Máte někdo zkušenost s anestezií u dětí? | Moje těhotenství.cz

Máte někdo zkušenost s anestezií u dětí?

Obrázek uživatele monlik

Ahoj maminky,
chci se zeptat, máte některá zkušenost s anestezií u dětí? Nám bude za týden 5 let a máme teď ve čtvrtek jít na ošetření zubů v anestezii, protože mu minulá dr zuby zanedbala tak, že i když syn spolupracuje, nejde to ošetřit jinak. Chtěla bych vědět co mám očekávat, jak na to děti reagují, popř. jak dlouho vaše děti v anestezii byly, nám totiž řekli 2,5 hodiny a mě to přijde strašně dlouho Sad Moc všem děkuji!!

Obrázek uživatele monlik

Ahoj
tak jsem slíbila, že napíšu jak to probíhalo a tak činím. Měli jsme jít na řadu ve 12:30, ale vzali nás déle, protože rodiče chlapečka co byl před námi si jeli nakupovat a nestihli se vrátit do 10 minut, když je sestra volala Koulení očima tudíž chlapeček ne brečel, ale řval jako když ho na nože berou, bylo to jak po anestezii, tak tím, že ho tam konejšila cizí sestřička, kterou nikdy neviděl. Pro mě nepochopitelné, protože já se nehnula dál než o ulici od té budovy, klepalo se mi tělo jako když mi vyrvali srdce :r: No nic...takže nás vzali po jedné hodině, anestezioložka velmi příjemná paní, vše vysvětlovala, Lukymu řekla, že mu dá masku jako kosmonautovi, on se těšil. Jakmile jsem ho položila, začal dýchat z masky, ale pak začal různě kroutit nožičky, pak ručičky a máchal kolem sebe a pak ještě z posledního vědomí vyslovil: Já jsem moc statečný! Smile No to mě dostalo maximálně, rozbrečela jsem se jako blázen. Pak už nám řekla, že nás nevnímá a my odešli, já na záchod kde jsem asi pět minut brečela a pak že si půjdeme dát něco k jídlu. Podruhé jsem viděla manžela brečet, resp. měl slzy v očích. Poprvé když se Luky narodil a včera. Šli jsme do restaurace, manžel si dal jídlo, já do sebe vpravila jen trochu polévky, nešlo to. Pak jsme chvíli chodili kolem budovy a šli tam zpět, kdyby to náhodou bylo dříve. Opak byl pravdou. Pod narkózou byl 3 hodiny a 10 minut. Pak nás anestezioložka zavolala, takové obavy co uvidím, jsem ještě nezažila. Ležel na posteli, v pusince měl ještě trubičku, ale po chvíli jí sám vykašlal, v ruce ještě kanylku, očička měl zalepený protože nefungují slzné kanálky, tak tam měl mastičku. Hladili jsme ho a mluvili na něj, už vnímal, ale nekoukal. Pak jako miminko co se snaží pást koníky zvedl hlavičku a byl zmatený, tak jsem mu chytla hlavičku a nasměřovala na mě a pořád opakovala že dlouho spinkal a vše je v pořádku, že je náš šikulka. Díky tomu ani nebrečel, hned jsem mu vyndala nová autíčka, měl radost a jelikož měl vyschlý krček, tak jenom zachraptěl, že je chce rozdělat a to už jsme věděli že je vše dobré. Pak si ale všimnul kanylky, tak jsem na ní držela ruku, aby to neviděl a manžel volal sestru, jestli to může vyndat. Hned mu to vyndala a byl klid Smile Pak jsme tam byli asi půl hodiny a jeli jsme domů. Nic mu netrhali, opravili 7 zubů a vytáhli 3 nervy. Prý to byla makačka. Po cestě domů měl ještě takové nekontrolovatelné pohyby, i večer doma, to si chtěl stoupnout a levá nožka ho moc neposlouchala, ale jinak v naprosté pohodičce. Večer už se krásně smál a pošťuchoval mě, ale já byla ta nejšťastnější máma na světě, že už mě zase zlobí Smile
Všem co dočetli, máte můj obdiv a hlavně děkuji za podporu a cenné informace, díky kterým jsem se mohla připravit na různé situace! Díky!

Obrázek uživatele monlik

Ještě poznámka pod čarou, z klimatizace kterou mají v čekárně dnes nemluvím já a mám rýmu jako trám, ale čert to vem :s:

Obrázek uživatele luciemili

Šikulky jste,to se divím,že mu nechaly trubku!S těma klimatizacema-to je dobrý-taky jsem byla vždycky celé léto nemocná Biggrin

Obrázek uživatele nataly007

záleží, jestli anestezii myslíš jen lokální umrtvení při vědomí, nebo celkové uspání po dobu zákroku. Každopádně mu určitě pro něj srozumitelnou cestou vysvětli, co jej bude čekat - před samotným zákrokem, po něm, jak to bude po probuzení, co se asi bude dít a že bude mít třeba v puse krev nebo někde hadičky. Ujisti se, že chápe, co to znamená a zvládne to. Pokud by měl třeba nějak velký strach, tak je dobré jej třeba namotivovat - pokud to zvládne bez breku a bude dělat, o co jej zubařka požádá, tak třeba dostane nějakou drobnost nebo tak něco.
Když mi bylo 8 let, čekala mě operace srdce, proběhlo to v pohodě už z toho důvodu, že mi mamka kompletně vysvětlila, co a kde mi budou dělat a hlavně proč, co mám čekat před operací - na ekg, ultrazvuk a odběry jsem byla naučená od mala, ale tady jsem poprvé měla napíchané ruce na kanyly, všechna ta předoperační vyšetření, to, že se nesmí před operací jíst a pít. Taky jsem dopředu věděla, že se probudím na přístrojích, zaintubovaná a že mám čekat, že to bude bolet a budu muset brát hromadu různých léků. Výsledek byl, že během dvou týdnů v nemocnici jsem řvala jedinkrát, a to když mi tahali drény (1 cm tlusté hadičky), které vedly až k srdci a zarostly mi do masa. V anestezii jsem byla asi 8 a půl hodiny, po probuzení a vytažení hadičky z krku jsem měla šílenou žízeň, ale vždycky mi řekli, že ještě nějakou dobu pít nesmím (nevím, jestli se to týká i operace zubů, ale tohle osobně pro mě bylo dost nepříjemné). Byla jsem trochu zpomalená, prostě oblblá tím vším, co do mě nacpali, ale rozhodně se to dalo zvládnout.

Obrázek uživatele luciemili

Čauky,neboj,to zvládnete,není to dlouho-viz.níže.Určitě pak bude plakat,neví,co se dělo,pokud mu budou trhat-tak možná bude plivat krev-přichystej si plín´ku a kapesníčky do kabelky a na doma Nurofen nebo něco,ať ho to nebolí.Asi ti pak bude spinkat,držím palečky.

Obrázek uživatele Loty

moji dceru to ceka 7.7. a mame pocitat prej hodinu az dve na sale a to ji budou trhat dva mlecnaky a jedno malicky vrtani..je tak zvane neosetritelna.. rekli, ze trhani jednoho zubu je za dve minuty v ordinaci, bohuzel se mala nenecha..ale na sale mame pocitat takovou dobu, taky jsme z toho vyplasena:/ Minuly tyden mala narkozu mela chvilkovou kvuli gastroskopii zaludku, tu zvladla perfektne..ale te u zubu se bojim, nesmi mit ani rymu, kvuli intubaci nosem, my uz to dvakrat prelozili, kvuli nemocem a ted zas zacina kaslat rymovat, tak nevim Sad Ale mam z toho desny bobky, ze takovou dobu to bude trvat a jak to pak bude Sad

Obrázek uživatele plucka

S anestezii v souvislosti se zuby zkušenost nemám, tak tu nebudu spekulovat, co a jak je "správně". Nicméně oba synové byli v celkové ve zhruba pěti letech (nosní mandle) a probouzení není hezké. Oba byli zmatení, plakali a prali se se mnou. To trvá tak tu půlhodinku, pak už mě Kuba vnímal a byl celkem v pohodě a Honzík spinkal ještě asi 2 hodiny, ale už v klidu. Nezvraceli, neměli teplotu, nekrváceli, takže za mě, až na tu půlhodinku, zvládli narkózu dobře.

Obrázek uživatele Olivia

...... a to jak s celkovou anestézii tak přímo s klinikou RADNO. Byli jsme tam odeslání, protože dceři vyrostly všechny stoličky "zdeformované". Neměla tam tu plosku, ale ... ale celá stolička byla taková kráterovitá. Již při prvním prořezání nás naše Mudr. upozorňovala, že díky této "deformaci" se může stát, že se stoličky budou kazit, protože budou nevyčistitelné! Proto by bylo prý vhodné stoličky zbrousit a "zalít" nějakou vytvrzovací hmotou. Musím se přiznat, že do takového zákroku se nám nechtělo, a tak bohužel došlo k tomu, před čím nás varovala naše zubní lékařka a to přes to, že jsem zubní hygieně věnovali maximální pozornost. Po zvážení pro a proti, jsme navštívili kliniku Radno. Paní dr. byla velice úsečná a nepříjemná, každopádně nám vypracovala plán léčby. V našem případě šlo o vrtání všech stoliček - 8. Máme vzp a anesteziolog byl hrazen , my jsme platili výkon zubní lékařky + veškerý materiál. Cena zákroku byla stanovena na bez mála 10tisíc korun. Délka anestezie byla 2 a půl hodiny. Dceru jsem doprovodila přímo do ordinace, kde byla připravená sestra, včetně anesteziologa a samozřejmě zubní lékařka a zubní sestra. Dceři přiložili nejdříve masku s plynem ....... po probuzení měla kanylku v ruce- na hřbětě ruky a byla zaintubovaná. Intubace neproběhla asi nejlépe, protože měla hodně poškrábané hlasivky a několik dnů hodně špatně mluvila. Reakce při probouzení byla šílená! Víc než půl hodiny plakala! Nechtěla bych to zažít znova! Paní Dr. všech 8 zoubků ošetřila a museli jsme do 10 dnů na kontrolu. Tentokrát né přímo k ní , ale k jejímu zubnímu hygienistovi. Tyto kontroly se pak dále stupňovaly. Nejdříve po 10 dnech od zákroku, pak za měsíc, pak za 3m a ..... . Jelikož zubní hygienista neměl jedinou výhradu k našemu čištění a nebylo co nás učit, tyto kontroly probíhaly velice rychle, ale částka 500kč musela být uhrazena vždy. Ještě bych měla dodat, že dceři byly 3 roky, v období zákroku a nyní je 2 roky po a plombičky krásně drží, zoubky má krásně čisté a zdravé. Kdyby jste měla ještě nějaký dotaz, ráda ho zodpovím. Dohady a polemiky nejsou na místě zda čas 2,5 h je pro takový zákrok v pořádku. Věřte, že já jsem tam byla po celou dobu a nehla jsem se od dveří ordinace a to i přes to, že vás bude paní dr. posílat pryč. Přeji Vám, a hlavně synovi hodně štěstí! Ať vše proběhne tak jak má a vy na tuto událost už jen vzpomínáte a pokud možno v dobrém. Olivia

Obrázek uživatele monlik

Ahoj,
moc děkuji za vyčerpávající komentář. Mám z toho strach a zároveň milion otázek proč a nač. Třeba o tom, že ho budou intubovat, to nám vůbec neřekli, o kanyle nám sestra řekla že jí mít nebude :? Takže tam teď manžel volal, má si zavolat za 10 minut, až nebude mít paní doktorka pacienta. Strašně mě to štve, protože syn krásně spolupracuje, tak nechci aby měl jakoukoliv špatnou vzpomínku, zážitek. Nejraději bych si tam šla lehnout místo něj :r: Jinak nám to spočítali na 12 tis., 2500 už jsme platili zálohu. Jdeme na řadu až ve 12:30 cca, ještě nám čas zítra potvrdí, tak chudák nebude celý den jíst a pít. Což o to jídlo, ale to pití mi nesedí, on je zvyklý hodně pít a teď celý den nic? :?

Obrázek uživatele Olivia

.... musím se přiznat, že i pro nás to byl docela stres, ale k vůli dceři jsme se rozhodli k tomu přistupovat tak nějak ..... s nadhledem a z vesela. Celková anestezie .... museli jsme mít i předoperační vyšetření od našeho pediatra. To spočívalo z odběru krve a potom prohlídky. Do Radna jsme toto potvrzení nesli v den zárkoku a nesmělo být starší 3 dnů. Dcera musela být v perfektní zdravotním stavu. Teda, žádná rýma ani kašel ... . Paní Dr. nám vysvětlila, že celková anestezie je pro ní jako pro "operátéra" daleko příjemnější, protože se své práci může věnovat na 100%.Životní funkce dítěte jsou kontrolovány anesteziologem a monitoring je prý velice důležitý, kdyby došlo k něčemu nepředvídatelnému. Byli jsme také ujištěni, že celková anestezie je i pro dítě bezpečnější než nějaká částečná, kdy právě životní funkce monitorovány nejsou a dítě může během zákroku něco vdechnout .... . Intubace a zavedení kanylky, probíhalo až po té, co si dcera dýchla plynu z masky. U toho jsem už nebyla. Dceru jsem držela za ruku pouze než usnula a pak jsem byla vykázaná z ordinace. Paní dr. nás s manželem posílala pryč, ať se jdeme projít do města .... já ať se kouknu na boty, .... . Přišlo mi to naprosto nemístné, ale z odstupem času paní dr. chápu, nebo jsem se o to snažila. Každopádně, jak jsem psala výše. Z čekárny jsme se nehli a ... a hned jak zákrok skončil, předali nám jí v mini místnůstce, která je hned vedle ordinace. Bylo tam pouze lehátko a židlička. Intubaci už neměla, ale na obličeji byly stopy lepících pásek, kanylka ve hřbětě ruky zůstala ještě hodinu, prý z preventivních důvodů. Probouzení bylo ... nechci tě strašit, ale je dobré vědět co se dá čekat. Plakala, kopala nohama...... bylo to opravdu šílené.... . U nás to byly pouze plombičky, bez trhání, takže krev z pusinky netekla a bolest prý taky cítit neměla. Po hodině nás propustili domů, s tím, že nesměla ještě nějaký čas pít a jíst. My jsme měli podobný čas zárkoku, jako vy, takže jsem dceru časně z rána vzbudila a dala jí napít a lehkou "snídani".Dobré jsou RAW kaše, které jsou lehce stravitelné a dodají energii. Pak si šla ještě lehnout. Před samotným zákrokem nejedla a nepila tak jak bylo uvedeno. K úplnému procitnutí došlo až v autě, při cestě domů a už ani do konce dne nespala. Měla pouze problémy s hlasem. Téměř dva týdny dost chraptila a stěžovala si na bolest v krku. Jinak ... je dobré si vzít sebou náhradní oblečení. Při samotném zákroku zůstává dítě v tom, v čem ho přivezete. Ať je to pohodlné a máte něco náhradního sebou, může se stát, že se počůrá. Dále je dobrá i nějaká deka. Venku panují sice letní teploty, ale i tak na ně může přijít lehká zimnice. Taky oblíbená hračka je fajn. S tou jí "uspávali" a s ní se vzbudila. Ze samotného zákroku si nepamatuje nic. Díky tomu, že vše zaspala ... tak rozhodně žádné trauma ze zubařů nemá. Spolupracuje ukázkově ..... chodíme spolu i na dentální hygienu, ale už né do Radna. Je to prostě veselá holčička, která nemá žádné děsy, tak se nebojte, že by to nezvládl ten váš šikulka. Jen ho na to připravte. Je dobré být k dětem upřímný a nelhat jim. Stejně tak se "dejte" do pohody i vy s manželem. Stres je z vás cítit a .. a když to pojmete opravdu z vesela.. a jako vlastně dobrodružství, které pak bude kamarádům vyprávět a plombičky ukazovat a .... bude to dobré :-). Ještě malá poznámka na závěr. Jelikož jde o zákrok v dutině ústní, není potřeba relaxace. Ta se dělá pouze při operacích, kde je nějaká svalová tkáň, která může být "stáhnutá" právě stresem a napětím. Hlavně v oblasti břicha. Takže tady to není na místě. Držíme pěsti a myslíme na Vás :-). Kdyby ještě něco.... ráda pomůžu alespoň odpovědí v podobě vlastí zkušenosti .

Obrázek uživatele monlik

Moc ti děkuji, ráda vím do čeho jdu a co můžu čekat, takže ti jsem vděčná!
Jinak po nás chtěli předoperační pouze jen vyjádření dětské lékařky, zda je na něco alergický, jestli nemáme v rodině krvácivost, jinak krev mu nebrala. Poslechla ho včera, prohlédla krk,uzliny a řekla že je ok. Včera když tam manžel volal, tak mu řekli, že dle situace mu buď dají dýchnout, ale to že je silnější a nemohou ovlivnit dávku, nebo mu píchnout injekci, po které usne hned. Teprve potom ho intubují, ale přes nosánek, zavedou kanylu, ale že se nemusíme bát, že už to má sestra v oku, že jakmile uvidí, že se probouzí a nic mu nehrozí, kanylu vytáhnou, než si toho stačí všimnout, intubaci po zákroku při probouzení. Napít mu dám okolo sedmé, to může,jinak jídlo raději ne, to on vydrží, s tím nemá problém. Pak vezmu něco lehčího sebou. Náš syn je trošku nerváček, takže je lepší, když do poslední chvilky neví co se bude dít. Takže jsme připraveni mu říct, že pojedeme do Prahy za tou hodnou paní doktorkou, že se podívá, jestli má správně vyčištěné zoubky. Ona ho tam položí a já mu řeknu, že se mu bude chtít spinkat a je to v pořádku, že jsme u něj. Po probuzení už to budeme odvádět pozornost na novou hračku, kterou budu mít připravenou Smile tak uvidíme. Musíme to zvládnout, před ním se usmíváme a říkáme jaký je to šikula a velký chlapák,že to nic není, ale uvnitř ve mě je jen malá dušička Sad No, zítra na nás myslete, dnes nám ještě potvrdí čas a já až přijedeme napíšu, jak to probíhalo u nás. Ještě jednou moc děkuji!!

Obrázek uživatele Olivia

... v Radnu jsou profíci :-). Paní dr. je, nebo alespoň na nás byla... dost nepříjemná a její chování zavánělo arogancí. Přes tohle se člověk musí přenést. Jde o to dítě a .... to si člověk nechá líbit snad vše. Určitě je to odbornice, která má bohaté zkušenosti. Po odborné stránce a přímo ze zákroku opravdu strach nemějte!!! Nám při uspání nebyla nabídnuta žádná varianta, hned se přistoupilo k tomu dýchnutí z masky. Ordinace bude vypadat jinak než jak jste jí viděli při poslední návštěvě. Anesteziolog tam bude mít kompletní vybavení, budou tam 2 sestry a 2 doktoři. Lehátko bude rovnou napolohované, do lehu a ... a syna tam budete muset položit. Moje představa byla, že budu mít dceru v náručí a s maskou to zvládneme společně. To bohužel nešlo, takže slzy a...... a ty oči neštastný, to si budu dlouho pamatovat. Opravdu se připravte na to, že to není příjemný zážitek. Pokud tohle psychicky nedáváte, tak ať s ním jde do ordinace raději manžel. Já jsem dělala hrdinku, ale jakmile zavřela oči, tak jsem se rozbrečela. Na jednu stranu je fajn, že vám umožní doprovod a vůbec to být s ním až do úplného uspání, ale na druhou stranu..... pohled to hezký není!!! Já vás nechci nějak děsit, to vůbec ne, jde spíš o naše pocity, pocity mámy.

Co u nás ještě fungovalo, tak byl příslib návštěvy dinoparku . Za tu statečnost a ať je to se slzama nebo bez nich. Dceři byly, jak jsem psala v době zákroku 3 roky, takže když se pak v autě po cestě domů začla ujišťovat, zda to dobrodrůžo platí, měli jsme už nachystané prospekty a obrázky dinosaurů a .... a bylo zase veselo a usměvavo :-). Děti jsou úžasné bytosti, pro nás mámy je samozřejmě nejúžasnější zrovana to/ty naše. Obavy nás rodičů, jsou naprosto na místě, ale buďte statečná! Zítra večer už si budete společně prohlížet v zrcátku plombičky a budete na něj hrozně pyšní :-).

Opatrujte se, přejeme Vám jen to nej a ... a ráda si zítra či pozítří.......... přečtu, že je vše tak jak má být :-). Odvahu!!!

Olivia

Obrázek uživatele monlik

Moc děkuji!! Teď mám velké obavy, protože synovi jak už dlouho nepršelo, se včera večer spustila alergická rýma Sad vůůůbec netuším, jestli i ta vadí, ale to je tak něco náhodného, že to by ho neodoperovali nikdy Sad tak jsem na to zvědavá Sad

Obrázek uživatele lucininenka

jestli půjde do celkové anestezie,kanylu mít musí!!Minimálně po dobu zákroku a i pak,kdyby se vyskytli nějaké komplikace.Bohužel,před narkózou se nesmí jíst a pít minimálně těch 8 hodin,je to proto,aby se to nevrátilo ze žaludku a nezaspiroval to do plic,to je klasika u každé operace.Bohužel i to pití Sad

Obrázek uživatele luciemili

Přesně tak a zaintubovat ho taky musí,když jde o operaci v puse,intubuje se přes nos,ale až bude spinkat,to samé s tou kanylou,dají mu dýchnout a až usne,tak mu dají kanylu-aspoň tak jsme to dělali mi.A s tou intubací-kdyby ho nezaintubovali-neudýchal by to,protože celé tělo i svaly jsou zrelaxované,musí za něj dýchat stroj-jako u každé operace.Neboj,on se probere už bez rourky-max.ho pár dnů bude pobolívat nos nebo krk-to není nic strašného,neboj,to zvládnete.

Obrázek uživatele lucininenka

počkej,tak u operace puisy se snad nerelaxuje,ne?U nás teda relaxovali pouze na operaci břicha,kde musí povolit ty břišní svaly,jinak je to bez relaxace,jen s uspáním... kanylu jak kde,u nás už při převozu na sál museli mít kanylu,ale to je podle zyvklostí,nicméně mít jí musí určitě.

Obrázek uživatele luciemili

Čauky,tak ta kanylku dáváme dospělých před operací, u dětí až poté,co si dýchnou,ať to pro ně není trauma.Jinak u celkové anestezie se přece aplik.myorelaxans+opiáty apod.,ať tělo "spí",ať se nehýbe,je v klidu, nic necítí apod.,tudíž celé tělo je zrelaxované.Proto se i intubuje,protože tělo přestává ovládat svaly apod.To bychom nemuseli udýchat.

Obrázek uživatele lucininenka

no tak docílit se nehýbání lze i bez relaxace pokuď vím Wink ale asi pracuješ přímo na sále,tak víš o anestezii více,já jsem teda myslela,že na zákroky typu vrtání zubů,trhání mandle a podobně se prostě nerelaxuje Ne taky nevím,co používáte,já dělala na JIP a pokuď jsme relaxovali při ventilaci,tak myorelaxans odcházel z těla několik hodin,než se dítě začalo hýbat,proto mi není nějak jasné,jak se může zrelaxovat a pak být za hodinu po výkonu v pohodě a dýchat sám :///: ale asi používáte jiné přípravky Wink

Obrázek uživatele luciemili

Čauky,na sále nepracuju,dělala jsem na zubním-tam jsme uspávali,pak na neurochiře Jip,traumačce apod.Vím,že na zubním u dospělých jsme dělali jen v analgu,ale na děti analgo působilo přesně opačně,takže jsme je začali dávat do CA.Nevím,jak je to teď,ale anesteziol.jsem chystávala Sufentu,Dormicum a občas právě i Sukcík,ale samozřejmě v mini dávkách.Někdy stačilo i jen Dormicum-asi to každý dr.dělá jinak.No a na Jip-to je samozřejmě o něčem jiném Biggrin

Obrázek uživatele lucininenka

tak Sufenta a Dormicum,to je jasné,ale tím je nezrelaxujete,jen tvrdě uspíte.My jsme na ventíku relaxovali Pavulonem,ale ten je asi na dlouhodobější relaxai a stejně mi říkala kamarádka,že už mají něco jiného Wink

Obrázek uživatele muf20

no ja nevim, ale copak mlecne zuby maji nervy? Nerv vede korenem a mlecny zub koren nema. To je nejake divne. Jinak anestezie u takto malych deti byva tak max oblbovacim plynem, jinak anestezie celkova se dava vetsinou u indikace vytrzeni vsech zubu. Moc nechapu, na jaky zakrok tedy jdete. 2,5hodiny je tak anestezie pro dospeleho cloveka na cele patro zubu. Doufam, ze ti sem napise nejaky stomatolog.

Obrázek uživatele luciemili

Čauky,musím tě opravit-neber to špatně,ale nic o tom asi nevíš,samozřejmě,že mléčné zoubky kořeny mají i s nervama,které je inervují.Ta délka zákroku je zcela normální,než se člověk uspí a vše se nachystá,trvá to minim.1/2 hodiny-to platí jak u dospělých,tak u dětí,to samé platí o extubaci a probrání pac.,které trvá taky 1/2 hod.Jinak pořádné opravení celého patra,jak píšeš a ještě v celkové anest.-klidně i 6 hodin-záleží co se dělá.

Obrázek uživatele muf20

Ahoj, no prave nevim, mela jsem za to, ze mlecny zub nerv nema. Tak jsem se aspon poucila. Jinak ano, klasicka operace s intubaci, tak je zdlouhava, mela jsem synka na operaci se strevy.....TAkze tyto casy registruji. Kamaradka byly jen na oblbovaku a dcerka byla do 40 minut venku a prevezli ji na pokoj. CO se tyce mlecnych zubu, tak nastesti jsme nemeli tu cest a snad ani nebudem, deti maji, musim zaklepat, zoubky zatim v poradku.

Obrázek uživatele monlik

Taky jsem si to myslela, že mléčné zuby nervy nemají, ale mají. O tom už nás přesvědčila doktorka, když mu jeden zub trhali Sad teď má jít na spravení 6ti hlubokých kazů a tahání 3 nervů. Tak nevim Koulení očima :?

Obrázek uživatele muf20

no a kdyz vypadne diteti sam zub, tak ten nerv co.....to je nejake zamotane, to se musim zeptat naseho zubare Smile . No fiha, to je kazu

Stránky

Maminky,chtěla bych se zeptat, zda vás některou píchávalo ve spodku.Jsem 32tt a lékař mi na poslední kontrole řekl že mám zkrácený čípek 2,4 cm, mám klidový režim,nic nesmím dělat, prý ať vydržím do 36tt.Jenom nevím, zda je píchání běžné, tím jak miminko tlačí na spodek (malý má i větší hlavičku)nebo zda je to tím zkráceným čípkem. :O

Ahoj holky, prosím poraďte mi. Na neschopence jsem od 17.6. a sestřička už mi včera dala lístek na peníze, ale tam píšou že se to má dát zaměstnavateli až po 21 dnech nemoci, stejně tak i červená část neschopenky, tak jsem z toho jelen a nevím tedy kdy to mám poslat. Nerada bych něco prošvihla, ale také abych to neposlala moc brzo a neměla z toho nějaký problém.

Ahoj holky Pápá Tak by mě zajímalo, komu praskla plodová voda nebo jste o někom slyšely, za jaké to bylo situace?

Holky, nemáte zkušenost s tímhle přípravkem? - http://www.nanopena.cz/
Funguje to?

Děkuji Pápá

Holky,plácám si na bradavici Verrumal.Naštěstí jen hodně zřídka,jelikoš jsem zjistila,že se to NEMÁ při kojení Sad Mám bradavici na plosce chodidla a nechtěla jsem se stresovat při odstraňování při těhu,tak mě to čeká teď.Posledně na kožním to dost bolelo.Tak nějak se tomu vyhýbám...

Ahojky všichni Wink Tak jsem se konečně odhodlala do toho jít a těsně před mým 33 rokem prostě začít :///: Je pravda,že už je to neúnosné,jednak dost nepraktické a se dvěma dětmi bych opravdu už chtěla umět se dopravit jinak než busem nebo s manželem :///: navíc musím říct,že mě to nějak i...

Ahojky holky, omlouvám se, nepatří to sem, ale už jsem bezradná. Máte nějaký tip na vyčištění keramické žehlící plochy u žehličky??? Mám ji dost zapečenou a nevím, čím ji vyčistit. Zkoušela jsem dříve solí, jako u nerezové, sice to malinko zabralo, ale trochu se poškrábala. Ocet nezabírá....

Ahoj holky, prosím potřebuji radu, zda někdo máte zkušenost.
Malému dnes dr.diagnostikovala nemoc ruka-noha-pusa.
Jenže malý neměl ani teploty, ani nemá vyrážku v puse. Pouze trochu na dlaních a chodidlech, ale začalo to nejprve vyrážkou na břichu, zádech a lýtkách a vypadalo to jak alergická reakce. Měli jste to někdo taky takhle zvláštně?

Ahojte holky jdu si k vám pro radu spíše se chci zeptat jak to máte vy?Před porodem tedy před těhu jsem nosila od prvopočátku menstruace tampony nikdy žádnej problém nebyl byla sem s nimi spokojená tědkon jsem už tři roky po porodu tampony prostě nosit nemůžu když si ho...

Ahoj holky,
Chci se zeptat kdy jste začali chystat věci na miminko? Já mám zatím jenom pár vyžehlených a vypraných hadříku po dceři a 2 balení plenek.

Jednodenní menstruace

Dobrý den.před 14dny jsem měla.mensteuaci ktera se opozdila o 5dnu. A ted v pondělní  ze mě  šel  jen tmavě hnědý hlen a pak nic,dnes...

Bolesti bricha

Ahoj, 3 dny zpět jsem měla styk s partnerem, prasknul nám kondom. Do 15 hodin jsem si vzala Escapelle. Teď po dvou dnech mám bolesti v...

Čáp??

Ahojky holky s přítelem se snažíme o mimi, ale zatím nic. V Pondělí jsem měla plodné dny a samozřejmě bylo tulituli. Od včerejška mě...

Vyšetření

Ahoj holky, včera jsem byla v nemocnici 7+1 jsem začala slabě krvácet. Paní doktorka našla mimi 1,7mm ještě bez srdeční akce. Ale říkala...

pomoc..

Dobrý den, potřebovala bych nějak pomoct.

Je mi 16 let a poprvé jsem měla něco se svým přítelem, bohužel jsme nepoužili kondom,...