36 + 4 a stále konec pánevní

08.04.2014

tak Vám nevím ....
jsem tak trošku zmatená z postupu jak gyndařky, tak porodníka. Minulý týden mě moje doktorka přeložila do porodky s tím, že konec pánevní, předpokládaná váha mimča přes 4kg, oteklé nohy, trošku zvýšený tlak jsou indikací pro císařský řez. Srovnávám se s touto skutečností opravdu už pár dní a i když z toho nadšená nejsem, podle toho, co jsem měla možnost si přečíst, to beru jako bezpečnou metodu.
Včera jsem dorazila na první kontrolu do porodnice s tím, že už by se měl určit termín, dle mé doktorky, pro řez, ale vše probíhalo trošku jinak.
Mimčo má teď 3.3kg dle UZ. Pánev mám prý širokou a už jsem jedno 4kg dítě přirozeně porodila, tak pan porodník prohlásil, že on by se přirozeného porodu nebál. Jsem se na něj koukla, jako že chápu že on ne, ale jde o zdraví mého mimča a upřímně konec pánevní není standartní poloha :-) navíc ty jejich UZ odhady váhy jim pěkně haprují, kolikrát +- 500g. Tak nevím co teď, ráda bych rodila přirozeně, ale nerada bych tím jen plnila nějaké statistiky a za každou cenu ohrožovala mimčo. Nějak se s tím neumím srovnat. Na jednu stranu si přeju rodit normálně, a na druhou se fakt bojím akutního císaře, když to nepůjde, nebo poškození miminka při porodu.
Máte někdo zkušenosti?

Ahoj. Dívala jsem se, že jsi z Brna...nebyla jsi v porodnici na Obilňáku? Odtud jsou zkušenosti, že dost rodičky tlačí do přirozeného porodu i při poloze KP. Naopak, u Milosrdných bratří dají v tomto případě na přání rodičky - chce-li rodit KP přirozeně (a samozřejmě, nález doktora tomu neodporuje), pak rodí přirozeně. Pokud má ale obavy a není na to nastavená, dělá se císař.
Chceš-li konzultaci jinde (a v Tvém případě to zcela chápu, také bych si zašla jinam, pro další odborný názor), doporučuji jít tam. :a:

uvidíš jaký bude odhad tak za 2 týdny.. mě řekli, že KP se dá rodit, pokud má miminko do 3500g, nejsi prvorodička a poměr hlavičky je v pohodě k poměru tvé pánve (což je prý logicky důležitější než váhový odhad a dá se relativně přesně změřit...). Hlavička je největší a většinou razí cestu.. pokud je miminko KP, může se hlavička "zaseknout".. takže pokud máš dostatečně širokou pánev a miminko nemá zas tak velkou hlavičku, porodit se to dá..

je to fyziologická poloha pro porod,pokuď je pánevní zadečkem :///: no každopádně už jen z rozdílů váhy bych byla trošku nalomená a samozřejmě pokuď se n to necítíš,tak bych trvala na císaři... nárok na něj máš,toto může být indikací k císaři.Kamarádka rodila KP a říkla,že dobrý :///: každopádně to chce zkušeného porodníka,který má zkušenosti s porodem KP,to bych si především zjistila,pokuď se rozhodneš pro normální porod.

In reply to by Jita86

no protože poloha koncem pánevním se rozděluje na polohu zadečkem a polohu nožičkami.Poloha nožičkami je neroditelná a proto je vždy indikací k císařskému řezu,zatímco poloha zadečkem je indikací k císařskému řezu pouze relativní,tudíž lze odrodit i přirozeně.Poloha KP se rozděluje podle toho,jakou částí těla dítě naléhá na branku-tudíž při poloze zadečkem naléhá zadečkem a nožky má směrem vzhůru podél těla,kdežto při poloze nožičkami naléhají na branku nožičky-dítě je má vlastně pod sebou,sedí si na nich a proto je tato poloha neroditelná... Poloha KP zadečkem je fyziologická poloha pro porod stejně jako poloha hlavičkou ;) akorát má svá rizika a specifika,která je nutno zvážit :)

In reply to by lucininenka

zajímalo by mě, na základě čeho se porodník rozhoduje zda rodit přirozeně nebo sekcí.
Jak už jsem řekla, mě už jde jen o jedno, porodit své zdravé dítě tak, aby nemělo dolámané kosti, poškození od kleští, nebo se trápit přirozeným porodem, aby pak stejně po několika hodinách bylo přistoupeno k sekci. Občas mám pocit, že se císař indikuje pro nic za nic a pak někdy tam, kde by to člověk čekal, jdou nejdříve do přirozeného porodu. Moje sestřenka, kterou nechali 6h rodit normoš dítě prý 3.7 kg a pak museli císařem tahat buřtíka s váhou 4.6kg. Odhady váhy mě fakt děsí. Už začínám panikařit a mít sny o císaři, nebo o přirozeném porodu nevím co je nejlepší a fakt si říkám, jestli má cenu jít třeba do jiné porodnice pro další názor....

In reply to by chytra dagmarka

klidně si jdi,když tě to uklidní a pomůže v rozhodnutí... Ona je dneska docela moda ty KP zkoušet rodit přirozeně,le jak píšu,musí to mít své náležitosti-tudíž odhad menšího dítěte,ne prvorodička,příznivá poloha plodu a dobré pánevní rozměry.I tak si myslím,že porod KP patří do rukou zkušeného porodníka,ale samozřejmě porodit lze.Kleští se bát oprvdu nemusíš,ty se používají při porodu hlavičkou,při porodu KP nemáš kleštěma jaksi co chytit.Spíš tm hrozí zlomení klíčku,přidušení,zpomalení porodu,útlak pupečníku,zhmoždění varlátek u chlapečka.Ale to všechno samozřejmě hrozí i u porodu hlavičkou,s tím nic neuděláš.největší riziko tkví v tom,že hlava jde až nakonec,takže vlastně ta největší část až naposled a třeba porodní cesty nemusí být natolik rozdilatované,tudíž tam hrozí zpomalení průchodu a podobně.Tam je právě hrozně důležité to vedení porodu,abys netlačila dřív,než jsou porodní cesty zcela připravené.Doporučuju,pokuď by jsi si chtěla ještě rozhodovat promluvit si nejlépe s nějakou dulou co obnáší porod KP a pak samozřejmě konzultovat přímo s doktorem tvůj konkrétní stav...

In reply to by lucininenka

a to je otázka :s: jak zjistit, že jsem v rukou zkušeného porodníka :-), navíc když jedeš do porodnice, tak ani nevíš kdo tam vlastně v tu chvíli bude :-)
vypadáš že víš o čem mluvíš, bylo mi řečeno, že KP pokud je přirozenou cestou tak se vyvolává před termínem..... a to vím, že taky není žádná paráda :-)
ano pořád se rozhoduju, i když na to evidentně nebudu mít žádný vliv jestli sekce nebo přirozený porod, tak musím říct, že jsem byla hodně zklamaná, když mi gyndařka řekla, že to vypadá na císař, na porod se těším, navíc můj partner je tak úžasný, že jsem se fakt těšila na ten společný zážitek, ale teď už začínám mít strach o zdraví našeho chlapečka protože prý jsou druhé děti větší než první a to Mára měl skoro 4kg
zase mám fortelnou pánev :-) jak říkám, už mi to trošku leze na mozek :00:

In reply to by chytra dagmarka

no, mě tedy gynekolog tvrdil, že porod KP by se vyvolávat neměl.. porodní cesty nejsou připravené (a stejně tak by se neměl vyvolávat porod po císaři).. já byla ale prvorodička a váhový odhad byl 3500g (což nakonec naprosto souhlasilo) a prý by to bylo maximum, co by mě nechali rodit, ale jako druhorodičku.. navíc jsem měla relativně úzkou pánev a malej měl jednu nožičku nějak nepřirozeně "zaseknutou"..

In reply to by chytra dagmarka

no vím jen to,co jsem si zjišťovala já a od kamarádky,co rodila KP.Já totiž taky měla KP,tak jsem pozjišťovala co se dá-jenže já byla po císaři,takže u mě bez debat :( Pokuď byl první takto veliký,tak je velká pravděpodobnost,že druhé bude taky takové či trošku větší-ale není to 100%.Vidíš kamarádce zase řekli,že KP se nevyvolává,protože tam je riziko,že porodní cesty nejsou zralé a proto by mohl být v průběhu porodu problém.Nechali ji pár dní přenášet,že pro ten porod KP je daleko lepší vše přirozeně,ani v průběhu porodu jí nedávali oxytocin-až po porodu tělíčk,aby prošla hlavička,jinak ne.V tom já vidím výhodu,protože ti do porodu zbytečně nezasahují,do mě napíchali co se dalo místo ztoho,aby tomu nechali volný,i když delší průběh a já pak skončila akutně na císaři pro nepostupující porod.Myslím,že 4 kilové dítě tě rodit nenechjí,počkej na odhd váhy a zjisti,jestli má porodnice zkušenosti s porody KP-třeba kolik jich odrodili přirozěne za poslední rok.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka