jana.verny

30.01.2014

Zdravím všechny,
chtěla jsem se zeptat co je vše potřebat vyřídit při nástupu zpět do práce. Tenhle měsíc mi končí rodičák a zaměstnavatel se mnou počítá. Musím hlásit na sociál. odbor, že mi to končí či mi něco sami pošlou........hledala jsem na netu, ale našla jsem info jen o tom, když je zaměstnavatel nemůže vzít. Děkuji za odpovědi.

Kliknutím vložíte smajlíky:

já taky nikde nic nehlásila, jen mi přišel dopis, že mi ukončují rodičák a v práci vše zařídila účetní

22.03.2012

Ahojky. Chci se zeptat, kolik vypijí vaše zlatíčka v 6t? Včera jsme na něj musely už najet a nevím jestli jí mám dělat 100ml či méně/více? Když ona dokáže sát z láhve dokud teče a pak blinká. dík za odpovědi :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:
14.02.2012

Přidávám fotečky z porodnice;-) A až budu mít chvíli popíšu i porod, tentokrát to byl mazec a luxusní blázinec, začaly jsme rodit 3 maminy naráz:-)

Naše Anetka
Naše Anetka
Naše Anetka

Ahoj, krásný fotky! A Klárka se ti budí i v noci? U nás Alenka si drží svůj režim jako předtím a malej jak kdy. Zatím to zvládám, bála jsem se že to bude horší.

In reply to by klali

:a: Ahojky. No právě, že Klára se začala budit stejně s Any, jen co jí jdu nakojit už je u mě a chce abych s ní šla spát :00: Ale jde to,záčíná to polevovat, vleze si k nám do postele, přitulý k manželovi a čeká až dám malou do postýlky a pak jí jdu uložit. Ze začátku to s Klárou byla katastrofa! Nesměla jsem Any kojit, držet ..atd. A pak když zjistila, že má Any dudlíka pořád jí ho brala. Teď už je vše OK! Jen když jí něco zakážu začne okamžitě natahovat, ale to určitě brzy přejde...snad :///: Už aby bylo lepší počasí a mohly jsme ven, leze mi to doma na mozek :00: Zatím papa

In reply to by jana.verny

No s tim zakazovánim to máme taky, jak Alču napomenu tak z toho udělá hysterický divadýlko, při kojení se snaží poutat pozornost hovadinama....naštěstí v noci spí, tak mám na Jiříka klid. Musíme tomu dát čas a zvyknou si na sebe. Zatim pa! :a:

Ahoj,gratuluji je krásná beruška :one: hned nachystaná i na zimu :s: botky,rukavičky moc milá papa :a: :a:

28.01.2012

Tak hlásím, že Klára (klali, termín porodu 6.2.2012) dneska ráno v 5.32h.

06.12.2011

Ahojky. Chtěla jsem se zeptat jak je to s přechodem z RP a nástupem znovu na MD. Mám 2letou holčičku a v únoru čekáme další přírůstek. RP mám 3letou varientu, která mi má vypršet až v září 2012. Jsem stále v pracovním poměru. Takže nárok na ni mám, co jsem zjistila. Dostanu tu samou částku MD, kterou mi vypláceli u prvního dítka? A kdy a jak si mám o ni zažádat? Chtěla bych si o ni zažádat už těch 6týdnů před porodem. Ale už si to vůbec nepamatuji :00: a na úřad se mi volat nechce, tak prosím o radu Vás :€s€: Děkuji moc

:one:

Kliknutím vložíte smajlíky:

to jsem nedávno řešila sama. Lékař vystaví papír na MD. Můžeš nastoupit nejdříve 8 týdnů před termínem porodu, nejpozději 6 týdnů před termínem porodu. Tento papír se dá zaměstnavateli a ten ho pošle na sociálku. Musí se zrušit pobírání peněžité pomoci v mateřství na první dítě, jinak by se to muselo vracet. Než skončí MD, tak si zažádáž o PPM na druhé dítko. Po skončení MD máš nárok na proplacení dovolené. Musíš si o to písemně zažádat.

In reply to by klali

ahojky, jakpak se máte holky :a: už ti pěknou dobu píšu, jak se máte, ale něco mi dotoho vždycky vleze...klasika. Musíme se sejít a pokecat, ráda bych Vás zase viděla:-) :one:

In reply to by lucininenka

Ahoj Luci,

nárok na dovolenou? Za jaké období? Myslíš za dobu před nástupem na mateřskou a dobu na ni. Na MD nastupuji v 2/2 února. Chtěli bychom dvě dítka po sobě (v dubnu rodím první) bez mého nástupu do práce, tak mě taky zajímá info od Tebe.

Díky za info. :k:

10.10.2011

Tak snad se zobrazí obrázek, kde má:-)

Utz z 21tt z 27.9.20011 :-)

Super fotecka :one: Jak se jinak mate Jani? Uz vite pohlavi? Jejda s tou plodovkou snad se to brzy napravi, hlavne hodne pij :k: Drzime palecky, aby se to co nejdrive zlepsilo :a:

In reply to by JaninaB

Ahojky, nevíme, bude to překvápko :///: Ale myslím, že spíš holka:-) A co vy, nechali jste si to říct? :c: S tou plodovkou se to snad zlepší, začínám si připadat jak vodník, když to ve mě nešplouchá tak řádí prcek :C]]:

Jůů náhodou je to pěkná fotečka! mimi je pěkně vidět! To musíš cítit každý pohyb, ne?

05.10.2011

Holky poraďte, jaké jméno se hodí k přijmení Přibylová. Máme už doma Klárku 2r. Jméno pro kluka máme vybrané a pro holčičku jsem si říkala že by byla dobrá Anetka (hodí se i ke Klárce), ale manžel teď vyrukoval s tím, že se mu to jméno už nelíbí, že neví :00:
(Jestli to bude holka či kluk se dozvíme až při porodu :°: )
Jména, která manžel zavrhl nebo v rodině už jsou: Alice, Barunka, Eliška, Karolína, Ema, Nela, Žaneta, Kristýna
A mě už vážně žádná jiná jména nenapadají..
Děkuji za tipy :one: :c: Snad se mi nějaké tady zalíbí a manžovi taky :ww:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj Jani! Já mám ségru Lucii takže jsme Klára a Lucie. No a Alenka se mi taky líbí :-D Počkej, tak dlouho budete vymýšlet holčičí jméno až to bude kluk! U nás zatím vede Jiří po taťkovi, a u holky by to byla Michaela - Míša, Miška, Mišulka...já už jsem s bříškem mluvila "ty moje mišulko" takže mě ten kluk dost zaskočil.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

:c: hmm Míša....jak nad ní teď přemýšlím, tak se mi začíná zamlouvat. Klárce už od malička říkám myško, tak že by to u druhé holčičky bylo oficální :///:

29.09.2011

Ahojky, tak jsme v uterý byli na UTZ na genetice v Č.B. a zjistili mi, že mám málo plodové vody. Zatím to prý jem zabraňuje miminku v pohybu(nemůže se tam tak rozvalovat) a snižuje to kvalitu vidění Utz. Ale má se to hlídat a musím hodně pít. Měla jste to některá taky? Říkám si, že to bude v pohodě, ale to víte malý červíček v hlavě hlodá a hlodá. Nevíte co můžou být za komplikace, když by jí bude stále malinko :?
Děkuji :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, ke konci těhu jsem měla hraniční množství plodovky, doporučili mi také hodně pít..ale možná rizika se mnou už neřešili - tím, jak to bylo ke konci. pokud je to hraniční, tak je to ještě dobré, červíčka v hlavě zašlápni :)

ahoj, mám pocit že kdyby ti množství plodové vody klesalo a bylo ohroženo miminko, tak by ti porod vyvolali dříve. Trošku nechápu souvislost ohledně pití :? . To jako když budeš hodně pít, tak se bude množství plodové vody zvyšovat? to mi přijde trošku divné. Ale nejsem lékař, tak nevim :-).
Asi bych se být tebou na příští kontrole optala co by znamenalo další pokles plodové vody. Je to lepší než sbírat informace na webu.

11.07.2011

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, zda-li jste některá z Vás nenavšívila tento penzion? Uvažuju o něm, ale chtěla bych slyšet nějaké recenze ;) Mockrát děkuji za odpověď :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka