Kristyna-žabka

Ahoj maminky. Máte některá kočárek Camarelo? Pokud ano, můžete mi napsat vaše zkušenosti a názory na něj? Děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj musím říci, že jsem spokojená s hlubokou verzí. Je však pravda, že jsem nakonec koupila sporťák uplně nový. Bohužel mi sportovní verze u Camarelo nevyhovovala.

mám zkušenost s camarelo q 12evolution,hluboká verze celkem spokojenost,sportovní hrůza,vůbec to nesedělo na spodek,opěrka na nohy vůbec nedržela,stříška taky zrovna moc nedržela a cca po 18měsících začala zlobit brzda,

Mám Camarelo Malaga a je to naprosto skvělý kočárek! Zatáčí téměř sám - stačí mi i jeden prst, když na to přijde :) Je lehký a moc se mi líbí s hlubokou korbou vzhledově, ta je dost prostorná, malý mi v ní spal pohodlně ještě v roce.

Ahoj holky, mám dotaz na zkušenější. Jsem ve 13tt a v prvním trimestru mě trápil kašel, na netu jsem našla, že je na to dobrý lipový čaj. Pila jsem ho - ne samozřejmě každý den, ale sem tam; v podstatě jsem během 1.trim.vypila krabičku lip.čaje. Dnes jsem se ale v lékárně dozvěděla, že lipový čaj není vhodný v těhu a v době kojení. Ví prosím někdo z vás jak to je?

Uklidňuje mě jen to, že máme genetiku po 1.trim.v pořádku; tak snad jsem nic nepodělala...

 

Díky za vaše odpovědi.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, tak ti přidám taky radu z lékárny - sama pracuji v lékárně, resp. vystudovaná farmaceutka, magistra - a ať přemýšlím jak přemýšlím tak lípa podle mě nepatří mezi ty zakázané bylinky - a to jsem to hledala ve svých skriptech.

A soukromá zkušenost - sama mám doma granulovaný čaj od dr. weiss hot drink při nachlazení a rýmě - a to je kombinace dokonce 20 bylinek, mezi dalšíma je i lípa a přímo na obalu je krásná větička - Mohou užívat těhotné a kojící. Pila jsem v těhotenství, když jsem byla nachlazená,  a teď mě nějaká chřipajzna sklátila též a to kojím, a piju zas.

Takže za mě se lípa může, jsou jiné bylinky, které by se fakt neměly.

In reply to by kokoladka

Děkuji moc za erudovanou radu i za čas s hledáním ve skriptech. Taky jsem si právě nemyslela, že by to bylo tak horké. Samozřejmě ve mě hrklo - proto jsem sem hodila dotaz.... o bylinkách, které se v těhu nesmí jsem si četla a právě jsem lípu mezi nimi nenašla. Občas si dám i heřmánkový čas, občas těhu čaj obsahující roiboos - nyní bez kontryhele...a mimochodem - když jsem se o tom bavila dnes s mou babičkou, tak sama potvrdila, že i ona pila lipový čaj běžně a nikdy jí nic nebylo......

Ahoj, co jsem tak hledala na internetu, tak většinou se píše, že lípa se bez potíží může i v těhotenství. Ale myslím, že je to s ní jako s většinou bylin, pokud jí nespotřěbuješ kýble a kýble denně, tak bych to neřešila. ;)

Ahoj, mám dotaz na zkušenější. Jsem těhotná po IVF. Měla jsem dlouhý protokol, nebudu psát datum PM (už si nepamatuji - někdy v polovině srpna; dostala jsem injekci dipherelinu na 10 dní; po té jsem začala se stimulací; první injekce 31.8. 2016; na OPU jsem šla 16.9. a na ET 21.9. Včera jsem měla kontrolu, kde bylo potvrzeno hcg 634 - což je prý podle Dr v pořádku a odpovídá to tomu, jak to má být. A teď dotaz: Byla jsem šťastná, když mi Dr potvrdil to, co test ukazoval. ale zapoměla jsem se ho zeptat na tt, ve kterém jsem? Měla jsem delší stimulaci - více než 10 dní; protože folikuly pomalu rostly, takže jsme nějak o 3-4 dny prodlužovali......v jaké jsem tt? Ve 4? V 5? nebo v 6? na klasické kalkulačce mi to dnes (6.10.) vyhazuje 5tt; je to tak? Nebo je to méně skrz tu prodlouženou stimulaci? I podle tabulky k hcg to tomu 5tt odpovídá.

Díky za rady zkušenějších (nejlépe těch, které si ivf a dlouhým protokolem prošly).

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, prosím té kolik SIS nechávála zavést embryí? Ptam se proto, že mám za sebou také IVF s dlouhým cyklem. Datumove zcela stejne jako Ty. Nechala jsem dvě embrya. 5.10 jsem byla na krvi, kde mám 151. Sestra řekla, že je to nižší, ale zároveň hodnota nad 100 prosperující těhotenství. Za týden jdu na UZ a na krev znova. Kdy máš jít znova na kontrolu? Jinak to vychází na 5 týden. Délka stimulace nemá vliv na týden.

In reply to by mráček

Ahoj, já mám zavedeno jen jedno; měla jsem i asistovaný hatching; byla to hatchujícíc blastocysta. Byl to náš první pokus (když nepočítám předchozí minimálku, ale to je už hjistorie). hodnota 151 je sice nižší (asi se chytlo jen jedno, co?), ale i tak - mě sestra říkala, že je blbé, pokud by to bylo třeba jen 50; že teď, tak brzy je hodnota normální ve stovkách; i Dr říkal, že se hodnotou nemám řídit, že je to dané tím, jak je hluboko embryjko zavrtané v děloze. Už jsem jedno ZT měla, a to jsem měla 14 dní po ET hodnotu přes 1000 a stejně to nedopadlo....netrap se tím; není to ani 50...tak snad to poroste. Jinak - taky mi to vychází na 5tt, jde totižo to, že Diphereline zastaví činost hipofízy, takže jsem měla na 10 dní něco jako umělý přechod, kdy sliznice vůbec nerostla a ani vaječníky nepracovaly.....měla jsem před tím cystu; tak Dr potřeboval, aby se tělo na čas "uklidnilo" a nevytvořila se mi další cysta. Po 10 dnech jsem šla na kontrolu, Dr konstatoval nízkou sliznici, klidovou fázi vaječníků a začalo se se stimulací. A je nutné mít na paměti, že právě stimulace začíná 1.nebo 2.DC. takže když jsem 31.8. začala se stimulací, tak jsem byla 3DC; protože den před tím jsem bylan kontrole a to jsem byla 2DC. mě spíš zajímalo - jak se to počítá, když mi oproti jiným ženským rostly folliky pomaleji. je to stejné jako když někdo má cyklus třeba 28 dní a někdo zase 35 dní....jak se to u těhotenství počítá. Ale taky mi to vychází na 5tt. :)

In reply to by Kristyna-žabka

Doktoři právě vše počítají z cyklu 28 dní.. Mne to vychází i u mě 5 týden. Dnes je to 3 týdny od oplození, plus 14 dní co k tomu připočítávají. Popravdě mně bude stačit i to jedno, máme doma 5 léta dvojčata :-), taky z IVF kde jsem s dvojčaty měla hodnotu po 14 dnech 400. 

Ahoj, na to ti odpoví jen doktor, počítá se to dle data menstruace-jako u klasického těhotenství - od prvního dne PM. Mně to u tebe vychází už tak na 6tt, začátek 7tt, ale záleží na tom, kdy jsi menstruaci měla. Pokud kontroloval i srdíčko-jestli bije, tak jsi určitě už minimálně v 6tt, ale zeptej se ho. Gratuluji. Jez hodně vitamínů-nic není jisté tak první 2,5 měsíce, drž se!!

Jsi v týdnu, který se odvíjí od poslední menstruace. Počítá se to stejně,jako bys byla těhotná přirozeně. Na délce stimulace či protokolu nezáleží. Gratuluji!

Ahoj,

prosím o Vaše zkušenosti s tímto: Ve středu vyslovila Dr podezření na anembrologii - prázdná dutinka; 6+4 - nebylo vidět ani srdíčko, ani embryo. Protože ale víme, že se to všechno ještě může do osmého týdne objevit, nechala mě s tím, že když nekrvácím, tak šance je. Ve čtvrtek a v pátek jsem začala špinit, v sobotu nám na pohotovosti řekli, že oravdu šance je, že to na potrat nevypadá, dutina je v pořádku, není nijaká špatná; proto mám ležet a doufat. Pokudby se dutina nevyvýjela, čekali bychom zda odkrvácím sama a nebo mě pošlou na revizi. Po návratu z pohotovotosti jsem ale začala velmi silně krvácet, jakoby HODNĚ silná MS, s kousky čehosi - sražené krve? + bolest podbřiku jako při velmi silných měsíčkách. Už jsem nikam nejela, teploty jsem neměla, křeče jsem taky neměla, když jsem byla v klidu dalo se to vydržet. Dnes pokračuje krvácení, už o něco slabší, podbřišek stále cítím. Tuším, že se jedná o spont.potrat. Setkala jste se některá s tím? Zítra budu volat mé Dr ať se na mě koukne. Pokud se jedná o spont.potrat, jsem "příjemně" překvapená - protože jsem to čekala daleko horší! Měla jste to některá taky tak? Jinak se cítím docela dobře, prsa mě nebolí, je mi dobře; už bych klidně šla ven, když je tak krásně venku. Díky za vaše zkušenosti a pěknou neděli.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, tak u mě to nakonec proběhlo ÚPLNĚ stejně - potvrdila se anembryola, na kterou měla Dr podezření od 6+4, ale chtěla taky čekat na 7+4 - jestli se to ukáže nebo ne.... no a nakonec se to potvrdilo, tělo se s tím samo rozhodlo vypořádat a nakonec jsem začala silně krvácet - asi dvě hodiny po napsání dotazu.... rozjel se mi potrat sám doma. skončila jsem na revizi, protože plodové vejce neodešlo celé, na UZ bylo vidět kolabující plod.vejce. ale už je vše za mnou, jsem ráda že jsem doma, vím, že jedou se to povede a bude dobře :)
Držím nám vše palce, ať nám to dopadne jak samy chceme.

In reply to by Kristyna-žabka

Držím Ti moc palečky, ať tohle náročné období co nejdříve překonáš a uvidíš, že až bude ta správná doba, tak to příroda pozná a další těhotenství už bude probíhat v pořádku. Asi teď bylo už od začátku něco špatně, miminko by bylo třeba postižené a proto se příroda radši rozhodla to vyřešit takhle.
Ale i přes tohle rozumné vysvětlení asi ještě nějakou dobu potrvá, než se s tím úplně vyrovnáš a smíříš, protože moc dobře vím, jak je to citlivý a psychicky bolestivý zážitek :-(.
:a: Tak se drž, pa :a:

In reply to by tajemstvi3

Ahoj, jo, beru to "sportovně". Blbý bylo když jsem se těšila na UZ a Dr říkala že když to bude OK, dostanu průkazku. Těhu to bylo první po třech letech snažení....no a slyšet "miminko tam není.....ještě počkáme" - to by bylo blbý. Ake mám úžasnýho manžela, úžasný okolí a skvělýho psa, kteří mě nenechali spadnout do háje. Pak jsem stejně už podvědomě věděla to skončí potratem - ať už spontánním nebo revizí. Proto jsem ráda, že se mi čekání zkrátilo a mám to za sebou. Jen mě překvapilo že Dr při propuštění říkal že se můžeme začít snažit už další měsíc....nevím, ale přijde mi to brzy. Čekala jsem že řekne nejdřív za 3 měsíce..no, nebudu tu řešit, v pátek jdu na kontrolní UZ ke své Dr, která mě má na starosti gynekologicky i přes IVF, takže to s ní proberu. Ale už jsme si s manželem udělali plány na léto - kam si vyjedeme, co podnikneme, tak se těším.
Holky, je jasný že to je blbý, že to není lehký a žádná z nás to nechce zažít. Ale - není to konec světa. Prosím, važte si jako já toho, že jste zdravé, že máte manžela / partnera, který vás má rád, že máte kde bydlet a můžete si miminko z finančních důvodů dovolit, prostě to holt někdy příroda zařídí jinak.
Pěkný den všem!

Ahoj holky,

jaký jste měly režim po ET? Musely jste celou dobu až do stanovení testu ležet? Tzn všech 14 dní a nebo jen ty " kritické" 3 dny po ET?
Kolikátý den po ET jste zjistily zda to vyšlo nebo ne?
Díky za odpovědi.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, já jsem byla včera na ET. Doktorka mi doporučovala klidnější režim, nekoupat se ve vaně, neplavat v bazénu, bez větší fyzický a psychický námahy. Po ET sestřička říkala ještě omezit cestování a pobyt v místech, kde se sdružuje hodně lidí z důvodu infekcí. Neležím, to bych nevydržela, ale spíš mam klídek a jsem na PN, protože mam hodně stresovou práci, kde lítam jak hadr na holi, takže se to moc neslučuje s režimem po ET. Za 14 dní mam jít na krev. Testit doma asi nebudu. Negativních testů už jsem viděla 12 do tuctu takže vydržím až do krevního testu. Přeju hodně štěstí :k: Snad se nám to konečně všechno vydaří :dance:

Ahoj, poprvé jsem měla neschopenku a tak jsem se opravdu válela, čekala jsem na mimi 4 roky, takže jsem to nechtěla nějak zbytečně všechno zbabrat. Test jsem si dělala až po 14ti dnech a byly tam //. Po druhé jsem byla na KETu, doma jsem měla 3letýho kluka, takže jsem polehávala, ale žádný vegáč to nebyl, ještě nechodil do školky. Ducha jsem měla 10den po KETu. Oba transfery se povedly napoprvé a teď mám doma 2 chlapáky. :) Držím palce!!! :a:

In reply to by Kristule

Ahoj tak já jsme poprvé otěhotněla po ket a to jsem jen tak dva dny polehávala a pak jsem šla do práce ,10den jsem měla dvě čárky.Ted podruhé jsem byla na et a to jsme byla v pátek a řekli mi že do neděle se rozhodne tak jsem v pátek polehávala a v sobotu jsme šli na oslavu narozenin a pak už jsem se chovala normálně jen jsme nic netahala. Dvě čárky jsem měla už 8 den.A ted jsem skoro 17 tt a jen mě čeká odběr plodové vody a snad to vše dobře dopadne.Tobě držím pěsti :a:

Ahojky já byla na ET v pátek a jen ten den jsem odpočívala, nic namahavého nedělám jen takové ty běžné domací práce a procházky....Na krev jdu 11.10. tak s testem chci vydržet co nejdýl.

myslím si že ležení je zbytečný a s testem to ti poví,po ovu se muže dělat po 10 dnech ale po ET by to mohlo být znát dřív

Ahoj všem,

chtěla bych se zeptat na vaše názory na fyzickou zátěž (horskou túru) při minimální stimulaci (2-0-2 clostylbegyt/denně) v tomto cyklu? Má s tím někdo zkušenosti? Máme jet na Slovensko, ale zvažuji jestli je tento víkend na to ten pravý ( okolo 14 dne cyklu). Po té by byla punkce.
Díky a pěkný den všem!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Taky bych to vůbec neřešila. A já jsem nikdy obden na UTZ nechodila. Vždy jen jednou. Na kontrolu, jak rostou folikuly. Asi záleží jak které CAR.

Pokud tě nebolí břicho a netlačí vaječníky, tak není důvod k odpočinku, toho bude po transferu víc než dost. Jen si hlídej pitný režim a přísun bílkovin ;)
Je důležité se dohodnout s léařem z CAR, kdy budeš muset na kontroly, poslední 4 dny před odběrem musíš skoro denně na uzv, aby kontrolovali, jak ti rostou folikuly, takže těsně před punkcí tě asi nikam nepustí.

Ahoj všem,

chtěla bych sez eptat na vaše zkušenosti se cvičením mojžíšovy metody? Četla jsem samé dobré reference. Jen nevím jestli by to bylo účinné i při špatné kvalitě vajíček? Někdy mám foliky prázdné a někdy je v nich vajco, ale je špatné.
Díky za info!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj holky, máte některá zkušenost s nějakými přípravky na podporu zrání vajíček?

Ahoj, mě doktor předepsal Clostilbegyt a v lékárně jsem koupila Nosifol, ale ten je celkově na snadnější otěhotnění. A v kombinace s ovulačním testem se po roce podařilo :)

In reply to by Lena Orsi

Ahoj, díky moc za typ. Clostylbegyt mám (už rok zhruba 1 tbl/denně), vždy byl po ní v průměru 1 folik.Ted jsem mela 2tbl/den, byly dva fol.;ale jeden prazdny a v jednom spatne vajicko.Tak v dalsim cyklu budou 2-0-2 clost.
Na clostylbegyt na rozdil od stumilace Menopurem dobre reaguji, ale problem je u me prave ve kvalite a poctu vajicek ve folicich (ac mi neni ani 30 let).Tak hledam neco (krome hormonu) na podporu zrani a kvalitu vajec.
Ten Nosifol me zaujal, asi si skocim do lekarny.
Diky za typ :)

Ahoj holky, máte některá zkušenost s nějakými přípravky na podporu zrání vajíček? Přišlo se na to že mi vajíčka buď nezrají vůbec a nebo jsou špatná.....prosím, kromě klasické stimulace (ivf, nativ), můžete mi poradit nějaké osvědčené produkty, preparáty, které by podpořily dozrávání vajíček?
Díky všem!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka