HALYK

02.01.2013

30.12.2012 se nám narodil MAREČEK, váží 3940g, měří 54 cm a obvod hlavičky 35 cm.

Gratuluju ještě jednou ke zdravému Marečkovi. Náhodou jsi dobrá, že jsi tak velkou hlavičku vytlačila docela dobře! Myslím, že u porodu řve většina holek že už nechce a nemůže...já teda jo. ;-) Jste šikulky a teď už to bude jen lepší. Až se Kájince mimi trochu okuká, zvykne si, svoji péči trochu zbrzdí. Zkus jí říkat, že můžete dělat ty věci spolu, ať si vezme panenku. Máš výhodu že je to holka. ;) Jediný teda co mě pobavilo, bylo to jídlo. :-) Já jsem jedla naposledy ve středu v 10, pak jsem 15 hodin rodila, pak císař brzy ve čtvrtek, jídlo jsem dostala až v pátek k obědu!! A to jen vývar. Ještě ve čtvrtek večer jsem uprosila sestru ať mi dá pár piškotků a snědla jsem asi 4 a 6 si nechala na ráno. Pro mě byla porodnice spíš nejlepší dieta. Tak si to s tím jídlem ještě tak hrozné neměla... ;-) teď si to vynahraď, já doma jedla všechno možný. :-D Těším se na fotku..krásně si to s malým užívejte a ať se vše brzy zahojí. :a:

In reply to by Jajinka24

Děkuji :)
Jája se fakt snaží, ale má teď období kdy na vše říká ne :) Stále se jí snažím z péče nevylučovat a nebránit jí, aby ho hladila, mazlila se s ním, jen jí říkám, že musí být opatrná..
Tak to neni dieta, ale hladovka :( to bych nedala, nechápu jak jsi to dala, jednou jsem nejedla týden, ale to už nechci zažít..

In reply to by HALYK

U nás se taky říká jen NE, tak to bude plošné a brzy to přejde. Děláš to skvěle, za nějakou dobu se sladíte a uteče to jako voda a Mareček nebude tak zranitelné miminko, ale lezoucí rošťák a pak si budou krásně hrát. Jinak já neměla na výběr...zvednout jsem se mohla až ve čtvrtek večer a to jsem pak škemrala ty piškoty, po operaci se jíst nesmí kvůli zauzlování střev nebo co. Dostala jsem přes den nějakou kapačku a glukozu, jenže po tý se mi udělalo děsně špatně, úplně jak po oGTT, motala se mi hlava a polívalo horko a zima, tak mi to stoply, raději pocit hladu než tohle. Pak byl ten vývar k obědu i k večeři a další den už jsem dostala k snídani rohlík. Pak muž donesl mraky jídla a když se kochal malým, já se ládovala jogurty a piškoty. :-) bylo to vtipný..no ale nechala jsem tam krásných 10 kilo. :-D

Moc krásně napsané .A musím říct jako by jsi mi psala z duše.Já rodila před 3 týdny druhou dceru.První porod byl taky lepší než ten druhý a oba hodně podobné těm tvým.No a doma mám taky 1,5 roku starou Velkou segru a jak jsi napsala že ti přijde ted hrozně velká a dospělá to samé přišlo mě :s: Už to není moje malé křehké "miminko" ale prostě velká holka...taky mě to zamrzelo :00: Tak přeji hodně zdrvý vám všem :a:

In reply to by boruvka6

Jojo, dneska si lehla vedle malého.. Málem mi vyhrkly slzy.. Vypadá tak obrovská, jako by to bylo úplně jiné dítě.. Já jí pořád vidím jako moje malé miminko a když je vedle bráchy tak mi to už nejde.. Taky jsem je oba najednou přebalovala - taky sranda :€s€:
Tak si to s holkama pěkně užívej, hlavně ať je malá velká ségra velkým pomocníkem :a:

29.12.2012

Dnes jsme vyrazili poprvé do nemocnice.

:s:
že už by došlo na ten vnitřní klid?
no držím palce, ať je to v pohodě, rychlé a krásné a váhu miminka ať vůbec nepostřehneš, ať je 3,5 nebo 3,8kg....no a jestli to bude dneska, zítra, nebo se Pucík trefí do prvního miminka v příštím roce nechám jenom na něm :k:
mějte se, opatrujte se a myslím na Vás (takže prosím nezapomeň poslat SMS :-) )

27.12.2012

Dnešní poradna byla s velkým otazníkem - vydržím nebo nevydržím přes Vánoce...??

Holky mooooooc vám všem děkuji za uklidňující komentáře :one: budu si to opakovat pořád dokola :///:

Veru, vždycky je to v hlavě...i ta váha. odhadům vůbec nevěř, mám pocit, že v dobrý víře odhadnou váhu a matky se pak hroutí. U Toníka mi odhadovali 4kg, Janíček si dělal prču, že pět....měl 3,1.
vím, že se to lehko řekne, ale zkus se od těch strachů odprostit - porodit musíš, tak jako tak, navěky těhotná nebudeš. dělej co zvládneš, udělej si s kámoškou pěkný odpoledne a bude to OK. a až Pucík bude chtít ven, tak se ozve sám ;)

In reply to by Tesa

Jojo Teri, to se snažím si pořád dokola opakovat.. I doktorka si říkala, že se jí to nezdá.. Prostě doufám, že Pucík je jen dlouhé miminko :) A i čtyřkilové se nějak zvládnout bude muset i když bříško se mi stále líbí a užívám si ho :€O:

18.12.2012

A máme tady další poradnu :) Tentokrát pásy ukázkové hned na první pokus :h:
Já mám +13 kilo, tlak také dobrý 115/65 a CS 7.

Veru pokud bys ho vyhnala do čtvrka, tak jste v pondělí doma, to by ještě šlo, no ne? :s: Hele tak si dej nožky nahoru a pěkně odpočívej, já jsem taaak zvědavá, kdy a jak to bude :///: tohle je zatím nejlepší telenovela ;)

tak doufejme že se Tvého miminka my :k: dočkáme nejdříve příští pátek. odvez Kájušku k Romči a jen zvedej telefony :-) Romča to dá :s: :s: :s:

11.12.2012

Dnes jsem vyrazila do poradny už na 7 hodinu - pro mě trošku očistec (normálně vstáváme kolem půl 8).. Můj úžasný muž mi oškrábal auto a já jen sedla a vyrazila ;)Krásně sněžilo, ale i trošku klouzalo :dance:
Pásy nejdříve nevyšly - musela jsem se jít projít, 2x schody a pak už to bylo ukázkové :one: Sestřička se zase snažila Pucíka vzbudit, ona je vždycky tak něžná - normálně i krásně mluvila a prosila ho, aby vstával :///:
Já mám + 11,5 kg a tlak taky dobré, CS 6.

04.12.2012

Takže mám +12,5 kila navrch - to neni zas tak strašné :€O: tlak tentokrát lepší 110 na 60..

:s: matko klíííídek :-)
až Puclík bude chctít ven, tak půjde. Nechej to na něm. A jestli to bude kolem vánoc, není vlastně až tak podstatný. užívej si poslední dny jako těhule a ono to nějak dopadne. A vynahradíte to tím svátkem v druhé půlce roku.
mmch, znám asi 4 lidi, do jsou kolem vánoc - někdo na štědrý den, někdo po, někdo po novém roce a nikdo z nich nejeví známky traumatu

In reply to by Tesa

Jojo, musím to tak brát a když to bude na Štědrý den, tak prsotě ráno budou dárečky na narozeniny a velikáááááánský dort a večer se dají dárčky u stromečku :qu: ono to nějak půjde :) Stejně jsem zvědavá kdy se rozhodne :||):

Ty jsi prdlá! :s: Vždyť je teprve 4., víš kolik je ještě času? A už snad někdy v porodce někomu řekli, porodíte tehdy a tehdy? Tak buď úplně v klidu a pochybuji, že se narodí přímo 24. na Štědrý den. Vánoční miminka jsou nejlepší, je to nejkrásnější dárek, je krásné emoční období, já sama jsem 18.12. a domů jsme šli den před Štědrým dnem. Vánoční miminko bych si moc přála, ikdyž mě tak nevyjde MS. Takže tohle fakt vůbec neřeš, až to přijde bude to nejkrásnější datum pro narození tvého miminka. :h: :a:

In reply to by Jajinka24

Fakt? No vidíš, tak to jsi skoro vánoční :///: Kamarádka doktorka mi navrhovala, že při nejhorším můžu 20 na vyvolání, ale to nechci.. Když se nerozhodne do té doby nechám to úplně na miminku, třeba pak zase vydržíme do 28 a dál :€O: A máš pravdu, ať to bude kdy to bude, bude to přesně ve správnou dobu :€s€:

In reply to by HALYK

Jo, mamka měla termín 24., ale moc nechtěla být v tu dobu v nemocnici, aby byla 6letá sestra s tátou sama doma. Tak chodila mraky schodů, lezla na stůl a dolů, drhla celý byt, a nakonec si myslí, že mě ven tímto vyhnala, do 2 dnů porodila. Já taky dělala kdo ví co, malovali jsme, vytírali, myli okna, a Peťulka se držel jako klíště. Nevěřím moc tomu, že se dá porod přivolat nějak extra, pokud mimi není připravené, ven nepůjde, ty se max unavíš. :one:

27.11.2012

Naše dnešní poradna - já mám + 12 kilo, tlak 90/55.

Ahoj já jsem dneska taky byla v poradně + první pásy. Pásy taky ukázkové malá celou dobu kopala a hýbala se. Já jsem 36+3 a CS0. Takže závidím. Já; tady budu strašit ještě po termínu. :r:

In reply to by 4mamina

Neboj, to že mám CS5 v podstatě nic neznamená :) třeba tu budu strašit ještě v lednu, kdo ví :€O: Pěkně si ten konec užívej, já si v prvním těhu devátý měsíc užila z celého těhotenství úplně nejvíc :///:
Hlavní je, že se prckům u nás v bříškách daří a oni někdy vykouknou na svět :s: Naše malá šla v termínu jen díky dvojitému Hamiltonovi.. Do té doby jsem neměla jediného poslíčka, jedinou předzvěst toho, že bych měla rodit :€s€:

06.11.2012

Takže co nového s naším Pucíkem??

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

:a: to víš že se ukecám :) to i kdyby padali trakaře, tak moc ráda půjdu :one: Ono těch příležitostí už moc mít nebudu, po Novém roce to bude zase malinko složitější :00:

23.10.2012

Další kontrola za námi:

Váhu neřeš :-D To ti poví každej :-) Já ji taky řeším.....mám nahoře 14kg a to ještě není konec. Jsem dnes 33+1 dle UTZ, 32+0 dle MS a na posledním UTZ jsme taky byli o 4 dny větší.... Takže bůh ví, kdy to bude :-)
Břicho už mi netvrdne, ale i tak musím brát magnézko, protože mě v noci chytají křeče do lýtek

In reply to by Kvetinka 2011

:///: Ty jsi měla 18 celkem, ještě stále tě můžu dohnat :€s€:
Jojo, jsme připraveni, už přemýšlím i o té tašce do porodnice a taky si tam musím zabalit rovnou ty cviky!! Protože vy budete mít za úkol mě prudit tak dlouho, dokud nebudu pořádná poctivka a nebudu minimálně 3x denně cvičit :one:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tak to já to shodila za 3 měsíce vše. Ale po druhém to bude těžší, to vím.. Někdy to holt není tak snadné :r:
Malá byla také moc hodná, doufám že i druhé bude taková šikulka :h:

26.09.2012

Další poradna za námi :///:

Teda tak koukam jak jste take porad akcni :h: :h: :h: :h: tak hlavne at se prcik pekne otocia nezlobi at ,muzes rodit normalne drzim palecky :h: :h: :h:

Tak jsem hledala zápis v květinkách a ono prd:-), holka, tohle mi nedelej, psat si to v jiné kategorii, ja v tom pak neumim chodit :s: .

A prý...tvrde mi břicho při námaze...a pak lítá jak hadr na holi. No, baba jedna nepoučitelná :00: .

Stejně jsi borec a ty to víš! Všechno zvládáš s přehledem, nadhledem, klidem a prostě tu vaší druhou holčičku :s: pěkně otočíš, střihneš si tentokrát pohodovější porod a všechno bude ÚÚÚÚŽA :///:

In reply to by Kvetinka 2011

:///: tentokrát je to prosinec, vždyť víš :s:
No, náhodou už zas tak nelítám, od Jeseníku jsem nikde nebyla (a to už jsme doma 14 dní :s: )
To víš že otočím a když ne, tak si zkusím i toho císaře, alespoň budu mít srovnání co je lepší - moc se mi líbí tvoje přesvědčení o pohlaví našeho Pucíka :€s€: Už tě mám zapsanou v kategorii holčička :dance:
Květi, vždyť vlastně všechno úža je - mám krásnou a zdravou holčičku, zdravého Pucíka na cestě, skvělého i když občas neposlušného manžela - nic mi nechybí, prostě mám zrovna období, kdy jsem dokonale šťastná :)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka