Sandra L.

14.03.2013

Ahoj, chci se poradit ohledně průběhu růstu zoubků.
U mého staršího synka jsme o nich ani nevěděli, a tak jsem teď s mladším trochu vyjukaná.
Mimoušovi je 5 měsíců a prorážejí se nám klasicky dolní dva řezáky. Dva dny jsme na teplotách 38 a výše. Podávám Nurofen, teplota vždy tak na dvě hoďky klesne. Pak na zklidnění dásní calgel. No a k tomu ještě tak třikrát denně průjem.
Zítra volám už Dr., jestli si nás pozve, ale chtěla jsem se zeptat jestli jste to měli někdo taky tak ošklivé...

Kliknutím vložíte smajlíky:

Teploty nad 38 bych se zuby už nespojovala. To už spíš ukazuje na virózku atp. Pokud by měl takhle vysokou teplotu, tak už by dle mě musel mít zánět... :a:

31.01.2013

Zdravím maminky všech miminek již narozených nebo ještě zabublaných :a:

4 měsíční narozky za námi :-)!
4 měsíční narozky za námi :-)!
4 měsíční narozky za námi :-)!
4 měsíční narozky za námi :-)!

To je smíšek :-) Ta první fotka je úžasná,jak se tam šibalsky usmívá :-)
A na starším je vidět,že bráchu miluje :-)
Super,že se cvičení daří,za chvilku bude Mišák v pořádku,taky jste si toho užili. Přejeme hodně úspěchů a zdravíme :a:

šikovné kluky máš:€s€: no přeji ať se to brzo spraví a nebudete muset už cvičit.a ohledně toho spaní je to u nás podobně tak jsem koupila dnes mlíčko s kaši od nestle a to mi moc nechtěl cosik málo vypil ale musela jsem ho dokrmit trochou mlíčka.tak uvidim jestli to v noci bude lepší.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuji, jo nemoce jsou snad zažehnané a spaní se modlím aby se zlepšilo, začínám mít spánkový deficit :s: :a:

13.01.2013

Zdravím maminky, těhulky... :a:
Potřebuju poradit a snad i trochu uklidnit. Jsem 15 týdnů po druhém porodu. Po šestinedělí jsem si nechala nasadit HA Azalii, jsem plnně kojící. Před 8 týdny jsem dostala poprvé od porodu menstruaci. Netrvala déle jak 6 dní. Odpočítala jsem si do kalendáře na další MS, ale dostavila se již za 14 dní. Po této MS jsem si zas odpočítala na další cyklus. MS se měla dostavit v pátek. Prášky beru poctivě, třetí dítě nechceme a upřímně bychom pak neměli ani na chleba... Sex až do konce byl u nás od porodu pouze třikrát, ale i přesto jsem totálně vybzíkaná, jestli bych náhodou nemohla být těhu. Budu moc vděčná za jakoukoliv zkušenost nebo názor...

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já když brala Azalii, tak první menstruace trvala asi 30 dnů a pak už nebyla žádná. U ní trochu tělo nejdřív bojuje, než si zvykne na ty hormony a pak už většinou nekrvácíš.

myslím, že plašíš zbytečně, já teda brala Cerazette, ale to je to samé, kojila jsem 14 měsíců, občas sem špinila, ale žádná pravidelnost v tom nebyla, pokud si nezapoměla vzít tabletku, tak si myslím, že je to v pohodě.

In reply to by Bára1378

Děkuju, jo jsem plašan, třetí bychom vážně nemohli, a tak z toho mám trochu respekt. Tabletky zobu na sekundy přesně :s: :s: , tak snad dobré :)

05.01.2013

Zdravím všechny :a:

Byli nám 3 měsíce...
Byli nám 3 měsíce...

ahojky

krásný děti máš s dovednostma jsme na tom podobně malá už se včera taky tak nějak překulila na bok tak sláva:) a staršímu přejem všechno nejlepší k narozeninkám :h:

03.01.2013

Ahoj maminky, potřebuji poradit.
Od 26.12. má starší syn (2 roky) šílený kašel, 30.12. jsme skončili na pohotovosti a diagnóza laryngitida. Dostali jsme čípky a dithiaden. Kašel se zlepšil, ale na silvestra k tomu přibyli teploty +- 38. Ten den dostal teploty i mladší syn (3 měsíce). 2.1. jsme šli k dr. Díky neustávajícím teplotám dostali oba kluci antibiotika. Starší na 4 dny po 24 hodinách a mladší na 9 dní po 8 hodinách + také čípky, páč laryngitidu má také. Včera v poledne jsme začali. Tudíž starší syn má po druhé dávce a mladší po čtvrté. Už jsem zoufalá a už se strachuju hlavně u toho malého. Oba nechtějí jíst, malý si vezme prso jen na žízeň a nepije déle jak minutu. Nepamatuju si jak rychle by měli antibiotika zabrat??...

Kliknutím vložíte smajlíky:

Mladší měl horečky nad 40 přes vánoce... po srážení léky i vlažnou sprchou 39-víc srazit to nešlo- 6 dnů, antibiotika zabrala třetí den. Starší přesně týden po mladším, naprosto stejný půběh i zabrání atb. Byla to fuška, to jo, hlavně v noci, dýchaly jak psíci, starší to prozvracela - ona vždycky všecko prozvrací. Mladší měl anginu, starší zprvu laryngitidu, pozděj zánět nosohltanu.

Zkus heřmánkový čaj, je protizánětlivý a snižuje horečky. Ne nějaký pytlíkový, ale si kup alespoň sypaný. Tím nic nepokazíš... Na antibiotika se nasazují probiotika kvůli obnově střevní mikroflóry.

28.11.2012

Ahoj maminky, tak nám včera byli 2 měsíce. Mišan je už tak velkej, že mi roste pod rukama a čas letí jak bláznivej! Nestíhám vše tak nějak vnímat...

Dva měsíce za námi...
10.11.2012

Ahoj maminky :a: , chtěla bych se poradit a nabrat od vás maminek studentek zkušenosti...
Rozhodla jsem se ke studiu na VŠ, začala jsem se učit na přijímačky (snad za včasu, budou v květnu), studium je tříleté, samozřejmě dálkově. Doma mám skoro dvouletého syna a šestinedělního prďolu.
Jak zvládáte školu s dětmi, období zkoušek apod.? Dá se to? Budu vděčná za jakoukoliv zkušenost :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Díky, no já mám zatím doma 2 spící růženky, takže když to tak vydrží, možná zvládnu jednou za čas nějakou jinou knížku než sociologii, kriminalistiku..... :s:

Ahojda. V prváku jsem hned při prvním zkouškovém plánovaně otěhotněla. (Při stresu ze školy to šlo samo až nečekaně rychle :s: ) a na konci září (na začátku druháku) se malá narodila. I přes proměně dost problémů (horečky, záněty atd..) jsem 14dní po porodu seděla ve škole. Školu mám 250km a jezdím tam každý pátek . Studujeme s manželem dálkově oba. Babičky fungují na 110%. Nevýhodou častějšího hlídání bylo , že jsem po půl roce přišla o mléko. Když byly malé 1,5 jsme oba odstátnicovali. A nyní jsme v 5.ročníku, takže vysněný konec je na dosah . Musím říct, že po druhé bych do toho nešla. Mám pocit, že mi malá vyrostla a já ani nevím jak . Stres z učení jsem nedokázala úplně od ní odfiltrovat a vím, že jsem na ní byla mnohokrát protivná aniž by za to mohla. Studujeme energetiku a já se zaměřením na jádro. Je to sice všechno velice zajímavé , práce se v tomto oboru taky shání poměrně dobře,ale ... Jednou z výhod je , že jsem měla možnost prohlédnutí jaderných zařízeních, které jsou pro mnohé neznalé jako postrach, i když tomu tak není..minulý rok jsem byla 14dní v Temelíně , letos týden na jiné Letní škole . Člověk má opravdu v energetice mnoho možností, ale nevím jestli ta dřina za to stojí.. Třeba se získáním dobré práce budu mluvit jinak :)

ahoj studovat jsem začla když měl syn 2 roky a to ČZU tříleté studium klaiska na 3 roky.
V lednu prvcního ročníku jsem plánovaně otěhotněla a neudělala hned v prváku v zimním semestru hned 2 zkoušky, celý zbytek prváku jsem těhulkovala a rodila v září a měla převedené jako bonus furt ty 2 zkoušky z prváku do druháku. Druhák jsem začla se dvěma dětma a co říct, zvládla jsem vše a letos budu končit Bc. :-), chci jít na Mgr. a mít ještě jedno dítko :D
Na přijímačky jsem se připravovala dokonce až od března a měla jsem teda jen z matiky a bohatě to stačilo, ale samo že je lepší dřív jelikož mozku trošku trvá než zvládá přijímat zas tuny učiva :D Hodně záleží jak dlouho jsi ze školy, já začla 5 let po matuře a jsem tam jedna z nejmladších. Škjolu mám jednou měsíčně o víkendu.
Zkouškové období u nás ve škole řeší prostřednictvím blokových cvičení což na jednu stranu je super jelikož pak všech většinou 7 zkoušek máme v jednom týdnu ( někdy i 2 denně) a na druhou stranu je to maximální brutus, takže na ten týden jezdí babička a já se na něj učím měsíc dopředu po večerech, jindy to fakt nejde.
Musím ale říct že začít strudovat bylo absolutně nejlepší rozhodnutí v mém životě. Zvládnout to určitě jde, jde hrozně moc o motivaci :a:

09.11.2012

Ahoj maminky!!! :a:
Tak už i my jsme včera dosáhli na strop šestinedělí. :) Bez výmluv už budeme muset vpouštět veškeré návštěvy :s: :s: :s:

A je po šestinedělí...
A je po šestinedělí...
A je po šestinedělí...
A je po šestinedělí...

Gratulujeme k ukončení 6 nedělí, nám končí příští týden, a taky mi to podruhý nějak rychleji uteklo.

03.10.2012

Ahoj maminky a zbylé těhulky :a: .
Dnes je nám 7 dní, mě se konečně trochu ulevilo a tak zasedám do svého nafukovacího kruhu a jdu se vyzpovídat ze svého již druhého porodu.

Můj porod ...

No téééééda, vidím že sis to pořádně "užila".... Mě čeká teď druhý porod v lednu a jsem zvědavá jestli bude lepší či horší než ten předešlý... no horší snad už né, rodila jsem 38h a přes 24hodin ukrutných bolestí kdy jsem loupala omítku :-D :-D :-D Hlavně odpočívej, často sprchuj a bolístky se brzy zahojí, Mišánek určitě přebíjí veškerou bolest :-)

16.09.2012

Ahoj maminky, těhulky atd. :///: . Potřebovala bych poradit, uklidnit se, vypsat se... Sjíždím už pár dní všelijaké diskuze na maminkovských stránkách, co se odloučení od dítěte týče, ale přesto nejsem klidnější. Za 10 dní mám termín porodu a doma 20 - ti měsíčního prďolku. Začínám mít silné deprese, že budu muset na ten necelý týden do porodnice, nevyhnutelně, samozřejmě :s: . Syn hlídání zvládá dobře, když jsme se před pár týdny s manželem brali a on poprvé spal u našich na tu jednu noc, tak byl prý úplně v pohodě. Nicméně bude po tu dobu na střídačku s tatínkem doma, což zvládají parádně a napůl u babi s dědou a mým bratrem, kterému je šest let a syn ho naprosto zbožňuje, takže prostě o něj bude nádherně postaráno a bude maximálně zabaven. Přesto všechno se schyluji k úzkostným až plačícím stavům, že bude nějaký problém, že se bude trápit a sobecky i nahlížím na to, že já to nevydržím... Máte nějaké rady, fígle, zkušenosti jak se s touto situací vnitře poprat? Budu vděčná za cokoliv... :?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já jsem měla něco podobnýho, i když jsem si to ani neuvědomovala. Malé byly 2 roky, když se narodila druhá holčička. První den to tatínek nezvládal, tak ani nepřišla do porodnice, tak jsem byla smutná a druhý den přišla a já když řekla, že chce zůstat se mnou, brečela jsem jak želva ještě pár hodin, co návštěva s mojí holčičkou odešla. Holky na pokoji mě uklidnovaly, bylo to od nich pěkný, ale nejradši bych byla na pokoji sama, nebo nejlépe už doma s ní! Přitom o ní bylo taky pěkně postaráno, nebo spíš měla pré, byli na ní všichni až moc hodní, takže dělala skoro vše co chtěla, což s maminkou nemá:) V porodnici se soustřed na nové miminko a jestli tě navštíví klučík, zvládni to líp jak já:))) Ted se tomu směju a doufám, že ty potom budeš taky;) žádný stres a pevné nervy;)

tak já ti žádný tip nedám. dceři bylo 2,5 když se narodila Nelinka. malá je zvyklá na hlídání, chodí spát k babi a dědovi od roku. ale i tak se nám oběma dost stýskalo, byla jsem v porodnici 8dní. dost jsem to tam protrpěla, mě bylo po porodu dobře ale malá měla po porodu hodně komplikací takže jsem to všechno těžce nesla a tím bylo horší i to odloučení od starší. ale jezili za mnou každý den, nedokážu si představit že bych jí neviděla 8dní. Esterka to ale zvládala docela v pohodě. prostě to tak pochopila že musím být s Neli v porodnici. pak jsem měla na 3dny nadstandart, takže tam se mnou byli třeba 4hodiny, malá si tam posvačila, já jsem se jí věnovala abych si jí užila aspoň na chvíli. no bylo to těžké, ale holt se to musí vydržet. někdo třeba bývá po porodu unavený, takže třeba budeš ráda že máš na starosti jen mimčo a o tebe je postaráno.. já jsme měla u obou dětí po porodu úplně jinou situaci, byla jsem nabitá energií a ubíjelo mě to že mě někdo obskakuje.. každopádně to budeš muset vydržet a věř že za měsíc bude vše zapomenuto..

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky