chytra dagmarka

Ahoj Děvčata,
tak se po více jak 3 měsících hlásím, Tomášek je zdravý statný chlapec. Už v porodnici byl úžasně hodný a klidný. I přes císař a odloučení po 24h, kojím plně a Tomík nádherně prospívá, už má přes 6kg. Starší bráška je z něj nadšený a má ho moc rád.
Tomík je tak hodný, že už první týden doma jsem začala pracovat a zatím to jde dobře, teda i díky mému zaměstnavateli.
Upřímně kdybych si měla znovu vybrat tak beru přirozený porod, rekonvalescence byla dlouhá a bolestivá :-)
stále si s sebou táhnu 25kg navíc a vůbec ale vůbec se to nehýbe, i když hodně chodím a snažím se i na bruslích a na kole.
Jizva už je pěkná, červená ale tenoučká a mám okolo pár necitlivých míst, ale to by se mělo časem srovnat.

Tak to je tak ve zkratce vše :-) prostě pohodička.

Kliknutím vložíte smajlíky:

zdravím po víkendu, my ho měli teda fakt výživný :-) nejen, že partnerovy děti přijely s horečkama, takže jsem se jim snažila vyhýbat jak to šlo, když je člověk 37tt tak se to dá pochopit, ale ještě je v sobotu večer vezl k matce, sám to chytl a já se jenom modlím abych to já se synkem ustála :-)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

prosím tě a proč jsi si vybrala sama od sebe celkouvou?Vždyt to je hnus,do toho bych dobrovolně nešla :n: částečná je stokrát lepší,jinak doporučuji i autorce,celkovou nebrat :n: jinak přístup zajímavej,něco na tom pravdy je (třeba ta poznámka s tou doktorkou,kdy naposled rodila :///: ),ale jinak by se mi takový přístup teda taky nelíbil :n: navíc mimčo mi podle odhadu přijde tedy už docela velké na porod KP.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

ty jsi blázen :s: toho jsem se teda nebála,já se spíš bojím,že bych se nevzbudila :s: to se bojíš,že tě to píchnou do míchy?to je blbost,spinál se píchá do bederní oblasti,kde už mícha vůbec není... to máš to samý jako lumbální punkci třeba při encefalitidě... hele mi jich napíchali stovky,vedle na hematologii tisíce a nikdo neochrnul ;) a je to určo lepší anestezie než ta celková...

In reply to by chytra dagmarka

pochopitelný je jen u nezdravotníka... celková má mnohem víc rizik než ta spinálka,jinak by jí nedělali,je totiž složitější :///: riziko je u narkozy vždy u každé,jde jen o to,u které jsou větší... jak píšu,my jich napíchali spousty a nikdo neměl problém s nějakým ochrnutím.Jde spíš o to si najít informace a relevantně zvážit,co je pro tebe nejvhodnější :///:

tak Vám nevím ....

Ahoj. Dívala jsem se, že jsi z Brna...nebyla jsi v porodnici na Obilňáku? Odtud jsou zkušenosti, že dost rodičky tlačí do přirozeného porodu i při poloze KP. Naopak, u Milosrdných bratří dají v tomto případě na přání rodičky - chce-li rodit KP přirozeně (a samozřejmě, nález doktora tomu neodporuje), pak rodí přirozeně. Pokud má ale obavy a není na to nastavená, dělá se císař.
Chceš-li konzultaci jinde (a v Tvém případě to zcela chápu, také bych si zašla jinam, pro další odborný názor), doporučuji jít tam. :a:

uvidíš jaký bude odhad tak za 2 týdny.. mě řekli, že KP se dá rodit, pokud má miminko do 3500g, nejsi prvorodička a poměr hlavičky je v pohodě k poměru tvé pánve (což je prý logicky důležitější než váhový odhad a dá se relativně přesně změřit...). Hlavička je největší a většinou razí cestu.. pokud je miminko KP, může se hlavička "zaseknout".. takže pokud máš dostatečně širokou pánev a miminko nemá zas tak velkou hlavičku, porodit se to dá..

je to fyziologická poloha pro porod,pokuď je pánevní zadečkem :///: no každopádně už jen z rozdílů váhy bych byla trošku nalomená a samozřejmě pokuď se n to necítíš,tak bych trvala na císaři... nárok na něj máš,toto může být indikací k císaři.Kamarádka rodila KP a říkla,že dobrý :///: každopádně to chce zkušeného porodníka,který má zkušenosti s porodem KP,to bych si především zjistila,pokuď se rozhodneš pro normální porod.

In reply to by Jita86

no protože poloha koncem pánevním se rozděluje na polohu zadečkem a polohu nožičkami.Poloha nožičkami je neroditelná a proto je vždy indikací k císařskému řezu,zatímco poloha zadečkem je indikací k císařskému řezu pouze relativní,tudíž lze odrodit i přirozeně.Poloha KP se rozděluje podle toho,jakou částí těla dítě naléhá na branku-tudíž při poloze zadečkem naléhá zadečkem a nožky má směrem vzhůru podél těla,kdežto při poloze nožičkami naléhají na branku nožičky-dítě je má vlastně pod sebou,sedí si na nich a proto je tato poloha neroditelná... Poloha KP zadečkem je fyziologická poloha pro porod stejně jako poloha hlavičkou ;) akorát má svá rizika a specifika,která je nutno zvážit :)

Ahoj děvčata,
myslím, že jsem se tak na dva roky odmlčela :-) ale už je to tu zase. Jsem těhotná a tentokrát už taky stará těhotná :-) takže mě velmi zaskočilo, že NTčko dopadlo "špatně" pořád jsem se utěšovala že je to věkem ale nebylo, nějaký hormon tam haproval a proto mi byla doporučena plodovka. Teda po diskuzi s doktorkou, která se mě ptala co bych dělala kdybych se dozvěděla že je dítě opravdu postižené ... já v tom mám jasno, takže jsme se dohodly na plodovce.
Moje zkušenost je zvláštní, paní doktorka genetička mě absolutně vyvedla z míry, když se mě na nic nezeptala a rovnou mě zařadila do kolonky odmítla plodovku, vůbec jsem tomu nerozuměla, teprve až když mě fakt rozbrečela zasáhl můj úžasňák a situaci jí vysvětlil. Bylo nám sděleno, že jsem ve svém věku ani neměla chodit na NTčko ale rovnou na plodovku, tak nevím jestli kecá ona nebo moje gyndařka a dost by mě zajímalo jak to vlastně je. Je mi 37, ale taky vím, že už se dávno plošně plodovka nedělá, ale že tomu právě předchází NT screening. Jakou máte zkušenost?
Mně to nakonec dopadlo vše dobře a odběr nebyl taková hrůza jak jsem si malovala, naštěstí teď už čtvrtý den doma odpočívám a vše je v pořádku. Jen mi to prostě vrtá hlavou, že ta genetička se k tomu takhle postavila. Nikdy jsem nidke neřekla, že plodovku nechci i když jsem se jí panicky bála .. dnes už vím, že zbytečně.

Kliknutím vložíte smajlíky:

moje kamarádka byla v 35 na plodovce ale to ještě screening nebyl,v 38 už šla na něj a na plodovku nemusela,já v 35 na plodovku taky nemusela,screening ukázkový

kecá a je dost tristní, že jí tento přístup prochází. Navíc žádné vyšetření není povinné. Pokud s tím žena souhlasí, absolvuje NT screening, odběr plodovky jí může být doporučen.
Bohužel dost lékařů toto u žen nad 35 let řeší plošně :-(((

In reply to by Elishka

no právě že mě dost rozhodila, já už tak jsem 14 dní nevěděla čí jsem, protože to byl můj první odběr plodovky a dost jsem z toho měla nerva, navíc člověk si promýlší co by kdyby.... a ona mě tak rozhodila svým přístupem, že jsem nebyla jí schopná ani nic říct, ještě že tam byl se mnou můj záchranář :-) a tak jsem si říkala, kde jsem udělala chybu, nebo třeba moje doktorka, že ke mně ta doktorka takhle přistupovala....

Ahoj, gratuluju k :€O: Na tebe si pamatuju, březňátka 2010, že? Jakpak se máte? Co Mareček(?), jak se těší na miminko? Přeju ti pohodové těhulkování ahlavně zdravé miminečko :€s€:

In reply to by pešule

jj pamatuješ si správně Mareček je ďáblík chytrý jak opice,
daří se nám skvěle, po dlouhých 3 letech samoty mám úžasného partnera a můžu říct, že jsem šťastná :one:
Mára se zatím těší na brášku a kámoše ale uvidíme jak to bude probíhat až prcek bude ležet doma v postýlce :-)
zatím vše vypadá dobře mám za sebou šílené 3 týdny kdy špatně vyšel screening a čekalo se na odběr plodovky, no už víme, že je to dobré a tak si začínám užívat :-)
doufám, že i Vy jste zdraví

Ahoj holky,

HLEDÁM DÍTĚ S NEŠTOVICEMI V BRNĚ A OKOLÍ
dostala jsem výpověď z práce a tak jsem toho chtěla využít a nechat nakazit Marka neštovicema.Myslím to vážně, tak pokud byste někdo měli a nebyli proti tomu dejte prosím vědět.

Prosím, Vy co s tímhle postupem nesouhlasíte si svůj názor nechte pro sebe, nemám zájem o to, aby se kolem toho rozvinula diskuze, která stejně k ničemu nepovede.
díky moc
Dáša

Kliknutím vložíte smajlíky:

no vida kolik reakcí se tu objevilo :-) a ani jedna z nich mi nepomohla.
Pro ty, co nejsou lékaři ani nic podobného.
Pro chlapce je prodělání neštovic v pokročilém věku velmi nebezpečné.
K existujícímu očkování : ano vím o něm a i naše doktorka má pochybnosti o účinnosti, imunizaci a podobně.
Takže stále je nejúčinnější imunizace prodělání choroby.
Pokud jsou dítěti dva až čtyři roky, snáší tuhle nemoc mnohem lépe než když mu je 17 a rozhodně nechci svému chlapci ohrozit plodnost.
No nic a to jsem to brala spíš jako prosbu o ,než jako diskuzi, protože diskutovala jsem na danné téma již s erudovanými lékaři a imunology.
Děkuji
Dáša

In reply to by chytra dagmarka

promiň,ale pokud jsi tak strašně diskutovala s erudovanými lékaři a imunology jak píšeš,tak ti asi ani jeden neřekl možná rizika prodělaných neštovic.. :? jasně,jsou v menšině,ale jsou! od jizev a jizviček až po vážné komplikace.Ale to je asi to samé,jako když někdo zmiňuje,že očkování nese rizika..jasně,proto je tolik maminek odpůrců očkování !!! :00: nese rizika poškození !! :s: na tohle skočí každý,ale že neštovice nesou rizika,to už vážně nikdo nebere !!!! :n:
mno.. radši svého syna nechám co 10 let přeočkovat a v dospělosti si to bude hlídat,jako ostatně TBC (taky musí ;) ) než ho vystavit riziku téhle hnusné nemoci!!!
ps: proč je asi v USA,Itálii a snad i v Rakousku (nejsem si jista,ale myslím) očkování proti varicelle povinné??? ;)
ale chápu,že každý to bere jinak.. :€s€:

In reply to by Leushka

díky za názor, já si neštovice prodělala jako dítě a rozhodně na to nemám vzpomínky jako na něco strašného :-) to horší byly příušnice :-)
očkování proti neštovicím je vcelku novinka a není jisté nakolik u něj funguje imunizace. Nechci to tu rozvádět, ale abys nestalo to samé co se žloutenkou, která se povinně přeočkovávala a nakonec byla imunizace doživotní už po první dávce. Proto bych se ráda očkování neštovic zatím vyhnula, a prosím nejsem odpůrce očkování. Jenom některá si radši rozmyslím.

Ahoj Maminky,
můj 26 měsíční klouček se rozhodl že bude dekorovat pokojík i sebe svým hovínkem.
Zakládám tady diskuzi, protože již několik týdnů hledám cokoliv na toto téma v češtině a nemůžu nic najít. Už jsem se u anglických kolegyň dozvěděla, že se jedná o normální objevovací a tzv anální období, ale chtěla jsem znát vaše zkušenosti, jak reagujete, a jak tomu zabráníte?
Mně se povedla jedna věc, prvně totiž matlal na stěnu, tu jsme před dvěma týdny společně pěkně pomalovali barvičkama takže tu už si neničí ale i tak... dnes jsem ho zase musela umývat. V zahraničí se prodávají speciální overálky, které se zapínají na zádech aby se dítě k obsahu plíny nedostalo...na dobu než ho to přejde. Víte o něčem takovém?
díky za jakékoliv postřehy nebo rady Dáša

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj pokud nejsi pro výprask tak tě nepotěším, malý mi to udělal taky, ale když jsem mu dala na zadek tak to už neudělal. Nejsem zastánce toho bít dítě za každou blbinu, ale ty podstatné by si měl zapamatovat a pokud člověk jen mluví, má z toho srandu, chce to i akci.

Ahoj holky hlavně brňandy, máte někdo zkušenosti s jeslemi na ul Fr. Skaunicové v Brně?
Dala jsem tam Marečka poprvé v pondělí a musím říct, že jsem asi dost rozčarovaná přístupem jedné sestry. Je dost drsná a asi si vzala za úkol mě přesvědčit, že můj jinak veselý hravý a sociální synek to tam nezvládne. Nevím jestli nejsem zaujatá, ale už máme za sebou téměř rok v soukromé školičce a tam to bylo naprosto bez problémů a teď mi prcek histericky brečí už po cestě že tam nechce. Navíc ta sestra mám pocit, mu to moc neusnadňuje, dnes mi ho vytrhla z náruče a postavila na zem s tím, že děti do jeslí vchází ze země a ne z náruče. Taky mu zabavili plyšáčka na kterém je závislý....moc nevím co mám dělat.
Poraďte

Kliknutím vložíte smajlíky:

no to je teda hrozné :00: :00: je ki celkem jasné,že tam asi nebude stejný přístup jako v soukromé školce,kde mají pět dětí,ale tohle je už opravdu moc.Nejspíš bych si promluvila s ředitelkou a pokuď se to nezlepší,tak bych hledala jinde... Osobní zkušenost nemám,nejsem z Brna ;)

ahoj holky
včera měl Mareček strašný laryngitický záchvat, asi 4x jsem sahala po mobilu že volám záchranku, nakonec jsem doma našla kortikoidové čípky po kterých se to uklidnilo. Dnes ráno nám ale doktroka předepsala léky, v tabletkách a já to do něj prostě nemůžu dostat. Zkoušela jsem rozdrtit, rozpustit, zakamuflovat pribiňákem, polívkou, sirupem a pokaždé to plive :-( nemáte někdo nějaký tip jak to do něj dostat? Pilulku nepolkne to jsem taky zkoušela

Kliknutím vložíte smajlíky:

Mam uplne stejny problem, mame laryngitidu a leky jsou priserne horke, takze taky strasne bojujeme. Ja mu je ted davam do medu. Neni to zadna slava,ale aspon neco pozre.

Ahoj a co nalejt na lžičku sirup multivitamín Pikovit (je pro děti od 1 roku), je hodně moc sladkej, dětem chutná a do toho rozdrtit ty prášky? Nevím jaký sirup jsi zkoušela, jestli jiný, zkus tenhle. Já takhle dávám malýmu Bronchovaxom už hodně dlouho a je to bez problémů, jinak to do něj nedostanu.... :)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

:///:
no doteď byl brouček zlatej na všechno co se do něj mělo vpravit ale asi mu celkově není dobře a Prednison je hodně hořká potovra takže se šprajcuje, nechce ani zapít jak je z toho vykolejenej :-( ale už jsem nad tím uvažovala že zavolám ráno mudře a domluvím se s ní

a jaký máte kortikoidy? Oni ty prášky jsou strašně hořký. Z vlastních zkušeností se mi po tom křivila pusa, i když jsem je hned zapila, nechávalo to strašně hořko v puse. Jedině přebít hodně sladkým. Ale když plive i ten sirup. Já se mu tedy nedivím. Když dcerka odmítala léky, tak jsem je dávala dávkovačem od Nurofenu přímo do pusinky po troškách.

Ahoj děvčata, potřebuju trošku pomoct

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka