.Míša.

06.04.2016

Prosim je tu nekdo,kdo na alergii uziva Zyrtec navzdory tomu,ze koji?

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by .Míša.

  • Lze léky na alergii a astma používat v době kojení? Ano, do mateřského mléka přechází jen nepatrné množství léků k léčbě alergie či astmatu. Lze podávat antihistaminika 2. generace (např. Zyrtec, Analergin , Zodac, Claritine ...), dále Prednison tbl v nízkých dávkách, inhalační kortikoidy, úlevové antiastmatické léky typu Ventolin ,Ecosal, Bricanyl, Atrovent - tyto léky nejsou kontraindikací kojení. Antihistaminika tzv. I. generace (Dithiaden, Zaditen ) - můžou u novorozence vyvolávat křik a dráždivost, proto u kojících žen nejsou vhodná. U theofylinů ( Euphyllin,Theoplus) také opatrně - zde může být negativní vliv na novorozence.

.)

 

24.07.2015

Musím se pochlubit, ten náš chlapeček je takový úžasňák! Včera měl přesně 14 týdnů a právě se sám otočil ze zad na bříško, udělal mi takovou radost!! :h: Byl na hrací dece na zádech, já v kuchyni, kouknu na něj a najednou se válí na břiše. Tak jsem měla za to, že se překulil víceméně omylem a vrátila jsem ho na záda.

Jeeee tak to jste šikovní :) My se zatím točíme jen na bok nebo z bříška na záda naopak to ještě nejde... :a:

05.07.2015

Už to tady několikrát bylo, ale vzhledem ke změnám v zákoníku práce a podobně, se chci ujistit, jak to vlastně je. Jsem na mateřské od 9.3. Nejsem si jistá, jak je to s výběrem dovolené po skončení mateřské. Na jakou výši mám nárok, na dovolenou za celý rok 2015, což je v mém případě 8 týdnů nebo jen na nějakou poměrnou část?

Děkuji za rady. Tak teď nevím, zda si udělat mezi MD a RD pauzu nebo pobírat těch 8 týdnů jak peníze od zaměstnavatele, tak příspěvek, což by bylo po finanční stránce příjemné. Na neschopence jsem byla, ale až v sedmém měsíci, kdy jsem toho v práci měla až nad hlavu. Pracuji ve školce a nějak jsem tu třídu s 27 malými dětmi přestala zvládat, už jsem je nemohla venku dohonit a ve třídě tahat věčně v náručí :///: Takže i kdyby se to krátilo, nebude to o moc, když od toho osmého měsíce jsem nastoupila na MD.

jestli jsi na mateřské od 9.3., tak se ti dovolená za rok 2015 krátit nebude, i kdybys v lednu a únoru marodila, protože dovolená se krátí až po 100 zameškaných dnech a od 1.1. do 9.3. to 100 dnů určitě není. Když si dovolenou vybereš hned po mateřské, tak máš nárok na celých 8 týdnů. Kdybys chtěla dovolenou vybírat až po rodičovské dovolené, tak by se ti krátila za dobu zmeškanou z důvodu čerpání RD.

Dělá se to tak, že po skončení mateřské si na pracáku požádáš o rodičovský příspěvek a v zaměstnání si požádáš o poskytnutí dovolené s tím, že po jejím vyčerpání nastoupíš na rodičovskou dovolenou. Rodičovská dovolená znamená volno od zaměstnavatele. Rodičovský příspěvek znamená peníze od státu. Doba čerpání rodičovské dovolené a doba pobírání rodičovského příspěvku se nemusejí úplně krýt.

Ja si o dovolenou zadala vzdy po ukonceni materske a proplatili mi vzdy celou (v mem pripade 5tydnu). Vyplacene to bylo jakoby ve dvou vyplatach,protoze mesic ma jen ctyri pracovni tydny. Ale nevim jak je to podle nove upravy. Ale myslim,ze se nic nemenilo.Proplacenu jsem ji mela vzdy soucasne s rodicakem,protoze bych si po tu dobu dovolend pry musela platit zdravotni pojisteni.

Ja si o dovolenou zadala vzdy po ukonceni materske a proplatili mi vzdy celou (v mem pripade 5tydnu). Vyplacene to bylo jakoby ve dvou vyplatach,protoze mesic ma jen ctyri pracovni tydny. Ale nevim jak je to podle nove upravy. Ale myslim,ze se nic nemenilo.Proplacenu jsem ji mela vzdy soucasne s rodicakem,protoze bych si po tu dobu dovolend pry musela platit zdravotni pojisteni.

25.06.2015

Ahoj, synovi v pátek minulý týden začala rýma, v sobotu se rozjela a od té doby odsáváme. Je bez teploty, sem tam zakašle, ale opravdu minimálně. Před dvěma dny začal i chraptit. Rýma, se mi zdá, prozatím nijak neustupuje, tak nevím, jestli se znepokojovat... Jeho chování se nijak nezměnilo, je vidět, že ho to extra netrápí, jen vyvádí u toho odsávání a chrčí to v něm.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Jeee, ahoj "spolubojovnice"! :a: :s: Říkala jsem si, kde je vám se Zuzankou konec, nikde se tu dlouho od tebe nic neobjevilo. Spolu jsme zažívaly ty začátky, kdy nám bylo špatně a pak řešení toho, kolik a jakých plínek koupit, jaké oblečení, obavy z porodu... No, bylo toho hodně :///: A už máme tolik týdnů naše miminka doma, hrozně to letí!! Rýmu máme pryč, sem tam zachrčí, ale to jsou už jen dozvuky. Bylo mi ho tak líto. Jak se vám jinak daří? Malinký mi roste šíleně rychle, má přibližně 6kg, krásně se na nás směje a vůbec je to pan úžasňák :€s€: I noci začínají být lepší, někdy má pauzu mezi kojením až 5 hodin, třikrát se dokonce stalo, že to bylo více než 6 hodin. Těším se, až bude spinkat celou noc, to vstávání, noční přebalování a jeho čůrání obloukem do vzduchu všude okolo (chlap no :s: ), kdy ho musím komplet převlékat...to mě dost vyčerpává :00: Miluju ho ale tak moc, že se to ani popsat nedá. Snad jste na tom podobně a malinká krásně prospívá, mějte se, užívejte léto :k:

17.06.2015

Včera byly našemu zlatíčku dva měsíce. Dělá takové pokroky, snad každý den umí něco nového. Od sedmého týdne se na nás krásně usmívá a začíná si brblat. Za poslední měsíc se tolik změnil! Už není tím pidi miminkem, až je mi trošku smutno z toho, jak rychle to utíká. Jediné, co nás trápí jsou pomačkaná chodidla z bříška, jelikož tam neměl moc místa. Odborně teda doktor mluví o varozitě přednoží.

2 měsíce na světě
16.05.2015

Dnes je našemu chlapečkovi přesně měsíc, šíleně to utíká, roste před očima, až je mi to chvilkami líto - za nedlouho z něj bude chlapák, který bude maminku potřebovat méně a méně...

První mini narozeninky - 1 měsíc na světě :)
První mini narozeninky - 1 měsíc na světě :)
22.04.2015

Náš chlapeček už je tu. Naplánoval si to úplně báječně. Celé těhotenství jsem řešila, zda zvládneme dostavět dům a jít tak s malým do nového. Minulý týden ve čtvrtek přijeli stěhováci, přestěhoval se nábytek z bytu do domu, manžel jim zaplatil, odjeli a do pár minut první stahy :s: Hned po 4-5 minutách, šlo to rychle. Bylo za pár minutek 15h.

Náš chlapeček je na světě!
Náš chlapeček je na světě!
14.04.2015

Ahoj maminky a těhulky! :) Je neuvěřitelné, jak ten čas letí - hlavně teda poslední dobou. Nedávno jsem nevěřícně s rozklepanýma rukama koukala na pozitivní test a teď očekávám porod každým dnem. Hrozně se bojím, ale taky těším. Jsem tak zvědavá, jaký ten náš chlapeček bude...vlásky, oči, pusinka, prstíčky... Už abych ho měla v náručí!

Cíl na dosah
13.02.2015

Tak jsem dnes byla na velkém UZ, zítra končím 31. týden. Vše máme v normě, jen nám zjistili mírnou dilataci ledvinové pánvičky. Dle Dr. je to nejspíše zanedbatelné, jen jak řekl, mě pro můj klid v duši posílá na UZ k nějakému specialistovi do Ústí, hned mě v ordinaci objednali a v úterý jdu na to. Trošku z toho obavy mám, ale prý se to obvykle po narození srovná. Dnes ve 30+5 je odhad váhy 1961g, opět nám bylo sděleno, že máme velké mimi :///: Dokonce jsme s manželem na ultrazvuku viděli otevřené očičko :€s€: Jinak je drobeček hlavou dolů, což jsem si myslela už od středy, kdy se strašně mlel, břicho mi skákalo ze strany na stranu a pak se mi ulevilo co se týče tlaku na žaludek a lépe se mi dýchalo. Letí to strašně rychle všechno. A já si připadám ještě tak děsně moc nepřipravená!

Kliknutím vložíte smajlíky:
22.01.2015

Ahoj, před pár dny tu byl příspěvek ohledně toho, jaké plenky kupovat, dala jsem na Vaše zkušenosti a pro novorozeňátko volím Pampers. Chtěla jsem Premium care, ale neměli jedničku, tak jsem koupila ty New Baby-dry. Chci se zeptat, jaká je zhruba spotřeba plenek na den (24h)? Abych měla představu, kolik balíků jednotlivých velikostí koupit.
A ještě jeden dotaz - chystám se pomalu na praní oblečení, prášek nějaký ten sensitive, ale mám používat aviváž nebo raději ne?
Děkuji :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak ze začátku přebaluješ opravdu často, tak po těch 2 hodinách, ale i dřív, podle potřeby. Pak jsem přebalovala max. po 3hod.,ale zase podle potřeby, někdy se i 3x do hodiny zadařilo :s: . Také záleží, jak moc dítě pije, ale to uvidíš sama. Jinak v noci jsem přebalovala u novorozence většinou s každým kojením. U starších pak vydržela plena celou noc.

no počítej tak těch osm,podle toho
,jak bude kajdit :s: náš byl snad po každém kojení,to byla spotřeba :s: a jinak bych to s těmi balíky nepřeháněla,já měla jedno velké balení těch nejmenších a pak jsem dokupovala postupně,jelikož nikdy nevíš,co vám sedne a pak to prodávat je na houby :( jink aviváž bych určitě nepoužívala a na praní dětského můžeš zkusit Lovelu a nebo Persil sensitive gel.Ná vyhovovala Lovela do doby příkrmů,pak už ne,protože nic nevyprala :( tak jsme přešli na ten persil ;)

do začátku bych koupila tak 2 balíky 2 až 5kg a 2 balíky těch větších a víc nic,každýmu dítěti sedí něco jiného takže nějaký velký zásoby nepořizuj

In reply to by Zdenda3

Přesně takhle bych to taky viděla. Dle potřeby potom dokoupíš. Ona ta spotřeba může být jeden den nějak a druhý den pomalu dvojnásovek. Ty první velikosti tak dlouho nevydrží. Mimča rychle přibírají a váhové rozmezí těch velikostí není tak velké. Těch trojek a u nás hlavně čtyřek se pak dají dělat daleko větší zásoby, když jsou třeba v akci za dobrý peníze.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky