misa0509

03.12.2012

Ahojky. Dneska jsem byla v poradně, jsem 22+6. Co jsem koukala do průkazky, tak mám výšku děložního fundu (FS) 20. Dočetla jsem se, že je to hodnota od stydké spony po horní okraj dělohy a měla by hodnota odpovídat týdnu těhotenství. Což mi neodpovídá o 3 cm. Docela mě to vyplašilo, koukla jsem na to až doma, jinak bych se zeptala dr. Může to znamenat, že se miminko pomaleji vyvíjí? Byla jsem v Gennetu v 21+0 a prý je vše v pořádku, akorát miminko odpovídalo na 20+3. Měla jste některá taky rozdílné hodnoty? :€O:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Můžu mít jenom dotaz jak tuto výšku zjistí a odkdy se to měří? jsem v půlce 19tt a neměřili mi to ještě.20.12. jdu na 2.screeninig a pak do poradny to budu už končit 22tt. Děkuju moc :€s€:

In reply to by hanicka.sweet

Měří se to od poloviny těhotenství, mně to prvně měřili v 18+6. Ale někde jsem zase četla, že někteří doktoři to neměří. Prý je to jen orientační. Já jsem teď po třetí těhotná, u prvního mě měřili, u druhýho si nejsem jistá, asi ne a teď u třetího mě měří. Ale s každým těhotenstvím jsem byla u jiného gynekologa, protože jsme se stěhovali.

zachovej klid, to tvrzení, že by měla odpovídat délce těhotenství, to je jen přibližný údaj, pár centimetrů nehraje zas takovou roli. Podstatnější než aktuální velikost je fakt, že správně roste.

13.11.2012

Ahoj maminky. Jak jste na tom s únavou v těhotenství? Doma mám už dva syčáky ve věku 6 let, 3 roky a teď čekáme třetího chlapáka. Procházím 21. týdnem a jsem pořád unavená, dost často až líná. U prvního těhu jsem pořád jen spala, u druhýho to bylo celkem dobrý, ale to jsem si chodila pravidelně lehnout se synem po obědě, navíc jsme nemuseli ráno vstávat do školky. Včera mi zjistili, že mám mírnou chudokrevnost a napsali mi železo v tabletkách, tak uvidím co to se mnou udělá.

Jak vy bojujete s únavou?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já se v těhotenství akorát stěhovala. Bylo mi zrovna docela dost blbě a byla jsem pořád šíleně unavená a tak jsem ani nevybalovala. Asi týden jsme bydlely mezi krabicema a dotoho mi tam lítala dvouletá dcera až nakonec přišla kamarádka a vybalila mi :s: Teda lituji tě, protože já si chodila s dcerkout taky lehnout jinak bych se nedožila večera :00:

Oni si kluci dost už vyhrajou sami, takže když už sotva stojím, tak se u nich natáhnu v pokojíčku, abych je měla na očích a ležím tam. Nemusím ani spát, stačí jen ležet.Čekala jsem, kolik budu mít v druhém trimestru energie a ono prd. :00: A to mám ještě půlku těhotenství před sebou. :dance:

a musím říct že únava není tak častá jako u prvního těhu. Za to křeče,otýají mi nohy,to zase neznám u prvního. Unavená bývám taky,ale jít si lehnout moc nemůžem co,když už máme děti :-) My navíc ještě stavíme bará,takže pomáhám tam,večer se věnovat malé a padám vyřízená,ale musím uznat že jen večer,přes den jsem v pohodě.

Ahoj ,
Já pociťuju zvýšenou únavu od začátku těhu. Ale teď to je ještě horší. (jsem ve 35tt) Chvíli něco dělám a hned se cítím unaveně .... a musím se prostě na chvíli natáhnout. Ale tak ty máš na prd to že máš doma už dvě dětí ti tě asi nenechají odpočnout chuděro že? Já čekám první takže mi nic nebrání v odpočínku za což jsem moc ráda . Drž se! :h: :a:

10.11.2012

Ahoj holky. Skoro rok a půl bere antidepresiva Velaxin. V létě jsem neplánovaně otěhotněla - třetí těhotenství. Teď začínáme šestý měsíc, všechny krevní testy máme dobré, i ultrazvuky v pořádku. Zkoušeli jsme velaxin vysadit, ale vrátily se mi úzkosti, takže ho beru pořád. V Gennetu mi řekli, že je můžu užívat, tak už se tolik nebojím. Akorát mě trápí otázka kojení. Oba kluky jsem kojila skoro 10 měsíců. Teď bych chtěla kojit hlavně kvůli imunitě miminka, protože kluci nosí domu bacily a často mají kašel a rýmu.

Kojila jste některá s antidepresivama nebo nenapadá vás koho bych se mohla ještě zeptat? Můj psychiatr nemá moc tušení. :?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Až tam půjdu na kontrolu, tak se s ním domluvím. Ještě mám dost času na přemýšlení. A třeba se mi to poštěstí a do tý doby budu bez nich. Co jsem koukala na americký studie, tak tam se žádný nežádoucí účinky nepozorovaly a že to tam docela sledujou. Já prvního syna kojila na malé dávce cipralexu, druhého taky a každý byl uplně jiný jako miminko. První je hyperaktivní po manželovi - už od miminka a druhej děsněj pohodář taky už od narození. Takže těžko říct. Jde mi spíš o nějaký vážný nežádoucí účinky, které by ohrožovaly na životě. Co se týká neklidu, spavosti atd. tak to se dá sledovat a popř. přestat kojit nebo vysadit léky. Uvidíme, co jsem těhotná, tak nad vším moc přemýšlím. Nechám to na dr. :€O:

ahpoj moje kamareádka bete antidepresiva na úzkost a kvůli tomu rodila plánovaným císařem a laktaci ji hned zastavovali, ale asi záleží co bereš

Já brala Ziprexu,v těhotenství dobrý to nebyl problém,ale pokud jsem chtěla kojit,musela jsem vysadit čtrnáct dní před termínem porodu. Antidepresiva při kojení se brát nesmí,hledali jsme taky vhodnou alternativu,ale všechna jdou do mléka i třeba jen z malé části :( tak jsem se domluvila,že to zkusím a pokud by to nešlo,tak přestanu kojit a začnu zas brát. Ale já byla po porodu úplně v pohodě,vydržela jsem kojit 15 měsíců a už to budou tři roky co jsem bez léků. Před tím jsem na nich byla asi dva roky. Ale nikdy nevím jestli se to nevrátí.
Tak se s doktorem domluv,že to třeba jen vyzkoušíš :a:

06.11.2012

Ahoj holky. Máte některá zkušenost s preeklampsií? Jde mi spíš o výchozí váhu v těhotenství. Diskuzí jsem našla dost, ale o váze skoro nic. Jsem po třetí těhotná, předchozí těhotenství bez problémů, jen mi zůstalo díky snížené funkci štítné žlázy skoro 30 kg nahoře. Jsem ve 20. týdnu a dá se říct, že XXL těhule. Prej je vyšší riziko preeklampsie, tak mám strach. :? Jedna doktorka mi řekla, že to s váhou vůbec nesouvisí a druhá, že je vyšší riziko. Tak jsem z toho jelen.

Kliknutím vložíte smajlíky:

já byla těhulka taky xxxl a žádná preeklampsie neproběhla,tlak rochu vyšší ale nic strašného

20.10.2012

Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti. Starší syn chodí od září do školky už do předškolní třídy a já jsem v 17. týdnu těhotenství. Co nastoupil do školky, tak pořád marodíme. Nemáme sice teploty, ale už třetí týden kašel, rýma. Léčíme se sirupama z lékárny, po týdnu to odezní, pak dva dny pauza a zase na novo. Takhle už je to snad třetí týden. Já bych syna nejradši nechala třeba dva týdny v kuse doma, ale manželovi to přijde zbytečný,když nemá teplotu a v tý školce kašlou všichni. Už jsem z toho zahlenění unavená. :n:

Jak tohle řešíte vy a co nejlíp zabírá?

Kliknutím vložíte smajlíky:
14.08.2012

Prosím o radu. Jsem sice potřetí těhotná, ale je to uplně jiný. Nechutenství, jím zdravě a každé cca dvě až tři hodiny, abych nechcípla hlady. :///: Co mě zaráží, je to, že mám nadváhu - jako při druhém těhu, ale tam jsem během prvního trimestru zhubla asi pět kilo a pak je pomalu nabírala zpátky až do devátého měs. Teď fakt jím jen, aby mělo mimčo prospěšné živiny a já neumřela hlady. Prsa nemám nalitý vůbec, jen citlivé bradavky, ale břicho mám nalitý jak v sedmém měsíci. Ne jen podbřišek,ale od žaludku až dolu. Váha stojí, ani se nehne, což neřeším. Fakt už mi napadla varianta, že jestli to tak půjde dál, tak to břicho musí prasknout, jinak si to neumím představit. :(

Slyšela jsem názor, že za to může stoupající hladina progesteronu, který produkuje tělo pořád dokud se neutvoří placenta. A progesteron dělá takové ty premenstruační tenze. Zní to docela logicky a podle toho by to mělo splasknout ve druhém trimestru.

Jaké s tím máte zkušenosti vy? Je fakt zajímavý jak je každý těhotenství uplně jiný co se týká příznaků. Už teď mám břicho jako moje kamarádka, která jde do sedmého měs. Nafouklý, nejde ani zatáhnout. Prostě baloooon. :dance:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Jsem na tom podobně, teď jsem ve 14 týdnu a nafouklá jsem skoro od začátku. Je pravda, že čekám dvojčata, ale břicho mi roste někde od druhého týdne. Přibrala jsem zatim asi kilo, ale vypadám tak min na 6 měsíc. Nevím, jak to půjde dál, asi budu potřebovat na to břicho vozík. :s: Ale třeba teď zase nějaký čas dá pokoj a vydrží to takhle.

10.08.2012

Ahojky. :a:

Jsem v šestém týdnu a trápí mě neustálý hlad. Až jsem se lekla jestli nemám nějakou žaludeční nemoc, protože mě pořád bolí žaludek - ale ta bolest je spíš z hladu. Samozřejmě jím, mám sice nechutenství, ale jím pravidelně a hlavně zdravě. Na nezdravý jídla a sladký nemám ani pomyšlení (to je první velká změna u mě). Jsem po třetí těhotná a takovýhle pocit hladu jsem ani v jednom těhotenství nezažila. Večer jsem se najedla a za dvacet minut zase hrozný hlad až mi je na zvracení. Tak jsem si dala kousek jablka a napila se a bylo mi líp. Jinak bych hladem ani neusnula. :O

Myslíte, že to patří k těhotenství? Fakt jsem tohle ještě nezažila - připadám si jako somálec :n:

Kliknutím vložíte smajlíky:

hele tak přesně tohleto jsem měla u třetího dítěte,u první a druhé dcery nic,taky jsem nabrala 6 a 4 kg a u třetí žravá žravá,ale jen asi do pulky,to jsem taky nabírala 3kg za měsíc :00:

In reply to by Zdenda3

Já mám nadváhu, takže mě to nechutenství ani tak nevadí, zatím jsem shodila dvě kila. Akorát je protivná ta bolest žaludku z hladu - nedá mi to ani usnout. Tak musím vymyslet nějakou lehčí variantu na noc. Napadlo mě psyllium přírodní vláknina, naboptná v žaludku a smí se i v těhu. Já si nemůžu dovolit žádný kalorický bomby. U druhého těhu jsem měla taky nadváhu a bylo mi tak blbě, že jsem v prvních třech měs. shodila 8 kilo a nabírala je po celý těhu a všech 8 kg jsem nechala v porodnici. :00:

:s: Upřímně jsem se zasmála nad vašimi komentáři. Už jsem myslela, že se ze mě stane otesánek a nakonec sežeru celou rodinu. :s: Uplně jsem se v tom našla. Jakmile něco dvacet minut nežvejkám, tak mám hlad, doslova hlady nevidím. :00: Naštěstí teda nekynu, protože se mi převrátily chutě, takže odpadlo sladký a nezdravý jídlo a místo toho mě přepadají chutě na zdravý jídla, který jsem moc nejedla.

Dneska mi udělalo na žaludek dobře chroupat jablko z ledničky, bylo pěkně studený, spíš kyselý než sladký. Myslela jsem, že mě ve třetím těhotenství nic nepřekvapí a zatím se nestačím divit. :00:

04.08.2012

Ahoj holky. Jsem tu nová. Zrovna končím 6. týden těhotenství. Otěhotněla jsem nečekaně/neplánovaně, jelikož mám už dva klučíky (skoro 6 let a 3 roky). Dost mě to zaskočilo, ale rychle jsem se s tím smířila, manžel byl nadšenej a moc se těší. Problém vidím v tom, že dlouhodobě užívám antidepresiva na úzkostnou poruchu, které se sice mohou v těhotenství v nezbytném případě. V loni jsem se psychicky složila pod tíhou starostí (rozvod rodičů apod), ale díky svému doktorovi jsem se úspěšně postavila na nohy a jsem to zase já. Teda až do tohodle týdne. Dřív jsem se všemu smála a tenhle týden se nepoznávám. Pořád se mi chce strašně brečet, aniž bych měla důvod, jsem nesoustředěná, strašně unavená. Moc tyhle příznaky z minulých těhu neznám. Jsem z toho zaskočená. Miminko si chceme nechat, potrat bych psychicky nezvládla. Mám velký srdce, miluju lidi a rodinu kolem sebe - čím víc lidí/dětí tím líp. Ale teď se sama v sobě nevyznám a bojím se jestli to zvládnu. Prosím napište mi svoje zkušenosti s psychikou během těhotenství, potřebuju s někým na stejnou loď. Díky všem.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahojky,já měla v prvním těhu to samé-a to jsem se nikdy s psychikou neléčila :00: bylo to hrozné,nejen strašné nálady,neustálé brečení,ale hlavně jsem se na mimi vůbec netěšila,měla jsem z toho hrůzu,prostě bylo to hrozné :00: navíc jsem to ani nemohla nikomu říct,manžel byl děsně rád a okolí by si ťukalo na čelo,protože dítě bylo chtěné a půl roku "vyráběné" :) každopádně pak to přešlo,všechno se srovnalo a nakonec jsem se dočetla,že v prvních třech měsících jsou tyto pocity celkem běžné,je to způsobené hormonálními změnami a je to úplně normální.Tsakže bych počkala,jestli to přejde,pokuď ne,tak to pak řešit dál... každopádně v druhém těhu jsem tohle vůbec neměla :n:

In reply to by lucininenka

Tak přesně tohle mám a docela mě to rozhodilo. Chvílema se těším, pak mám zase strašnej strach jestli to zvládnu. Navíc mám nadváhu, tak trnu hrůzou kolik přiberu, aby mě unesly nohy. U prvního těhu jsem přibrala 23 kilo a ty mi zůstaly. U druhého mi bylo tak blbě, že jsem prozvracela první čtyři měsíce a zhubla asi šest kilo, který jsem pak nabírala po celý těhu zpátky a nechala je v porodnici. Teď mám sice nechutenství na nezdravý jídla (smažený, sladký), jím hodně ovoce a zeleninu, ale váha stojí a ani se nehne. Připadám si jak v osmém měsíci. Pohybu mám teda teď o dost míň, protože jsem děsně unavená. Počkám si co mi řekne gynekolog, jdu tam 20.srpna až se vrátí z dovolený. To budu v 8 týdnu.

In reply to by misa0509

no jo holt,pokaždý je něco :) já zase mám jinak těhu naprosto bezproblémový,neznám ani zvracení,ani žádné velké nevolnosti,žádné krvácení,ani žádný strach o děti,tak jsem holt měla blbý nálady :) ale přešlo to fakt samo :) zase po porodu jsem to třeba vůbec nepoznala :) takže je to fakt těhotenství od těhotenství :)

Holky díky. Dodaly jste mi naději, že se to zlepší. Odpoledne jsem měla trochu energie, tak jsem řádila s dětma a docela to ze mě spadlo. Mně se včera únavou i všechno míhalo před očima, přišlo mi že se mi hýbou i těstoviny v talíři, jak mě boleli oči. :00: Trochu mě to vyděsilo a začala jsem panikařit... Právě na to se léčím - úzkost a panická porucha. Sice jsem už od tohohle měla klid, ale s tím těhotenstvím se mi ta psychika trošku rozhodila. V pondělí posypu k dr. Snad mi nevynadá, že jsem si dovolila otěhotnět a narušovat mu léčbu,ale já to fakt neplánovala. :O Věřím že si toho třetího mrňouse užiju uplně nejvíc, i kluci se už těší. Pořád otravovali, že chtějí ještě bráchu nebo ségru, tak se jim to splnilo syčákům. Jestli se na mě s manželem nedomluvili. :s: Moc vám děkuju za milé přijetí a utěšující slova. :k:

Já jsem byla akorát hodně unavená a chtělo se mi pořád spát. jinak jsem chodila do práce, takže si myslím, že tam na to člověk nemá čas tolik přemýšlet a rozebírat jeho stavy. a taky to člověku lépe uteče a přijde i na jiné myšlenky, než jen kde ho píchá nebo bolí. samozřejmě musí mít práci, při které se dá do ní chodit v těhotenství. přeji ti krásné těhulkování, užívej si to, tak rychle to uteče. přála jsem si to mít už za sebou a teď bych ráda bříško ještě nosila. :)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka