,takže podle toho se mění i barva stolice ...pokuď nemá jiný problém (bolest bříška,průjem-stolice víc jak 5-8 x denně,málo močí apod.),tak bych to neřešila *smile* 

Muze to byt reakce na tvou stravu - pokud mas velkou spotrebu mlecnych vyrobku nebo zeleza,muze se to projevit takhle. Stava se to i pri prechodu na umele mleko,to obsahuke vic zeleza,telicko si zvyka na zmenu. Narust vahy je v poradku. 

04.08.2015

Ahoj maminky,
jdu to sem sepsat,zda vás něco nenapadne,já už jsem totiž bezradná :-( Naše 2,5 měsíční holčička začala z ničeho nic strašně plakat a já nemůžu přijít na to proč. Od narození byla pohodové miminko,oproti synovi, že jsem všude říkala,že je za odměnu. Ráno se probudila (píšu sled co byl ještě před týdnem), nakojila jsem jí, pak protože už začala pozorovat a pokoušela se komunikovat, tak jsem na ní mluvila, blbly jsme a po necelé hodince, kdy jsem měla vypozorováno, že už je unavená, jsem jí ukládala do košíku, z jedné strany tvářičky usínáčka, z druhé plínku, ona se do toho zavrtala a usnula si, bez problémů. Pak se probudila, opět kojení, opět spánek, odpo do kočárku ven, pak byla vzhůru, večer koupání, kojení a spát. Vše super. Na bříško dáváme od narození před každým kojením kapičky Espumisanu, takže když bolí, jen zacvičíme nožkama a je po problému. Před týdnem jsme odjeli na Moravu, kde usínala v kočárku, protože jsme různě chodili, ale spala v klídku. Poslední den už spala velmi neklidně a od soboty co jsme se vrátili domu je to peklo. Např. dnes mi za celý den spala 2x po půl hodině a probudí se hrozným pláčem, že má i slzičky. Očička má zarudlý, je na ní vidět, jak chce spát, ale nemůže. Už i chovám, usínala mi u prsu, ale i u toho pláče. Prostě nevím co by mohlo být, teď jsem jí koupala, to se na ně smála, vyndala jsem jí, utírám, natírám a pak než jí obléknu zase pláč, už jsem i plenky vyměnila, nic. Teď mi usnula u prsa, hodinu jsem jí držela na ruce, protože se budila a konejšila jí. Teď už spinká v košíku. Nevím co se děje. Mám ještě 6tiletého syna a nejen že se mu nevěnuju,ale okřikuju ho aby byl pořád ticho, není zrovna z nejtišších, i když ještě před týdnem dokázala malá usnout za jeho povyku....nemáte někdo radu prosím? Budu ráda za jakýkoliv poznatek. Děkuji!!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Taky jí může být vedro, spaní teď nejde ani mně a jsem z toho protivná...možná bych zkusila namazat dáseň, synovi se na necelých 3 měsících prorazil první zoubek...Možná to není úplně ideální, ale zkusila bych jí dát trochu nurofenu, když se jí uleví, tak jí něco bolí...

Ahoj,

já mám stejně starého syna a ten takto začal plakat již v osmi týdnech. Přišla jsem na to, že měl hlad. Takže jsem nakojila a pak ještě dokrmila cca 50 ml umělé výživy. Malinkej se uklidnil, spinká, povídá si se mnou a je z něj zase pohodové miminko. Tak snad se to i u vás brzy uklidní. Přeji hodně štěstí.

Tak mě napadá,zda nemůže mít hlad? Zítra schválně zkusím kolik mi vypije, ale přijde mi že mám "prázdná" prsa. Zkusím kojící čaj... :? fakt už přemýšlím nad vším..

30.06.2015

Ahoj,
ve čtvrtek končím šestinedělí a jdu k mudr. Chtěla bych antikoncepci, ale nehormonální. Máte prosím zkušenosti? Je něco kromě tělíska a těch tablet přímo před stykem? Kamarádka bere, ale je teď mimo ČR, tak se nemůžu zeptat co konkrétně :( Hormonální nechci, nedělá mi dobře, jsem náladová, nemám chuť na sex a prostě celkově...Děkuji!

Kliknutím vložíte smajlíky:
19.06.2015

Ahoj maminky,
chci se zeptat, smím během šestinedělí jezdit na rotopedu? Jsem 4 týdny po porodu, ještě tedy krvácím, ale chtěla bych se nějak hýbat. Moc děkuji za komentáře!!

Kliknutím vložíte smajlíky:
09.05.2015

Ahojte,
tak se jdu zeptat, jestli jste některá neměla stavy jako já. Jsem 37+2tt a dnes od rána mě bolí břicho jako když mám dostat menzes. Tím, že mi břicho tvrdne od nějakého 20tt, tak jestli tvrdne více či méně, moc nepoznám :-) Můžou to být posličci, nebo že by se na mě něco chystalo? :s: Malá tam sebou mele o závod, tak nevím :s:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holky, moc děkuji za komentáře, stav pořád stejný, tak uvidíme co z toho bude :-) Neříkám, že už bych to nechtěla mít za sebou :-) Zrovna jsem říkala manželovi, bouřka tu je, tak by se mohlo něco dít, ale zároveň mám zase strach...Ale to dááááme, vlastně mi nic jiného nezbyde :-D A taky jsem děsně zvědavá jak bude malá vypadat, jestli bude podobná synkovi, prostě už se na ní těším :-)

Ahoj tak mě břicho tvrdlo taky často, a když se k tomu přidaly podivné pocity píchání tam dole, tak jsem začínala něco tušit :s: a tušila jsem dobře, miminko jsem porodila dva týdny před termínem :)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka