zemřelo nám miminko | Moje těhotenství.cz

zemřelo nám miminko

Obrázek uživatele smmisek

  Ahojky holky,
  chtěla bych se podělit s našim příběhem o těhotenství a potřebuju se z toho vypsat a asi si i trochu všechno zase srovnat v hlavě. O miminko jsme přišli 7 dní po porodu. Teď už je to dva měsíce od jeho úmrtí, ale stále to bolí.

  Začalo to všechno, když jsem šla ve 30t. na ultrazvuk. Doktorovi se moc nelíbil nález na mozku miminka a tak si nás pozval za dva týdny na kontrolu. Trošku mě to vzalo, ale nějak jsem to přestala řešit a myslela jsem jen pozitivně. Za dva týdny jsem šla nervózně na kontrolní ultazvuk a čekali jsem s manželem, že nám dotror řekne, že se spletl a že je vše v pořádku. Ale spletli jsme se. Doktor nám sdělil, že se v mozku malýmu hromadí mozkomíšní mok a že to bude asi hydrocefalus. Nález se navíc zhoršoval. Hned nás objednal k doktorovi do fakultní nemocnice do HK. A za dva dny jsme jeli tam. Doma jsem si mezitím sháněla všechny informace o hydrocefalu a ujišťovali jsme se, že to bude jen lehčí forma a že to všechno s manželem zvládneme.
  V HK jsme dostali další facku od života. Doktor byl nejdříve samá sranda, al když se začal dívat na nálezy na utrazvuku, pomalu se mu začal ztrácet úsměv na rtech. A já začínala panikařit. Výsledek zněl - poškození mozku krvácením a hromadění mozkomíšního moku v komorách. Naznačil nám, že dítě může být vážně poškozené a jeho vývoj ohrožený. Jak velké postižení to bude, nám ale nemohl říct. Objednal nás k dalšímu specialistovi - profesorovi Eliášovi. Jenže měl dva týdny dovolenou a my jsme museli zase čekat. Poslali nás ještě ten samý den na infekční na odběry krve a pak na genetiku. Na gentetice nám paní primářka naznačila, že pokud by to bylo horně závažné, mohli bychom podstoupi ukolnčení těhotenství. To jsem byla asi ve 33.tt. Domů jsem jeli jak zpráskaný psi. celou cestu jsem probrečela a nejhorí bylo to sdělit příbuzným. Ty dva týdny čekání na ultrazvuk u profesora jsem prožila jako v zamlženém oparu. Celé noci jsem brečela a připravovala jsem se na myšlenku, že půjdeme na přerušení. Hroznýýý. Nejvíce mi v tomto období pomohl přítel a moje mamča. S ní jsem mohla všechno probírat a smiřovat se s myšlenkou na konec.
  U profesora se diagnóza jen potvrdila. Řekli mi, že jsem asi nejspíš prodělala na začátku těhotenství cytomegalovirovou infekci, která se u mě neprojevila, ale sedla na miminko, kterému způsobila vážné poškození mozku, což mělo za následek i opožděný vývoj. A tak smířený s tím, že půjdeme ukončit naše trápení a že malýmu není pomoci, jsme šli na genetiku, kde nám řekli, že to zařídí a že se po víkendu ozvou. Cestu domů si moc nepamatuji, jen jsem si utírala slzy a nemohla jsem přestat brečet. Ten víkend jsme se zrovna stěhovali k našim a tak jsme měli aspoň co na práci a na chvíli na všechno zapomenout.
  Doma jsem si sbalila věci do nemocnice a připravovala se psychicky na nadcházející dny. Bylo to hrozné.
  V pondělí nám volala paní primářka z genetiky, že má špatnou zprávu - těhotenství nešlo ukončit. Tak to byla zase rána pod pás. Snažíte se připravit na tu hroznou událost a oni vám řeknou, že je všechno jinak. A zase ta nejistota a nevíte, jak to všechno dopadne. A zase to čekání a čekání a nejistota.
  Začala jsem chodit do nemocnice na kontroly a na ozvy miminka. Pořád nic se nedělo. Malej navíc přestal růst. Nakonec jsme se s panem doktorem domluvili, že porod se bude vyvolávat. Malej byl navíc otočený koncem pánevním. Ale přesto jsme se domluvili na přirozený porod.
  Ve středu 13. října jsem nastoupila do porodnice. Protože jsem věděla, že to bude asi s malým špatný, objednali jsme si nadstandart, abych nebyla na pokoji s maminkama, které mají zdravá miminka. Ale i tak to bylo hrozný. Slyšet jak tam mimča pláčou a nevědět, jestli to vaše mimčo přežije vůbec porod.
  Večer mi zavedli tyčinky na roztažení hrdla. Noc byla dlouhá, nemohla jsem spát nervozitou. Ráno mi zavedli vyvolávací tabletu a začal se mi pomalu rozjíždět porod. Doktoři byli vážně skvělí. Chtěli nám to co nejvíce ulehčit a tak mi píchli i epidural. Vše směřovalo k normálnímu porodu, ale zase další komplikace. Po prasknutí vody se mi do porodních cest začal tlačit pupečník. A tak jsem za chvíli jela na císaře. Bohužel normální porod byl vyloučen. A já jsem tak strašně chtěla rodit normálně. Abychom mohli kdyžtak brzy zase otěhotnět. Ale bohužel císař byl nezbytný. Po narkóze jsem se probudila na pokoji. Manžel byl už zase u mě. Malého zrovna převáželi do HK, kde mu měli dělat různé testy a tak. Takže jsem ho ani neviděla.
  ty čtyři dny v nemocnici byly hrozné. Kdyby tam manžel nebyl, asi bych se složila. Slyšet ty miminka a nevědět, kde je to vaše a jak mu je, bylo fakt strašný. Pustili mě z nemocnice za 4 dny po císaři. Už jsem tam nemohla vydržet.
  Tomášek zemřel 7 dní po narození. Jeho stav byl opravdu vážný. Infekce způsobila vážné poškoezní mozku a navíc zjistili, že měl poškozené i oči. byl slepý.
  Asi 5. den po porodu nám volali z Hradce, že malý dostal infekci a naznačili nám, že se to blíží ke konci. Ještě ten den jsme se jeli za ním podívat. byl tak křehký a hubeňoučký, ale byl náš. Jen tak tam ležel v inkubátoru a spinkal a pobrekával ze spaní. Můj chlapeček. Tak nějak jsem se s ním v duchu i rozloučila, protože jsem věděla, že už ho asi nikdy neuvidím. Konec se blížil. :r:
  za dva dny nám volali z nemocnice, že ráno zemřel. Neměl žádné bolesti a umřel ve spánku.
  Za chvíli to bude už dva měsíce od porodu a i teď když to píšu, brečím jak želva. Jsme teď na nemocenské, snažím se nějak zabavit a nemyslet na to. Ale je to jako na houpačce. Jeden den je to docela dobrý, ale další den zase depka a slzy.
  Kdyby nebylo manžela a mojí maminky a ostatních z rodiny, tak bych to nezvládla. Teď se snažím vidět ty lepší zítřky, ale někdy to moc nejde. Byly to ty nejhorší 3 měsíce v mém životě. a doufám, že už přijdou jen ty dobré dny.

  Díky že jsem se z toho mohla vypsat. Tak nějak se mi zase na chvíli ulevilo.
  Další těhotenství můžeme plánovat až tak za 6 měsíců. Budou to asi dlouhé měsíce, ale až nastoupím do práce, rychleji to bude ubíhat.

  Doufám, že to nejhorší jsme si vybrali za celou naši rodinu a už budeme jen zdraví a spokojený. S manželem nás tato událost jen víc připoutala k sobě a náš vztah se víc posílil. Myslím, že když jsem přežili toto, přežijeme všechno další.

  Komentáře

  Obrázek uživatele bublais

  Zase další do klubu :r: :r: :r:
  Strašně mě to mrzí, o to víc, že to bylo s komplikacemi a že jste se s mužem museli tak strašně moc bát..
  Věřím, že to spolu zvládnete, jste skvělá dvojka a přeju Vám strašně moc štěstí při druhém miminku, a stejně tak i zdraví a pevné nervy!! Jsi šikulka, držte se!!!!!!!

  Obrázek uživatele VeNiKa

  Je to 5dnů...dlouhých dnů a nocí. 12/2 jsem porodila krásná dvojčátka, Haničku a Matěje. Porod trval přes 20hodin, byla jsem teprve ve 30.tt, děti tolik spěchali na svět...Matýsek už nemá žádné léky, hezky papá, má zpátky porodní váhu 1,5kg, daří se mu. Malinká byla zaintubovaná, sama nedýchala, postupně jí praskly obě plíce, lékaři nedávali moc nadějí, ale naše miminko bojovalo a když ustála plíce, mysleli jsme, že už bude jen líp...přestaly fungovat ledviny a začalo krvácení do mozku...naše krásná dcerunka bojovala 12dní. Zemřela 24/2 večer. S tatínkem jsme byli všichni spolu až do úplného konce...

  Obrázek uživatele petra capkova

  Veniko taky upřimnou soustrast 8-(( přeji hodně sil pro uzdravení vašich srdíček.

  Obrázek uživatele petra capkova

  Veniko taky upřimnou soustrast 8-(( přeji hodně sil pro uzdravení vašich srdíček.

  Obrázek uživatele Dadis

  Je mi to strašně líto! Někdy je život hodně krutý.

  Obrázek uživatele smmisek

  Je mi to hrozně líto, sedím tu a brečím.
  Přeji Vám hrozně moc síli a už jen samé šťastné chvíle s Matýskem. A Matýskovi pevné zdraví a krásné dětství.

  Obrázek uživatele jajinka.k.x

  To je mi hrozně moc líto. Já prostě nechápu proč se to děje a je mi z toho hrozně smutno. Držte se!

  Obrázek uživatele uz

  Když čtu co jste prožili, tak budlím s tebou. Je mi to moc líto a doufám, že se ti povede otěhotnět co nejdřív. Drž se!!!

  Obrázek uživatele smmisek

  Díky:o)

  Obrázek uživatele žabičkax

  Ahojky uprimnou soustrast moc me to mrzi co se stalo vasemu chapeckovi a je mi z toho fakt zle... nas chlapecek lezi vedle nas, ale je CMV virem nakazen nevim kdy se nakazil nic jsem nepostrehla zjistili to az po narozeni a nas ted cekaji pravidelne kontroly u lekare nesmime s nim do kolektivu nic modlim se aby se nenechladil....
  Ale proc pisu dr mi dost durazne vysvetlila ze dalsi tehu by se muselo dosti peclive hlidat protoze nekdo z nas ten virus na malyho prenesl a tak by mohl ohrozit vazne dalsi tehotenstvi tkaze pohlidejte si to!!!! Preji hodne sil drzte se

  Obrázek uživatele smmisek

  ahojky,
  nám doktor řekl, že pokud jsem tu CMV už jednou prodělala, tak si tělo udělalo protilátky, které by měly chránit i mimíska v bříšku. Tak budeme doufat. Ale stejně ty pochybnosti tam budou. Očkování ani léky na CMV neexistují. Takže uvidíme. Snad už s touto infekcí do styku nepřijdu. Budu doufat. Mějte se krásně a díky za napsání.

  Obrázek uživatele petra capkova

  Ahoj neboj se já tuhle infekci proděla taky, naštěstí před těhu zjistili mě to ve 13t když jsme měli špatné NT+ .Čekali jsme dvojčátka, jednomu přestalo být srdíčko a druhé si nebyli pořád jistí mělo šíjivé projasnění 3mm což bylo dost. Chodili jsme na pozorování až nakonec přišlo na odběr plodové vody ,vše se najednou hrozně táhlo,ale nakonec po dlouhých týdnech čekání nám oznámili že výsledky plodové vody jsou ok. Dnes mám doma krásného zdravého kluka,já vím měla jsem štěstí že jsem čekala dvě a aspoň jedno zůstalo,ale chtěla jsem tě hlavně podrořit a potvrdit že tahle infekce už tvé další miminko neohrozí mě to taky doktor říkal a to že jednomu miminku přestalo být srdíčko s tím nemělo nic společného to se prej stává. Přeji vám hrozně moc štěstíčka a síly jít dál.

  Obrázek uživatele smmisek

  Ahojky, díky moc za hezká slova a podporu Smile

  Obrázek uživatele žabičkax

  aha tak to se divim, me dr rikala, ze ten vir bude v tele naporad a staci nastydnuti a vir se muze znova aktivovat a ohrozit dalsi tehotenstvi, tim te nechci strasit tak to prosim neber jen se snazim podelit o to co nam rekla dr. I kdyz ono to je asi dr od dr u malyho byli zjisteni v porodce jen prodelane protilatky a ze to bude dobre ale dobre to neni z protilatek se mu udelala aktivni infekce a litame jak sileny ted nas ceka ocni.... proste je to svinstvo. Takze poradne papej vitaminky ovoce zeleninu at telo nedostane prilezitost by toslabene a vir se neaktivuje pokud je to tak.... Neni zac dekovat opravdu moc me to mrzi kdyz jsem cetla jak tento vir dokaze zabijet je to sileneeeeeeeeeee todle by se dit nemelo opravdu ne.

  Obrázek uživatele smmisek

  S manželem jsem si říkali, že se o další mimi pokusíme až tak v dubnu v květnu, kdy už nebudou ty hnusný chřipky. Teď jsem nastoupila do práce ( jsem učitelka ) a čekám, kdy na mě nějaké dítko zase něco prskne :€m:
  Jen se zeptám, Tobě ten vir byl taky zjištěnej v krvi? Nebo jenom malýmu?

  Obrázek uživatele žabičkax

  To je rozumne... ja mam ted musim v po a ut k dr a uplne se desim pac bud bude muset maly smenou nebo s manzelem do rpace a ani jedno neni bezpecne misto abysme ho uchranily. Ja ani nevim zda bude moc jit do skolky.o(((
  Tak at ti to v praci rychle utece a hlavne at jsou ty //co nejdrive..... u nas to bylo slozitejsi tka jsem dofuala, ze kdyz s epovede bude dobre a prd... o prvni jsme prisly i kdyz v zacatku sesypala jsem se z toho, pak kvuli me nemocni /nema nic spolecneho s tim virem/ jsme museli na kliniku aby nam pomohli no a kdyz se povedlo jeden pruser za pruserem nakonec jsem rodila predcasne a jeste u malyho zjisitli ten vir.... Fuj mimo tema promin.o(
  No asi ti to prijd ekomicky, ale ja nevim kdo ten vir ma. Pokud bysme sli do laboratore je to otazka kolem asi dvou tisic jako samoplatce a kdyz jsme zadali dr aby nam vzala krev at vime kdo z nas to je tak prej ne ze to ted uz neni treba kdyz si malyho hlidaj ze to neni dulezite kdo z nas to ma. To je to nase zdravotnictvi za ktere si platime.... takze ja nevim dr, ktera "leci" malyho si mysli, ze nosic je manzel, ktery prodelal mononukleozu a ta je zpusobena bud EB virem a nebo prave CMV virem .....
  Ja o nicem nevim u sebe a i vsechny testy v tehu byli naprosto v norme.... ale zase to jsi ty take psala, ze bylo vse v poradku co?

  Obrázek uživatele smmisek

  No u mě všechny testy byly taky v poho. Potom když se to začalo to moje těhotenství řešit, tak se zjistila jen nějaká nízká hladina CMV u mě v krvi. Jenže to už bylo asi dlouho od propuknutí nemoci a tak se hladina snížila a nebyla ani na kritické hladině. Kdyby mi brali krev na CMV na začátku, tak by se na to určitě přišlo, ale to není standartní odběr Sad
  Nemáte to jednoduché. Ale uvidíš, že bude líp. Teď je i zrovna takový to období chřipek a bacilů, tak na sebe dávejte pozor. Ale to se lehko řekne, že?
  A jak jsi psala o těch testech, tak to je teda bordel. Možná by k vám přistupovali jinak, kdyby jste chtěli další miminko.
  Nám říkali, že další těhotenství bude rizikové, že budeme mít konzultace a ultrazvuky zdarma, častější kontroly. No a teď mi doktor naznačil, že žádné rizikové těhotenství asi nebude, že maximálně by mi napsal neschopenku na první trimestr. Když se něco děje, tak to ti mažou med kolem huby.

  Obrázek uživatele žabičkax

  kdy je todle tak nebezpecne a evidetne ne ojedinele asi by meli zacit i na toto brat krev... ach jo..... a pritom ciste teoreticky to zjistit v zacatku stacili by virostatika ktere by vir "uspali" a podle me tehu zachranily resp miminko.o(
  Dekuji jsi moc hodna.o) No rpave to se rekne a jeste kdyz nemame zadne hlidani.o( Jenze ja k dr musim se rozhodne zda pujdu pod kudlu nebo zatim ne.o( Takze nelze odlozit a v zubu mam uz diru.o(
  Joooo to je presny mazou med kolem huby... ale pokud jsi ucitelka mas podle me narok byt doma cele tehu deticky by mohli byt velice rizikove to bych si nenechala libit...
  Me na gynde dr rekla, ze to resit nebude to prvni nedopadle tehu ani nehodlala resit ze jsem mela tri mesice kvuli me nemoci nez byhc musela zacit brat leky... takze jsem sama se obratila na reprodukcni centrum kde vse hned slo. Ma dr me ani enchtela nechat doma a pritom prvni nepodare tehu a ta ma nemoc to samo o sobe je problem ale ze se divim v prvnim sem si neschopenku musela vybojovat a to sem krvacela. Takze jsem se presunula na gyndu do reprodukcniho centra a chodila tam jen diky nim je Dada tady s nama zvladly opravdu neuveritelne prusery aj v tehu. Ale tim chci rict ze med kolem huby to dr jde, ale urcite se nenech odbit a bojuj pujde o toho maleho tvorecka a ty mas narok byt doma v klidku mimo deticky, ktere te muzou necim nakazit.... a hlavne at pravidelne sleduji krev!!! Clovek si pripada jak debil ale co si nevydupe to nema

  Obrázek uživatele smmisek

  pokud člověk nemá ostré lokty a prořízlou pusy, tak si nic nevydupe. Pomaličku se to učím :s:
  Někde jsem četla, že by bylo do budoucnosti dobré, kdyby každá nastávající mamina věděla, jestli CVM prodělala nebo ne. Dalo by se takhle předejít mnohým starostem a komplikacím. Ale to už zase narazíme na naše zdravotnictví.
  Tak když budeš někdy chtít napsat a pokecat, stačí se ozvat. Dobře pořiď u doktora. A přeju hodně síli - samozřejmě i Dádovi.

  Obrázek uživatele žabičkax

  presne ja byla takovy svatousek ticha pomalu jsem sedela v koute ale cloveka zivot nauci.... takze se pekne natrenuj a hura do miminka a vytahnout ostre lokty
  je fakt ze toto jsem nekde take cetla a take jsem cetla vlastne ze mas pravdu jak jsi psala, pac tam psali ze prvotni infekce je ta nejnebezpecnejsi tzn asi jsi prodelala tu prvnotni a u nas uz koluje dil asi....
  to jsou fakt breberky ze clovek kouka cim vsim je prolezlej...
  jsem jukala ze jsi z prahy tak tady moznosti najit lepsiho dr jsou velke i kdyz ja platim za toho svyho ale stale zustavam v tom reprodukcnim centru... holt za zdavi si clovek priplati zvlast kdyz jde o mimo ze?
  Tak pokud nebude vadit rada pokecam a budu sledovat a drzet palecky az napises ze mas ty dve carecky musi byt tezke si semnou psat ja doma naseho chlapecka mam opravdu mi z toho je ouvej jsi statecna a silna

  Obrázek uživatele Hanina

  To je tak něco šílenýho, já si to neumím představit. Rozhodně je to ta nejhorší věc v životě co se může stát. Nic horšího už není. Buďte silní!

  Obrázek uživatele jajinka.k.x

  To je šílený,holky,mě se chce tak brečet. Já k tomu ani nemám co víc napsat. TOhle by se nemělo stávat.............

  Obrázek uživatele valeerrie

  Nikdy jsem si nemyslela ze se me tohle muze taky tykat ale bohuzel se me to tyka az moc.A nebudu ted predbihat.Hrozne to boli ztratit to pro co zijete a dychate.Co mi ale hrozne pomaha je to kdyz se muzu vypovidat nebo vypsat!!!Druhe tehotenstvi bylo trochu hekticke-krvacela jsem asi v 21tt ale par tydnu jsem lezela a bylo vse v poradku.Nakonec jsem 12dni prenasela.Narodila se nam cirarskym rezem dceruska Klarka ktera mela 4150gr a 52cm-bylo to krasne a spokojene miminko ktere bylo moc hodne,plakala jenom kdyz mela hlad.Krasne prospivala rostla jako z vody a delala nam jenom radost.Jeste mame 15mesicniho syna Matyaska.Byl vecer kdy jsme s manzelem vykoupaly nejdrive Matyaska,nakrmila jsem ho a ulozila do postylky kde zachvili spokojene usnul.Pak manzel svlekl Klarku a spolecne jsme ji vykoupali-mela koupani mooc rada,vzdy se ve vode uklidnila a hezky kopala nozickama okolo sebe-proste nase zlaticko.Pak jsme ji vyndali,ja jsem si ji krasne namazala vonavym telovym mlickem,oblekla ucesala a nakrmila(pritom jsem jeste vubec nemela poneti ze svoji holcicku opecovavam,krmim a mazlim uz naposledy-vlastne by me to ani ve snu nikdy nenapadlo).Polozily jsme ji do postylky,prikryly,pustily jsme jejich oblibenou pisnicku na spani,dali jim pusu a odesli jsme z pokoje vedle do obyvaku.Asi o dve hodinky pozdeji jsem je sla skontrolovat a oba spokojene spinkaly.Pustily jsme si s manzelem film a pak jsme u nej i usnuly-coz si dodneska vycitam.Bylo pul 6 rano kdyz jsme se probudily a ja jsem si uvedomila ze se vlastne ani mala neprobudila na kojeni a to u ni nebylo zvykem protoze na jidlo se budila tak 2 za noc.Vstala jsem a sla do pokojiku podivat se na deti.Matysek spinkal.Ale kdyz jsem se podivala do Klarciny postylky,tak jsem malem omdlela.Boze ona tam lezela tak spokojene ale mela nafialovelou pusinku.Okamzite jsem zavolala na manzela kterej hned prisel,vyndala jsem Klarku a zjistila ze nedycha.Manzel okamzite zavolal sanitku,nez prijela tak s pomoci pani od zachranky ktera nam radila co mame delat jsme jsme se pokousely ji dat prvni pomoc.Sanitka prijela asi za 10minut.Doktor vzal malou spesne ji prohledl,manzel me drzel kolem ramen a ja byla uplne bez sebe a porad jsem se ptala co je s moji holcickou,co je s ni.Ale nikdo neodpovidal,pak se doktor postavil a rekl nam ze nase holcicka je mrtva a pry uz nejakou dobu podle te nafialovele pusince a snizene teplote telicka.V tu chvili jsem se zhroutila a probrala jsem se az v sanitce,kde semnou byl i manzel ktery moc plakal a pritom me drzel za ruku.Ja jsem si pripadala jako ve zlem snu-to prece neni mozne-moje holcicka nemohla byt mrtva,vzdyt byla uplne v poradku vecer-nic ji nebylo-kde je Matysek ptala jsem se najednou a manzel odpovedel-ze ho odnesl k sousedum.Kdyz jsme prijely do nemocnice tak jsem se tam podruhe zhroutila,pry me napojily na kapacky.Probudila jsem se po dvou dnech a kdyz jsem si znovu uvedomila ze ma holcicka zemrela tak prvni co me napadlo bylo,ze chci zani tak jsem rozbila sklenicku a chtela se riznout,kdyz me manzel zarazil.Co to delas,neblazni je tu Matysek a ten te potrebuje.Po tydnu me z nemocnice pustily domu,kde na me vsechno opet padlo-ale malej Matysek ktereho mi sousedka privedla se na me vyritil.Vzala jsem ho do naruci a slysela manzelova slova,ze Matysek me potrebuje.Byla narizena soudni pitva ktera ale neukazala presnou pricinu smrti-doktor nam tenkrat rekl ze se stava ze deti zniceho nic prestanou dychat a bez priciny zemrou.Pry se tomu rika syndrom nahleho umrti ditete.Nase mala zemrela kdyz ji byly pouhe 2 mesice,ale za tu dobu co tu s nami byla byla moc nadherna.Za tyden to budou 3 mesice co je Klarka andilkem.Boli to,ale uz kvuli Matyskovi musim byt silna.Chtela bych manzelovi navrhnout abyjsme se pokusily jeste o jedno miminko,ale mam strach ze nebude chtit protoze nase mala mu chybi a styska se mu.Tak mam strach ze nebude chtit.Jeste jsem mu to nerekla ale chci mu to rict-zaroven mam i strach i obavy aby to nedopadoo zase spatne coz uz bych asi neunesla.

  Obrázek uživatele lucyda

  JJ Vali ,rada se kouknu !! :k: A strasne rada si prectu ,ze jsi znovu tehotna a hlavne ,ze je vse v pohode.MOc Ti to preji Srdce
  Fotografii vlozis tak ,ze das vytvorit obsah ,pak das blog tehotensky denicek a pod textem vlozis foto.Lucka

  Obrázek uživatele fildaevca

  :§) :§) :§) Nedovedu si to představit :§) :§) :§)

  Stránky

  Čekáme páté miminko

  Ahojy,tento učet už má přes 3roky a ted jsem si vzpoměla na tuto stránku.Mám čtyři děti,v Listopadu 2019 jsem potratila v 7tt(již po...

  Miminko k přímé adopci

  Dobrý den,

   

  hledám milující pár, nemající bohužel to štěstí vlastních dětí, který by měl zájem o přímou adopci chlapečka...

  hnědý výtok

  čago belo, hele mám problémy. Hnědej výtok, tady píšou, že může bejt v těhotenství...

  Daruji Utrogestan

  Daruji dvě neotevřená balení Utr...

  Ahojda,dnes jsem 37+4 a už mi docela jde pupík dolu navíc když jsem zmáčla tak mi poprvé vytekla z prsou taková mazlavá žlutá tekutina zřejmě se jedná o mlezivo:-D tak jsem na to čuměla jako puk a dostala docela strach že brzo porodim,protože nějak mě to pořád nahlodávalo že budu přenášet(máme to v rodině):-Dtak uvidíme kdy prcek bu

  Ahojte holky. Jsem zoufala. Muj 5ti mesicni klucina posledni dobou usina az okolo 2h rano. Sice usiname podle estvillovy metody, ale tu nemuzu praktikovat, kdyz mimi neni unavene, ze? Poradte prosim!:(

  Holky na 10 měsíční kontrole nám doktorka doporučila očkování (meningokok). S tím, že by jsme to pořešili při roční prohlídce.
  Nechala jste některá své dítě, a kdy, v kolika letech?
  Mělo na očkování špatnou reakci? Teploty atd.

  Ahoj maminy, máme problém s přijímáním jakýchkoliv tekutin a malá má pro to velkou zácpu, včera jsme došli na to, že jí chutná Caro ... myslíte že jí to můžu rozmíchat v sunaru a dát jí to vypít?

  Ahoj maminky,chci se zeptat na názor,malé je 11 měsíců dneska :-D,no a za nedlouho budu doufám teda kupovat první botičky-jsou lepší třeba z lékárny nebo nějaké Nike,Adidas,chtěla bych co nejkvalitnější Biggrin Né,že bych byla nějak bohatá,ale první botičky by měli být co nejkvalitnější.Děkuji

  Ahoj holky, cim myjete doma zachod. nemyslim vnitrek,ale to ostatni a z venku. Diky

  Ahojky holky,myslíte že je normální,když se malý pokouší už lézt???14.12. mu budou 4.měsíce..pokaždé když ho dám na bříško tak zaboří hlavičku,nadzvedne prcku a odrazí se..není to moc brzo??? :°O°:

  Od začátku mého těhotenství čtu vaše příspěvky a až teď jsem dostala odvahu sem napsat a hned vás prosím o radu. Jsem v 39. tt a v úterý 30.11. (to jsem byla v 38.

  Ahojky, nepotřebujete se některá zbavit HA Cerazette? Končím pomalu s kojením, už mi dochází a k dr chci jít až po novém roce, tak by mi bodlo i jedno platíčko. Dík za nabídky. Yveta.Sulcova@seznam.cz