Mex

26.01.2016

Ahoj holky,

jdu k vám na radu. Chci se zeptat, jak byste prosím řešily tuto situaci. Dcerka ( 7 let) má kamarádku ze školy, která k nám teď poměrně často chodí. Minulý týden mi přišla dcerka domu s tím, že od kamarádky dostala facku, za to že si nechtěla hrát tak jak chtěla ona dotyčná. Mám v plánu si to s její kamarádkou vyříkat , zeptat se proč to udělala a tak. Řešily byste to následně i s její matkou , jen aby o tom věděla ?

Díky moc za rady 

Kliknutím vložíte smajlíky:

POkud to neni pravidlo, tak bych nechala, at si to holky vyresi, pokud by se to opakovalo, tak bych to resila

Ahoj.

 

Těžko radit, já bych to asi pro jednou nechala. Vysvětlila bych tvé malé, že je to špatně a že kdyby se to opakovalo, ať ti přijde říct. Pokud by to udělala znova, tak bych si o tom promluvila asi nejdříve s maminkou, třeba to od dcery má podané zase jinak.

Je to hrozně ošemetné. My to teď řešíme ve škole, dcera je v první třídě a pořád mluví o nějakém Jirkovi, asi bude pěkný sígr - bije děti (samozřejmě si víc dovoluje na ty menší mladší, dělá naschvály, atd..). Zpočátku jsme všichni mlčeli, teď už jsem se na třídních schůzkách ptala učitelky co na něj říká (je to pořád děcko, tak ho člověk nechce zaškatulkovat hned zkraje do nějaké blbé skupiny) - zachovala se profesionálně a neřekla nahlas nic, jen kývala, stejně jako ty 4 další maminky, co tam stály se mnou. A teď jsme se potkaly i s jinými maminkami a všechny děti  o něm mluví s obavami - někdo jen jako že Jirka dělá škaredé věci, ale jsou děti, co už ráno pláčou, že nechtějí kvůli němu do školy. A najednou se dozvídám, že tamta holčička už měla od Jirky na rameni modřinu, chlapeček zase šrám pod okem. Ta naše měla odřenou nohu, že ji shodil, ale neví, jestli schválně, nebo omylem. Takže si myslím, že se to brzy bude řešit i s rodiči a se školou. Malé jsme řekli, že kdyby jí ubližoval, ať nám to hned řekne, ale ona je celkem generál a nenechá si líbit, tak si na ni snad tolik nedovolí. Nicméně se samozřejmě postavím za ty rodiče, co jejich dětem ubližuje, protože je to ve třídě opravdu rušivý element.

In reply to by Barče

Ahoj, díky moc, já to také nechám tak. Jen se chci té kamarádky zeptat, proč to udělala ale né na ní nějak útočit.

Říkala jsem také dcerce, že pokud se to bude opakovat at mi hned řekne a pak to budu řešit s její maminkou.

Budu se snažit hlavně své dcerce posílit sebevědomí, aby věděla jsk se v takovýchto situacích příště chovat.

 

31.03.2015

Ahoj holky,

dlouho jsem tu nebyla, není teď moc času. Mám 6 letou dcerku. Ráda bych tu s vámi prodiskutovala možnost pořízení druhého dítěte. Je mi 37let.
Poslední dobou pořád uvažuji nad tím, jestli mít druhé dítko či ne. Máme domeček, který postupně rekonstruujeme,k tomu hypotéku, manžel má 3 práce a já taky chodím do zaměstnání.
Nejsem si tím úplně jistá, jestli to tak moc chci nebo jestli bych si druhé nepořídila jen kvůli malé, aby nebyla sama. Taky se bojím abychom to finančně zvládli, já bych musela jít na mateřskou na 2 roky a jen z rodičáku bych musela dát 7000,- pryč .Říkala jsem si že ještě ty dva roky počkám, abychom doplatili hypotéku. Je tady prosím taky třeba nějaká starší maminka, kterou už trochu tlačí věk a přemýšlí o druhém dítěti a má taky takové rozporuplné pocity ? A co říkáte na větší věkový rozdíl mezi dětmi ? Moc díky za vaše názory

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, měla jsem stejné pocity. Nebyla jsem si jistá jestli chci 2.dítě a bylo mi 36. Nová práce, která mě bavila. Nevěděla jsem co dělat. Na radu kamarádek jsem tomu nechala volný průchod, mám-li otěhotnět, otěhotním, nemám-li neotěhotním. Do 4.měsíců jsem otěhotněla. Práce mi neutekla a mám 3 letého raubíře a za nic bych ho nevyměnila. Je fakt, že jsem neřešila finanční záležitosti. Ale z mého pohledu neváhej, nečekej a jdi do toho. Já bych brala i 3! :a:

Loni jsem ve 37 porodila své první dítě. Císařem, takže snažit se o druhé můžeme až od léta, to mi bude 38, i kdyby se povedlo hned (což nepředpokládám, první dítko máme ze 4. IVF), bude mi 39. A to bych chtěla celkem 4 děti. Takže s chutí do toho! :k:

já jsem vždycky chtěla dvě děti a mám je, jsou od sebe lehce přes dva roky, letos jim bude pět a tři a mně 36. Mám o rok starší kamarádku, která má jedináčka ve věku mého staršího dítka. V době, kdy já čekala druhé, hodně uvažovala o tom, že by si také druhé pořídila, ale pak se z vícero důvodů s manželem dohodli, že jim jedináček "stačí". Nikde nemáš záruku, že život vyjde tak, jak si ho v duchu maluješ, i jedináčka lze dobře vychovat a může mít v životě blízkého človíčka, i když to nebude sourozenec, naopak sourozenci spolu podle tvých představ vycházet nemusejí. Žádná varianta není ta jediná správná, někomu víc vyhovuje jedno dítě, někdo je spokojený, když mu doma šveholí čtyři.
Já osobně, pokud bychom nežili "od výplaty k výplatě" bych ani tak neřešila finanční stránku věci. My jsme vždycky měli v rodinném rozpočtu kapku rezervu, takže z tohohle úhlu pohledu bychom to zvládli. Víc bych řešila vlastní věk. Já jsem teda v obou těhotenstvích měla zdravotní problémy a moje starší dítě je extra ranní ptáče, takže si připadám dost bez energie (obzvlášť teď po zimě), v tomhle věku už bych další dítě mít nechtěla. A pak by mi taky hodně vadilo, že tatínek, místo aby trávil čas s námi, běhá z jedné práce do druhé a z druhé do třetí. Já chodím při rodičáku do práce na zkrácený úvazek a přijde mi to docela záhul, potřebuju mít taky čas pro sebe, abych se trochu zrelaxovala a to by nešlo, kdyby manžel pořád trčel v práci, protože by neměl kdo pohlídat děti.
Co se týče věkového rozdílu mezi dětmi, ten bych až tak dramaticky neřešila, každý má svá pro a proti. Když máš děti brzo po sobě, je větší šance, že budou parťáci v dětství, že si vyhrají, protože je budou zajímat stejné věci. Když máš děti ve větším odstupu, tak zas můžeš využít, že to starší občas trochu dohlédne na to mladší, může ho vyzvedávat ze školky apod.

15.05.2014

Ahoj holky,

prosím vás, mám dotaz, mám 5 letou dcerku a po návštěvě zubaře jsme zjistlili, že jí rostou stoličky šestky, může k nim být zvýšená teplota jako třeba 37,3? Na krka ani nic jiného si nestěžuje.

Díky moc za odpovědi :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:
30.11.2013

Ahoj holky,

mám na vás dotázek. Ted ve středu 27.11. jsem prodělala laparoskopickou operaci žlučníku. Normálně užívám antikoncepci a poslení pilulku bych měla dobrat příští týden ve čtvrtek. Ale jde mi o to , že jsem se dnes ráno vzbudila a měla jsem takový hnědý výtok, jako špinění.
Docela mě to vyděsilo, protože menstruaci očekávám až ten další týden. Mátě někdo podobnou zkušenost ? Mohlo by to být následkem té operace ? Děkuji moc

Kliknutím vložíte smajlíky:
17.09.2013

Ahoj holky,

chtěla jsem se Vás zeptat , jaký mají vaše děti návrat po nemoci do školky. Naše ted chodí druhým rokem, byla ted 14 dní ve školce a teď je týden nemocná. Úplně se děsím pondělního nástupu do školkym, že bude zase plakat, že tam nechce :r: Jak to zvládají vaše děti? A je něco, co zabralo na vaše děti, aby se jim líp šlo do školky ?

Děkuju za odpovědi :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Náš kluk je druhým rokem ve školce a po týdnu nemocný... no a každý ráno mi pláče, že tam nechce....věřím i tomu tvrzení, že si ty děti snad přivolají nemoce, aby tam nemusely...

naše chodí druhým rokem, minulý týden byla doma - nemocná. Samozřejmě, že se jí nechtělo v pondělí jít do školky. Já to uhraji vždy na to, že se na ni děti těší a že paní učitelce bylo určitě moc smutno :s: a hned letí bez řečí ;) no a taky se snažím aby pochopila, že to je i povinnost, takže jí řeknu, že taťka taky chodí do práce, tak ona že zase chodí do školky, pak bude škola a potom práce. Aby věděla od mala, že školka a škola není holubník :s:

In reply to by ssiissiinnkkaa

Maminky pokud by jste chtěly dítkum posílit imunitu, tak mě písněte na okg-keclikova@seznam.cz, písnu Vám více. Syn byl vloni hodně nemocný a vždy po nemoci nástup do školky byl pro nás horor. Začala jsem mu dávat výrobky okg a už máme od všeho klid a hlavně už máme klid i od neustleho plakani ve školce po nástupu po nemoci :-)

Dcera (4roky) chodí letos poprvé, byla ve školce jen první týden, pak onemocněla, první týden plakala ale zlepšovala se, a teď po týdnu včera celkem ok a dneska zase trága :§)

Syn chodil teďka 14 dní, teď je týden nemocný.Jsem zvědavá jak to v pondělí zvládne.Plakal i předtím.

04.09.2013

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jestli to někdo prožíváte taky. Mám 4 letou holčičku, chodí již druhým rokem do školky a zase mi začla plakat než jdeme do školky, ve školce pobrekává, že se jí stýská. Minulý rok to bylo také tak, v podstatě to začalo ve školce být v pohodě až v lednu. Měli jsme tam taky problém s jednou holčičkou, která mé malé ubližovala, ale naštěstí zasáhly učitelky a vše se uklidnilo. Ted začala malá chodit do třídy vedle a já se bojím, aby se vše nezačalo opakovat, pláč apod. Je mi jí dycky hrozně líto, a chce se mi brečet, když jí tam nechávám, ale nemůžu nic jiného dělat, musím chodit do práce. Myslíte, že jde zase jen o to, než si zvykne ? Moc děkuji všem za názor a pěkný den

Kliknutím vložíte smajlíky:

TAk koukám,že to máme skoro stejné.Můj synek rád chodil do školky, od začátku, neplakal, spával jak kdy.Pak se několikráte nepohodl s jedním chlapečkem a hotovo.Bojí se. minulý rok jsem to řešila útěkem od brečíčího, jen 2X - měl z toho průjem 14dní.Pak domluvou,že když nebude plakat,druhý den nemusí, to zabralo celkem dobře,ale jeho strach z kluka to nezahnalo.Největší pecka pro něj nejspíš byla, když mu jeho kamarád od mala řekl, že už s ním nebude kamarádit,že má lepší kámoše :r: .No on nechápal ani slova co mu říká,bral ho jako mě,jako že k sobě patří, půjčoval mu vše, všude za ním s ním chodil,jenže bohužel. Snažila jsem se mu to vysvětlit,že děti je hodně,ale on je takovej věrňas až hrůůůza, je to půl roku co se viděli minimálně a furt říká,že je jeho nejlepší kamarád a klidně že si radši bude hrát sám, když ne s ním. A klukovi jsme už dááávno u prdele,chjo.Kdybych to tenkrát věděla, tak se snažím,aby měl radši víc kamarádů,než jen jednoho, chybami se člověk učí,ale tohle byla opravdu velká moje chyba. v pátek jdeme do poradny a musí mě naučit jak mám synka naučit se bránit, bo on vypadá na 8,ale nebrní se ni nijak, nestěžuje si, nebrečí, vyloženě ti jasně řekne,že on nikoho bouchat nebude a já se nebudu koukat na to,jak domů chodí pokousaný a poškrabaný. Mám na jednu stranu zlost na učitelky,že nic nedělají,ale i na sebe,jak jsem ho vychovala, musím začít nějak jinak, přece nebude ten otloukánek v rohu,chjo :r: .Snad jsem to nenapsala moc zmateně,ale je mi z toho všeho nějak mizerně,byla jsem tak ráda,že má kamarády a učí se novým věcem a baví ho to a teď řeším, jak z něj udělat "drsnějšího"kluka,chjochjo. hodně zdaru :a:

Ahoj, naše Elí chodí do školky od 2,5 let. Teď je jí 4,5 a ještě loni celý rok plakala, zvláště když musela jít domů až odpoledne. Mám práci, že ji mohu často vyzvedávat po obědě, ale vždy to také nejde. A to byly vždy největší pláče. Až teď - přes léto se skamáradila se stejně starou holčičkou, byly často spolu, sice spolu chodili do školky i předtím... A najednou jde do školky ráda, dneska musí až odpoledne a vše bez pláče, v pohodě. Kdyby se vám podařilo najít kamarádku, aby si ji mohla zvát třeba i domů, možná by to také pomohlo. U nás to zabralo. Konečně mohu chodit do práce bez stresů. :a:

In reply to by Barča73

Děkuji moc za komentáře. Musím vám holky napsat, co se mi stalo dnes ráno. Odvedla jsem malou do školky a pak sem zahlídla učitelku a ptám se ji co moje holčička a ona mi říká: No co Vám budu povídat, je rozmazlená , ukňouraná, no musíme se tu s ní patlat. Já sem zůstala stát jak opařená a řekla sem jí,že teda si nemyslim, že je ukňouranaá, že je jen citlivější. A pak sem vyběhla ze školky a bulela jsem jako želva. Minulý rok jsem od jiných učitelek slyšela na svojí dceru jen chválu a dneska tohle. Jsem z toho hotová, rikala jsem to manzelovi a odpoledne de za reditelkou. :r:

Nas kluk je v pohode. Ale jsöu tam 2 deti, ktere chodi taky uz 2. rok s nama a zase sceny, veseni na kliku, plac, hruza.....proste nektere deti jsou asi vice citlive....to vis, ze se to upravi, ale muze to trvat

25.06.2013

Ahoj holky,

prosím vás potřebuju poradit s užíváním antikoncepce Mistra. Je to moje uplbě první HA. Dr mi řekla, že mám vzít první tabletku hned jak dostanu menstruaci, pak se dobere platíčko a pak mám 7 dní pauzu a čekám na MS. A pak si tedy mám vzít další tabletku 8 den ?

Moc děkuji a pěkný den :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

vše by mělo být napsáno v návodu na použití, leccos ti měla vysvětlit dr.
bereš platíčko tbl., pak čekáš na menses, máš 7 dní pauzu, další platíčko začneš brát 8. den, i kdyby ti menses ještě neskončila, prostě se točí rytmus platíčko +7 dní pauza bez tbl.

08.05.2013

Ahoj holky, mám dotaz, malá má již od 2.5. neštovice, říkala jsem si , že radši ještě počkám se sprchováním týden, chtěla bych ji už ted v pátek osprchovat, můžu použít normální dětský šampon, nebo jen osprchovat vodou? Ve vláskách má asi 4 neštovice. Díky moc za odpovědi

Kliknutím vložíte smajlíky:

já bych mýdlo nedávala, bránila bych se tření i tím mýdlem, abych nestrhla ty nalité a nebyly jizvy, jen osprchovala vodou a pak opatrně osušila plenou, jen ťupat a nechal doschnout, netřít, ale to určitě víš :)

04.05.2013

Ahoj holky,

chci se jen zeptat, nestovice mame od tohoto ctvrtka, mala jich ma par na obliceji, muzu ji oblicej otrit mokrym hadrikem ? a pak bych zase natrela pudrem. Omlouvam se asi za blbý dotaz, ale přece jen .

Děkuju moc

Kliknutím vložíte smajlíky:
07.04.2013

Ahoj holky, jdu se vás zeptat, jestli máte někdo občas také takový pocit.Mám 3,5 letou holčičku,je skvělá, šikovná, moc jí miluju. Ale nějak mě poslední dobou nebaví to hraní, nemám na to nějak sílu. S malou malujeme, modelujeme, koukáme na pohádky, hrajeme různé hry, ale mě už nějak dochází inspirace, co pořád dělat. Přijde mi také, že si malá neumí moc hrát sama, mám jí pořád za zadkem :s: Horozně ráda s ní jezdím na výlety. Třeba včera jsme byli v zoo a bylo to super, malá nadšená a já taky.Byla jsem hrozně ráda, že sme byli celé odpoledne venku. Nevím, jestli mi už chybí to sluníčko nebo co se děje.
Připadám si hrozně, že to tady takhle píšu, ale prosím o vaše rady.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ta zima je prostě už dlouhá a otravná. Snažím se taky pakovat, jak můžu a měnit prostředí. Nejradši bych byla pořád mimo byt... Tady už nemá malý žádné impulzy, baví ho objevovat a pozorovat lidi a situace... Má rok a půl a je to stejný, jako ty. My chodíme aspoň pro změnu do herniček. Už se těším, až bude sucho, bude moct chodit i lozit na pískovišti apod...

Já si kdysi myslela, jak jsem hravá, a poslední dobou jsem taky už nějak uhraná, ještě že maj na to hraní tatínka, maminka si s nima spíš kreslí, nebo jim dáva různý takový didaktický úkoly jako co chybí na tomhle obrázku a co má stejnou barvu... :D a jinak zajišťuje veškerej domácí servis a denodenní péči, a takový ty blbinky už jdou mimo ní, na ty se spíš ráda dívá, jak je prováděj s tátou a hřeje jí to u srdce :c: :h:

Ahoj bud v klidu ja to mam podobne! Mam 2deti 6 a 2roky take nejsem zrovna "hraci maminka", takze se moc tesim na jaro, to budeme vice venku.... ja z toho zadne vycitky nemam, myslim, ze je i pro deti jedine dobre, kdyz se nauci alespon na hodinku denne se zabavit bez mamky za zadkem.... Nekdy je to teda vetsi zlo, nez kdyz jsem s nima, ale to je uz jine tema.... Starsi syn ten dlouho nechtel, nebo se neumel zabavit se sam, dcerka s tim nastesti problem nema, ta si i ve 2letech sama vezme hracku a hraje si.

Můj starší syn bude mít v červnu 4 roky a je taky takovej ocásek a strašně potřebuje pozornost, nejradši má když se sejdem celá rodina a on každého zaúkoluje a sekýruje. Mě to tedy vytáčí, ale babička s dědou - co by pro vnoučka neudělali že? No protože máme ještě jednoho syna 15m už není tolika času, ale stejně mi přijde, že více pozornosti musím věnovat staršímu...taky si neumí moc hrát sám a jak píšeš ty, už mě nebaví pořád dokola (modelovat, střihat, pexeso....)a tak já už se neuvěřitelně těším na teplo, na slunko, strašně mi chybí, už mám i nějaké splíny..a tak pak to bude prima s nima venku....musíme to vydržet! :€s€: :€s€: :€s€: :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka