odběr plodovky

14.11.2013

Ahoj děvčata,
myslím, že jsem se tak na dva roky odmlčela :-) ale už je to tu zase. Jsem těhotná a tentokrát už taky stará těhotná :-) takže mě velmi zaskočilo, že NTčko dopadlo "špatně" pořád jsem se utěšovala že je to věkem ale nebylo, nějaký hormon tam haproval a proto mi byla doporučena plodovka. Teda po diskuzi s doktorkou, která se mě ptala co bych dělala kdybych se dozvěděla že je dítě opravdu postižené ... já v tom mám jasno, takže jsme se dohodly na plodovce.
Moje zkušenost je zvláštní, paní doktorka genetička mě absolutně vyvedla z míry, když se mě na nic nezeptala a rovnou mě zařadila do kolonky odmítla plodovku, vůbec jsem tomu nerozuměla, teprve až když mě fakt rozbrečela zasáhl můj úžasňák a situaci jí vysvětlil. Bylo nám sděleno, že jsem ve svém věku ani neměla chodit na NTčko ale rovnou na plodovku, tak nevím jestli kecá ona nebo moje gyndařka a dost by mě zajímalo jak to vlastně je. Je mi 37, ale taky vím, že už se dávno plošně plodovka nedělá, ale že tomu právě předchází NT screening. Jakou máte zkušenost?
Mně to nakonec dopadlo vše dobře a odběr nebyl taková hrůza jak jsem si malovala, naštěstí teď už čtvrtý den doma odpočívám a vše je v pořádku. Jen mi to prostě vrtá hlavou, že ta genetička se k tomu takhle postavila. Nikdy jsem nidke neřekla, že plodovku nechci i když jsem se jí panicky bála .. dnes už vím, že zbytečně.

Kliknutím vložíte smajlíky:

moje kamarádka byla v 35 na plodovce ale to ještě screening nebyl,v 38 už šla na něj a na plodovku nemusela,já v 35 na plodovku taky nemusela,screening ukázkový

kecá a je dost tristní, že jí tento přístup prochází. Navíc žádné vyšetření není povinné. Pokud s tím žena souhlasí, absolvuje NT screening, odběr plodovky jí může být doporučen.
Bohužel dost lékařů toto u žen nad 35 let řeší plošně :-(((

In reply to by Elishka

no právě že mě dost rozhodila, já už tak jsem 14 dní nevěděla čí jsem, protože to byl můj první odběr plodovky a dost jsem z toho měla nerva, navíc člověk si promýlší co by kdyby.... a ona mě tak rozhodila svým přístupem, že jsem nebyla jí schopná ani nic říct, ještě že tam byl se mnou můj záchranář :-) a tak jsem si říkala, kde jsem udělala chybu, nebo třeba moje doktorka, že ke mně ta doktorka takhle přistupovala....

Ahoj, gratuluju k :€O: Na tebe si pamatuju, březňátka 2010, že? Jakpak se máte? Co Mareček(?), jak se těší na miminko? Přeju ti pohodové těhulkování ahlavně zdravé miminečko :€s€:

In reply to by pešule

jj pamatuješ si správně Mareček je ďáblík chytrý jak opice,
daří se nám skvěle, po dlouhých 3 letech samoty mám úžasného partnera a můžu říct, že jsem šťastná :one:
Mára se zatím těší na brášku a kámoše ale uvidíme jak to bude probíhat až prcek bude ležet doma v postýlce :-)
zatím vše vypadá dobře mám za sebou šílené 3 týdny kdy špatně vyšel screening a čekalo se na odběr plodovky, no už víme, že je to dobré a tak si začínám užívat :-)
doufám, že i Vy jste zdraví

In reply to by chytra dagmarka

Tak to mám radost, že jsi konečně šťastná :one: Moc ti to přeju :) My se máme taky fajn, akorát od září se dost plácáme v nemocech co "nanosí" Klárka ze školky, Honzík už má rýmu a kašel přes měsíc, ale jinak si nestěžuju. A už víte co čekáte? Jestli to teda není tajný ;)

Ahojky,tak já si myslím,že je to všude naprosto jiné :-( Moje kamarádka čekala v 38 a řekli jí,že odběr plodovky je povinný.Já čekám a je mi čerstvých 35 a Dr na genetice mi hodně moc doporučovala plodovku,aniž bych měla screening hotový.Teprve mi nabírali krev a ultrazvuk jsem měla před sebou a hodně mě tlačila do plodovky!!!!Já se rozhodla,že podle výsledků-byly v pořádku,tak jsem na odběr nešla!Takže myslím,že je to hrozně individuální.Jak od pracoviště,tak od doktora :-( Gratuluju k dobrému výsledku :one:

In reply to by Mirunka31

mamča pracuje v laboratoři a říká, že tady v čr naprosto chybí nějaký systémový přístup, jako že když je ti tolik a tolik tak máš taková a taková doporučení a je pravda, že pokud jsem ani neměla chodit na NT+ tak jsem ho zaplatila zbyečně.... nevím je v tom binec
držím ti palce ať je vše ok :-) zdraví je opravdu to nejdůležitější

In reply to by chytra dagmarka

No,tady toho chybí víc,ale alespoň díky za to :-) Já šla klasicky do fakultní nemocnice,jak na oddělení genetiky-odběr krve a soupis rodokmenu,tak na ultrazvuk do fakultky a neplatila jsem nic-od 35roku se neplatí.V soukromé klinice se to (aspoň tady v Plzni)neplatí od 36roku.Je veškeré vyšetření zadarmo!Rovnou jít na odběr plodovky mi přijde hodně zbytečné ve věku 37 :-( aspoň můj názor!Určitě je fajn screening ve 13tt,tam se pozná asi hodně,ale rovnou na plodovku je masakr :-(( Taky doufám,že bude vše v pořádku :-))

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka