k.a.r.i.n

04.09.2013

Ahoj,
my chodíme do školky prvním rokem, ale malá to taky těžce nese.. A to jsem si myslela, že přoblém nebude, je ráda ve společnosti a je komunikativní. Ale ráno vždycky srdcervoucí pláč, přes den prý taky, nespí tam, jídla sní trochu.. Ale hlavně - v noci výkřiky do tmy s brekem, že nechce do školky, ať jí neutíkám, kde jsem atd. atd. Neznám ji takhle, je zvyklá být v cizím prostředí beze mě. Opravdu mě to zaráží a aniž bych byla nějak přecitlivělá, přemýšlím nad tím, jestli to nemůže na ní nechat nějaké následky... Už jen to, že od pondělí pořádně nespíme...

Kliknutím vložíte smajlíky:

Zvykne si :) A nevěřím tomu, že to zanechá nějaké trauma. Každý si tím prošel, ty jsi taky určitě ze začátku školku proplakala a pamatuješ si na to? Kdy by jsi chodila do práce, nic jiného by ti nezbylo než ji tam nechat. To je samozřejmé, že pláče. Vždyť do teď byla jen s tebou. Za svou praxi v MŠ jsem zažila snad dvě - tři dítka, která si školkou prošla bez pláče :) Někomu to trvá dřív, někomu dýl, ale vždycky si zvyknou :)

Mi to máme úplně to samé, chodíme prvním rokem a každé ráno strašný pláč, i v noci to máme stejné jako vy. Já sem na konci těhu a strašně špatně to nesu, cele dopoledne sedim a myslím na Petana jestli ještě pláče a co dělá. Ráno když ho předám bulim taky jeto děs ale učitelka mě ubezpečila že nejsme jediný kdo tohle prožívá a že mám hlavně vydržet. Takže každé ráno přemlouvám sama sebe abych ho odvedla a nebulela před nim

my chodíme od pondělí taky poprvé do školky, zatím to nese dobře, jen v pondělí, když jsem pro něho přišla,tak začal brečet-takový vyčítavý pláč, že jsem ho tam nechala a odešla. Já být Tebou ještě bych to určitě zkusila, pokud se to nezlepší třeba po 14-ti dnech a bude i v noci plakat, řešila bych to s tou učitelkou ve školce, co by ona navrhovala-přece jen má na to vzdělání a ví víc, jak to chodí. Zrovna dneska mi jedna moje kamarádka říkala,že jejich malá ráno brečívá a to letos začala chodit už druhým rokem.

je to srdcervoucí ta školka, já vím :k: začátky u nás také hrůza, letos synek nastupoval druhým rokem a netěšil se tam, rikal to cele prazdniny, navic ho rozhodilo to, ze mu vymenili tridu, takze ukáplo par slzicek a ukapava kazde rano, ale pak se mu treba paradoxne ani nechce ze skolky domu, to je na tom trochu pozitivni :) no kazdopadne je to tezke, uz jen ten pocit, ze sve milovane decko musis nekam soupnout a nemuzes tam byt s nim, jsem to taky pekne obrecela a natoz jak se musi citit to dite :00: školy bych zakazala :P a byla jen s nim :€s€: ale neboj se, zvykne si, bude lip :) papa :h:

06.08.2013

Holky, prosím o radu ty, které si tím prošly. Od 10.6. jsem registrovaná na ÚP - po skončení mateřské. Ještě 2 dny po mateřské jsem odpracovala v práci, kde jsem byla před dítětem zaměstnaná. Správně by se mi tedy podpora měla vypočítat z tohoto platu - to byl hlavní pracovní poměr. Dnes jsem ale obdržela z ÚP dopis, kde po mně vyžadují zápočťák z dohody o provedení práce, kterou jsem měla jen jako nepravidelnou brigádu (nárazové překlady). Jsem z toho úplně vynervačená, protože jsem z toho pochopila, že mi chtějí vypočítat podporu z té dohody. A tam byl můj průměrný měsíční výdělek cca 1000 kč měsíčně. A v zaměstnání to bylo 19 000kč. Je vůbec možné, aby vypočítali podporu z dohody, která byla pouze jako přivýdělek a ne z hlavního pracovního poměru, který trval už před před mateřskou a vznikl dřív než zmíněná dohoda???

Kliknutím vložíte smajlíky:
09.07.2013

Holky, jak jste trénovaly s dítětem první spaní bez plín? Malé byly 3 a zatím spíme ještě s plínou. Od září ale už půjde do školky, tak to potřebuju odbourat. Zatím aspoň na odpolední spaní.
Existuje nějaký nepropustný potah na postel?
A za jak dlouho se u vás dostavil úspěch?
Díky za odpovědi...

Kliknutím vložíte smajlíky:

my jsme to nijak netrénovali :) od dvou let se přestal v noci počůrávat a když se mu náhodou chtělo,tak se vzbudil... v době,kdy měl skoro měsíc suchou plínu,tak jsem jí sundala :) potahů je spousty,jsou i dost v akcích,tak se můžeš zkusit mrknout.

My to právě řešíme. Malému na konci června byli 3 roky. Dáváme zatím přebalovací podložku, ale je to vrtidlo, tak jsem dnes byla koupit igelitové jakoby napínací prostěradlo (je to jen igelit s gumičkou po obvodu)stojí 20,- a koukala jsem i po nepropustném prostěradle (už na velikou postel).
Je jakoby z froté...dá se vyprat až na 95 stupňů a sušit v sušičce. U nás ve zdr. potřebách stojí así 720,- na internetu se dá sehnat za cca 500,- + poštovné. Co se týká úspěchů a neúspěchů----3 dny počůráno, 3 dny nepočůráno vůbec a na dnešek zase mokro. U nás to bude běh na dlouhou trať. Mlíko na noc jen tak neodbouráme :-(

Čauky,potah koupíš např.v Ikey buď ten menší pro mimča-z jedné strany je látka,z druhé nepropustné-takže se moc nepotí-já ho dávala i na velkou postel pro malou-napříč a dobrý anebo se dá sehnat na velkou postel-to jsem měla já,ale byl to fakt igelit ve stylu napínacího prostěradla.Já jsem malou odnaučovala od 1 roku bez plínek,přes den v pohodě a na noc plenku jsme dali pryč tak v cca.necelých dvou letech,možná dříve.

my jsme plínky na spaní přes den odbourali, když si synek sám řekl, že už je nechce, bylo to krátce po druhých narozeninách, měla jsem vypozorované, že se nepočůrává ve spánku ale až když se probudí, takže jsem jen musela víc hlídat, když se vzbudil, abych ho hned vytáhla z postele a posadila na nočník. Žádnou nepromokavou podložku jsme nepoužívali, ale prodává se takový prostěradlo, i když nevím, jestli rozměrově i na normální postel, my ho máme v postýlce 140x70cm a kupovali jsme ho předloni v hypernově.

22.04.2013

Ahojky,
prosím o radu.
4.6. má dcera 3 roky a já nastupuji od 5.6. na pracák, protože firma, ve které jsem předtím dělala, zaměstnancům neplatí. Snad něco najdu a pracovat začnu od září. Neví někdo, zda se mi podpora v nezam. bude vypočítávat z MD (7600) nabo z výše platu před MD?
A druhý dotaz..ohledně školky. V květnu jdeme s dcerou k zápisu do školky v místě bydliště, ale v červenci se budeme stěhovat (cca 23km od současného bydliště). A vzhledem k tomu, že nevím kde najdu práci (zda v současném bydlišti nebo v novém), tak nevím, jestli malá nastoupí do školky tam nebo tam. Resp. mě zajímá, zda je možné, když projde zápisem v jedné školce, aby nastoupila v jiné, v níž bude kapacita.

Kliknutím vložíte smajlíky:
25.03.2013

Ahojky,
mám dotaz..nebo spíš jen sonduju, jestli výraz "rozvolnění mateřské dovolené" vůbec existuje.
Jde o tohle: v červnu má malá 3 roky a mně tím pádem končí mateřská. Jenomže pokud ji vezmou do školky (modlím se, aby vzali), tak by šla až od září a mně ji nemá kdo přes prázdniny hlídat. Rodiče oba ještě pracují a já jsem s malou sama. Slyšela jsem právě o variantě rozvolnění s tím, že by se mateřská protáhla do toho září za podmínky, že by mně socka vyplácela menší částku, kterou by rozpočítala ne na zbývající 2 (duben, květen), ale 5 (duben - srpen) měsíců. Takže bych dostávala měsíčně míň než 7600, částka, kterou mi ještě zbývá dočerpat do konce mateřské by se rozpočítala do těchto 5 měsíců.
Nevím nakolik je to srozumitelné, ale třeba se najde někdo, kdo tomu rozumí a dovím se víc. Příští týden se chystám na socku, abych se vše dověděla oficiálně, ale teď mě zajímají aspoň vaše zkušenosti...
Děkuju předem.

Kliknutím vložíte smajlíky:

tohle by mohl být problém, změny jdou sice udělat různé, ale je nuté přestoupit na novou variantu rodičáku, kde je ovšem možnost vyčerpat jen 220.000,-. pokud už jsi vyčerpala víc, byla bys doma zadarmo třeba už teď(protože 3letá varianta byla finančně nejvýhodnější). doporučuju ti si spočítat, kolik penež už jsi celkově dostala, pokud míň než těch 220, tak si ten zbytek vyděl 5měsíci a zajdi si na socku to změnit, pokud to pro tebe bude zajímavé. snad jsem to napsala srozumitelně..

In reply to by shawni_x

Přesne tak, propočítej si to, taky záleží jestli jsi měla nárok na PPM nebo si rodičák začala pobírat hned po porodu. Pokud hned po porodu, tak už máš zřejme tech 220000 dávno vyčerpáno, pokud byl nárok na PPM, tak Ti zřejme neco zustava, ale když rychle propočitavam a rozdelim to na tech 5 mesicu, tak budeš dostávat tak 2-3 tis.mesične.
JO a taky Ti nezbývají ted DVA mesice (duben, kveten) jak píšeš, ale tři, protože i za červen dostaneš normálne rodičák.

21.03.2013

Holky, jak učíte dítě rozeznávat barvy? Já se z té svojí opice zblázním, pořád to motá a nepozná ani jednu barvu. Že je sluníčko žluté, srdíčko červené, to je jí úplně fuk. Ukážu pak po 5 min na srdíčko a ona mně řekne modrá. :00:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holky děkuju za komentáře. Já bych to taky nehrotila, ale měly bysme jít co nevidět k zápisu do školky a údajně by základní barvy měla znát... Nevím jak to chodí. V červnu bude mít 3 roky.

Dcerka se o barvy začala zajímat tak ve dvou letech. Nejvíc ji to bavilo s logo kostkami. Hrály jsme si a já jí říkala ať mi podá třeba červenou,žlutou a tak. Když mi podala správnou tak jsem ji pochválila,když špatnou tak jsem jí jen ukázala která je ta správná. Teď jsou jí tři roky a barvy rozeznává dobře,jen má pro některé svůj název - filajová,onžaná a tak.

nepíšeš věk,ale moje dceři budou v květnu 3,hustíme to do ní horem dolem a doma bezpečně pozná jen žlutou :€s€: ,i když nedávno mě překvapila,říkaly jsme si tu básničku Čáp nosí čepičku,měla barvu barvičku............. a vždycky donesla tu správnou barvu kterou jsem řekla,jsem uplně žasla :s:

19.12.2012

Holky, nezbavujete se někdo plastové skluzavky se schůdky? Chtěla bych ji pro malou pod stromeček, ale nechci kupovat novou, protože ji to bude bavit chvíli, s tím mám zkušenost. Kdyby se někdo chtěl zbavit a byl od Brna, tak bych si pro ni i dojela. Poštou bysme to už asi nezvládly... Díky.

Kliknutím vložíte smajlíky:
05.12.2012

Holky, poslední dobou mě dcera (2,5 roku) přivádí k k šílenství. Ne že by to nebylo i dřív, ale teď je to celkem často.
Miluje společnost a další děcka, ale neumí se k nim chovat. Jakmile vedle sebe vycítí někoho slabšího, zakřiklejšího, hned mu všechny hračky bere, je sobecká, nechce pustit na skluzavku. Když si jí nevšímá, tak si před něj stoupne a začne pištět. Když je to hodně malé dítko, občas ho to její pištění i rozpláče.
Když se vedle ní naopak objeví někdo ještě "oprsklejší", tak spíš přihlíží a moc se neangažuje. Ale běda jak si chce někdo půjčit její odrážedlo nebo hračku. Přitom ona ostatním vše bere. Už nějakou dobu se jí snažím vtlouct do hlavy, že se musí nejdřív zeptat, když si chce něco půjčit a taky že musí na oplátku půjčit ona.
Včera ode mě dostala 2x po zadku, jednou dokonce i lehce přes tvář. Pomůže to vždycky jen na moment a pak začne všechno znovu.
Když se jí snažím něco vysvětlit, tak mě svým brekem a řvaním překřikuje a vůbec mě nevnímá. I když se jí snažím vysvětlit, že nepůjdeme pryč, pokud se začne chovat k ostatním pěkně. Ona zlobí i za cenu, že se sbalíme a půjdeme domů.
Vždycky mi vadily matky s neposlušnýma nebo rozmazlenýma dětma a teď když se dívá někdo na nás, vypadáme úplně stejně.
Jak to mám udělat, abych na ni zapůsobila, aby mě trochu začala brát vážně? Nepomáhají ani výhružky, ani lepanec, po dobrém to nejde už vůbec. Fakt jsem z toho poslední dobu nešťastná.

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by k.a.r.i.n

to si pis ze davam a ne malo..a za ten kopanec do brachy dostal poradne,celkem funguje i to ze kdyz se rozerve-chytne hysterak tak ho poslu do pokojiku a zavru a tam se muze vztekat jak chce...jednou asi pred rokem skoncil pod studenou vodou a to sem odpurcem teto metody a od te doby si to pamatuje....kdyz uz je fakt zle tak staci pohozit..

Důslednost. Tady nic jiného nepomůže. Mám kamarádku se stejným dítětem, včera tu byly. Říká, jak je důsledná ale není. 100x opakuje rozkaz, pak prosí, přemlouvá... asi nebudu populární, když to tu napíšu, ale u dcery praktikuji systém 3x a dost. Neposlechne, přijde trest. Dokonce jsme občas i počítali a to zabíralo dost.
Takže když řekneš: "Když znovu hodíš tu hračku, jdeme domů" a malá tu hračku hodí, tak se seberte a jděte domů. Když jí slíbíš, že pokud si uklidí knížky, dostane odměnu, pomoc jí s úklidem a dej jí odměnu apod.
Motivuj pozitivně, ale buď důsledná a asi i trochu tvrdá. Vysvětluj, proč si potrestala, ale ne příliš zdlouhavě. Když jedna na prdku přiletí, řekni proč a víc se k tomu nevracej.
Držím palce, ať to spolu zvládnete.

28.11.2012

Holky, prosím o radu. 4. 6. mi končí mateřská, malá bude mít 3 roky. A v souvislosti s tím mám pár dotazů:
1. kdy se chodí k zápisu do školky?
2. od kdy by ji vzali, pokud by se zadařilo, od toho června nebo až od září?
3. když si začnu hledat na jaře práci, tak jaký říct termín nástupu? řeknou mi zahájení šlolky už při zápisu, tak abych se podle toho mohla zařídit?
Možná mě ještě něco napadne, tak bych ještě nějakou otázku přihodila, teď to píšu narychlo. Děkuju předem....

Kliknutím vložíte smajlíky:

u nás byl zápis březen/duben a v květnu jsem dostala vyrozumnění. Malému jsou tři zítra, takže nastupuje do školky od příštího týdne a já jsem měla tento týden už tak trochu pracovně-dohadovací, ohledně nástupu/nenástupu do práce. Moje práce byla náročná asi tak jako ta tvá. Nešlo ji dělat na 8 hod natož na méně. Nakonec to dopadlo v můj prospěch, chtěli mě tak trošku oškubat ( normálně jsem bílá, ale při pohledu na podmínky stanovené v dohodě, jsem zrudla :D a odešla). Nakonec mě to stálo další dva dny nervů a teprve včera večer se vše vyřešilo a zaměst-el přistoupil na mé podmínky a hlavně na odstupné, které jsem si řekla v čistém, že jim jinak nedám pokoj :) zavolali a řekli, že mi to daji, zda podepíši a zítra jedu podepsat dohodu:D

13.11.2012

Kdyby měl někdo zájem o oblečky na holčičku 1-2 roky, písněte. Většinou za symbolické ceny, nechci na tom vydělat, spíš se toho zbavit, aby mně to zde neleželo, protože druhé dítě neplánuji. Mám vše od bodyček a triček po bundy, botky a papučky. :-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka