raismarka

31.01.2013

Ahoj holky, vím, že už tady nějaká podobná témata jsou, tak to jen napíšu jinak a třeba má někdo nové zkušenosti, o které by se mohl podělit :) malému bude 7 měsíců a už měsíc zkouším dávat příkrm, ze začátku snědl mrkev první lžičku kupovanou, a ve chvíli, kdy jsem udělala domácí, už mi nesnědl nic. Zkouším to pořád, ale nechce už ani přesnídávku, kterou mi asi dvakrát ochutnal. Nechce nic, ani zeleninu, ani kaši, ani ovoce, z lahve neumí pít, a tu pusinu na krmení hlavně ani vůbec neotevře, pevně jí sevře jak žabička a neotevře. Když už se mi ho podaří obelstít, ten odpor v jeho výrazu se nedá popsat. Zkoušela jsem přidat i své mléko, nic nepomáhá. U prvního syna tohle vůbec neznám, ten začal jíst tak nějak normálně.... poraďte finty...dost mě to trápí.

Kliknutím vložíte smajlíky:

aktuálně řeším stejný problém s podobně starou dcerkou, starší potomek byl žravý od prvního dne, jí jsme začali se zeleninou seznamovat na štědrý den a dodnes jsme na dvou lžičkách zeleniny denně a propašovat je dcerce do pusy je práce zhruba na půl hodiny. Problém není v tom, že by jí nechutnalo, aspoň myslím, přece kdyby jí nechutnalo, tak by to vyplivla, problém je v tom, že prostě nemá zájem zkoušet nic nového, protože jí mlíčko vyhovuje. V minulém týdnu jsme celkem slavili úspěch, když jsem ty dvě lžičky zeleniny smíchala asi s 50ml odstříkaného MM a podali jí to stříkačkou. Celkem se oblizovala. Takže mám za to, že problém je ve lžičce, prostě nechce jídlo ze lžičky. Tento týden jsme příkrmy vynechali úplně, máme angínu (já a její bráška), tak se jejím přístupem k jídlu nechci nervovat.

dej mu na pár dní pokoj, nic mu nenabízej... a sama před ním jídlo velmi okatě vychutnávej... jako že je to fakt dobrota a že o hodně přichází :D a jen ať na tebe pár dní kouká... a pak zkus nabídnout zase od začátku...

In reply to by Kytiii

ty blaho, i to dělám, dokonce se zapojil i synek (3 roky) a furt mu jako dává taky, pauzy dělávám taky, doktorka říkala zkusit ty křupky kukuřičné, to se taky otřepal jak po pendreku...no, vím, že JEDNOU jíst bude...:) a on docela i kouká, že by mu člověk dal kousnout...ale vždy na takové co by ještě nesměl...třeba bramborák :D

24.08.2012

Zdravím vás ženy, chtěla jsem se zeptat, jak řešíte období vzdoru, negativismu a neposlušnost. Budu konkrétní, náš Kubík kromě toho, že velmi špatně mluví, tak prakticky na všechno řekne nechci. Skoro nikdy neřekne ano, jo, já chci, přijde mi, že tohle se naučit ani snad nechce, odmítá se pořádně najíst, kdykoliv mu něco navrhnu, co má rád, řekne, že to nechce, ikdyž později chce, přijde mi, že v tom má trochu ještě bordel. Nevím, jak na to reagovat, nechce ani zdravit sám od sebe, hned začne říkat něco v heslech, pořád to opakuje dokola. Jinak je velmi šikovný, má teď 6 týdenního brášku, pomáhá mi, na povely aby něco přinesl, např. čistou plenku, reaguje, zapojuji ho, aby měl pocit důležitosti, chce miminko houpat, vše chce dělat sám. Rozumí, co po něm chci, je opatrný, ale jak říkám, má svůj svět, někdy mi přijde, že ani nevnímá, co mu vysvětluji, začne hned v heslech povídat od autu, o bagru, nebo že venku štěká pes. JE hodně nesoustředěný, nevydrží u ničeho dlouho. Máte s tím některá zkušenost, případně, pokud jste to řešily někde odborně, co vám řekli? Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

jojo, zažili sme a čeká nás to brzy u mladšího :D
Jinak při jídle na to táta šel tak, že mu říkal věci jako "Ne že sníš tu mrkvičku, to je moje mrkvička" A malej samo že jí snědl :s: "No co to je? Tys mi snědl mojí mrkvičku! A né že mi sníš to masíčko!" A on se chcechtal a baštil.
nebo: "To já uklidim to lego, ty ne, ty nesmíš, a já pak za to dostanu zmrzlinku." To většinou docela zabíralo, i když ani to nebylo stoprocentní ;)
Tak pevný nervy :a:

Tak to je jak u nás doma, ale to ho máš ještě hodnýho :///: to je naprosto v pohodě, to je ten věk. U nás je to naprosto stejný ještě s pár záchvatama vzteku deně a setrvačnym "nemám čas" na každou otázku. To přejde,chce to klid a čekat, až se jim to v hlavě srovná. Já jsem taky jinak na mrtvici, mám doma k tříletýmu 3týdenní mimi a taky řešim, že jednou ho malej pusinkuje,pak ho zase chce trefit míčem do hlavy..je to blázinec.

U nás je to hodně podobné. Když Klárince něco říkám, vykládá úplně o něčem jiném a když se jí zeptám jestli mě slyší, tak řekne neslyším! Je stejně stará jako Kubík.

24.06.2012

dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zda máte některá zkušenost jaká značka skejtíku by pasovala na tento typ kočárku, nebo jsou všechny značky opravdu tak univerzální? Díky za každou radu :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:
03.06.2012

Ahoj děvčata, určitě vám to nebude cizí, tak budu ráda za rady...zácpou jsem sice trpěla dost často i před těhotenstvím, ale teď mi zjistili málo železa, tak beru Tardyferon a od té doby se prostě bez glycerinovýho čípku nevy... :00: nějaké protahovací kůry typu acidofilní mlíko a okurky, nebo tak něco, to je pro mě slabej odvar, nemívám totiž průjem skoro nikdy, takže budu ráda pokud poradíte něco FAKT osvědčeného, co můžou těhotné, malej už tam tlačí, 34tt, a prostě to zažívání je úplně na houby, určitě to některé znáte :///: tohle jsem tedy při prvním nezažila, no, taky jsem nebrala železo a fakt je, že to svůj název nezapře, fakt je to pak jak ze železa :ooo: ty čípky sice pomůžou, ale řekla bych, že začínají být pro mě lehce návykové....a to je špatné, žeeee...

Kliknutím vložíte smajlíky:
03.04.2012

Zdravím děvčata, vy které pobíráte nemocenskou, zes Plzně :///: kupříkladu na rizikovém, ke kterému datumu vám zhruba chodí nemocenská od sociálky? Díky za info

Kliknutím vložíte smajlíky:
26.03.2012

Zdravím všechny, náš Kuba už je přes den bez plenky téměř od roka a půl, měla jsem radost, ale na spaní stále zůstávala, a teď už mi to trochu vadí, stane se totiž občas, že se počůrá i když už je v polospánku večer, počůrá se a pak na mě volá mami čííí, ale to už tam je várka. Dneska už ráno byl takoé vzhůru, stál v postýlce a pročůral i plenku. Přes den není absolutně problém, řekne si na obojí, krásně vydrží i v autě když není opravdu kde zastavit, a já mu říkám vydrž vydrž :-) tak nevím, zda tomu nechat ještě volný průběh a počkat, až na to přijde sám a plenka bude ráno suchá a on si řekne, nebo máte nějakou metodu ?

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj tak malý bude mít v červnu 3roky, od dvou lety byl komplet bez plen, pak po půl roce přišla nemoc a jelikož byl každou noc najednou počůraný, tak jsem pleny na noc vrátila. Přes den je šikovný, i odpolední spaní zvládá bez plen. V noci se ale počůrá, kolikrát je ráno suchá a on je zhnilý vstát a dojít na nočník. jindy ho jdu skontrolovat v noci a už má plenu mokrou, doktorka říkala že do tří let vůbec nemám nic řešit, a pak jen upravit odpoledne pitný režim, jinak do 4 let má čas se to naučit. Chce to prostě čas, začne jim to vadit samo. :k:

ahoj, jste moc šikovní, že jste už přes den bez plínky, ale tu noc bych přes koleno nelámala. Moje starší byla v poho od 2 přes den bez plíny, ale v noci se přestávala počůrávat až po 3. roce. Měla tak tvrdý spánek, že jí ani to čůrání nevzbudilo. Takže jsem ji v 2 hodiny po usnutí vzbudila, i když to není ten správný výraz,vzbudit prostě nešla, a posadila na hrnec, kde se vyčůrala. Fakt máte čas. Nespěchej.
Tess

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no náš třeba se počůrak naposledy ve dvou letech,ale opravdu jsme to nijak neučili,prostě k tomu dospěl sám... Myslím,že hrotit to ve dvou letech je fakt špatně,možná ve třech,to už je pak něco jiného.Ale nesouhlasím s tím,že je to stejné jako ve dne,kdy dokáže s čůráním počkat,než si sundá kalhoty,ono probudit se z tvrdého spánku tím,že si uvědomím,že se mio chce čůrat je určitě složitější než za bdělého stavu počkat s čůráním půl minuty... To,že si to uvědomuje přes den neznamená,že si to musí uvědomit přes noc... Navíc,dle mě je dítě zralé bez plenky celou noc,když už v noci nepotřebuje čůrat vůbec a nebo jen zcela vyjímečně... Aby se mi dítko budilo 4x v noci na nočník,tak o to bych teda fakt ani nestála :)

In reply to by lucininenka

neříkám hrotit, ale sebrat a zkusit...
hodně dětí prostě čůrá do plenek, dokud je mají... protože vědí, že můžou...
já zapomněla koupit plenky a byla jsem smířená s tím, že ráno budu převlékat postel a pojedu koupit plenky... a hle, ráno byl suchý, postel suchá a od té doby už plenky neměl (neříkám, že nikdy nebyla nehoda - poprvé se v noci počůral cca 14 dní poté, co mu byly sebrány plenky, pak cca 1x za 14 dní nehoda, no a za pár měsíců se mezery mezi nehodami prodlužovali, no a teď už asi rok neměl nehodu - jsou mu 4) - ale říká se, že kluci mají na nehodu nárok do 6 let... ale tomu už neříkám počůrávání se...
pod prostěradlem má nepropustnou savou podložku, takže i když by byla nehoda, tak matrace to neschytá :D

19.03.2012

Zdravím všechny zkušené maminky s nemocnými dětmi, já v tomhle moc zkušená nejsem, protože mi malej moc nemarodí, ťuky ťuk ! :00: ale je toho zase v lékárnách nějak moc, nasivin, nasic, tohle a tamto, co se vám nejvíc osvědčilo na tu tekoucí rýmu, vím, že týden a smrkat a odsávat, ale něco, co by to trochu popostrčilo? Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

My teda krom jedné rýmy za dva roky taky nemarodily, ťuk ťuk. Ale co si tak pamatuju, tak super je podložit postýlku, teplíčko na čelíčko, teplý čaj, já dávala i s medem a citronem, ale to je na každým. No a klasika, kapky do nosu, lepší kapky než rozprašovač, jelení lůj na odřený nosánek a odsávat no. Nic lepšího asi nevymyslíme :)

Já teda dávám odmala nasivin,přijde mi nejlepší,ale dávám ho jen na noc,jinak několikrát denně stříkám mořskou vodu physiomer baby. A nějakou dobu už dávám homeopatika. Nikdy jsem na to moc nevěřila,ale zabírala nám při růstu zubů a zabírají i na rýmu. Když podchytím příznaky hned ze začátku,tak se rýma ani nespustí a když později,tak trvá tak tři dny. Jmenují se Coryzalia,30 tbl. asi 80 Kč,dávkování při prvních příznacích každou hodinu jedna tableta a pak snižuješ-druhý den každé dvě hodiny,třetí každé tři hodiny a tak nám to většinou stačí :a:

Ahoj, my na začátek rýmy používáme mořskou vodu Stérimar, odsávat a smrkat. Později jsem kombinovala s Nasivin senzitive (od 1 do 6 let) je to s odměřeným dávkováním v rozprašovači.. Zkoušela jsem toho víc. Toto zabírá dobře nám (hlavně v noci, kdy měla dcera ucpaný noc), ale je možné, že někomu zabírá víc něco jiného...

02.03.2012

Ahoj děvčata, vím že to patří k těhotenství, ale přeci jen si myslím, že s tou vodou se dá trochu zatočit, jsem v 5 měsíci a už začínám otékat, to jsem v prvním takhle brzy neměla...a pravda, taky jsem to tolik neřešila. Nemáte nějaký typ jak tu vodu trochu z těla dostat ven ? Prsty začínají buclatět, tvářičky se taky nalejvají...je to nepříjemný sakra.. :00:

Kliknutím vložíte smajlíky:

v těhotenství jedine stravou. Jinak bych to řešila až po porodu, po kojení. Jinak ne. Pak zkus třeba nějaký přípravěk určený přímo na odvodnění

No mudr by Ti měl především udělat odběry a taky hlídat tlak, mě to trápí taky, sice už jsem skoro 34 týden, ale prstýnky už nenosím 2 měs.Jo a taky je dobrý brát magnézium. A jak píší holky méně solit, ale to já neumím :r: Jinak buď ráda, že je zima snaž se vydržet. Taky bych brala nějaký špunt a vše odpustit či už porodit :s:

In reply to by katka.javor

no, jsem 21tt, tlak mám ukázkový, 120/80, moč taky v pohodě, zatím, tak uvidím co mi řekne příště. Dneska jsem se na to hodně zaměřila přes den, pila i čaje a trochu to slané omezila a musim říct, že ten prstýnek na ruce vypadá večer líp než ráno tedy...tak to bude asi trochu v té skladbě jídelníčku taky...v tom taky vidím slabinu...solím jinak poměrně hodně. Zima je, ale termín zač. července a to se tedy opravdu netěším...s 2 letým torpédem, to asi tu vodu vypotím snad :€s€:

Já také teď u druhého začala takhle brzy s otoky, mudr s tím ovšem nic nedělala pokud nemáš kotníky jako konve :( ale začala jsem jíst hodně ovoce a vyvyruji se solení a jiným nápojům než je voda a je to lepší, ale ruce také cítím, že mám prstíky oteklé, boty už zapínám na fest a prstýnky jsem už dávno musela sundat, na tvářičkách to také pozoruji, ale jak píšu, nic hrozného a teď už jsem 32tt

In reply to by krtecek9

je pravda, že já kolikrát byla nateklá i v létě, hlavně ruce, a to jsem nebyla těhotná. Piju hodně, nejdu ani na procházku bez flašky vody..a na konci prvního těhotenství jsme ty konve měla tedy :) taky v porodnici zůstalo 10kg...škoda, že takhle rychle jde jen ta voda, a ne i tučíček :)

25.01.2012

Prosím o zkušenosti maminek, které používají tento kočárek, jak je to s upevněním ostatních autosedaček jiných, než Dorjan ? Slyšela jsem, že na tenhle jde i Maxi Cosi, máte s tím zkušenost ? Jsou na to jiné adaptéry, nebo stejné jako na Dorjan autosedačku? Díky :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky maminky také scháním adaptery na kočárek Dorjan aby na to šla autosedačka Maxi cosi sice nemám přímo kočár Dorjan ale Caramelo Q12 ale je to stejný podvozek prej jako na ten Dorjan.Nevite někdo? Nemáte nějakou zkušenost?Děkuji moc. :a:

Ahojky, máme objednaný tenhle kočárek, měl by dorazit každým dnem. Adaptéry jsou jiné než na DorJanovskou sedačku, není to ta kovová konstrukce, ale klasické adaptéry jako na jiné kočárky, objednávali jsme je společně s kočárkem a stojí do 500,- Kč.

http://dorjan.cz/Prislusenstvi/Adapter-pro-autosedacku-Maxi-cosi-Cabrio…

Jinak teď tedy koukám, že holt po novém roce podražily, my je máme objednané ještě asi za 450,-. :dance:

21.01.2012

Ahoj maminky, chci se zeptat, zda máte některá zkušenost s tím, jak to chodí při následující situaci. V únoru mi končí mateřská, měla jsem 2 letou variantu. Nyní jsem těhotná, rodit mám až v červenci. Bude možné bez problému nastoupit hned na nemocenskou(rizikové těhu) a pak následně v červenci nová MD - nebo musím nejprve symbolicky nastoupit na nějakou dobu do práce a pak na nemocenskou? Abych to ještě upřesnila, mám nárok po 2 leté MD následně navázat na nemocenskou, kterou mi budou vypočítávat z předchozího platu? Díky předem za info a rady..

Kliknutím vložíte smajlíky:

dobry den chtela bych se zeptat,ted 10.6.2012 mi konci rodicovska dovolena,mam 3letou veriantu :s: , ale jsu znova tehotna 3mesic, rodit mam v prosinci. :a: , jak to mam udelat kdyz chci hned nastoupit po rodicovske dovolene na neschopenku -rizikove teh.,mam na to narok? Pac muj gynekoleg mi rekl ze musim nastoupit aspon 1den do prace aby mi mohl napsat neschopenku,ale nikde jsem se k tomuto nedocetla :( a hlavne me syna veznou do skolky az od zari :(. Muzete mi prosim poradit,jak z teto situace dal? Moc dekuji Janca

In reply to by janka14044

to je pěkná blbost .....
Mě končil rodíčák ted v unoru-20.2
Od 21.2 mi gynekolog napsal nemocenskou ...o od 7.4 mi napsala mateřskou 6 týdnu před porodem ....
Nemusíš nikde nastupovat ani na sekundu ,natož na den ...
Nemocenská se ti bude vypočítavat z platu před rodičákem .Stejně jako mateřská ,ta se ti taky bude vypočitávat z platu před prvním (pokud chápu správně a ty jsi těhotná podruhé) těhotenstvím .
Pokud máš smlouvu na dobu neurčitou ,tak máš nárok i na volbu délky rodičáku .Stejně tak si můžeš zvolik kdy nastoupíš na mateřskou 6-8 týdnu před porodem

In reply to by ha.nka

:a: :a: tak to je pekne :) a nevite teda jak a z ceho se mi ta neschopenka bude pocitat? a budu mit pak normalné narok i znova na 3letou variantu s druhym ditetem ? to budu moct znova nastoupit pak na materskou 6-8tydnu pred predpokladanym porodem? Moc dekuji za pomoct
:dance:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka