mamamia

02.02.2012

Ahoj synovi bylo 6 v prosinci,v lednu u zápisu v poho,uča řikala,že nevidí důvod pro odklad,že je komunikativní,ukecanej:-)..ve školce mi byl navržen odklad a proto jsme v listopadu dávali papíry do PPP(pedagogicko-psychologická poradna),kde jsme byli toto uterý,dle psycholožky také vidí Vojtu na odklad,je hyperaktivní.Můj názor mateřský-co má vrozené(pravděpodobně bude také dyslexik po otci)se nezmění odkladem,pořád po mě chce něco číst a přestává ho bavit si hrát,cítím,že opravdu"lační"po vědomostech,stále něco počítá..osobně mě i mrzí,že by nešel ted v září do školy,ale nejsem odborník,takže "babo rad":-)Sem na rodičáku s malou 19 měsíců,hezky mi i vycházelo,že budu ještě ten skoro rok a půl doma(vodit a vyzvedávat ze školy,víc času na ukoly..),pokud bude mít odklad a půjde do školy v září 2013,kdy bude i malá nastupovat v čerstvých 3 do školky,bude to asi mazec..Takže dotaz spíše pro ty co už máte rozhodnutí za sebou,litujete že jste dali nebo nedali odklad?díky hezký večer Magda.

Kliknutím vložíte smajlíky:

díky holky,vlastně je to tak,že ten odklad navrhovala školka už někdy na podzim,ale já s tím naprosto nesouhlasila,přišlo mi právě blbé,aby šel do školy až skoro v 8!Cítím,že ho to chytne!?Ale tou poradnou se mi zamotal názor,s tou dyslexií je to tak,že je prý velmi často dědičná.Ve školce stále mluví o jeho nesoustředěnosti a neposlušnosti(jdou všichni malovat a vojta prý že ne,že nechce..).Doma je poslušný,dost sem zpřísnila co máme ještě malou.Takže uča ve školce vidí problém v tomto že bude ve škole,ale stejně mě to nepřesvědčilo,že rok odkladu to změní.Psycholožka mluvila i o tom,že kluci celkově dozrávají později(což musím potvrdit od malé,už se snaží sama oblékat a vojta je"brzda"bohužel doted co se týče oblékání atd.)Na logopedii jsme začli chodit až tento týden,dříve nebylo místo,tam že to bude na celý rok docházení jednou za 14 dní..neumí R,L,Ř.To aby šel do první"na zkoušku"mi přijde uplně nejhorší,to bych opravdu nerada,i psycholožka o tom mluvila stejně.Zatím fakt nevím,ve školce dnes uča,že dělali dětem test školní zralosti a vojtí že taky neprošel,zase si řikam,ona to nenavrhla pro nic za nic,je to zkušená učitelka(je to i ředitelka té mš),takže stále dylema,díky za vaše slova,pa!

In reply to by mamamia

Dodatečný odklad (jít do školy na zkoušku) je poslední řešení. To je pravda. Chtěla jsem tím jen říct, že rozhodnutím pro vstup do školy si nezavíráte veškeré možné cesty. A u některých dětí se prostě opravdu neví, dokud do té školy nevstoupí. :? Navíc - je únor a do září je ještě hodně času. Má-li manžel poruchu učení, je pravděpodobnost, že to bude mít i synek, poměrně vysoká. Ale to si v poradně pohlídají. A i když je nutné podat žádost o odklad do 31. 5., je tu také možnost dohodnout se s ředitelem/ředitelkou školy na "individuálním" termínu. Např. že v červnu nebo o prázdninách Tvůj syn znovu projde vyšetřením školní zralosti v PPP a na základě tohoto vyšetření (resp. porovnáním výsledků těch dvou vyšetření) se nakonec rozhodnete. Někteří ředitelé jsou ochotní domluvě. :a:

In reply to by mamamia

Pokud ve škole řekli, že nevidí důvod pro odklad a splnil podmínky pro přijetí na ZŠ, tak bych nad tím nepřemýšlela ani chvilku a dala ho do školy. dyslexii a hyperaktivitu odklad nevyřeší. dyslexie a hyperaktivita je boj na dlouhu dobu a jen čas zmírní jejich projevy. jestli ještě váháš, tak jukni na www.7zscv.cz, tady v aktuálních informacích najdeš: Chcete vědět, jak je na tom Váš předškolák? a v klidu si to projdi a vyhodnoť si sama, jestli toto vše zvládá a je tedy schopen školní docházky.

je to těžké rozhodnutí, ale vzhledem k tomu, že je narozený v prosinci, bych ho do školy dala. Od PPP si vyžádej papíry, že je hyperaktivní nebo má ADHD - to s hyperaktivitou úzce souvisí, prostě ať ho proklepnou a ty to jen předáš třídní učitelce, která to zavede do papírů a bude se na to brát ohled. Ale na druhou stranu tě musím upozornit,že to nebude pro vás moc lehké, jestliže je hyperaktivní, neumí se tedy dlouho soustředit a moc dlouho ho to pachtění po vzdělání a nových věcech bavit nebude. U dyslexie nevím zda mohou odhalit tak brzy, každopádně stejně budete docházet pravidelně do PPP, takže to odhalí. A jinak odkladem si u hyperaktivity nepomůžeš, neboj oni si s ním ve škole poradí, nebude to jejich první ani poslední žáček s hyperaktivitou.

Ahoj. Nečetla jsem komentáře pode mnou, třeba Ti to tam už některá psala - v tom případě se omlouvám za opakování. Je možné se doma (a i ve škole) dohodnout tak, že do školy syn nastoupí a během prvního pololetí (do 31.1.) se ještě může realizovat tzv. dodatečný odklad školní docházky. Takže to, že se rozhodneš pro vstup do školy ještě neznamená, že v té škole musí i definitivně zůstat. V případě této varianty by ale bylo fajn, aby o tom synek byl informován (že v září zkusí jít do školy, že si dáte čas dva měsíce a že pak uděláte "rodinnou radu" - samozřejmě spolu se synkem - jestli ve škole pokračovat nebo ne) - prostě škola na zkoušku. Aby to nebral úkorně, že ze školy odchází. Když tam půjde rovnou s tím, že je to na zkoušku a pak se spolu rozhodnete, nebude to pak brát jako svojí prohru. :-)
PS: několik dodatečných odkladů školní docházky jsem ve své praxi realizovala a nejednalo se o děti "hloupé", prostě jen potřebovaly čas (každé dítě má tempo dozrávání jiné...). :a:

27.09.2011

Ahoj, která berete příspěvek na bydlení porad prosím:musí ten formulář potvrzovat majitel domu nebo si to vyplním sama!?Já ho totiž brala cca před 3 lety,kdy jsem tam měla psané trvalé bydliště i hlášené děti,nájemní smlouvu..vše co bylo třeba.Ted bydlíme v nájmu 1+1,ale právě bez smlouvy,ani sme si zde nemohli napsat bydliště(to máme celá rodina psané u tchyně).Ted možnost velkého nájemního bytu,samozřejmě za více peněz,ale co jsem si to počítala,v podstatě čím vyšší bude nájem,tím vyšší dostaneme ten příspěvek na bydlení(vychází nám přes 2 tisíce měsíčně!?),takže se dostanem na stejné platby jako ted v 1+1 :-)Ted mi jde teda o to,jestli mám hned u majitelky domu(činžáku)hned"loudit"o to potvrzování,aby zas nemyslela,že jsem nějaký neplatič,aby se toho nezalekla!?koukala sem totiž na ty formuláře,a jsou uplně jiné než před těma 3 lety,kdy sem si to nechávala od majitelky potvrdit..díky pokud víte,papa,hezký den!

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by Sasenka2

madla:jasně jak píše raduška,to se nemusím ptát,pokud dostanu klasickou nájemní smlouvu(ikdyž bude v našem případě jen na rok s možností prodloužení),přehlásím si bydliště sama na obecním uřadě(respektive nahlásím nové-se smlouvou a tím pádem zanikne to staré trvalé bydliště,které ted máme u tchyně..),takto už sem to udělala předtím,když jsme v minulém nájmu měli smlouvu..ale dík,pa

07.06.2011

Ahoj,kuponky na vlhčený do DM jsou asi dost žádaný a málokterá nevyužijete,ale náhoda je blbec-nevěnoval by někdo kuponek(ky)na tu sadu 4 vlhčených ubrousků do dm!?myslím,že platí jen do konce června..Vlhčených spotřebujem u nás neskutečný množství-2 děti,navíc já lupenka+atopik(nemůžu si tak často mít ruce vodou),starý pejsek doma co často "něco"vypustí..předem děkuji kdyby náhodou..hezký večer,Magda Plzen.

Kliknutím vložíte smajlíky:

myslíš ty babylove ubrousky nebo které?no jinak kdyby někdo chtěl tak mám docela hodně těch kuponů a ty nevyužíté vždycky vyhazuju.

In reply to by matyma

mám tyto některé jsou i do 30.6 2012

sunar24 600g sleva při 2ks 50kč 2 kupony
elmex pasta při 1ks 10kč 2k
lenor aviváž 1ks 10kč 1k
silan aviváž 1ks 30kč 2k
hami jog.svačinka 2ks 20kč 1k
elemx kartáček 1ks 10kč 2k
babylove bio koj.výživa 1ks 30kč 5k
mlíčko s kaší nestlé 2ks 25kč 2k
lovela tekutý prac.prostředek 1ks 20kč 1k
lovela prášek 1ks 50kč 1k
babylove š´táva 0.5l 2ks 15kč 3k
oral b kartáček 1ks 15kč 4k
oral b pasta 1ks 15kč 4k
huggies plínky do vody 1ks 50kč 3k
nestlé juniro mléko bifidus 1ks 50kč 3k
sunar 600g 2ks 50kč 2k
huggies ubrousky 1ks 30kč 2k
hipp masozeleninový příkrm plast 1 ks 5kč 3k
hipp platek 1ks 4kč 2k
alana pleny 1ks 30kč 6k
hipp příkrm plast 3ks 15kč 4k
hipp příkrm 3ks 15kč 1k
sunarka sušenky 2ks 15kč 3k
vademecum pasta 2ks 10kč 2k
hami mléko 600g 1ks 30kč 2k
sunarka kaše 2ks 25kč 3k
nestlé ovoc.přesnídávka 2ks 30kč 4k
sebamed-pěnová koupel,tělové mléko,dětský krém 1ks 30kč po 1k
hami jog.svačinka 2ks 20kč 1k
hami příkrm 4ks 25kč 2k
hipp instantní čaj.nápoj 2ks 30kč 1k
Cewe celý sortiment dárků a fotografií sleva 20% z ceny zakázky
pobyty pro rodiny s dětmi po celé čr sleva 20%
fotokniha sleva 100kč
elefanten boty 10% sleva
máma a já sleva 10% na předplatné
hami safari sušenky 2ks 10kč 2k
huggies little walkers 1ks 50kč 3k
babylove slip.plenky 1ks 20kč 3k
huggies pull-ups 1ks 50kč 3k
hipp přesnídávky 1ks 10kč 3k
hami příkrm 250g 5+1 6ks 37,90 2k
sunárek příkrm 4ks 15kč 3k
hami příkrm 200g 5+1 6ks 29,90 2k
persil sensitive gel nebo prášek 1ks 50kč 2k
hami kaše 3+1 4ks 72,90 2k
babylove slip.pleny 1ks 30kč 2k
babylove pleny 1ks 50kč 3k
tide prášek 1ks 20kč 2k
hero baby sušenky 1ks 10kč 1k
hipp kaše 2ks 25kč 4k
nuk hrnek mini cup 1ks 25kč 1k
nuk trening cup 1ks 25kč 1k
nestlé baby sušenky 1ks 15kč 2k
pampers giantpack 2ks 80kč 12kuponů

18.05.2011

MÁTE NĚKTERÁ MLADŠÍHO CHLAPA JAKO JÁ?Nějak to na mě dolehlo a najednou si připadám strašně stará!Letos mi bylo :!k: 2x osmnáct jak řekla moje sestra..no 36 není snad tak strašný věk,ale já mám o 7 let mladšího manžela,což asi taky není tak strašný,hlavně s tím prostě nic neudělám,řešila sem to asi jen první měsíc vztahu..Syna sem měla ve 30,leni v 35 oba císařem,před vojtou mimoděložní s operací,takže sem si"pěkně"užila..druhé těhu rizikové,vysoký tlak,navíc sem obezní a nedaří se zhubnout :€\€:což je zase výhoda v obličeji-nemám jedinou vrásku.. druhé těhu sem už celé prohekala(bolesti kloubů atd.),manža začal mluvit o 3.dítěti,to já už "nedám" :devil: bude muset s jinou ženskou jedině :$$: Normálně budu potřebovat brýle ://: když stříhám dětem nehty,začíná se mi to rozmazávat..Prostě už to začíná jít z kopce :help: No aspon sem sem trochu vypsala,třeba některou z vás trápí něco podobného?ahoj,dobrou! :°°//: magda plzen

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

za pozvání,určitě bych se na nějaký sraz ráda podívala,jen jsem ještě nebyla,tak jsem nějak nenašla kuráž ;)
A gratuluju k miminku,už jsem to tu zaznamanala,i když jsem tu málokdy,že jsi znovu těhulka :€O: a i to pro mě bylo takové nakopnutí,že není na co čekat a jdeme do toho taky :one: :qu: Tak at je vše v pořádku,mimčo krásně roste a třeba se poznáme i osobně :a: :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Jsem přímo z Olomouce,dokonce bydlím kousek od Teska,takže do aquaparku to mám kousek :qu: Tak to se určitě někdy přidáme :one:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

madla:díky,máš pravdu,sedla na mě celková DEPKA,bohužel korunovaná i vztahovými problémy,snažím se asi najít nějakou příčinu,ale ta určitě není v tom věku :n: ..pa

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Moc tě obdivuju.Já mám z manželství 21 letého syna,16 letou dceru.Teď mám o 8 let mladšího přítele.Máme spolu dvouletého chlapečka.Letos mi bude 40.O mimi už se nesnažíme,ale poslední měsíc jsem to nedostala.Tak čekám co za tím zase bude.

03.04.2011

Předem se omlouvám,že to sem cpu,ale aspon malinko to souvisí(když dětičky nemocný a potřebuju aby ležely,"zachrání"nás jedině dvd-pouštění pohádek..no a k dotazu:bohužel je po 4 reklamováno!První dvě reklamace uplně v poho,opravily a uznaly,3. a 4.sme vyreklamovali a odpověd zněla "závada nenalezena"dvd se nám vrátilo taky opravené,ale vždy funguje týden!Už chceme vrátit zboží ale tesco nee :€\€: značka je sencor,pořád se vymlouvají,že když napíše sencor bez závady,nemůžou vrátit peníze..myslím,že mám právo po 3.reklamaci na vrácení peněz ne?děkuji za radu nebo odkaz,moc na internetu neumím hledat,díky hezkou neděli :k:

Kliknutím vložíte smajlíky:

madla:zatím moc děkuju za odpovědi,zítra zkusím zavolat nebo napsat mejlík přímo do toho sencoru,ale tam to právě drhne,z tescem mám dosud skvělý zkušenosti(právě že bez řečí vrátily prachy),závada je pořád stejná!ty první 2 uznali a ted se nám zdá,že cukaj kvůli tomu,aby právě nemuseli vracet prachy(oni tu závadu odstraněj!a napíšou"závada nenalezena")to ale přece není možný,že výrobce to opraví a tím pádem už závada není,tak to může jít stokrát po sobě!?

Ahojky je pravda že po třech reklamacích je v povinnost prodejce vrátit ti penize ale když vam neuznali 2 reklamace tak nevim jak to chodi ale bojim se že peníze nevrátí...jen chci dodát že taky máme dvd sencor a už nikdy v životě do tehle značky nejdu,máme ho cca 3 roky a poslední rok děsně blbne,občas ukazuje černobíle a barvy sem tam zlobí,někdy se stane že filmy a pohádky vůbec nepřehraje,malá taky často kouká na pohádky někdy i 2x denně a přemyšlím že si pořidím něco lepšího.
Ted jsem reklamopvala už podruhé mob. telefon,který jsem použivala rok a něco a doufám že už po třetí ho reklamovat nebudu,tohle to mě fakt nebaví.
---------------------------------------
Anička+Kristýnka 3.3.2009

mate pravo na vraceni penez v pripade ze se jedna jen o tu samou vadu...pokud je to jednou s tim a pak zas s tim tak to muze jit takhle do nekonecna...postarsila bych instituci zakazniku a mozna se leknou a vrati..

je to tak, po 3 reklamaci máš nárok na vrácení peněz!!! nesmíte se nechat, normálně natrvdo jim řekněte, že znáte svá práva a že chcete zpět peníze. Jednou nám to říkali v právu, že někteří obchodíci jsou hajzlíci a moc si dovolují, potřebují aby se na ně trochu přitlačilo. Sencor měl i zmámý a taky se mu pokazilo, poradili jsme mu philips - my ho máme už asi 5 let a pořád jede a to poslední dobou denně. Známý je taky spokojený - výhodou u nich je, že po reklamaci dávají nový přístroj, neřeší opravy

Nárok na vrácení peněz je při reklamaci 3x pro stejnou vadu a 4x pro jinou vadu. Dokonce mě zarazilo, že jednou při reklamaci už 4 nám nechtěli vrátit peníze, protože jsme o to nezažádali. Takže při reklamaci už rovnou někde napsat, že požaduješ vrácení peněz.

28.03.2011

Tak obě naše malý prdelky mají ve výtěru(z nosu i krku) pneumokoka,jak moc se mám toho bát?kdo máte už zkušenost?Ted už jsou bez teplot-rýma,kašel zůstává,berou oba antibiotika Ospen,očkovaný na pneumokoka ani jeden..co se děje dál po dobrání antibiotik?(myslím jestli kontrolní výtěry..Máme s manželem taky zajít na výtěr,aby sme si to pak jen všichni nepřehazovali?Pokud někdo ví,napište mi laicky co to vlastně ten pneumok je..díky za podporu,sem strašný nervák,ahoj magda.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, pneumokok je bakteriální onemocnění dolních a horních cest dýchacích. Vůbec se ničeho neboj a hned nemysli nato, že nemáte očkování :-). Antibiotikama se vyléčí a děti budou zase v pořádku

Ahoj,je to bakterie ze skupiny koků a způsobuje záněty,např. průdušek,uší,plic. Až broučkové doberou ATB,DR. udělá kontrolní výtěr. Myslím,že vy na výtěry nemusíte.Někdo bakterii má a nemá žádné obtíže, pozná se to až když jde třeba na operaci a dělá se kultivace z nosu a krku.
Monina

In reply to by jujunka

pneumokok, streptokok apod jsou běžná onemocnění, která jsou mezi lidma. Přenáší se kapénkovou infekcí. Takže pokud dítě chodí do většího kolektivu, tak ho může chytit kdykoliv. Pneumokoka má každý v sobě. Někdy se stane, že propukne a člověk má rýmu, zánět průdušek, zápal plic apod... :a:

In reply to by jujunka

to víš že netušim :€\€: ,no malej chodí normálně do školky,denně sme venku nebo někde v herničce,manžel je tramvaják(může leccos přitáhnout i z práce)myslím že po tom nemá ani cenu pátrat kde k nemoci přijdeš,i tak mám už nervů nad hlavu,papa

17.03.2011

Hezký večer(spíš noc no:-)takže bydlíme s 2 dětma a psem v nájmu 1+1,velká kuchyn i pokoj,časem sme to dovedli celkem k dokonalosti,stále šoupeme nábytek,takže ted je to tak,že v kuchyni máme s manželem postel"šuplík",přes den je to jako gauč,no a děti mají spolu velký pokoj,bohužel mrnavá předsín,takže veškerý skříně mají taky děti v pokoji,před skříněma věčně šušák,žehlicí prkno atd.Sme v přízemí,za domem dvoreček,pěkná klidná lokalita,smlouva vždy na rok s možností prodloužení.Ted máme nabídku na 2+1 taky nájem vždy na rok,finančně to vyjde stejně,ale je to 4.patro bez výtahu a centrum města bez zeleně,zase velké pokoje i velká předsín,tak ted nevím,pořád sem nadávala,že chci větší byt,jak mi vyčítá manžel..a ted se mi z našeho bytečku nějak nechce no..a musím se rozhodnout co nejdřív,díky za názor

Kliknutím vložíte smajlíky:

madla:holky děkuju moc, :k: obě prdelky dnes teplota,tak pročítám až ted..No já vyrostla s 4 sestrama v panelákovym 2+1 a nikdy sem v tom neviděla problém ;) měli sme ale velkou předsín s velkýma skříněma.Mě ted poslední dobou fakt už "hrabe",určitě to není jen malým prostorem,ale částečně taky,jak sem psala,stále něco odšupuju a přemistuju :bulva: ,navíc manža chodí do práce i na 4ráno(tramvaják)a já zas noční pták,vše se odráží na všem :€\€: :help: asi to spíš vemem..pa a dobrou :°°//:

Ahoj,my bydlime v 1+1, 36m2, pro nekoho nemozne..jenze to jde dost tezko resit,kdyz nejsou penize ze... mame syna 26mesicu a ted cekame druhe. Mistnosti jsou propojene,takze deti nemaji moznost mit ani pokojice.. ono by to ani neslo,kuchyn je tak prtava,ze uz se tam nic nevejde! to vy to mate jeste zlaty! musis sama vedet, zda do toho jit nebo ne,ja bych ve vasem pripade jeste pockala ;)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

madla:ahoj ,no dokud byl jen Vojtí,tak 1+1 uplně v poho ;) ted s Leni je to nějak hoodně znát,hlavně ten uložnej prostor :€\€: navíc skřín pro malou,mám 2 sušáky(jak jí peru zvlášt v lovelce..)a chlapi sou děsný prasata,tak jeden sušák nestačil..takže před skříněma vždy alespon jeden sušák,s 1 děckem by mě odsud nikdo nedostal :n: ale nesmíme tu nic navrtávat(myslím nějaké skřínky ke stropu a tak víš..)doted sme větší nechtěli kůli tomu,že větší pronájem byl vždy dražší,a už to máme dost těsně,ale tento vyjde finančně uplně stejně :///: , tak už sem rozhodlá,že to vemem..díky,pa,hezký víkend!

ahoj, tak já bych počkala na lepší přiležitost. když jste v tomhle malém bytě vydrželi do teď, tak ještě rok vydržíte,ne? Do 4.patra bez výtahu bych nešla. Asi jsem zhejčkaná, ale myslim si že když nikam extrémě nespěcháte, tak proč jít hned do onoho bytu. My bydlíme ve 2kk (38m2) 4 lidi a bydlet budeme. Byt máme na hypotéku. Nejdříve jí budeme mít splacenou za 6 let-pokud budeme schopni spořit a vkládat při změně fixace penízky. Pokud to nepůjde, tak máme hypo do 56 let :00: . Děti maj pro sebe 15m pokojík. Já s manželem spíme v obýváku. Nemáme sedačku ale postel, která slouží i jako sedačka. Máme kuchyňský kout, do kterého se nám nevejde stůl a tak máme stůl v obýváku. Chodbičku máme maličkatou. Prostor mezi kuchyní a chodbičkou nám odděluje skříň až do stropu. V posteli, Ondrové posteli máme úložné prostory. Takže byt nemáme plný skříní. Děti maj komodu se 4 šuplíkama-tam maj oba oblečení a my máme jednu malou skříň v obýváku :-). Zatim nám tohle bydlení vyhovuje. Uvidíme do budoucna.

In reply to by JaMiOn

Ty čtyři patra bez výtahu jsou prkotina... jediný problém v tom vidím, když má člověk třeba nohu v gypsu... ale jinak se to dá v pohodě vyjít i s malými dětmi... pravda, bydlet v přízemí nebo prvním patře má taky své výhody, ale kdybych se třeba já měla rozhodovat, jestli v přízemí v maličkém bytě, nebo ve čtvrtém patře ve větším, šla bych do většího...
Jsem z vesnice a měli jsme krásný velký dům, velké místnosti, kuchyň větší, než mám nyní obývák a tak mi ty panelékové byty pořád připadají jako králíkárny, kde se nedá pořádně nadechnout... proto se už nemůžu dočkat, až se přestěhujeme do nového bytu... už jen z toho důvodu, že mě neskutečně štvou ty omezené prostory, nedostatek úložného prostoru, nemít kam dát pořádné skříně, nutnost skladovat věci všude tak, že když chceš vytáhnout jednu věc, musíš přeskládat dalších pět a podobně... samozřejmě, prvních pár let jsem byla ráda, že máme byt, jaký máme (2+1 38 m2), jak děti rostly, tak to bylo šílené a po patnácti letech v něm jsem byla zralá na blázinec... kromě toho, že jsme měli spaní v obýváku, kvůli čemuž jsem měla pak dost velké problémy s nespavostí... samostatná ložnice to vyřešila jednou pro vždy... ale to jsou věci, které se projeví spíš až po více letech, zezačátku je všechno jinak a člověk se uskrovní... ale ani to se nedá dělat pořád... prostě jednou to pak vypluje na povrch... ;)
Jo, a nejhorší pocit jsem měla z toho, že čtyři lidi (dva dospělí a dvě pubertální děti) mají jednu jedinou trojdílnou skříň, do které se muselo vejít všechno oblečení... takže když jsem vyprala všechno špinavé prádlo, vyžehlila a složila ho, tak nebylo kam dát... a nebo to bylo ve skříni tak namačkané a stejně to tam nevešlo všechno... a víc nábytku se nám do pokoje nevešel, protože ten byt byl mimo jiné i děsně blbě řešený... hrůza... ještě dnes, když si na to vzpomenu, mám osypky.. ;)

08.03.2011

Ahoj prosím rychlou radu-máme malý byt 1+1,malá mi leze,při vaření taká za nohavice,při žehlení apod.začíná to být nebezpečný,ohrádku fakt už nikde neumístim:-(do postýlky ji přes den moc nechci dávat a potřebuje lézt..vidim ale do pokoje z kuchyně,tak mě napadla ta zábrana do dveří!?Máte někdo zkušenost kdo máte nebo jste měli..jaká je případně lepší-plastová,kovová,dřevěná?Opravdu to drží bez vrtání(což nemůžu-sme v pronájmu..)jen na ty šroubovací"přícucy"po stranách?prosím stručně mám večerní mazec a ted mám možnost jednu použitou koupit a nevím..díky,díky,díky!

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahojky, tak mi jsme koupili zábranu v Ikea tu kovovou a teď jsem ji viděla i v Lidlu asi za 600 kč (nevím přesně) je to na ty kovové přícucky jak píšeš :-) a drží to. Máme ji na schodech za dveřma protože se mrška naučila i odemykat a je to fajn. Máme tam atex - což je dřevotřísková palubka s tapetou, takže absolutně hladký povrch a drží to krásně :-)

Už máme druhou od Chicca a drží dobře i v těch blbejch futrech, co tu máme. Malou do kuchyně taky nepouštím. Nevím, kam bych před ní uklidila všechny ty nebezpečný věci

ahoj my teda máme zábranu na schody,ale v podstatě je to jedno. Máme taky tu bez vrtání a fakt to drží,pro jistotu to každý den kontroluju,ale fakt je to bez problémů-musím to zaklepat. takže neváhej a kup si jí,budeš alespoň klidnější u vaření :-)

Ta zábrana bez vrtání drží úplně v pohodě...měli jsme jí na schodech bez zábradlí...a v pohodě...Měli jsme úplně obyč. kovovou z lidlu..za 500Kč

07.01.2011

od včera jen bulím,protože má 7m Lenulka má srostlou kůžičku na buchtičce(sinechie).Samozřejmě si to vyčítám,nic mě neomlouvá!to že sem z 5 holek a máma nás takto nerozevírala a všechny ok,to že mám 5 letého kluka a stále sem se bála,at tam malé něco nezanesu,to,že mi v porodce řikala sestra"zbytečně tam neštourat"určitě sem špatně rozevírala,ikdyž sem ji pečlivě po kakání vymývala(jdeme vždy pod sprchu hned po kakání),rozevírala sem hlavně dole u"dírky ,ale ona to má zarostlé nahoře,takže není vidět klitoris.Prosím napište mi,kdo už toto s holčičkou má za sebou,jak to teda na gyndě probíhá,sme objednaný ve středu,prý to dělají sondou(což ani nevím co je?)-snad to není nůž!?a doufám,že jí to znecitlivěj?Ach jo,ach jo,kéž bych mohla vzít tu bolest za mou holčičku!Nepřeju jí takovou mámu,která toto dopustila,sem totálně na sračky..Na půlroční prohlídce uplně ok,my měli včera teprve v 7 měsících očkování,měla sem na tu buchtičku trochu podezření,tak sem řekla dr.at jí tam jukne.

Kliknutím vložíte smajlíky:

madla:díky mamušky,bohužel mé pocity nejsou o moc lepší,musím si brát i prášek na uklidnění,jak z toho co bude ve středu na gyndě nemůžu spát.. :€\€: dnes navíc ještě 5 ti letý syn,že ho bolí pindík,tam mám naprosto čistý svědomí-pečlivě stahujeme po každém mytí,ale stejně mu to uplně nejde..Ještě bych stejně poprosila o radu s tou buchtičkou:samozřejmě pečlivě jí Leničce umeju po kakání(má dost tekutý-takže je to dost právě v té buchtičce-na to používám vatové tyčinky namočené do vody(nejdřív ale jdeme rovnou pod kohoutek),no a přímo v těch pyskách teda mám mazat olejem?tam sem jí ničím nemazala-taky asi na vatičku?A jak často rozevíráte?Já ted rozevírám pořád,tak se zas bojím aby to nebylo moc a nepoškodila sem jí tam něco?ach jo,sem ostuda toto řešit v 35 letech,ne už se nebudu obvinovat,ted spíš to řešit a at se to nestane znova,že!četla sem právě,že se to stává i opakovaně..ve středu se na gyndě vše zeptám(snad bude dr.sdílná..)díky,papa

Vubec se tim netrap, ja to mela jako mala holka a to je moje mama zdravotni sestra :c: (sice zubni sestra, ale i tak...)
Neni to o tom, ze bys neco zanedbala, kazda holcicka je jina a nektere jsou k tomu proste vice nachylnejsi....Me byly asi 3 roky, mela jsem ,,specene,,male stydke pysky a byla jsem na malem chirurgickem zakroku.Dali mi narkozku a jedine co si z toho pamatuju, je ze jsem dostala zluteho moncicaka za odvahu :one:
Jake procedury pouzivaji dnes Ti bohuzel nereknu, ono uz me je dneska 34 let, takze to bude urcite jine....
A hlavne uz se prestan obvinovat, je to celkem bezne, akorat se o tom moc nemluvi - stejne jako kdyz chlapecci musi pod nuz kvuli kratke predkozce.
Hanka

In reply to by hanabanana76

přesně tak :) mám známou a její dcerce to zjistili až v sedmi :w: letech! doktorka si toho nikdy nevšimla, maminka to neřešila.. až když malá byla kvůli něčemu jinému v nemocnici, tak tam to zjistili.. dělali jí to pod celkovou narkózou :a:

věřím, že Tě to rozhodilo, ale špatná máma nejsi! Takové pocity jsem měla taky, když jsem to zjistila u malé! Příště už si na to budeš dávat pozor.. U nás to bylo tak, že vzala vatovou tyčinku s nějakou mastičkou a protrhla ji to od zhora dolu. Lucinka o tom ani nevěděla takže neboj určitě to bolet Leničce nebude.. Přeju ať to má malá rychle za sebou a ty si nic nevyčítej :k: .. já už si na to taky dávám velký pozor :-)! :a:

05.01.2011

Prosím o radu jestli se dají koupit-kde a za kolik samostatně popruhy na polohovatelnou jídelní židličku,konkrétně zn.Bunny-primi sogni,bude to nějaký starší typ,dostala sem tuto židličku od známé mé kamarádky,myslím,že je dost podobná zn.peg perego-prima pappa,ale ty popruhy snad všude stejné nebo podobné,no a právě sem jí dostala už bez nich,tak jestli je někde seženu,a za kolik tak,nebo zkusit vyrobit?na intoši ve zboží mi to nešlo najít,ani popruhy ani tuto zn.židličky.díky,papa

Kliknutím vložíte smajlíky:

resim to same,ale bohuzel neporadim.My mame doma jidelni zidlicku po starsim 4letem synovi,ale jemu jsme ji kupovali pozdeji,takze jsme ty popruky ani nepouzivali a nekam jsme je dali,ale ted mame problem,protoze nas druhy syn ma 7,5mes. a popruhy sakramentsky chybi,protoze je jeste malej a nemuzu ho spustit z oci,aby nespadl,protoze nahoda je blbec. :a:

In reply to by luciekres

tak my máme Fábulu a popruhy jsem používala dokud byla malá malá :-). Teď po roce už je větší a popruhy už nedávám, jenom jí tam dám ten pultík, ale je pravda, že mi jednou z té židličky slítla na zem. :-( ........ Naštěstí to dopadlo dobře ... a to jsem se otočila jenom pro šunku do lednice :s: .

In reply to by brandik

ty jo holky to teda čumím mě právě Naty tam dycky hezky seděla takže sme je fakt nepotřebovali :n: ...zato ted od cca 14 měsíců začla pěkně lumpačit a neposedí neposedí, ted by se popruhy hodily ale už to kašlu, beztak by se jí to ani nelíbilo bejt připoutaná ani v kočárku nechce bejt připoutaná...

to je stejná židlička jako je Fábula ne? ... já jsem teď třeba scháněla novej pohat a na netu to nikde nebylo. Tak jsem psala přímo výrobci - a prodávaj to. Takže zkus napsat výrobci Babypointu - a zeptej se na ty popruhy. Myslím, že když prodávaj zvlášť ten potah, tak ty kšíry budou mít taky a rozměrově to bude stejný.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka